Bemutatkozik a Wekerle Alap

Day 1,482, 04:15 Published in Hungary Hungary by AT89


Tisztelt olvasóim!

Alábbi cikkemben szeretném bemutatni a Wekerle Sándor Befektetési Alapot, hogy kezdő és tapasztaltabb játékosok számára is egyértelmű hivatkozási alapként használhassam tevékenységem során. Az írásom egy korábbi cikk újra-kiadása jórészt, mivel az újság külső megjelenése is megváltozott, valamint kisebb módosítások történtek az indulási feltételekhez képest. Kérésem alapján az Oktatási és Szociális Minisztérium közlönyeiben is elérhetővé válik az alábbi cikk, hogy minden, a Wekerle Alaphoz tartozó hasznos információ könnyen elérhető legyen.




A Wekerle Sándor Befektetési Alapot formailag az 1449. napon hoztam létre, gyakorlati működése pedig az 1451. napon kezdődött. Célul tűztem ki, hogy munkámmal közvetve támogassam az e-republik közösségét, egyrészről összegyűjtve a kisebb, mindenkinél rendelkezésre álló, de hasznosítás alatt nem álló pénzeket, s ezeket befektetve a való élethez hasonlóan hozamot érjek el számukra. Másrészről a hazai katonai potenciált kívántam növelni azáltal, hogy a tehetős játékosok pénzeszközeit, melyeket a korlátozott napi ütésmennyiség miatt már nem tudnak hatékonyan befektetni, számukra adott konstrukcióban befektessem.

Tevékenységem kiegészült egy harmadik elemmel, még pedig gazdasági cikkek írásának azzal a szándékával, hogy információhoz juttassam azokat a játékostársaim, akiknek ideje, IRL képzettsége vagy elég játéktapasztalata nincsen, hogy kihasználja a játékban rejlő, a játék szabályait nem sértő lehetőségeket a játékvagyonuk növelésére. Ezen informatívnak szánt cikkeim közül ajánlom:
- Cégbázis fejlesztése önerőből, hitelfelvétellel vagy kaláka programmal
- Exportálásról összefoglalás
- Az újságírásról mindenkinek
- A feketepiac működéséről

Az alábbiakban következzen a Wekerle Alap két sikerterméke, a kötvény és részvényprogram jellemzőinek leírása. Mind a két befektetési forma a játékosok szabad pénzeinek összegyűjtését és együtt befektetését célozza, célcsoportok szerint elválasztva.

A kötvények:

A kötvény közgazdasági definíció szerint hiteltartozást megtestesítő értékpapír, aminek lényege, hogy én, mint "vállalat" kibocsátok kötvényt adott névértéken, majd a névérték után megállapodás szerinti kamatot fizetek, illetve adott törlesztési terv szerint visszafizetem a névértéket is. Ezt a befektetési formát a kevésbé tehetős játékosoknak találtam ki, mivel sok kicsi befektetést állítok össze 1-1 kibocsátás idején.

Az Alap 8500 HUF-os kötvénycsomagokat bocsát ki, egy-egy kibocsátás akkor sikeres, ha a 8500 HUF-os kötvénycsomag, vagy egész számú többszöröse (pl 17000, 25500) maradék nélkül elkel. A kötvények 1 hetes futamidőre szólnak, a futamidő lejártakor egy összegben visszafizetésre kerülnek, az egy heti kamattal kiegészítve.

A kamat kiszámítása a következő módon történik: napi nyilvántartás készül a cég termeléséről és az eladott áruk piaci áráról, s így a minden napi profitról. Hetente összesítem a profiteredményt, levonom belőle az Alap részesedését (a heti profit 20%-a, mely fedezi a menedzseri munka költségét a létrehozott cégben, plusz minimális profitot az Alapnak), majd az adott cég befektetőinek befektetéseik arányában szétosztom a maradék összeget. Ha valaki a 8500 HUF-os kötvény 10%-át megveszi, akkor egy hét múlva visszakapja a befektetését, plusz a héten elért teljes nyereségének az Alap részével csökkentett értékének 10%-át is.

A kötvényekre vonatkozó szabályok: 500 HUF-os névértékű szelvényekből áll össze a 8500 HUF-os cég, ez a minimum, amit vásárolni lehet, illetve egy személy egy kibocsátási időben maximum 3000 HUF-ot fektethet kötvénybe (tehát adott héten max ennyit). Ez a szabály kiszűri a tehetősebb játékosokat, mivel ez a kezdő, vagy katona életpályát követő játékosok anyagi javulását célozza.

A kötvénykibocsátás fix kezdőidőkhöz van kötve, melyről minden esetben adok ki tájékoztató cikket.



A részvények:

Definíció szerint tagsági jogot megtestesítő értékpapír, a részvény tulajdonosa a részvényt kibocsátó vállalat résztulajdonosává válik. Ennek legfontosabb különbsége a kötvényekhez képest, hogy itt az Alap csak mint haszonélvező és kezelő van jelen, a cég tulajdonjoga a beruházónál marad.

Vegyünk egy q4 nyersanyag céget példaként. A befektető 8500 HUF értékben vásárol részvényt, melyből egy q4 céget megnyitok, nevét és leírását a befektető feltüntetésével egészítem ki, majd külön excel oszlopot indítok számára az Alap könyvelésében. A cég termelését minden nap vezetem (menedzseri munkát végzek benne), akár csak a minden napi árakat, s így heti elszámolást készítek a profitról. A kötvényekhez hasonlóan szintén heti egyszeri kifizetés történik, egyszerűsítendő az adminisztrációt.

A heti profit 80%-át kapja meg a részvényes, 20%-át az Alap vagyonához számolom (ebben benne van a menedzseri munkám ételköltsége és az Alap illetménye). A cég játéktechnikailag az én tulajdonomban van, de játékon kívüli nyilvántartásban 100%-ig a részvényes tulajdona, s ő rendelkezik vele. A részvényes kérhet alacsonyabb %-ot is az osztalékból, ha ilyen formán kívánja támogatni az Alap gyarapodását, de magasabbat nem.

Aranyalapú cégek esetén ez azt jelenti, hogy ha szüksége van a cégre, akkor én kiteszem számára a piacra, tőlem megvásárolja, majd a vételárat vissza is utalom. Valuta alapú cégek esetén, ha a cég lerombolásáról szavaz a tulaj, akkor lebontom és visszautalom számára a lebontásból visszajött HUF-ot (itt a tulajdoni hányad a mérvadó, tehát nincs 20% levonás, az csak az osztalékot érinti!).

Az alapkezelő (én) kérvényezheti a tulajtól annak részesedésének eladását, azaz kivásárolhatom, amennyiben beleegyezik. Nem titkolt célom, hogy az Alap maximális teljesítőképességének elérésekor (körülbelül 150 cég) elkezdjem visszavásárolni az összes részvényesi tulajdonban álló céget.

Ha a részvényes-tulajdonos harmadik fél számára kívánja értékesíteni tulajdonjogát (azaz a céget szeretné eladni/elajándékozni), akkor ehhez az alapkezelő beleegyezését kell kérnie minden esetben. Ezzel a lépéssel kivédeni kívánom azt az eshetőséget, hogy egy darab céget 100 tulaj felé szétosszanak, exponenciálisan megnövelve az én könyvelési terheimet.

Ha a részvényes munkáltatásra is alkalmas céget ruház be, akkor lehetősége van a részvényesi osztalékát növelni azzal, hogy munkaerőt küld a cégbe dolgozni, így nem csak az én menedzseri munkámból származik haszon.

A részvénykibocsátásnak nincsen kötött ideje, ez minden esetben egyéni megegyezés tárgyát képezi a befektető és az alapkezelő között. Kérem, senki ne utaljon el nekem semmilyen pénzt vagy aranyat egyeztetés nélkül részvényvásárlási célzattal! Minden ügylet előtt egyeztetés történik, hogy biztosan minden részlet egzakt és elfogadható-e a befektető számára az Alap ajánlatával kapcsolatban.



Tájékoztató jelleggel pedig néhány adat a Wekerle Sándor Befektetési Alapról:

Teljes ingatlanvagyon-érték: 1 033 500 HUF
-ebből saját tulajdonú: 659 000 HUF (63,76😵
-idegen tulajdonú: 374 500 HUF (36,24😵

1451-1482. napok közt teljes kifizetett osztalék: 29 735,11 HUF

1451-1482. napok közt támogatásként kifizetett adományok:
Szociális Minisztérium: 11 000 HUF és 15 arany
Oktatási Minisztérium: 4000 HUF
Borona Alap: 2000 HUF

1451-1482. napok közt összesen beérkező adomány:
10 000 HUF és megközelítőleg 2 arany értékű valuta




Az Alap egyelőre a fent említett okokból növekedési pályán áll, saját szabadidőm is véges, így csak hosszú távú tervekkel szolgálhatok. Terveim közt szerepel:
- export-import ügyekre szakosodott hivatal létrehozása
- külkereskedelmi tevékenység hátteréül szolgáló valuta-kereskedő vállalkozás elindítása
- közösségi szinten szerveződő gazdasági együttműködések támogatása
- oktatási célú programok nagy mértékű anyagi támogatása
- minőségi újságírás anyagi támogatása, a Független Újságíró Szövetség szellemében


További programok és ötletek várhatóak, kreativitásom és jó szándékom határtalan, valamint nagyon szívesen fogadom a javaslatokat, segítő szándékú felajánlásokat másoktól is. Ez a játék önmagában kevés, tartalmát a közösség adja meg, ezért nagyon fontosnak tartom, hogy senki se egyedül akarjon előrelépni, az individualizmus hosszú távon sokkal kevesebb játékélményt kínál, mint a kollektivista hozzáállás.

Köszönöm a megtisztelő figyelmet,