Війна і мир - Загальний огляд Фінсько-турецької війни [ПЕРЕКЛАД]

Day 4,090, 09:39 Published in Ukraine Ukraine by Nazar Sivukha


Хеві метал в кожну хату! Цього разу пропоную вашій увазі переклад статті фінського гравця Haamu під назвою Sota ja rauha - kokonaiskatsaus Turkin ja Suomen sodasta. Якщо оригінал ще можна вотнути, а авторові можна ендорснути - закликаю зробити це, а також залишити там вдячний коментар і підписатися на авторову газету Haamun Huhuilut, все як зазвичай 😉Huhuu!
(прим. вигук примари🙂)

Війна проти Туреччини дійшла до свого кінця, було підписано мирну угоду. Умовою мирного договору була офіційна публікація, в якій уряд Фінляндії визнавав, що їхні дії в бік Туреччини під час минулої війни були недоречними. Крім того, Фінляндія домовилася про тренувальну війну з Угорщиною. Це також було своєрідною безперечною умовою миру в нещодавніх перемовинах. Уряд оприлюднив лаконічний бюллетень про контекст мирного процесу тут.

У цій статті ми зберемо докупи події війни, пригадаємо деякі зламні моменти та проаналізуємо сучасну ситуацію. Мова, звісно, йде лише про одну точку зору. Крім того, велика частина подій лишилася незадокументованою, або ж відбувалася таємно, за закритими дверима.

Початок війни

Туреччина вперше висадилася в Лапландії десь у 3900-х днях Нового Світу, тобто трохи менше шести місяців тому. Цей бій був частиною великого цілого: країни-учасниці Пацифіки намагалася скоординованими ударами визволити США. Країни Пацифіки влаштовували AS-и на регіони, що перебували під контролем Хорватії, а Хорватія разом зі своїми союзниками атакувала у відповідь. У цьому контексті AS Туреччини проти Фінляндії був досить незначною битвою, однак для Фінляндії вона виявилася доленосною. Вцілому, для Пацифіки ця війна скінчилася нищівною поразкою. Про світову війну розказано більше у цій державній статті.

Не буде зайвим окреслити тогочасні геополітичні умови Фінляндії детальніше. В ті часи Фінляндія мала довготривалу тренувальну війну з Болгарією. Хоча така TW була бажаною, вона також спричиняла й складнощі, що мали значний вплив на перебіг атаки Туреччини. Війна з Болгарією стала причиною обмежень щодо можливих союзних угод (особливо з країнами Астерії), тож Фінляндія опинилася в становищі заручника власної тренувальної війни. У договорі був пункт, згідно якого Болгарія мусила допомагати Фінляндії в разі можливих нападів, що (очікувано) виявилося пустими балачками. Звісно, Болгарія намагалася блокувати просування Туреччини наскільки це було можливо, однак до дійсного відповідного удару ні на жодному етапі протистояння болгари не були готові.


Перші мирні переговори

Після того, як Туреччина закріпилася в Лапландії, Болгарія захопила Оулу, заблокувавши просування турків. Було встановлено контакт із Туреччиною, а також розроблено проект мирного договору, згідно з яким Фінляндія мусила прилюдно вибачитися за попередні війни, виплатити 500 тисяч сс в якості відшкодування, а також задовольнити потреби Туреччини в енергії для AS-у (4.3 мільйони HP). Парламент відхилив угоду. У чинній, підписаній нині угоді можна спостерігати відголоски цієї, першої.

То що це за злочини минулого, котрі так дратували турків? Особисто я не спостерігав того, як це відбувалося, тож і всіх деталей не знаю, однак мова йде про спільну операцію Фінлдяндії та її союзників, під час якої Туреччину утримували під повним випилом протягом довгого часу, і що найгірше - оголошено ембарго та встановлено високі податки, котрі пригнічували виробництво турків, а також руйнівним чином впливало на економіку. Чи було це справжньою мотивацією турків для війни, чи це просто була дипломатична гра? На мою власну думку, доречними є обидва варіанти. В першу чергу, Туреччина напала просто тому що була хороша нагода, а також перевага в силі, тож і ризики для них були мінімальними. Безперечно, певною мірю минуле залишалося в пам'яті, і цю ворожість активізували для того, аби для війни можна було б сформувати легенду й виправдання. В ході формуванні цієї легенди особливо відзначився Walpole, чиї звернення (1., 2., 3.) до фінів набули ледь не культової популярності.Перед випилом

Після того, як Туреччина засіла в Лапландії, ситуація на деякий час заморозилася, однак було зрозуміло, що в довгостроковій перспективі становище Фінляндії песимістичне. Лапландія - найважливіший промисловий регіон Фінляндії, тож податкові надходження обвалилися, а Туреччина оголосила торгове ембарго, зробивши велику частину фінських заводів непотрібними. Також насувалося ігрове оновлення механіки (концесія ресурссів - стаття українською мовою), а разом із тим надавалася можливість безкоштовно перенести заводи в інше місце, і значну частину заводів, звісно ж, було назавжди втрачено з Лапландії.

Тільки знаходження Болгарії в Оулу відмежовувало нас від тотального вайпу, а з ростом детермінації болгарам було все складніше вигравати битви. Певно, дещо розпачливим виявилося наше рішення обрати Македонію новим партнером для тренувальної війни. Договір був схожий із тим, що було укладено з Болгарією й включав також гарантії безпеки. В них, щоправда, на цій статдії мало хто вірив. Переміщення Македонії на регіони Фінляндії скінчилося повним провалом і внаслідок цього Туреччина забезпечила остаточний випил Фінляндії. Ці події висвітлено у державній статті. Таким чином, початком вайпу можна вважати приблино 3,950-й еДень.

Під окупацією

Під час випилу в країні переважала на перший погляд пасивна атмосфера. Сповіщення уряду були рідкісними, та й фінансові звіти було тимчасово призупинено. Парламент лишився той же, що й минулого разу, щоправда кількісно тепер депутатів було менше десятьох. Час від часу регулярно без особливого успіху запускалися РВ. З ростом детермінації, до випилу долучилися також Таїланд і Угорщина. В цей час було втрачено значних гравців, однак важко сказати, чи була би ситуація інакшою, якби Фінляндія мала регіони. З точки зору економіки часи були скрутні, адже податкові надходження обвалилился до дріб'язку. В контексті внутрішньої політики важливою обставиною було наростання проти-Пацифіканських настроїв і зростаюче прагнення розвернути зовнішньо-політичну лінію Фінляндії в напрямку анти-Астерії.Мир

Згідно уряду, перемовини про мирну угоду велися понад два місяці. На розгляд парламенту також виносилися певні варіанти договору, однак остаточно домовитися не вдавалося донедавна. Чому угоду укладено саме зараз? У світі почалася велика війна, котра прикула до себе увагу великих держав. Детермінація в регіонах росла з достатніми темпами, аби зробити майбутні РВ проблемою для загарбників. Таїланд покинув Фінляндію, тож частина учасників договору скоротилася. Крім того, ситуація виснажувала всі сторони. Зрештою, уряд виніс власне рішення й підписав угоду без узгодження з парламентом чи широким загалом. Загалом договір вважають відносно вдалим, хоча чутно також і критику. Можна також поставити запитання, які наслідки матиме обіцянка уряду не виставляти ембарго під час прийдешніх війн. Час покаже, як ставитимуться майбутні уряди до такої обіцянки.


Мир"

І що далі?

Фінляндія звільнила регіони за виключенням Аландських островів, що виконубть зараз функцію бази Угорщини згідно угоди про ТВ. Договір укладено на місяць, однак очевидно, що його подовжуватимуть. З часом побачимо, чи будуть виконуватися умови договору й чи виникатимуть проблеми. Складно пов'язати з умовами мирної тренувальної війни пункт 3b: "Both sides fight for their side and for their victory, other side can't be blamed for a lose, and cannot be held accountable for that." (- Обидві сторони воюють самі за себе й за перемогу, іншу сторону не може бути звинувачено за поразку, і вона не нестиме за це відповідальності). Оскільки Фінляндія слабкіша за Угорщину, нам слід бути напоготові, якщо угорці не утримаються від серйозної атаки проти Фінляндії.

З точки зору зовнішньої політики, Фінляндія тепер має можливість заново шукати своє місце. Пацифіка ослабла, однак альянс безперечно можна спробувати посилити. З іншого боку на вибір дилема Астерія/анти-Астерія. Розпочавши будівництво дружніх стосунків з Туреччиною уряд зробив перший крок на новому шляху Фінляндії.

-Haamu


Сподіваюся, видалося цікаве чтиво. Всім дякую за увагу та бажаю добра, ванілі і РОЗПЕЧЕНОГО МЕТАЛУ \m/

Для шаутів:
Війна і мир - Загальний огляд Фінсько-турецької війни [ПЕРЕКЛАД]
https://www.erepublik.com/en/article/-1344-2689756