Ambient on/off

Join the new world

 

[ОЦМ] еМакедонско општество (корисни линкови за почетници)

Day 1,178, 05:05 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Ministerstvo za Obrazovanie

Почитувани граѓани на еМакедонија,

Образовниот Центар претставува сектор на Министерството за Образование и е формиран со цел да им пружи поквалитетна едукација на граѓаните на еМакедонија особено на новите играчи во поглед на нивно запознавање со основните и поважни работи во играта.
Во наредниот период, преку овој весник редовно ќе објавуваме упатства (туторијали), кои е препорачливо секој да ги прочита па се надеваме дека ќе ви бидат од корист и ќе ви го олеснат вашиот еЖивот.

Како понов играч се чуствувате доста изгубено и збунето со сите тие нови информации кои ви ги нуди играта ? Не грижете се, ние сме тука да ви помогнеме. Ако не најдете одговор на вашето прашање во нашите туторијали, тогаш слободно пишете ни порака па ќе се потрудиме да ви одговориме најдобро што можеме.

За поискусните играчи, знаеме дека овие теми за вас се deja vu (веќе видени) и досадни, но бидејки секој ден се зачленуваат нови играчи и се неупатени, потребно е истите да се запознаат со концептот на играта. Затоа, секогаш гласајте и пренесувајте ги артиклите на министерството за образование за да бидат прочитани од повеќе луѓе и истите да дојдат до играчи кои не се запознаени со темата на која гласи артиклот.Поважни линкови:


emacedonia.info - официјален форум на еМакедонија. Ова е место каде може да дискутирате и да се информирате за доста работи во врска со играта и со нашата еЗемја.
Регистрирајте се со истото име како во eRepublik со цел за да знаеме кои сте.

#eMKD - официјална chat соба на еМакедонија

#NoviIgraci -официјална chat соба за сите почетници на eRepublik и eMакедонија

#misii -официјална chat соба каде можете да добиете совети околу мисиите и помош при нивното извршување.Важно : Ве замолуваме да гласате (Vote) за секој артикал во весниците на државните институции, за побрзо да избијат меѓу првите статии и што повеќе луѓе да ги видат. Исто така претплатете се (Subscribe) на нивните весници и додајте ги организациите во пријатели.

Министерство за Образование - нивниот весник

Министерство за Здравство - нивниот весник

Црвен Крст на Македонија - нивниот весник

Министерство за Одбрана - нивниот весник

Министерство за Информирање - нивниот весник

Народна Банка на Македонија - нивниот весник

Министерство за Економија - нивниот весник

Министерство за Надворешни Работи - нивниот весникВаш
TosheMK
Февруари - 2011

Кликнете на саканата тема за да прочитате повеќе:
 

Comments

Strumjanin
Strumjanin Day 1,178, 05:07

o/

pernik1948
pernik1948 Day 1,178, 05:12

вестник

ace98
ace98 Day 1,178, 05:21

о/

NickName7
NickName7 Day 1,178, 05:25

ГЛАС!!!

Maked0ner
Maked0ner Day 1,178, 06:35

глас

Mitko Makedonecot
Mitko Makedonecot Day 1,178, 07:12

o7 respect!!!

Vojne
Vojne Day 1,178, 08:20

глас

MihajloRi
MihajloRi Day 1,178, 08:39

o/

Sun Warrior Day 1,178, 10:11

Comment deleted

Alexandar Ciric
Alexandar Ciric Day 1,179, 04:26

v!

Branko82
Branko82 Day 1,179, 04:26

samo taka

CikiRiki
CikiRiki Day 1,179, 07:23

Denes (petok 11.02) cekam veke dva saati na kanalot misii da dojde nekoj od "vlasta" da mi dade karti za misija koi ke gi vratam odma, i kako zalog ke ostavam 1 gold kako sto e postapkata.
Veke 2 saati nikoj od lugjeto zadolzeni za ovaa rabota ne odgovaraat na baranjeto za pomos i se "nedostapni" za narodot. Ako nekoj ima obrvski vo RL moze zamenicite da go pravat istoto neli.. A ne vaka cel den da dremam na kanal za da nekoj pomogne. Strasno, bas ko u RL.

Faceless Man
Faceless Man Day 1,179, 10:49

v

Stranger 01
Stranger 01 Day 1,180, 02:29

o7
xd
koj saka moze i ovde da dade eden vote & sub...
http://www.erepublik.com/en/newspaper/vo-trend--250582/1

pozz...

Maced0n
Maced0n Day 1,180, 02:52

o7

Dido1L
Dido1L Day 1,186, 04:13

Неам оружје за да поминам мисија 😕 може помош

ProbPLayer
ProbPLayer Day 1,276, 13:31

Ликновите за #IRC каналите не работат. Само овај работи, а тој е од статија од Министерство за образование, почетен туториал.
za #noviigraci :
http://mibbit.com/?channel=%23NoviIgraci&server=rizon.mibbit.org

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.