Ambient on/off

About my newspaper

Open Wiki page

The Newspaper That Tells The Truth

Црн Петок

93 Day 1,606, 06:24 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment
Петок 13ти, Велики Петок, Црн … read more »

[BlackMK] Претседателска Кандидатура

118 Day 1,593, 08:27 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysis


Драги мои соиграчи

Дојде денот кога и јас конечно можам да се кандидирам за Претседател на нашата еМакедонска Држава. Дојде денот кога конечно решив да превземам некои работи во свои раце со оглед … read more »

АПЕЛ ЗА ПОМОШ - HELP APPEAL

24 Day 1,583, 12:35 Published in Croatia Croatia Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment
Драги соиграчи,

Тукушто дознав една лоша вест. Имено Зоран Симоновски, мој другар од РЖ се бори за живот.
Потребна е трансплантација на црниот дроб која треба да се изврши во Хрватска и чи … read more »

Републиканска Партија, Конгресменски Избори

68 Day 1,528, 17:12 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysis


Почитувани,

Сите ние бевме сведоци на највозбудливите конгресменски избори досега.
Се започна со трката за влез … read more »

РЕПУБЛИКАНКИ

30 Day 1,525, 15:58 Published in Croatia Croatia Political debates and analysis Political debates and analysisШтовани Македонски публикуме.
Деновиве голема фама крена новиот политички фактор во Македонија, [url=http://www.erepublik.com/en/party/republikanska-partija-
read more »