Napjaink TOi 2.rész: az USA és a PHX

Day 864, 13:38 Published in Hungary Hungary by vasmegye
RL problémáim miatt majd egy hetes szünettel jelentkezem ismét, viszont következzék a modern politikai hatalomátvételekkel foglalkozó cikksorozatom második része.
Az elsőt itt olvashatok Magyarországgal és az EDENnel kapcsolatban.


Az Egyesült Államok. Nagy terület, nagy népesség, elvileg biztonságot ad a takeoverrel szemben, ám ez nem ad biztonságot, ahogy ezt láttuk a magyar példában is. Az USA esetében ez a helyzet összetettebb, így úgy érzem, muszáj egy rövidebb időbeli elemzést írnom az előzményekről, hogy a megértést segítsem.

A júliusi PEACE-hadjárat, mely egy régióra szorította vissza az országot, s csúnyán megtépázta az amerikai öntudatot (azóta bőségesen pótolták azt), fordulópontnak számít az amerikai nép történelmében. Előtte az amerikai népesség viszonylag egyenletesen oszlott el az 51 régióban, mivel szinte minden régióban volt kórház (A szerző emlékei szerint talán egyedül Észak-Dakotában nem). Az igaz, hogy mindössze 3 régióban volt ötös minőségű (Kansas, New Jersey, Florida), de ez a népesség többségét alkotó kétkattost nem érdekelte. Elvolt ő a napi 10-15 perc játékával meg az amcsi sérthetetlenség faktorral... A Q5 kórházak mennyisége a politikai irányítást se érdekelte, ők meg az országra leselkedő külső veszélyt (aktív MPPk ellenük) ignorálták, holott Zoli, a későbbiek egyik kulcsszereplője még a háború előtt figyelmeztette őket a Q5 kórházak hiányára, mellyel hatékonyabbak lettek volna a csatamezőn.

Lecsapott júliusban az orosz-portugál-indonéz hármas az országra, s e harcok felnyitották az amerikai vezetés szemét: mégiscsak fontosak a Q5 kórházak. Kansas eleste után elkezdték a maradék területek evakuációját: előbb New Jerseybe, majd Floridába irányították a népet. Előbbi ugyan elesett, de utóbbi példája megmutatta, egy Q5 kórház magas népességgel (és Q5ös DSsel) a túlélés záloga lehet. Így született meg az erődrendszer elmélete az amerikai kontinensen, mely máig uralja az ottani vezetés telepítéspolitikáját. (Ez a taktikát mára a spanyolok és a britek is átvették, utóbbiak hasonló példából okulva.) A lényeg a következő: van 1-2-3 régió, melyben a népesség fele/kétharmada lakik és ötös minőségű kórházzal és védelmi rendszerrel rendelkezik, a többi területen viszont semmi sincs, maximum orgok találkahelye. Esetleges támadás esetén utóbbiakból gyorsan visszavonul az elnök (ahogy Delaware át is lett adva Kanadának), a veszteség mértéke matematikai mértékkel kifejezve konvergál a nullához, míg az előbbieket, ha támadás éri, a végsőkig védeni kell. De legalább a támadás költsége nagyon magas lesz
.
A portugál béke, majd Alaszka visszafoglalása után megmaradt ez a stratégiai összetevő, a rendszer bővítése következett: előbb California, majd az ázsiai hadjárat során megszerzett Karnataka minősült „fortress”-é (amerikásan mondva), utóbbi esetében teljes joggal, hiszen bármikor érkezhet egy felkelés a területre. Az új stratégia egy másik eleme viszont ellentétes hatást váltott ahhoz képest, mint az erődrendszer megszületett: nem történt ellenséges szövetségek aktiválása (leszámítva Angliát, de ott meg már voltak MPPi), így a francia és portugál béke, és Indonézia visszaszorítása után már csak az oroszok maradtak volna inváziós erőként, ám őket Alaszka elfoglalása után Kanada könnyeden lefoglalhat, mivel ugrik az egész hadjárat. Röviden: maradt 48 töküres régió. (Delaware Kanada még ma is.)

Ezt észlelte az amerikai hadügyi sajtó nagy része, és rögtön pennát ragadtak: kórházat az eredeti régiókba! Igaz, ők nem a PTOtól féltek, (nem hiába az amerikai öntudat), hanem az oda regisztráló újoncok tömegének ellátása miatt aggódtak. Amerika lakosságának harmada akkoriban kórház nélküli régióban élt (vagy inkább nyugodott). A háborúban tapasztalható szervezett áttelepítés abbamaradt, s Aeros és társaik a repjegyek ezreire való költés helyett pár rosszabb minőségű kórház lehelyezését javasolta. Azonban írásaik süket fülekre talált a vezetés részéről.

Innen már egyenes út vezetett a PTO felé. Kórház nélküli, alacsony lakosságú régiók, ideális terep egy TO csoportnak. Állampolgárság manapság nem kérdés, akár figyelmetlenség, akár lefizetés útján is könnyed játék a dolog. A jelöltség is hasonlóképp, bár inkább a figyelmetlenség az okozó. Néhány kétkattos meg megteszi azt a szívességet, hogy beszavazza az embert.

Mivel nem ástam bele magam oly mélyen az eAmerikai Bevándorlási Hivatal aktáiba, képtelen vagyok a hatalomátvétel azon szakaszával kezdeni, amikor az első fecskék sikeresen beszivárogtak a kongresszusba. Magyar földön ez egy darab ivictorast jelentett, amerikain ez 4-6 embert, akik a jellemzően kis lakosságú régiókba értek el bejutást jelentő eredményt, és ezzel kongresszusi medált január végén.

A reakciók hasonlóak voltak, mint itthon, de ezeket lgabor72 fentebb linkelt cikkében olvashatjátok. Zajlott tovább az eélet, s nem meglepő módon, ahogyan itthon is ivictoras, úgy az ottani PTO képviselők is kiosztották az állampolgársági lehetőségeiket, és természetesen nem amerikaiaknak. A körforgás ismét elkezdődött…

A magyar eseményekhez hasonlatos, ami még e ciklus alatt megtörtént: a képviselői fegyelmezetlenség. Syrup, a Libertarian Party „homo novusa” megadta az állampolgárságot Zolinak Magyarország és az erep egyik legismertebb játékosának. Zoli korábban több cikkben fejtette ki, hogy szívesen lenne amerikai elnök, programja és kormánylistája számos helybelit meggyőzött, de egyesek figyelmeztettek a PTO veszélyre is.

A február végi kongresszusi választásokra már kisebb felkészült PTO csapat készülhetett, hiszen Kardos Béla 20, többségében magyar és szerb származású embernek adott állampolgárságot. Ők azonnal próbálkoztak a kongresszusba való bejutással több top5 pártban is, ám a pártelnökök ezúttal figyeltek: egyetlen „friss amerikai” sem lett jelölt. Ehhez az is kellett, hogy mind az 5 top pártban lett jelölt minden régióra. Ehhez szükség volt olyan emberekre, akik a régióban bejutásra esélytelen pártok nevében, úgynevezett blokkolókként indultak (Ez a magyar táblatartó/töltelék rendszerhez hasonló, ám itt nem jutott minden pártban elég komoly jelölt.) A figyelmes olvasó most felria😛 nini, ez történt egy hónappal később Magyarországon is!

A márciusi ciklus sem telt el botrány nélkül, holott a kongresszus szín amerikai volt, ismét a fegyelmezettség hiánya játszott főszerepet. A pártelnökire készülve több Phoenix kapcsolatokkal rendelkező személy kapott állampolgárságot, ezekből a legnagyobb botrányt GLaDOS esete váltotta ki. A botrány kapcsán 3 embert távolítottak el a közigazgatás szervezéséből.

A pártelnökin aztán „elszabadult a pokol”. A legnagyobb párt, az American Advancement Party elnöki címéért , ahogyan az USA „Smachja”, Mr. Hypenated fogalmaz, „mindenki és az ő édesanyjuk” is indult. A 19 pártelnökjelölt között több Phoenix-közeli is akadt (Zoli is), ám ez provokációnak bizonyult, hiszen az egyes jelöltek között megoszlottak a szavazatok. Ez egy jelzés volt az amerikaiak felé, hogy a veszély még fennáll.

Ennek ellenére az USA a március végi választások előtt ázsiai területcserélő hadjáratba kezdett India, Fülöp-szigetek és Malajzia védelmében (erről bővebben legközelebb), így több lakatlan területtel nagyobb kockázatot vállalt. E kockázatvállalás nem is maradt következmény nélkül: nem jutott minden régióba blokkoló, a PTO csoport több tagja képviselőjelölt lett. Azonnali vörös kód az amerikai sajtóban, s a nap folyamán több fülöp-szigeteki-amerikai területcserével zárták rövidre egyes hatalomátvevők szándékait. Azonban az eredeti területekre ez nem terjedt ki, és ennek meglett az eredménye: 3 bejutó a TO csapatnak .

Az ő teljesítményük jelenleg még nem nagyon mérhető: ÁP-t még nem osztottak, mindössze donate- illetve egyéb javaslataikkal lassítják az amerikai kongresszus ügymenetét. Egy viszont biztos: az első kört a PHX TO csapata nyerte…

vasmegye
svájci állampolgár
Brüsszel, Belgium, Day 864 of the New World


Folytatva a divatot, következik a vasmegye-csomag.
Persze nem megszorítások lesznek benne, hanem újságok, melyeket örömmel ajánlok olvasásra.
Íme:
NalajaHeadless Chicken
torma99eZalai Hírlap
SmachMedian
IpathFlagellum Dei
outiszFuture sound of erep
Tomi_urThe Babylon Protocol
IstencsaszarMaga'nve'leme'ny
MurlockijUnited Murlockija

További jó szórakozást!