A Szolidaritás párt közjogi Programja- a kongresszusi választásokra!

Day 460, 05:46 Published in Hungary Hungary by szolidaritas alapitvany

Még mielőtt a közjogi programot bemutatnánk, beszéljünk kicsit a múltról és a szükségszerűségről.

Történelem:

Magyarország eddig kétszer rendelkezet Országgyűléssel és mindkettő valamiféle módon kudarcot vallott. Az első augusztus végén két kezdő ülést ért meg, de végül a román háború miatt nem fejlődött ki igazán.
A másodikban a pártunk vezetőjének, Weisz Manfred Hubának is szerepe volt, hiszen az ő kezdeményezésére jött létre, a vezetését elvállalta, és többek között az ő hibája miatt ért véget.
A második Országgyűlés alapvető hibája az volt, hogy nem volt előkészítve, a szervezői bíztak abban, hogy majd ad hoc módon összeér, hogy nem kellenek alapok, és irány.
Alkotmányra is kétszer volt próbálkozás, először ugyancsak Augusztusban a Bertrand Russell, Kroovy és Cerasus fémjelezte PPL kormányzás idején. Akkor ezt ugyancsak a román háború és az energia hiány valósította meg, míg decemberben, az eltérő vélemények összeegyeztethetetlensége.

Miért van szükség OGY-re és Alkotmányra?

Többször is előfordult olyan szituáció az eMagyar történelem folyamán, hogy a nem megfelelő jogkörök, és döntési pozíciók hiánya miatt talán hatalommal való visszaélést emlegethettünk, emlékezzünk a Királyság-köztársaság, vagy a románok megtámadása körüli hercehurcára, de emellett mást is említhetnénk.
Az alkotmány csak bizonyos szabályokat fektet le, emellett szükség van arra, hogy valaki valós kontrolt gyakoroljon a kormánnyal szemben, felhívva, vagy alternatívát ajánlva a rossz kormányzati döntésekre. Erre a pozícióra a legjobban az Országyülés alkalmas.

Tehát az alkotmány

Azért kezdjük, és megvalósításban is kezdeni kell, az alkotmánnyal, mert ez adja meg az OGY alapjait is.
Az alkotmánynak tartalmaznia kell az egyes kormánytagok hatásköreit, a miniszterek hatásköreit, az állami pénzosztás útját, Magyarország állami jelképeit, nemzeti ünnepeit, az országgyűlés feladatköreit, és az egyes állami szervek feladatköreit, a hadsereg működésének alapelveités az esteleges kissebségek jogköreit. Emellé én beleraknék egy formaszöveget Magyarország jövőbeni céljairól is és a rendkívüli állapot kihirdetésének lehetőségét.
Az alkotmánynak kétnyelvűnek (magyar-angol) kell lennie, és minden belépő kisebbség nyelvére le kell fordítani! Az alkotmányt a kongresszus az összes tagjának 2/3-ával szavazza, és változtathatja meg.


Fel kell készülni az esetleges bírói jogkör bevezetésére!

Magyarország alkotmányos berendezkedése- Az OGY
Az Erepublik minden országa elnöki típusú politikai rendszer, ezen változtatni nem lehet, de egy erős ellensúlyt, egy országgyűlést érdemes vele szemben odarakni az észszerűség határain belül!

A kongresszus a fórumon üzemelne, de hetente egyszer a cseten is lenne ülés, ahol a szavazások történnének. A csetes kongresszus akkor lenne döntésképes, ha az összes kongresszusi képviselő legalább fele megjelenne.

Ezért az OGY minden képviselőjének legyen joga interpellálni bármely minisztériumot. Ez a fórumon történhessen, úgy, hogy a fórum linket a képviselő elküldi az adott miniszternek, akinek 2 napon belül a levél elküldésének időpontján belül válaszolnia kell.
Minden állami kiutalást, vagy nagyobb állami programot a fórumra fel kell tölteni, ha sürgős, akkor 2 napon belül össze lehet hívni a csetes kongresszust is.

A rendkívüli állapotot az elnök hirdetné ki, 48 óráig tejhatalmat és függetlenséget kapna, és 48 órán belül össze kéne hívnia a kongresszust, ami meghoszabíthatja a rendkívüli állapotot, vagy nem. A rendkívüli állapotot háborús helyzetben, vagy gazdasági válság idején lehetne összehívni.

Az OGY működéséről a házszabály rendelkezne amit, az első OGY összehívása előtt kell megalkotni, és amiről az éppen aktuális OGY tagjai határoznának 2/3-al, az első hónapban pedig az OGY tagjai a jelenlévők 2/3-ával akár ülés közben is változtathatnának rajta, kivéve az alkotmányban lefektetet részek