eLatvijas vēsture. 6. daļa, baigais mēnesis [№53]

Day 805, 12:21 Published in Latvia Latvia by Kulturas ministrija
Autors: SpeedKing
Ilustrācijas: Jezups von der Vucins

Somu karagājiens bija ātrs un latvieši pat nevarēja pretoties. Jau 11. jūnijā no Latvijas pāri bija palikuši tikai divi novadi: Kurzeme un Vidzeme. Turklāt, šie reģioni nerobežojās, tādējādi sadalot valsti divās daļās. Protams, par galveno valsts uzdevumu tika nostādīta Latvijas atkalapvienošana un somu izdzīšana no latviešu reģioniem.

Ja Zemgali viņi vēlējās paturēt, tad Latgali viņi bija gatavi atdot ar noteikumu, ka partizānu karu apmaksā Latvija un tiek parakstīts miera līgums. To atbalstīja tas_pats, bet noraidīja pārējie, jo valstij tam nebija līdzekļu (un somi netaisījās apmaksāt karu), somi nedeva garantijas tam, ka reģions tiks atdots (respektīvi, kā iznāks karā, tā būs un nauda netiks atdota) un piekrišana piedāvājumam nozīmētu atsacīšanos no Zemgales. Valdību kritizēja arī kursis norādot, ka tā vietā, lai uzbruktu Lietuvai (karš bija domāts, lai veiktu reģionu apmaiņu vajadzības gadījumā, bet vēlāk kļuva par treniņkaru), vajadzēja iegādāties slimnīcu.

15. jūnijā notika mēģinājums veikt partiju TO Somijā. Latviešu kandidāti pieteicās trijās partijās. Partijā PippeliPojat pieteicās Maaris, Sininen Puolue/Blue party pieteicās Jezups von der Vucins, bet Engram's Party pieteicās Kurzemes Karalis Kristaps. Kopā ar šo trijotni uz Somiju devās arī latviešu TO grupa. Visiem tika likts gaidīt pavēli. Kad somu presē parādījās raksts par to, ka jābalso par KKK, liela daļa balsotāju pieļāva kļūdu un to arī izdarīja. Par spīti tam, somi drīz pamanīja arī pārējos kandidātus un visi trīs izgāzās.


spied šeit, lai apskatītu attēlu pilnā izmērā

Pēc nedēļas de facto valsts vadītājs red-fox nolēma posteni pamest, par iemeslu minot nemitīgos strīdus ar Skazi, kā arī apsūdzot viņu melos, bezkaunībā, mahinācijās, spēles stratēģijas nepārzināšanā un nevēlēšanās piekāpties. Par amata izpildītāju līdz vēlēšanām tika iecelts KKK. Ap vēlēšanu laiku (ne vēlāk par 30. jūniju) pilnā sparā bija arī demogrāfiskais sprādziens, kas kopumā, aptuveni mēneša laikā, pacēla iedzīvotāju skaitu no dažiem simtiem līdz trim tūkstošiem.

Sekoja gatavošanās kongresa vēlēšanām. Tas, ka valstij palika vien divi reģioni, negatīvi ietekmēja kongresmeņu skaitu. Tomēnes Saeimā bija tikai 20 vietas. Šī iemesla dēļ daži piedāvāja piekrist somu piedāvājumam iegūt Latgali, lai vismaz kādu laiku būtu 30 vietas un kopējie ienākumi no medaļām varētu būt 150, nevis 100 zelti. Priekšlikumu noraidīja. 9 Saeimas mandāti tika Par Dzimteni, 6 — ULSP, 3 — Friends of eLatvia un 2 vietas Latvia Defense Party. Kopumā pieteicās rekordzems kandidātu skaits: 30 cilvēki.

Latviešu kandidāti tika ievēlēti arī Somijā. To starpā bija zaglers, Erixxx, aimadiks, kā arī, iespējams, citi. Kandidēja, bet netika ievēlēts masterpiece. No viņiem vienīgi zaglers ziedoja valstij naudu. Valsts budžetam kopā ziedoja 12 cilvēki, tostarp, jau minētais zaglers, zviedrs Jonas Arvidsson, kuru ievēlēja no Par Dzimteni saraksta, Visvaldis Bargais, kas 5 zeltus ziedoja par spīti tam, ka nekandidēja, kā arī Genijs, 7Seven un SpeedKing, kas ziedoja vairāk nekā saņemto naudu.

5. jūlijā, kad eLatvijas iedzīvotāju skaits jau bija ar četriem cipariem rakstāms skaitlis, valdība izvēlējās līdzīgu taktiku kā pirms mēneša. Par Dzimteni virzīja Red.Fox (viņa jauno profilu), bet FoeL virzīja Kurzemes Karali Kristapu. Gan Red.Fox, gan CBoL vēlēšanu rakstos tika minēts, ka šoreiz KKK ir rezerves kandidāts un, atšķirībā no jūnija, šoreiz nenotiek cīņa starp diviem valsts kandidātiem. Vēl kandidēja Nicholas Anatoliovich (kurš arī bija drošs kandidāts un tika īpaši izcelti viņa nopelni somu kara laikā, atsūtot daudzus papildspēkus) un habibubi (nezināms kandidāts, kuru RF nosauca par iespējamu TO rīkotāju). Red.Fox ar gandrīz pusi balsu uzvarēja, viņam sekoja Kristaps, Nikolass un habibubi.


spied šeit, lai apskatītu attēlu pilnā izmērā

Jūlijā Red.Fox vēlējās panākt Q5 slimnīcas iegādi, uzbrukt Latgalei (saskaņā ar norunu ar somiem), spēlētāju ievada vēstuļu izmaiņas, lai tās atbilstu demogrāfiskā sprādziena vajadzībām, armijas un Saeimas struktūru izveidi, uzsākt apmācības sistēmu jaunajiem lietotājiem un iesaistīties treniņkaros (minot, ka mazā budžeta dēļ izdevīgi varētu būt tos rīkot pašiem). Kā viņam veicās un kas notika pēc vēlēšanām varēsiet lasīt nākamajā rakstā.

Uz jautājumiem atbild TO kandidāti
1. Vai tu ticēji iespējai pārņemt kaut vienu partiju?
Jezups von der Vucins: Jā, ticēju, jo diezgan naivi paļāvos, ka Kristapa publicētā somu dezinformācija nostrādās, tā vietā lai maldinātu pašus elatviešus un novestu pie tā, ka visas balsis tiek nodotas atklātajā PTO, nevis slēptajā.
Kurzemes Karalis Kristaps: Jā, ticēju mazai iespējai pārņemt partijas.
Maaris: Es pieļāvu, ka neiespējami tas nav. Cilvēku resursu mums bija maz, bet zaudēt jau neko nevarēja. Ja nu izdotos? Bet bija skaidrs, ka izredzes nav lielas.

2. Vai tu atceries, kāds bija rīcības plāns, ja tas notiktu?
JvdV: Tālākais plāns būtu bijis man apstiprināt kandidātus kongresam un šturmēt somu parlamentu.
KKK: Plāns vairāk par “uzvaram un ieliekam savus kandidātus” nebija izstrādāts, cik atceros. Bet kā jau teicu, varu kļūdīties.
M: Tālākai bija mēģināt dabūt pēc iespējas vairāk latviešu eSomijas kongresā. Kas no tā? Iespējams varētu izdarīt spiedienu uz prezidentu vai vismaz pačakarēt somu dzīvi. Precīzi gan vairs neatceros. Iespējams, ka tur bija arī pret spēles noteikumiem esoši manevri padomā.

3. Vai un kā tu mēģināji iefiltrēties somu starpā?
JvdV: Es izmetu no draugiem visus latviešus, saaicināju nejauši izvēlētus somus un bildē sev ieliku Erichu von Mansteinu, Somija karavadoni un varoni. Vairāki somi no partijas pat man atrakstīja, ka par man balsos, bet viss tāpat beidzās ar depresīvu izgāšanos.
KKK: Nemēģināju, nekad neesmu izlicies būt par kādu citu.
M: Par manu iefiltrēšanos vārda tādā nozīmē nevarēja būt ne runas, jo figurēju kā eLatvijas pirmais prezidents, tāpēc nekāds slepenais aģents no manis nebūtu sanācis. Bet atceros, ka mēģināju sazināties ar dažiem vietējajiem, lai noskaidrotu, kādas izredzes ir nākošajās prezidenta vēlēšanās atbalstīt kādu vietējo kandidātu, kas būtu eLatvijai draudzīgs, bet noskaidroju vien to, ka izredzes būtu minimālas tieši dēļ lielā eSomijas pilsoņu atbalsta eLatvijas okupēšanai.



http://somokon.com/erep/hitcounter.png">