eLatvijas vēsture. 7. daļa, impīčments [№59]

Day 819, 08:56 Published in Latvia Latvia by Kulturas ministrija
Autors: SpeedKing
Ilustrācijas: Jezups von der Vucins

Straujā demogrāfiskā sprādziena rezultātā saites un informācija par eRepublik drīz bija pieejama vadošajos Latvijas spēļu vortālos un vairākās citās mājaslapās. Neilgi pēc vēlēšanu noslēguma eLatvijā dzīvojošo skaits pārsniedza eSomijas iedzīvotāju skaitu. Somi, kuri šādu scenāriju gan bija paredzējuši okupācijas sākumā (salīdzinot šos notikumus ar savu pieredzi), bija pārsteigti un nolēma 10. jūlijā, pēc savas iniciatīvas, uzsākt partizānu karu Latgalē. Somi, protams, karoja partizānu pusē un Latgale tika atgūta. Somijas valdība uzskatīja, ka nu latvieši būs apklusināti un par Zemgales atgūšanu necīnīsies. Kurzemes Karalis Kristaps tobrīd trāpīgi raksturoja situāciju: “Sajūta tāda, ka mūs izvaro un pēc tam mēģina ar talkas desu par 1.10Ls/kg uzpirkt, lai sēžam mierīgi.”

Līdz ar to valdība ietaupīja 70 zeltus, kurus būtu jāiztērē, ja latvieši piekristu somu pirmajam piedāvājumam atgūt Latgali, kurā valstij būtu jāapmaksā karš un nebūtu garantijas par tā izdošanos. Pēc somu domām, šim solim ir veseli trīs plusi: krievi vairs nevar iebrukt Latgalē, atbrīvošanās no latviešiem, kas atradās Latgalē un pēc kara nepārcēlās, kā arī Latvijas apklusināšana. Viņi arī apzinājās, ka, lai arī latviešu skaits nu ir lielāks, viņu spēks ir mazāks par somu militāro spēku, kur nu vēl visas EDEN. Tomēr Red.Fox aiz piedurknes bija paslēpis dažus dūžus.


spied šeit, lai apskatītu attēlu pilnā izmērā

12. jūlijā Latvija uzbruka Zemgalei. Tas notika neilgi pēc tam, kad Vidzemē tika novietota Q5 slimnīca. Latvieši vienatnē nevarētu uzvarēt šajā kaujā, tādēļ Red.Fox nodrošināja Latvijas iestāšanos PEACE un līdz ar to alianses atbalstu. Ungāri, indonēzieši, krievi, lietuvieši un igauņi, kā arī Lazokrātu algotņu vienība veica pamatīgu uzbrukumu sienai, ko nespēja nodzīt EDEN tanki. Paralēli tam Japānā sākās gatavošanās Trešajam pasaules karam, kas sākās 13. jūlijā, bet tas jau ir cits stāsts.

Lai arī daudzi pauda bažas par to, ka EDEN varētu uzsākt spēcīgu pretuzbrukumu un Zemgali Latvija pēc kaujas neatgūtu, tas nepiepildījās un Latvija 13. jūlija dienā jau bija vienota. Protams, visi gavilēja un neskopojās ar slavas vārdiem Red.Fox. Tomēr tā ir tikai viena stāsta puse. RF termiņš jūlijā bija notikumiem ļoti piesātināts. Uzreiz pēc kaujas beigām valdību pameta gan ekonomikas ministrs Nameisis, gan ārlietu ministrs KKK. Abi nespēja izturēt Red.Fox darbības stilu. Kā zināms, tolaik, lai iestātos PEACE, vajadzēja pierādīt kongresa atbalstu. KKK kādā veidā sarunāja, ka tas nav nepieciešams, kas bija vēl viens iemesls sacelties pret RF.

14. jūlijā sākās gatavošanās jaunas partijas izveidei. Tās centrā šajā laikā bija Skazis, Nameisis un KKK. Neoficiālu atbalstu pauda arī tas_pats. Citstarp, tajā tādā vai citādā statusā bija arī Maaris, DRAUSMĪGS TUSNIS, Dolaars, SpeedKing un vairāki citi. Sākotnējais plāns bija pārņemt neaktīvo Friends of eLatvia un iebalsot Skazi par partijas prezidentu (vēlēšanas notika nākamajā dienā). Tālāk notiktu impīčments, kurā tiktu gāzts Red.Fox un par prezidentu kļūtu Kurzemes Karalis Kristaps. Vakarā pirms vēlēšanām kustībā bija iesaistīti jau aptuveni 30 cilvēki. Notika diskusija par iespējamo partijas nosaukumu: vispopulārākie bija Nacionāldemokrātu partija un Latvijas Atmoda, no kuriem otrais faktiski bija rezerves variants, jo eRepublik nestrādā garumzīmes.

Tajā pašā laikā Red.Fox izsludināja konkursu uz vietām jaunajā valdībā. Viņš bija nepatīkami pārsteigts, kad 15. jūlijā sākās impīčmenta balsojums. Toreizējais prezidents savā avīzē arī uzrakstīja rakstu, kurā kritizēja opozīciju un norādīja, ka ir jau izveidota jauna valdība, kuras sastāvā bija “Simis, Morcha, Janohito, Don (Raimoha), AinCiz, Lauris”. Tikmēr jaunā partija apgalvoja, ka tai ir 7 potenciālie ministri. Kopā kongresā tolaik bija 8 cilvēki, kā arī Red.Fox, tāpēc kustībai vajadzēja 6 balsis. Tomēr kongresā bija 5 partijas pārstāvji: tajā vēl atradās yuiti, Mushmoon un Nicholas Anatoliovich, kurš tobrīd bija atvaļinājumā un spēlē nelogojās iekšā. Galu galā ar rezultātu 7 pret 1 kustība uzvarēja un Kristaps kļuva par Latvijas prezidentu.


spied šeit, lai apskatītu attēlu pilnā izmērā

Tikmēr diskusijas par jaunās partijas nosaukumu ritēja pilnā sparā. Starp variantiem pavīdēja arī Latvijas Laiks, Kristīgo Demokrātu Savienība (noraidīta, jo īstās reliģijas eRep nav atļautas) un arī dažādi joki, piemēram, Sabiedrība Citai Oligarhijai un Dead Fox. Nacionāldemokrātu partija savāca visvairāk balsu un tā arī sākās šī nosaukuma vēsture. SpeedKing kopā salika internetā atrastu uzrakstu “NDP” un trīs zvaigznes no Pilsoniskās savienības logo, izveidojot jauno partijas logotipu.

Valdības veidošanā vislielākās problēmas bija ar aizsardzības ministra kandidāta atrašanu. Vienubrīd pavīdēja doma sadalīt amatu divās daļās: kara ministrs (vadītu profesionālo armiju) un aizsardzības ministrs (vadītu Zemessardzi). Starp iespējamajiem ministriem uz apvienoto vai vienu no dalītajiem amatiem tika minēti Jezups von der Vucins (kā ticamākais kandidāts), hariboss, SpeedKing, simis un vēl citi. Jezups vēl diskusijās par tēmu pieminēja, ka, lai arī švaka, tomēr Latvijai armija ir, tomēr, par spīti tam, tika nolemts veidot jaunu armiju.

Sākotnējais valdības sastāvs:
Prezidents: Kurzemes Karalis Kristaps
Veselības ministrs: Skazis
Izglītības ministrs: Jesus Allmighty
Kara ministrs: simis
Saeimas priekšsēdētājs: Dolaars
Ekonomikas ministrs: Namejs
Ārlietu ministrs: DRAUSMĪGS TUSNIS
Imigrācijas ministrs: samurays

Galu galā simis pienākumus nepildīja un uz amatu tika rīkots konkurss. Veselības un izglītības ministrijas faktiski bija apvienotas. Bet par tālāko varēsiet lasīt nākamreiz.

Pirmais NDP prezidents Skazis atbild uz jautājumiem
Kāpēc tieši tu kļuvi par pirmo NDP prezidentu?
Ja godīgi, tad neatceros, bet šķiet, ka balsošana nebija. Daži izteica viedokli, ka es būtu labākais kandidāts. Iespējams, sakarā ar atpazīstamību spēlētāju vidū, lai iegūtu lielu atbalstu uzreiz pēc oficiālas ziņas presē.

Kurā brīdī partijas veidošanas procesā tu iesaistījies (aptuveni cik cilvēki tolaik bija iesaistīti)?
Jauna politiskā spēka dibināšanu biju apsriedis tikai ar dažiem cilvēkiem, kad Nameisis nāca pārrunāt eLatvijas attīstības vīziju. Par lielāko daļu bijām vienisprātis, tāpēc viņš mani pievienoja nelielam Skype čatam. Šķiet, ka tajā brīdī bija ap 10 cilvēkiem jau iekšā, bet es varētu smagi kļūdīties.

Tobrīd NDP pievienojās ļoti daudz cilvēku, tostarp, arī demogrāfiskajā sprādzienā dzimušie. Kāds, tavuprāt, bija galvenais iemesls, kādēļ viņi neizvēlējās Par Dzimteni?
Šķiet, ka tā bija mijiedarbība starp diviem procesiem. Es nodrošināju, ka pievienojās tik, lai mēs būtu pirmie, bet tālāk pievienošanos mums nodrošināja tieši ši pirmā vieta (pēc biedru skaita), jo "divklikeri" bieži vien daudz nedomā un pievienojas tieši populārākajai partijai pēc biedru skaita.

Ļoti ātri, dažu dienu laikā, tika izlemts veidot partiju, kā arī gāzt prezidentu un tikpat ātri arī abi uzdevumi tika izpildīti. Vai ar līdzīgu aktīvu spēlētāju sadarbību kā tolaik būtu iespējams ko tādu atkārtot?
Es domāju, ka tas ir iespējams. Negribu gan tāpēc kādu mudināt to darīt 🙂



http://somokon.com/erep/hitcounter.png">