XRooM13 št. 33: Hrvati v krizi, Romuni v Prekmurju!

Day 1,645, 12:11 Published in Slovenia Argentina by SIKARSI



Od naše prejšnje izdaje je minilo par dni, vendar je zaradi pestrega dogajanja, pred vami nova analiza stanja. Tokratno dogajanje bomo začeli v nam ljubi Sloveniji, ki se bori na več frontah, vse pa je povezano s ključnim vprašanjem, ali bodo Hrvati v junij vstopili brez kongresa? Dokaj mirno dogajanje na naših tleh pred tremi dnevi pretrga srbski NE, ki namesto k Franciji, leti na Hrvaško. Hrvati, zavedajoč se dejstva, da jim gorijo tla pod nogami, saj jim s severa grozijo tudi Poljaki, rešitev vidijo v naših italijanskih regijah, ki bi jim omogočile varen prebeg in kongres. Sledi hrvaški NE (32 za, 1 proti) Sloveniji in slovenski Hrvaški (17 za in 1 proti). Ker pa so zakon sprejeli prvi, imajo Hrvati inicijativo v Trentino-South Tyrol, ki jo kljub pomoči Rompera, gladko izgubijo (8:0). 1-0 za Slovenijo, ki pa ne počiva in v popoldanskih urah napada Styrio (trenutno vodstvo 2:0).
Da bi pomagali Hrvatom, se v fronto vmešajo tudi romunske sile, ki z vzhoda napadajo Prekmurje (NE sprejet s 33 glasovi za, 0 proti) v upanju da bi zaprli mejo Slovenije in Hrvaške, s čimer bi se naš NE izničil, Hrvati pa bi se bodli samo s Poljaki, ki zahvaljujoč avstrijskemu NE, prodirajo proti okupiranim avstrijskim regijam. Romuni Prekmurje osvajajo prepričljivo in nadaljujejo pot proti Styri-ji in Carinthiji, iz katere pa že poteka napad na hrvaško Styrijo, s čimer lahko romunsko intervencijo označimo za manjši fail, saj dlje kot do slovenskega Primorja ne morejo (v rokah Srbov), naše originalne regije, pa jim zaradi draina (odtekanja nepotrebne vojaške škode) bolj škodijo kot koristijo. Hrvati zavedajoč se, da so postali salama v poljsko-slovenskem sendviču, iz obupa napadajo Salzburg, medtem, ko Poljaki napadajo Upper Austrijo. Omenimo še poljski fail v obliki nepotrebnega NE-ja Avstriji, ki bi Hrvatom lahko šel na roko, saj je do izteka še 7 ur (10 za, 17 proti), za sprejetje novega pa je potrebno 24 ur, s čimer se je Hrvaška agonija podaljšala za več kot dan.



Drugod po regiji so novice dokaj nespremenjene (beri prejšnjo izdajo XrooM13). Nemčija, ki se še vedno nahaja v treh regijah, se je pred kratkim obrnila proti Danski, za katero naj bi se je Irci pogajali s Poljaki. Ko so Nemci slišali za irsko-poljska pogajanja, hitijo k Poljakom, Ircem pa zagrozijo naj danske regije pustijo pri miru. Nemški argumenti so bili očitno uspešnejši, saj jim Poljaki obljubijo osvoboditev Mitjyllanda, kjer pa zaradi one-kill-shota (uničenja nasprotnika z enim udarcem) masovno tolčejo proti ukazom. Na drugi strani, Irci hitijo z NE-jem Danski in kot vse kaže, Danske zopet ne bo več na mapi (več tu). Po drugih informacijah, pa naj bi bila irsko-danska vojna posledica medsebojnega dogovora teh dveh držav, s čimer Danci želijo preprečiti PTO (politični prevzem) kongresa. Belgija, ki je že osvobodila svoje regije izpod madžarskih rok, se na drugi strani obremenjuje s čisto drugačnimi problemi. Njihov predsednik, se v svojem članku, odprto sprašuje, kam pelje belgijska nevtralnost in ali je to res prava pot (več tu). V kolikor bo belgijski predsednik uveljavljal svojo voljo in popeljal Belgijo v eno izmed zavezništev, lahko pričakujemo impeecment, v primeru splošnega strinjanja Belgijcev s predsednikom, pa pošteno premešane karte v regiji. Nizozemci so še naprej okupirani s strani Poljske in Madžarske. Romuni so uspeli okupirati vse originalne regije Madžarske, ki pa se s tem ne obremenjuje kaj preveč, saj so svojo prestolnico že prestavili v Francijo, kjer se po novem je golaž.



Selimo se zahodneje, kjer je portugalsko-španska vojna dobila nov zagon v obliki kitajskega NE-ja (38 za, 2 proti). Pred kratkim izbrisani Portugalci, zahvaljujoč TERRI v nočnih urah osvobajajo svoje regije. Lizboni so sledili Alentajo, Centro in Azori, trenutno pa poteka RW v Norte-ju in direktni napad na špansko originalno Castilla y Leon (1:0 za Portugalce). Glavni razlog za preobrat v vojni, se skriva v Kitajski, ki je Venezuelo odplaknila kot za šalo, Špance pa v strahu dveh front, prisilila k dvigu RW-ja v venezuelski Guayani. Guayanski RW je eden tistih, kjer se nasprotniki borijo za nasprotnike (Kitajci za Špance, Španci za Venezuelčane), izzid pa je zaenkrat dokaj tesen 6:6. Omenimo, da bodo Španci z izgubo Guayane izgubili 40% bonus na izdelavo orožja (guma in olje), kar bi lahko botrovalo povratku naših tankov in podjetnikov, ki zaradi bonusov tam proizvajojo Q6 tanke.



Britanci, ki so se rešili Ircev s pomočjo mirovnega sporazuma, so trenutno osredotočeni na Kanado. Vse do pred kratkim, so njihovi poizkusi bili bolj kot ne jalovi, trenutno pa uspešno sprožajo uporniške vojne in imajo pod kanadsko okupacijo le še tri regije (NWE, EM in Walles). Velika Britanija ima to smolo, da ima na svojih mejah, od osmih, kar štiri sovražne države. Da pa to ne bi bilo zadosti, držijo v svojih regijah surovine, ki jih te-iste sosede nimajo, zato vpadov na njihovo ozemlje ni in ni videti konca. Dologročno bi se Britancem splačal podpis mirovnega sporazuma s Kanado, saj bi si tako lahko nabrali moči. V primeru nadaljnjih uspehov, se Britanci lahko nadejajo dveh irskih regij, ki jim pripadajo po sporazumu.
Madžari, ki so sicer izgubili originalne regije, še naprej veselo meljejo po Franciji, ki nekako ne najde poti iz krize, jim bo pa verjetno v pomoč madžarska osvojite Poitou Charentesa, ter nova meja med ZDA in Madžari.ZDA, takoj po madžarskem NE-ju (21 za, 1 proti) izglasujejo svojega (trenutno 43 za, 3 proti) in kot kaže bomo priče novi veliki vojni.



Na severu se dogajanje od prejšnje izdaje ni kaj veliko spremenilo (beri prejšnjo izdajo). Rusi so še vedno prisotni v Skandinaviji, Norvežani uživajo v preljubem miru, Finci pa se še naprej borijo z Estonci za prevlado na Baltiku. Irskemu NE je sledil tudi Danski. Dogajanje v regiji pa je poživil mirovni sporazum med ABC-jem in Belorusijo, ki roko na srce, druge izbire tudi nima (več tu). Kolikor je razumeti googlovega prevajalca, bo sporazum podpisan enkrat danes, veljal bo do 5.6.2012, v njem pa bodo Belorusi omogočili swap izmenjave regij in neaktivnost v sproženih RW-jih. Z odsotnostjo beloruskega draina, lahko pričakujemo večjo aktivnost ABC-ja v kampanji Estonije proti Finski.



In že se selimo na Balkan, kjer se skrivajo največje velesile erepublika. Srbi, ki so tudi zahvaljujoč Sloveniji hitro opravili z Italijani, svoje sile preusmerijo proti Hrvaški. Kljub brzdanju bosanskih, hrvaških in italijanskih RW-jev, Srbi na hitro opravijo s Hrvati, ter okupirajo Istro, Slovenian Littoral in Inner Carniolo (zaščita pred Romuni), Hrvati pa jim s prepuščanjem naših originalnih regij zaprejo dostop do njihovih avstrijskih regij. Bosanci, ki so že tudi nekaj časa pod okupacijo, pred dvema dnevoma zberejo vse sile in najemnike, v upanju da bodo osvobodili vsaj eno regijo za potrebe kongresa, vendar tudi tokrat ostanejo praznih rok.
Makedonci do nedavnega tik pred izbrisom grških originalnih regij, izgubijo inicijativo, z njo pa tudi vse okupirane regije. Zavedajoč se dejstva, da se ne morejo boriti na dveh frontah, z vedno močnejšimi Albanci podpišejo sporazum, ki jim obljublja mir, Albancem pa kongres v regiji Albanian Coast (več tu). Bolgarom na drugi strani prav tako ne kaže nič kaj rožnato, saj so po izbrisu Turčije, le ti presenetljivo hitro pobrali. Zgodba se razplete 19. maja v uporniški vojni za Black Sea Coast of Turkey, kjer Turki brutalno, z 8:0 osvobodijo regijo. Sledi RW Eastern Anatolie in Marmare (Turki obe dobijo z 8:0), ter novi bolgarski NE in direktni napad na Black Sea Coast of Turkey, ki ga Turki zopet dobivajo s premočno prevlado na terenu (8:0). Tudi upor v Marmari, Bolgari niso mogli zadušiti (8:0) in Turki imajo trenutno le še tri regije pod okupacijo, že jutri pa bi se ta številka lahko znižala na eno samo.



In kaj se dogaja drugod po svetu? Cena kitajske avantura v Južni Ameriki se kaže v izgubi številnih regij v Iranu. Ravno ko je Iran mislil, da je okupacijske agonije konec, je že sledil ciprski NE. Kaj točno želi Ciper v Iranu mi ni povsem jasno, saj tam nimajo nikakršnih bonusov, Iran pa je veliko trdovratnejši nasprotnik od Savdijske Arabije in Egipta, ki sta že pod Ciprsko okupacijo. Če nič drugega bo Iran služil kot damage drain INCI-ju. Ostali polootok je pod okupacijo Grčije, Izraela in Cipra, z izjemo Združenih arabskih emiratov in egipčanske regije Lower Egypt, ki služi kot ščit pred pobesnelimi Makedonci s severa.



Avstralija se gre trenutno TW (trening vojne) z JAR-om, ki pa se je nekje vmes sfičkala zaradi neupoštevanje ukazov. Kako se bo situacija razpletla, pa bomo še videli. Razveseljiva novica pa prihaja iz Nove Zelandije, ki se je uspela rešiti argetinskih jarmov z osvoboditvijo Canerburrya in Wellingtona, v RW-ju za Otago pa vodijo z 7:4.



In ne pozabite na volitve 25.5. SIKARSI na listi ZS v regiji Lower Carniola.

Za XRooM13, iz Lombardije, SIKARSI!