Ambient on/off

Join the new world

 

eLatvijas vēsture. 12. daļa, demokratizācija [№151]

Day 1,329, 07:50 Published in Latvia Latvia by Kulturas ministrija
Autors: SpeedKing
Ilustrācijas: Jezups von der Vucins

Pēc vēlēšanu noslēguma Nameisis izsludināja konkursu uz kaŗa, ārlietu, izglītības, labklājības, iekšlietu un informācijas lietu ministru posteņiem, kā arī Valsts kontroliera vietu. Šajā laikā valdība tika pamatīgi izmainīta.

Kaŗa ministrijā par jauno vadītāju kļuva SpeedKing, kas līdz tam bija armijas personāldaļas vadītājs. Par viceministru pēc ilgiem meklējumiem un vairāku kandidātu pārbaudīšanas kļuva Kaspars09. Ārlietu ministrijā par jauno vadītāju kļuva Dominiks, kura laiku amatā daudzi atceras pateicoties skandālam ar viņa atlaišanu dažus mēnešus vēlāk. Par jauno labklājības ministru kļuva uKris Kovards (kurš sākotnēji bija kaŗa viceministrs: viņi ar Kasparu09 apmainījās amatiem). Izglītības ministriju sāka vadīt Imauts, iekšlietu un informācijas lietu ministrijas tika likvidētas. Tika radīts e-lietu ministra postenis, kuru ieņēma jang87 (līdz tam viņš pildīja tās pašas funkcijas kā armijas datubāzes vadītājs). Par valsts kontrolieri kļuva Erixxx, CBoL uzsāka vadīt Underteiker.

Nepagāja ne nedēļa, kad tika pieņemts lēmums mainīt valsts kontrolieri un beidzot atjaunot kultūras ministriju (nu jau gandrīz mēnesi tā bija neaktīva, turklāt, līdz tam tā nodarbojās vien ar pokera turnīru organizēšanu). Par kultūras ministri kļuva Oktavia — turpmākajos mēnešos kPortāls (Kultūras ministrijas laikraksts) kļuva par tādu kā brīvo mikrofonu visiem, kas vēlas mākslinieciski izpausties. Pirmoreiz Latvijas publika varēja lasīt slavenā kareivja un Zemessardzes vadītāja tas_pats dzejas rindas, tāpat publikas sajūsmas saucienus izpelnījās oligarha KKK personālizstāde. Kā jau kultūras avīzei pienākas, tika aizskarts arī tik sāpīgs temats kā politika. Pirmais konkurss tika rīkots mēneša beigās, to finansēja mecenāts Wilhelms. Citstarp, Valsts kontrole Nameiša atlikušā termiņa laikā darbu tā arī neatsāka.

Nameiša termiņa vidū no valstij piederošās organizācijas "Latvijas Vēstnesis" tika nozagti divi valsts uzņēmumi: 1 Q4 dzelzs ieguves un 1 Q1 ieroču uzņēmums. Abi uzņēmumi atradās Irānā un bija daļa no tikko izveidotā Latvijas armijas uzņēmumu kompleksa. Lietā tika iesaistīta spēles administrācija.Tolaik eRepublik viena no populārākajām reģionu aizsardzības stratēģijām bija t.s "forts". Citiem vārdiem sakot, iedzīvotāji tiek aicināti pārcelties uz vienu no reģioniem, tā pamatīgi palielinot uzbrukuma izmaksas. Tolaik nebija tādas funkcijas kā "natural enemy", visi kari notika manuāli un katrs uzbrukums reģionam bija jāpiesaka manuāli. Jo vairāk kādā reģionā iedzīvotāju, jo dārgāks uzbrukums. Turklāt, tas paaugstina "sienu", kas uzbrucējam ir jānodzen: toreizējā kara sistēma bija pavisam citādāka. Sākotnēji par fortu bija kļuvusi Vidzeme, jo lielākā daļa jauniņo to izvēlējās par savu dzimšanas vietu un tur bija valsts pirmā Q5 slimnīca, taču, kopš sākās Q5 slimnīcu izvietošana visos Latvijas reģionos, tas vairs nebija aktuāli. Tā kā Zemgale bija vērtīgākais Latvijas reģions (tajā atradās augstas kvalitātes graudi: tolaik tas bija Latvijas ekonomikai ļoti nozīmīgi), tad iedzīvotāji tika aicināti uz turieni pārcelties, lai varētu izveidot šo fortu.

Par spīti tam, ne visi izprata Nameiša lēmumu. Bīstoties no mistiska "austrumu uzbrukuma", daudzi aicināja tā vietā būvēt slimnīcu un veidot fortu, piemēram, Latgalē. Tobrīd gan Latvija un Krievija bija sabiedrotie un atradās vienā aliansē, tādēļ šādas aizdomas bija nepamatotas. Citi aicināja saglabāt fortu Vidzemē, lai aizturētu potenciālu somu uzbrukumu — tolaik Somija bija Latvijai vistuvākais ienaidnieks un "izgrauzties" cauri Igaunijai līdz Vidzemei tai prasītu vismazāk laika no visiem reģioniem.

Četras dienas vēlāk, mazliet negaidīti Nameisis paziņoja par demisiju, aizvadījis amatā divarpus mēnešus. Par demisijas iemeslu viņš nosauca laika trūkumu RL un citus apstākļus. Pēc viņa paša vārdiem, Nameiša prezidentūras laikā tika izveidota efektīva un sakārtota valsts administrācija, no pelniem izveidoti augsti strukturēti bruņotie spēki aptuveni 550 cilvēku lielumā ar gandrīz 100 cilvēku lielu virsnieku korpusu, kā arī izsniegti desmitiem kredītu jaunajiem un pieredzējušajiem uzņēmējiem simtiem zelta vienību vērtībā. Atvadu rakstā tika minēts arī tas, ka tiek veidota jauna Baltijas valstu alianse, un nākamajam prezidentam būtu tikai jāveic daži pēdējie soļi, lai to pabeigtu. Tāpat kā citi mēģinājumi apvienot Baltiju, arī tas tomēr neizdevās — ABC tika izveidota pusotru gadu vēlāk.

Nameiša atbalstītais impīčments, protams, izdevās, un par jauno prezidentu kļuva vēlēšanu 2. vietas ieguvējs KKK. Par rakstu nobalsoja 185 lietotāji (daudz, arī tam laikam) un savu godu izrādīja desmitiem komentētāju. Kaut arī parasti Nameisi rakstos kritizēja daudzi, šoreiz vienīgais, kas neko labu nevarēja pateikt, bija Amakatanav (viņš saredzēja iespējamu saistību starp uzņēmumu zādzības skandālu un Nameiša demisiju). eNBS, kas toreiz joprojām bija izveides stadijā, kolektīvi iešautoja "Prezidentu godam sveikt!" Tas ir līdz šim vienīgais šāds gadījums Latvijas vēsturē.Nelielu apjukumu radīja raksta sākumā minētā kara viceministra un labklājības ministra maiņa. SpeedKing neizveidoja rakstu, kurā tika paskaidrots, ka Kaspars09 ir kļuvis par viņa vietnieku un var veikt armijas apgādi. Daudzi bija apjukuši, un SpeedKing bija spiests atzīt kļūdu un atvainoties. Trīs dienas vēlāk SpeedKing sekoja Nameiša piemēram un arī atkāpās no amata laika trūkuma dēļ. Šī problēma izpaudās jau kādu laiku: tieši tādēļ netika izveidots raksts par viceministra maiņu, kā arī apgāde bija jāveic šim pašam viceministram. Jaunais prezidents KKK neko lieki nesarežģīja un padarīja Kasparu09 par jauno ministru.

Nepilnu nedēļu pēc Nameiša demisijas spēles administrācija nobloķēja organizāciju, kas bija vainojama pie zādzības, kā arī pilnā apmērā atdeva atpakaļ nozagto īpašumu un naudu (aptuveni 55 Irānas riāli un 2 zelti). Bijušais iekšlietu ministrs ChrisLV, pēc administrācijas domām, bija iespējamais organizators, taču viņiem nebija pierādījumu, lai viņu nobanotu. ChrisLV nepalika atbildi parādā un atklāja, ka organizācijas parole nav bijusi mainīta mēnešiem ilgi, kas viņam bija pārsteigums, un to zināja daudzi ierēdņi. Komentāros turpinājās cīņa starp Nameisi un ChrisLV.

KKK vadībā tika atsākta Valsts kontroles darbība. Kongresa balsojumā 94% deputātu atbalstīja ir-kontakts. Tas bija karjeras sākums toreiz perspektīvajam politiķim ar gramatikas problēmām, kas vēlāk kļuva par vienu no skandalozākajām personām uz Latvijas politikas skatuves. Jau pirmajās atskaitēs viņš izcēlās ar diezgan agresīvu un centīgu valdības darba kritiku.

Iepriekšējās daļas:
1. daļa, priekšvēsture (2009.12.31.)
2. daļa, pirmais diktators (2010.01.02.)
3. daļa, prezidents Maaris (2010.01.03.)
4. daļa, somi nāk (2010.01.18.)
5. daļa, būvēsim slimnīcu (2010.01.23.)
6. daļa, baigais mēnesis (2010.02.02.)
7. daļa, impīčments (2010.02.16.)
8. daļa, pārmaiņas (2010.02.23.)
9. daļa, krāpniecība (2010.03.01.)
10. daļa, jauni laiki (2010.03.22.)
11. daļa, jautrība politikā (2010.04.17.)

 

Comments

Jezups von der Vucins
Jezups von der Vucins Day 1,329, 08:03

Lieliskas ilustrācijas, autoram patiesi piedienas izsniegt prēmiju!

Lorencs
Lorencs Day 1,329, 08:10

Balsots!

Bumtease
Bumtease Day 1,329, 08:11

Raksts lielisks, slava autoram! zīmējumos gan nav redzamas talanta pazīmes :<

zakjausis
zakjausis Day 1,329, 08:15

Balsots.
Ka vienmer labi.

Nameisis
Nameisis Day 1,329, 08:19

Spēcīgi, biedri, spēcīgi.

Drafts
Drafts Day 1,329, 08:29

"oligarha KKK personālizstāde"
Spēcīgi.

+88 par rakstu

Saules Dievs
Saules Dievs Day 1,329, 08:35

Mļe, kāds man šis ir kruts komentārs.

karlis no tukuma
karlis no tukuma Day 1,329, 08:53

vote!

laivis
laivis Day 1,329, 09:37

tas pats taksh bija amerikaanju ieliktenis un tukshdirsejs, jeb defense sys latgalei, kaapeec tas netiek mineets?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.