Ambient on/off

Join the new world

 

Црн Петок

Day 1,606, 06:24 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by BlackMKПеток 13ти, Велики Петок, Црн Петок за Македонија.
Невини луѓе гинат за остварување на туѓи политички интереси.
Нека почиваат во мир нашите браќа.
Слава Им
 

Comments

VAse the Great
VAse the Great Day 1,606, 06:28

Нека им е лека земјата на починатите !
Патем, ме интересира зошто сите шаутираат дека убијците се Албанци ? Има ли некаков доказ за ова, или се е само шпекулација ?

LepotanMKD
LepotanMKD Day 1,606, 06:29

Нека им е лесна земја.

Popay III
Popay III Day 1,606, 06:30

Невини луѓе гинат за остварување на туѓи политички интереси.
Нека почиваат во мир нашите браќа.+1

Strumicanec14
Strumicanec14 Day 1,606, 06:30

Се знае кој се - што се?
без шпекулации
Нека им е лесна земјата!

martink8 JAN
martink8 JAN Day 1,606, 06:31

не мешајте сеа и политика

Shred Them  All
Shred Them All Day 1,606, 06:32

Нека им е лесна земјата.

VanDerGlufo
VanDerGlufo Day 1,606, 06:32

@ VAse The Great +111111111

Jas toa brat go vikam ..muvata na kapata .....

BlackMK
BlackMK Day 1,606, 06:32

Целото сценарио е со политичка позадина, исто како во 2001ва 🙁

Volk Macedon
Volk Macedon Day 1,606, 06:33

AVATAR ZA SITE MAKEDONCI http://postimage.org/image/90ktddrhn/

...SHAUT...

SaveAss
SaveAss Day 1,606, 06:33

вчера беше настанот

Raigar
Raigar Day 1,606, 06:35

Vekje videno scenario ... Neka pocivaat vo mir

Tijana R
Tijana R Day 1,606, 06:36

Zalosno brate...zalosno...
Da decu pobiju u rodjenoj zemlji :🙁(

Ante-os
Ante-os Day 1,606, 06:46

počivali u miru Božjem!

šteta, nisu ni počeli živjeti život kako treba.. :🙁(

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,606, 08:40

Во интерес на наши соседни земји е меѓуетнички судир, така да има шанси ова злосторство да е сторено од странски тајни служби.

Имам многу пријатели албанци кои се исто згрозени од настанов и го осудуваат.

За жал ако се оствари сценариото на нова војна, баш оние кои се мирни и добри најмногу ќе страдаат и од двете страни

Dean Gligorov
Dean Gligorov Day 1,606, 08:40

Нека им е лесна земјата.

BlackMK
BlackMK Day 1,606, 08:43

Persej Makedonski +1
Војуваме за лични интереси на неколку луѓе, и невините највеќе би настрадале од целата калакурница

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,606, 08:44

Оние кои не биле во ров во 2001 може да кажуваат приказни

Јас на своја кожа осетив што значи исценирана војна

Chupavix
Chupavix Day 1,606, 08:47

Нека им е лесна земјата.

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,606, 08:56

нека почиваат во мир..
до кога македонче ке трпи ова....

VIKI ORIGANSKA
VIKI ORIGANSKA Day 1,606, 09:10

....SIROTI DECA,KUTRI RODITELI...ZLOSTORNICITE KE GI STIGNE BOZJA KAZNA

Mr. Densisman
Mr. Densisman Day 1,606, 09:37

SpartakMKD
SpartakMKD Day 1,606, 10:16

Нека им е лесна земја.


И сменете ја датата на аватарот, 12-ти стајте...

BlackMK
BlackMK Day 1,606, 10:24

13ти е датата кога дознавме за настанот и кога објавивме жалост

Volk Macedon
Volk Macedon Day 1,606, 10:32

СЛАВА ИМ !

Krvnikot
Krvnikot Day 1,606, 10:35

dessko
dessko Day 1,606, 10:38

Да им е лека пръстта.

Дано се заловят виновниците,а не да се потули случаят както става обикновено.
Вижте како стана у Катуница во Бугарска.

El Che G
El Che G Day 1,606, 10:38

Voix of Macedonia
Voix of Macedonia Day 1,606, 10:42

Ahn Lee
Ahn Lee Day 1,606, 10:44

Rest in peace 🙁

Suckerpunch MKD
Suckerpunch MKD Day 1,606, 10:45

Почивајте во мир наши браќа Македонци!!!
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2007343/1/20

VAse the Great
VAse the Great Day 1,606, 10:49

Persej Makedonski , BlackMK +1
„Војуваме за лични интереси на неколку луѓе, и невините највеќе би настрадале од целата калакурница.“

Секогаш е тоа така, и се чудам зошто секогаш има толку глупави луѓе и толку лесно подмитливи лидери за да се повторува истото сценарио со истата финта...Многу е жално за младите животи, но тие нема да се вратат макар заради нив се убијат и 100.000 луѓе. Можеме само да бараме да се најде убиецот(убијците) и да се казнат според законот.

neo30
neo30 Day 1,606, 10:49

ne e bitno koi se ubijcite koga veke niv gi nema,vo ovaa drzava moze bilo koj nekogo da ubi prosto da ti e strav da iskocis nadvor

ima li vlas vo ovaa drzava,policija,zakon?????

OneLoveLegijata
OneLoveLegijata Day 1,606, 10:57

neo30, se gleda deka si zatruen so opoziciski ideali, sekogas da si nastroen anti-vlast, dodeka tvoite favoriti ne dojdat na vlast.Samo da se obvinuvalo bez fakti...Razgledaj malku vo drugite drzavi... Dali i tamu gi fakjaat kriminalcite za 5 minuti...

neo30
neo30 Day 1,606, 11:00

neznam vo koja drzava se krivi opozicijata,osven kaj nas

ne da gi fatat za 5 min,nego toa treba da ne se slucuva,koga ke pogine nekoj posle dzabe e da e nekoj faten

Kanopy
Kanopy Day 1,606, 11:09

нека почиваат во мир , жално млади деца, жално и за фамилиите сочуство до нив ..

Tet0ec
Tet0ec Day 1,606, 11:12

Невини луѓе гинат за остварување на туѓи политички интереси.
Нека почиваат во мир нашите браќа.+1

Така е... интереси само ништо друго.

Dimitriya
Dimitriya Day 1,606, 11:15

GokaGrozni
GokaGrozni Day 1,606, 11:19

"They took your life, they could not take your pride"
Нека им е лесна земјата

Angelique.A
Angelique.A Day 1,606, 11:20

Лесна им земја...
Ах...

SasaIka
SasaIka Day 1,606, 11:27

Pa zar i decu? nemam reci...
Nek im je laka zemlja.

Ali Emami
Ali Emami Day 1,606, 11:46

o7

J A R O V I D
J A R O V I D Day 1,606, 12:01

tuga

Darec89
Darec89 Day 1,606, 12:24

Slava palima!!! Nek im je laka zemlja.

zli zeka24
zli zeka24 Day 1,606, 12:41

Нека им е лесна земја.

BG Pobednik
BG Pobednik Day 1,606, 12:43

Нека им је лака земља.

Spasoje Popivoda
Spasoje Popivoda Day 1,606, 12:51

o7

tonixd2
tonixd2 Day 1,606, 13:03

Најмладиот ми беше соученик ,сега требаше заедно да завршиме,тажно.

Faceless Man
Faceless Man Day 1,606, 14:29

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Day 1,606, 15:26

Нека им е лесна земјата и Господ да им пресуди на злосторниците -,-

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.