eLatvijas vēsture. 10. daļa, jauni laiki [№69]

Day 853, 13:22 Published in Latvia Latvia by Kulturas ministrija
Autors: SpeedKing
Ilustrācijas: Jezups von der Vucins

Pirms vēlēšanām Nameisis sev uzstādīja mērķus. Galvenās piecas lietas, kas viņam bija jāpaveic, bija jauno spēlētāju iesaiste, Satversmes izveide, armijas izveide, vietējo uzņēmēju atbalstīšana un ilgtermiņa domāšana valsts ārpolitikā. Pēc vēlēšanām tika izsludināti konkursi uz ekonomikas, finanšu, ārlietu, labklājības, iekšlietu, informācijas lietu ministru posteņiem, valsts kontroliera vietu, Saeimas priekšsēdētāja amatu un vietām Satversmes sapulcē. Amatos palika vienīgi izglītības ministrs Skazis, kā arī aizsardzības ministrijas komanda ar VL_JD priekšgalā.

Drīz publicēja sarakstu:
• Prezidents (Ministru prezidenta loma): Nameisis (Latvijas pilnvarotā persona militārajā aliansē PEACE)

• Ekonomikas ministrs: Underteiker
• Finanšu ministrs: HapiiMens

• Aizsardzības ministrs: VL_JD (Latvijas pārstāvis militārajā aliansē PEACE)
• • Personāldaļas vadītājs: SpeedKing
• • Apgādes daļas vadītājs: Ronalds
• • Profesionālās armijas komandieris: Edmunds Dantess

• Ārlietu ministrs: Dolaars (Latvijas pārstāvis militārajā aliansē PEACE)

• Iekšlietu ministrs: ChrisLV

• Izglītības ministrs: Skazis

• Labklājības ministrs: Salais

• Kultūras ministrs: UldOnkulis

• Saeimas priekšsēdētājs jeb Kongresa vadītājs: eriks112

• Valsts kontroles vadītājs: Arvis-Saldus

Satversmes sapulces biedri: prezidents Nameisis, Iekšlietu ministrs ChrisLV, NDP pārstāvis Jelgavnieks, PDz pārstāvis aivvv, bet pārējo partiju pārstāvjiem vēl jāatsaucas uz aicinājumiem


Jāpiebilst, ka šis saraksts, acīmredzot, tika vairākkārt koriģēts un nav tas sastāvs, ar kuru valdība sāka strādāt. Piemēram, Peterits, eriks112, Arvis-Saldus, Jelgavnieks un Dolaars valsts pārvaldei pievienojās vēlāk.

Partijas prezidentu vēlēšanās otro mēnesi pēc kārtas radās jauns, spēcīgs politisks spēks. Neilgi pirms vēlēšanām RL partijas “Visu Latvijai!” biedri (ar Zemessargs.lv, VL_JD un T-Rex.LV priekšgalā) sāka domāt par partijas izveidi arī spēlē. Lai gūtu pietiekamu atbalstu, Zemessargs.lv pat reģistrējās Panzerkampf forumā un tādējādi saņēma vēl “padsmit balsis” (pēc kopienas biedra Zemgalieša teiktā). Tā saucamā Panzerkampf biedrība eRep un tās locekļi dažus mēnešus vēlāk sev pievērsa uzmanību, veidojot paši savu partiju.

Tikmēr kandidēt United Latvian Socialist Party vēlēšanām pieteicās viens no demogrāfiskā sprādziena augļiem THN33. Daudzi sāka viņu saistīt ar VL kustību, izteica minējumus par TO un galu galā, par spīti paša THN33 teiktajam, uzskatīja par galveno draudu ULSP. Neilgi pirms vēlēšanām pieteicās arī Zemessargs.lv, kurš solīja Nikolasam [Nicholas Anatoliovich, partijas vadītājam un vienam no kandidātiem vēlēšanās], ka uzvarēs pareizais kandidāts. Zemessargs uzvarēja diezgan pārliecinoši un drīz pēc tam likvidēja sociālistu partiju.


spied šeit, lai apskatītu attēlu pilnā izmērā

Tādējādi Zemessargs.lv pret sevi pavērsa lielāko daļu veco un daudzus jaunos spēlētājus, tomēr VL svinēja uzvaru pār sociālismu. Lielākā daļa veco spēlētāju protestēja pret šādu rīcību, kamēr Visu Latvijai drīz ieņēma stabilu 2. vietu pēc partijas biedru skaita, kuru tā saglabāja līdz pat partijas nosaukuma maiņai daudzus mēnešus vēlāk. Tas bija tādēļ, ka VL tika pozicionēta kā alternatīva NDP, kas, lai gan atbalstīja jaunos spēlētājus, bija veco spēlētāju vadīta un ne visos viesa uzticību. Turklāt, patriotisms ir viena no īpašībām, kas cilvēkus piesaista eRepublik, tādēļ bija paredzams liels VL atbalstītāju skaits.

Kongresa vēlēšanās partija startēja atzīstami un, lai arī Nacionāldemokrātu partija ieguva 23 vietas, kas bija partijas rekords (turklāt, līdz šim pēdējā reize, kad kāda partija iegūst vairāk nekā pusi vietu Saeimā), Visu Latvijai ar 10 vietām (neieskaitot no VL saraksta ievēlētos dsr9500 un Anserchik) bija viņu vienīgie konkurenti. Zemessargs.lv uzskatīja, ka ir izpildījis savu misiju un spēli pameta tikpat drīz, cik atnāca. Ko nepamanīja tauta bija tas, ka neilgi pēc tam viņu nobloķēja par vairāku kontu lietošanu.

Tika ievēlēti 3 Par Dzimteni biedri. Tās bija sekas tam, ka Red.Fox negaidīti un bez paziņojuma pameta spēli (sīkāk par to, kas reāli notika, viņš pastāstīja krietni vēlāk). 3 vietas ieguva arī cita jaunizveidotā partija, Par Lielu Latviju, tomēr paliekošu ieguldījumu valstī tā neatstāja. Mazliet vairāk par to varēšu pastāstīt, kad ķeršos pie nākamajām kongresa vēlēšanām, neilgi pēc kurām šai partijai pienāca gals.

Sākotnēji nu jau bijušās ULSP vadība lūdza ziedot naudu, lai varētu izveidot jaunu partiju, tomēr, savākuši 70 zelta gabalus un 100 latus (lielākā daļa nāca no partijas uzņēmumiem un no Visvalža Bargā kabatas), viņi nolēma tos ziedot valstij (ja konkrētāk, tad slimnīcu uzņēmuma izveidei). Un te mēs nonākam pie viena no redzamākajiem Nameiša darbiem pirmajā termiņā. Slimnīcu uzņēmuma izveide.

Pilsoņi tika aicināti ziedot valstij, lai tā varētu atvērt slimnīcu uzņēmumu. Bija tādi, kas ziedoja mazas, pat simboliskas summas (izceļams būtu Marchewa Zelaznywladsson, kas ziedoja pusi zelta stieņa, bet par viņa saistību ar Latviju lasīsiet kādā no nākamajiem rakstiem). Bija tādi kā Gunars Abele, kas ziedoja 40 zeltus. Kopumā 10 zeltus un vairāk ziedoja 12 privātpersonas, kā arī jau minētā ULSP. Šajā sarakstā nav ieskaitīts VL_JD, kurš mantojumā no Zemessarga saņēma simtiem zelta stieņu un 300 no tiem ziedoja slimnīcai, apmaiņā pret to iegūstot līdzīpašnieka tiesības. Lai arī tiesības vadīt uzņēmumu arī tika piedāvātas VL_JD, to pārņēma Ekonomikas ministrija.


spied šeit, lai apskatītu attēlu pilnā izmērā

Interesants fakts: laikā, kad Nameisis un VL_JD domāja par slimnīcas izveidi, tas_pats pēdējam paziņoja, ka viņam ir slimnīcu firma, ko viņš mēneša laikā domā pacelt līdz Q3. Viņš pieprasīja līdzīpašnieka tiesības un iespēju pelnīt uz valsts pasūtījumiem. Viņam tika atbildēts, ka nekāds bizness nenotiks un ziedojumam ir konkrēts mērķis: ražot slimnīcas Latgalei, Kurzemei un Zemgalei. Ja viņš netaisās pārdot savu firmu par cenu, par kādu viņš to iegādājās, tad VL_JD iegādāsies otru firmu un pacels līmeni. Ar tas_pats parunāja arī Nameisis un galu galā tika iegūta lēta slimnīcas firma bez tas_pats līdzdalības uzņēmumā.

Par to, kas notika nākamajās vēlēšanās, kādas izmaiņas notika valdībā un citas lietas varēsiet lasīt nākamajos izdevumos! Raksta noslēgumā ekspresintervijas ar dažiem no galvenajiem šī perioda cilvēkiem.

Aizsardzības ministrs un slimnīcas finansētājs VL_JD atbild uz jautājumiem
Kā tev šķiet, kādēļ Zemessargs.lv atdeva savus iekrājumus tieši tev?
Esam pazīstami RL tas arī bija galvenais iemesls. Vienkārši viņš zināja, ka var man uzticēt zeltu.

Slimnīcu izveidei atvēlēji 300 zeltus. Cik liela daļa no taviem tobrīdējiem līdzekļiem tā bija?
Precīzus skaitļus es tagad nevaru nosaukt, bet bija tā, ka skaidrā naudā man tika nodoti aptuveni 150 zela gabali un vairāki uzņēmumi. Sākotnēji man pat nebija tie 300g. Tuvākajās dienās es visai noņēmos ar atstātajiem uzņēmumiem - izvilku daļu kapitāla ārā, aktīvi meklēju pircēju un pēc nopietnām pūlēm izdevās atrast, kurš nopērk Q3 dzelzs firmu par labu cenu. Ja nekļūdos tad vēl izņēmu līdzekļus ārā no savas firmas, lai sanāktu tie apsolītie 300 zelta gabali. Reāli man palika pāri vairāki Zemessarga uzņēmumi un visai tukšs maks - laikam kādi 1000Ls (toreiz viņiem kurss bija zems) un varbūt 10g, bet ne vairāk.

Reāli tie 300 g man nemaz nebija sākotnēji 🙂 Tos vajadzēja iegūt vispirms.

Katru reizi, kad notiek kas tamlīdzīgs, admini rīkojas mazliet citādāk. Vai būtu jāievieš vienots rīcības plāns šādos gadījumos? Cik lielā mērā vajadzētu sodīt deputātu, kas to ierosina?
Sākotnējais mans uzstādījums bija, ka naudu ziedoju ar mērķi, lai izveido Q5 uzņēmumu, kurš ražo priekš Latvijas slimnīcas bez manas līdzdalības kapitāldaļās. (to info var atrast arī skype čatā).

Tas bija Nameja uzstādījums, ka man vajadzētu iet daļā iekšā un ka brīdī, kad valsts neražo slimnīcas savām vajadzībām es varu izmantot to uzņēmumu privātam biznesam. Sākotnēji es iebildu pret šādu variantu, tomēr aprunājoties ar vairākiem tuviem cilvēkiem šķiet to pašu Zemessargu un T-Rex.Lv piekritu Nameja piedāvātajiem nosacījumiem, ka es kļūstu par līdzīpašnieku.

Jāatzīst, ka sākotnēji bija liels strīds vispār par pašu slimnīcas ziedojumu. Namejs un vairāki MK locekļi vēlējās pirkt slimnīcas no ārzemēm par saziedoto, es izvirzīju tādu miniultimātu, ka ziedošu tikai tos 300g ja vien tas tiks izlietots Latvijas Q5 slimnīcu būves firmai.

Visu Latvijai dibinātājs Zemessargs.lv atbild uz jautājumiem
Kāpēc, aizejot no spēles, tu visus savus īpašumus atdevi tieši VL_JD?
Jo viņš ir mans draugs RL. Tobrīd spēlē nebija cita, uzticamāka cilvēka.

Vai atdodot naudu, tev bija zināmi viņa nodomi saistībā ar to?
Nē. Tobrīd man tas nešķita svarīgi, jo biju patiešām nolēmis pamest spēli.

Kādēļ tu tik drīz pēc pirmo panākumu gūšanas spēli arī pameti?
Biju pārāk daudz uzņēmies un tas sāka prasīt pārāk daudz mana RL laika. Tāpēc, kad atsāku, mēģināju izvairīties no politikas, jo tā eRep paņem visvairāk laika.

Ja ULSP vadība atgrieztos Latvijā, vai tu atbalstītu viņu vēlmi izveidot jaunu sociālistu partiju un atgūt kādreizējo ietekmi un slavu?
Es neliktu viņiem šķēršļus, bet arī neatbalstītu. Nedomāju, ka ārzemju sociālisti te varētu gūt lielu atbalstu, līdz ar to viņi nebūtu īpaši kaitīgi. Šobrīd eLatvijas komūnu veido +/- 1000 cilvēki, kas nav daži desmiti kā eLatvijas pirmsākumos, līdz ar to atzinību gūt ir grūtāk.

Panzerkampf biedrs Zemgalietis atbild uz jautājumiem
Aptuveni cik daudz Panzerkampf foruma biedru tobrīd spēlēja eRep?
Tobrīd mēs tikai tā pa īsto uzsākām spēlēšanu un daudzi nāca klāt pa dienām. Sākotnēji tika solītas vismaz 10 balsis, bet vēlāk, kad jau aptaujāju cilvēkus, tad bija skaidrs, ka ir cilvēku skaits ir tuvu divdesmit kopumā,

Kāpēc jūs atbalstījāt mēģinājumu pārņemt ULSP?
Tobrīd mēs bijām "jauni" un izpratnes par to, kas īsti viņi ir, mums nebija. Mēs faktiski pieņēmām to, ko oficiāli bija vēstījis Zemessargs.lv, respektīvi, ka tie ir ārzemnieki un sociālisti. Nav noslēpums, ka mēs bijām nacionālistiski noskaņoti, bet pats pasākums tomēr bija voluntārs, bet neviens it kā neatteicās nākt palīgā (visiem tika sūtītas vēstules un bija arī forumā paziņojumi).

Vai apmaiņā pret atbalstu jūs saņēmāt kādas privilēģijas VL?
Sākumā par to nebija vispār runas, jo, lai arī bijā lielākoties labēji noskaņoti, tomēr VL kā RL spēks īpaši nebija pie sirds. Pēc vēlēšanām 15. datumā bija tūliņ kongresa vēlēšanas un radās tāda kā doma par to, ka vajag kandidēt. Zemessargs.lv nebija pret vairāku kandidātu palaišanu uz vēlēšanām. Forumā tad tika teikts, ka ir tāda iespēja un daži pat gribēja pieteikties, bet manos plānos nebija to visu organizēt. Tāpēc tika teikts, lai sazinās ar VL. Šo iespēju izmantoja Gaca929, kurš tika arī ievēlēts.

Cik ilgi palikāt VL un kāpēc to pametāt?
Principā liela daļa vispār tikai iestājās VL, lai nobalsotu. Nesadarbojāmies droši vien tāpēc, ka bija RL antipātijas, mēs netikām vispār pieminēti Zemessarga.lv "triumfa rakstā" un faktiski bija skaidrs, ka tas ir RL VL projekts un diez vai lielas iespējas tajā laikā būtu bijušas cilvēkiem no malas. Pa pusei jokojot, pa pusei nopietni forumā jau no sākuma bija izteikta ideja par savas partijas dibināšanu.

ULSP vadītājs Nicholas Anatoliovich atbild uz jautājumiem
intervija oriģinālvalodā / click here for English version
Daudzi jums ziedoja naudu pēc tam, kad ULSP pārņēma. Kāpēc jūs neatjaunojāt partiju vai nepārņēmāt kādu citu?
Man to bieži jautāja, kad Visu Latvijai pārņēma partiju. Tobrīd pie mums ieplūda zelts, bet valstī ieplūda arī jaunie eLatvieši. Dienu pēc dienas šķita, ka veidot jaunu partiju vai uzsākt ko jaunu ir bezjēdzīgi. Šķita, ka eLatvijā nav vietas idejām kā sociālisms, jo nebija ekonomisko grūtību vai problēmu, ar kurām cīnīties. Vienīgā lieta, ko varēja darīt ar naudu bija tās atdošana valsts bankai un atstāt eLatviju eLatviešiem (tas varētu izklausīties sakāvnieciski).

Kur tu devies pēc tam un kādēļ tieši tur?
Pēc eLatvijas projekta (tā teikt), man reāli nebija mājas. Lielākā daļa mana laika, enerģijas un organizētāja spēju tika izmantotas eLatvijā un šķita, ka es tuvojos eAiziešanai. Es devos uz eKrieviju un tur paliku tikai tādēļ, ka nevarēju iedomāties citu vietu, kur iet. Tad eSlovākiju, jo tur notika sociāls eksperiments un viņiem ļoti vajadzēja cilvēkus. Galu galā viņi izgāzās, jo iejaucās ePoļi un es tiku spiest “eAiziet”, pārceļoties uz eSingapūru, kur man šķita, ka es varētu kaut ko mainīt. Diemžēl, es savā ziņā tur beidzu savu eRepublik dzīvi. Šobrīd, nu, te es esmu. eKrievijā, strādāju, man nav ko darīt un esmu dalīts jūtās par to, vai doties uz eČehiju vai eJapānu.

Kāpēc tu vispār atnāci uz eLatviju?
Tas ir labs jautājums, pārsvarā tādēļ, ka pats neesmu spējis uz to atbildēt, kad jautāju to sev. Visi, ko pazinu, no draugiem īstajā dzīvē līdz kolēģiem eRepublik vienmēr man jautāja: “Kādēļ eLatvija?” un man nebūtu kādas lielas atbildes. Tobrīd, es dzīvoju Floridā eASV un dzirdēju par Baltijas valstu ieviešanu spēlē. Kā jebkurš eRepublik, es pievienojos spēlei nevis, lai vienu vai divas reizes kaut ko nospiestu, nopirktu maizi un izietu, bet, lai paveiktu kaut ko lielu, lai izveidotu savu vārdu. Tas bija manā prātā: paveikt kaut ko lielu, kaut ko nozīmīgu. Es izgāju cauri sava veida sarakstam ar vietām, kurp doties un eLatvija, kurai tobrīd “palīdzēja” eKanāda un Uncle Sam šķita kā īstā vieta, kur iet. Varētu teikt, ka es devos uz eLatviju parādīt tās cilvēkiem, ka ārzemnieki nebija slikti, varaskāri cūkas, bet cilvēki, kas palīdzētu ekonomiskajai un politiskajai situācijai. Vismaz ceru, ka to es izdarīju.



http://somokon.com/erep/hitcounter.png">