[RR#25] Dzisiaj o epikach!

Day 3,384, 01:00 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


Dzisiejszy artykuł przygotował Zordacz! Zapraszam do lektury!

W tym artykule powiemy co nieco o epickich bitwach i jak najlepiej na nich skorzystać. Na początku trochę historii.

Koncept epików pojawił się dnia 2122 w związku z eventem Epic Warfare Tournament:
https://wiki.erepublik.com/index.php/Epic_Warfare_Tournament

Bitwy po przekroczeniu określonej sumy influ dawały dodatkowe punkty prestiżu, ale tylko podczas tego turnieju. Potem przez ponad rok epiki miały tylko nieco zmieniony wygląd, ale nie dawały dodatkowych korzyści, z wyjątkiem podczas kolejnego podobnego turnieju. Dopiero od dnia 2611 bitwy te dają podwójne punkty prestiżu, a od dnia 3083 również bitwy full scale przy murze w przedziale 49,5-50,5%.

Głównym celem walki w epikach jest nabijanie punktów prestiżu, co pozwala na:
- Szybkie osiągnięcie 500/5k/10k/15k/20k PP i skorzystanie z wyższej regeneracji energii do końca danego tygodnia - więcej influ, XP, medali, kasy z CO itd.
- Dotarcie do dobrych nagród w Weekly Challenge - dopiero od poziomu 6,5k PP zaczynają się nagrody warte uwagi (poza podwyższoną regeneracją).
- Jeśli mamy sporo batonów, to spalenie ich w epikach pozwala na lepszy ich zwrot z nagród w WC. Po osiągnięciu 20k PP każdy 1k PP daje 20 batonów. Bijąc w epiku, potrzebujemy 50 batonów do uzyskania 1k PP, czyli mamy 40% zwrotu z samego WC. Warto mieć to na uwadze przy okazji eventów, gdzie poza Weekly są dodatkowe nagrody. W przeszłości zdarzały się już turnieje, gdzie łączny zwrot batonów był na tyle duży, że można było bić niemal bez końca.

Epickie bitwy również mają pewne wady, takie jak:
- Nasze influ niekoniecznie idzie tam, gdzie byłoby to najkorzystniejsze dla ePL i sojuszników.
- Również moglibyśmy zużytą w epikach energię wykorzystać na bicie medali czy zarabianiu na CO.
- Szczególnie w D4, epickie bitwy są rzadkością. Nieraz bitwa full scale zmienia się w epicką tylko na minutę przy murze 49,5-50,5%, a potem do końca już pozostaje FS. Czekanie i śledzenie bitew może być czasochłonne i frustrujące.

Powyższą wadę częściowo anulują systemy powiadamiania o epikach. Głównym serwisem dostarczającym powiadomień jest eRepublik-Deutschlan😛
https://www.erepublik-deutschland.de/en/tools/battlewatcher/epicnotification

Alerty eR-DE są umieszczane na Twitterze i Pushbullet. Możemy skonfigurować je w taki sposób, że dostaniemy SMSa, kiedy w naszej dywizji wykryta zostanie epicka bitwa. Epiki łatwiej jest dostrzec również przy użyciu niektórych skryptów, ale te oczywiście są zabronione.

Bić w epikach czy nie bić? O to jest pytanie. Strategia zależy głównie od tego, czy mamy Power Packa.

1. Bez Power Packa naszym priorytetem powinno być szybkie dotarcie do 500PP i osiągnięcie 20hp/6min. Do tego przede wszystkim powinniśmy mieć pełną energię na początku Weekly Challenge. Oprócz odpalonego na stałe domku Q1, dobrze dodatkowo użyć Q2/3. Jeżeli nam się poszczęści i w naszej dywizji będzie epik, już we wtorek dotrzemy do wyższego poziomu odnowy energii.
Po przekroczeniu tego poziomu, dalsze polowanie na epiki jest raczej mało sensowne, bo nagrody w WC będące w naszym zasięgu, nawet przy częstym trafianiu na epiki, są mało atrakcyjne. Powyżej 500PP lepiej skupić się na innych bitwach.

2. Z Power Packiem mamy inne opcje:
- Jeżeli jesteśmy w stanie wykorzystać do 100% dziennej energii albo nie pracujemy w wielu firmach, ustrzelenie paru epików pozwoli na dotarcie do 6,5k PP (9k miejsca w magazynie) i czasem paru kolejnych progów (większe ilości batonów). W przeciwnym razie również lepiej skupić się na innych bitwach.
- We wtorkowym epiku palimy paręset batonów, docierając przynajmniej do 5k PP i 50hp/6min. Jeżeli mamy jeszcze boostery +1PP/hit ze starych eventów, pozwolą nam one na zaoszczędzenie batonów. Zakładając 100% wykorzystanie chlebkowej energii, do końca tygodnia zwróci nam się większość batonów, chociaż i tak będziemy do tyłu, chyba że będzie naprawdę wiele epickich bitew.

Pozostałe artykuły z serii:
https://www.erepublik.com/en/article/-rr-24-gar-informacji-o-paczkach-du-o-czytania--2631935/1/20
https://www.erepublik.com/en/article/-rr-22-gar-informacji-o-domkach--2631092/1/20

Podsumowanie 11 tygodnia zbiórkowania:
Łącznie w zbiórkach w 12 tygodniu wzięło udział 139 żołnierzy, zostało zadane 103635 hitów, wypłacono 334795 pln dofinansowania. Najwięcej żołnierzy walczyło w poniedziałek - 100, najmniej w sobotę - 70.


Top 10 żołnierzy:
jedimindtrick
zzaszybki
Phanesz
little_bee
Kahzad.r
djstrach
mirkos80
frogpenis
Kherehabath
manpaspal


Top10 MU:
Gwardia
PCA
MW
GROM
Pink Panther
Husaria
POG i TM
BR
Legion
PCU


Na koniec stały punkt programu:

Zapraszam na zbiórki codziennie o godzinie 20:00! Można nieźle zarobić! Im więcej nas walczy tym większa kwota do podziału. Aby wziąć udział w zbiórkach wystarczy:
1. Założyć konto na egovie (w przypadku jakichkolwiek problemów proszę o kontakt),
2. Być w jakiejkolwiek Polskiej MU lub się do takiej przypisać na egovie (account -> citizen),
3. Pojawić się o 20:00 na discordzie, ircu, sprawdzać rozkazy przez WWW, twittera,
4. Po dołączeniu do mini na egovie (account -> soldier -> VIEW -> join minibattle) walczyć zgodnie z rozkazami , a nastepnie zamknąć egova (finish minibattle).
5. Czekać na hajsik. Rozliczenie robię zawsze po zakończeniu tygodnia. Dane ze zbiórek są gotowe w poniedziałek po ostatniej zbiórce, kwota dofinansowania jest obliczana po zamknięciu tygodnia czyli we wtorek o 9:00. Opracowanie i rozesłanie dofa trwa maksymalnie jeden dzień. Obecnie każdy żołnierz dostaje pieniądze bezpośrednio na konto, grupy bojowe zrezygnowały ze zbiorowych rozliczeń.

IRC: webchat.quakenet.org
Kanał: #dowodztwo.erepublik.pl
Wymagany auth na qn.

DISCOR😨 https://discord.gg/n8QMr9n
Zapraszam na kanały głosowe, mamy radio, mamy didżejów, leci jakaś muzyka, coś się dzieje. Gadamy, heheszkujemy, gramy w różne gry wieczorami. Jest spokoloko.

Rozkazy przez twittera:
https://twitter.com/Zbiorki_MON
Nie trzeba mieć twittera, można oglądać zawartość przez WWW.

Rozkazy przez GROMBOTA:
http://grombot.egov4you.info/
Rozkazy pojawiają się koło 20:00, miga okno przeglądarki gdy pojawiają się nowe rozkazy.

Pozdrawiam Kherebere