A Szolidaritás párt gazdasági Programja- a kongresszusi választásokra!

Day 461, 15:34 Published in Hungary Hungary by szolidaritas alapitvany

Mire kell épülnie a gazdaságnak, mi a gazdaság feladata és a kormány feladata a gazdasággal, és mi az SzP állásfoglalása?

A gazdaság feladata, hogy olyan piacot alakítson ki, ami megfelelő termékekkel, korrekt áron látja el az állampolgárokat, emellett olyan fizetést biztosítsoon, amivel a munkavállalók hosszú távon tudnak spórolni: egy háborúra, utazásra, vagy cégre, úgy, hogy a wellnessüket szinten tartják, esetleg növelik.

Amelyik gazdaság ezt nem tudja megtartani, azt a gazdaságot nevezhetjük abnormálisnak.
Jelenleg Magyarország gazdasága abnormális, a piacra nagy nyomás nehezül, nem tudja ellátni a vásárlok igényeit, így az egészséges árverseny helyett egy eredeti tőkefelhalmozás tanúi lehetünk.

De egy ilyen eredeti tőkefelhalmozás szükségszerű, és fontos, hiszen 4000 új belépő játékosnál a tőke egyéni koncentrációja olyan kicsi, hogy egy-egy ember önmagában nem képes arra, hogy gazdasági szereplővé lépjen elő, és ezzel elinduljunk egy normális gazdaság felé.

Az állam feladata az, hogy segítse ezeket a mikro tőkéseket koncentrálni, és segítse elindítani a koncentrálódó tőkét.
Emellett az állam feladata az is, hogy ebben az átmeneti időben segítsen egy minimális szociális juttatással, fizetéssel fenntartani a kezdők kedvét, és ezzel az összeggel is hozzájárulni a vásárlóerőhöz, ami mozgatja a piacot.
De az állam sose léphet be a piacra árversenyt generálva, csak akkor, ha a piaci hiányt mérsékli, vagy az elszabadult árakat nyomja le.

Pár napon belül újabb forduló pont jön el a gazdaságban, az indexes generáció tagjai elérik a 3-as szintet, itt már az államnak nincs lehetősége a szociális létbiztonság fenntartására, és nincs is szükség, hiszen egy 3-as skillű ember 70-80 feletti wellnessel, már egy cégnek jó befektetés, akár 10 ember felett is.

De három feltételnek kell ehhez bekövetkeznie, egyrészt annak, hogy a cégvezetők felismerjék azt, hogy a korrekt fizetéssel, a saját esélyeiket is növelik, hiszen a korrekten megfizette munkás, könnyebben fenntartja a wellnessét, emellett, vásárlóként megjelenik a piacon.
Tréning csaták kellenek ahol az Index generáció tagjai, fenn tudják a wellnessüket 90 körül tartani.

Na, itt, ha engeditek tartok egy kis intermezzót.
Nagyon nagy butaság túlharcolni a wellnesst, mivel hosszú távon, a katonai ranggal lehet az ütést növelni, és a katonai rang függ az ütés nagyságától, kis wellness pedig kis ütés. Ellenben ahhoz, hogy visszaszerezzük a területeinket először egy gazdaság kell, ahhoz pedig normális wellnessű munkások.
Intermezzo vége.

Emellett a tréning csatáknál fenn kell tartani a szociális minimumot, mindenkinek meg kell tartani a lehetőséget arra, hogy harcolhasson, ezért a Szolidaritás Alapítvány az ilyen harcok előtt és alatt továbbra is vállalni fogja a 40 wellness alattiak felgiftelését.
A harmadik feltétel a munkavállalókat illeti, keressetek olyan főnököt, aki foglalkozik veletek, segít nektek, és állapodjatok meg nála, ha stabilan számíthat rátok a főnök, akkor nem lesz hálátlan és könnyebben giftel. Ellenben ha vándoroltok, akkor csak magatokra számíthatok.

A piaci nyomásnak van egy másik formája is, amikor a túltermelés miatt az egyes cégek nem tudják eladni a termékeiket, kiszorulnak a piacról, és így szép lassan fel kell számolniuk a munkahelyeket, és ezzel lefelé nyomják a fizetéseket, ami által csökken a kereslet a piacon, ami ugye egy 22-es csapdája, ilyenkor kell az államnak egy szelepet nyitnia a piacon.

Egy olyan két hét múlva el fog érkezni az az idő, amikor a piac elkezd túltermelni, remélhetőleg addigra a cégek nagy része rendelkezni fog annyi tőkével, amennyiből export licenst vehet, akik nem azokat a kormánynak kell ebben segítenie, akár támogatás akár export újság indításával.

Ha a magyar cégek ki tudnak lépni a magyar piacról, akkor csökkenteni tudják a piacra nehezedő nyomást, fizetést tudnak emelni, terjeszkedni tudnak, és megalapozni egy nagy gold beáramlást a magyar gazdaságba.

De az exportnyitás előtt el kell érnünk két dolgot. Először is le kell fednünk a magyar piac minden szektorát termékkel, kiváltképp a kezdők számára elengedhetetlen olcsó gifttel és élelemmel – ez utóbbit reményeink szerint a piac bővülése meg fogja oldani. Emellett pedig létre kell hoznunk egy „külső gazdaságot”, ahol a külföldi magyar nyersanyag cégek forintban fizetik donate-tel a munkásokat, akár a piaci árnál olcsóbban is, a munkások pedig a magyar piacról vesznek árut. Erre létre kell hozni egy állami ORGot, ahova bármikor írhat és küldhet pénzt egy külföldi magyar munkás, majd pedig ez az ORG a magyar piacról vesz neki árut, és donateli, persze ezt a cégeknek is meg kell csinálniuk a saját munkásaikkal.

Ez azért fontos, mert így elérjük, hogy nem fut ki a gold a magyar gazdaságból más valutára –
így erősödik a gazdaság és az állam is, és csökken a piaci nyomás a cégeken.

A monetáris politikában egyelőre az erős forint a cél, de ahogy szükség lesz az exportra a piaci nyomás mértékétől függően gyengíteni, kell, lehet a forintot.

A Szolidaritás Párt ezekért a változásokért fog harcolni a kormányon belül és a következő ciklusban is bárhova kerül az elnökválasztás után.





Eddigi választási cikeink:

Kozjogi program
Kulugyi program

Jelöltjeink, cikkei:

Central transdanubia:

Baloggie
Russell
gajus
Vasarmilan

Western transdanubia:

Kampec
Huba
PetiB
Baluro
Gurat