[RR#24] Garść informacji o paczkach! Dużo czytania!

Day 3,377, 03:02 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


Po primo ogłoszenia parafialne.
1. Wbiliśmy się w Tajlandię aż miło, zajeliśmy Southern Thailand, podbilismy Singapur i wykańczamy delikwentów w Malezji. Jeszcze przed atakiem polecieliśmy do Tajlandii i wygraliśmy RW uniemożliwiając oddanie Singapuru i przedłużenia wojny z Malezją. Pierwszy dzień walk był dość ciężki ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu Polaków szło bardzo bardzo dobrze. Wpadły epiki, wpadło dużo rangi samolotowej. Było fajnie. Bicie po stronie Tajskiej ufundował iDiod - Słoweniec, który naszego CSa posiadał kilka lat. Zawsze psioczył, że nie mamy trudnego przeciwnika więc kończąc grę sam nim postanowił zostać. Wbił przeciw nam prawie 15 miliardów. Wspierało go aktywnie kilku Tajów, kilku Chorwatów. Nic to jednak dla naszych tanków, kamysje sprzątał kilka dywizji na raz, wspomagał go jedimindtrick, Chacel i wielu wielu innych silnych Polaków. Dzielnie walczyli cudzoziemcy z naszym CS - zwłaszcza MaZza, nikitaK, davecoli i Three-headed monkey. Graczy którzy dali czadu było bardzo dużo. W niższych dywizjach dużo pomagali Węgrzy.

Dziękuje wszystkim za zaangażowanie. Ten pierwszy dzień tak jak się spodziewałem był dość trudny. Później już było z górki 😉 Podbiliśmy Singapur i wbiliśmy się w regiony Malezyjskie z marszu.

Dzisiaj w Tajlandii lądują Wegry, zabiorą oni północne regiony. My zostaniemy na południowych i w Singapurze, który został naszą bazą brakujących surowców: iron i fish. Bonus nikczemny ale i utrzymanie nie powinno być kosztowne. Natomiast na regionach Malezji otworzymy drugi trening aby objąć TP całą dobę.

Plan wygląda następująco:
1. Wymazujemy Tajlandię,
2. Zwracamy Indonezji ich regiony - dziś ostatni z nich, Kalimantan, który nie jest nam już potrzebny bo otoczyliśmy Tajlandię w Malezji z wszystkich stron i nie unikną wymazania żadnym trickiem.
3. Oddajemy regiony Malezji, wystawiamy NE i jedziemy z rotacją. Wszystkie RW tam poczynając od niedzieli oddajemy.
4. Kontynuujemy z Białorusią.


Na krótko:
- Tajlandia bronimy,
- Mekclenburg bronimy,
- Singapur bronimy,
- Dainava bronimy,

- Sarawak, Sabbah, Penisular Malysia - oddajemy od niedzieli poczynając!
- Brestkaya, Minskaya, Hrodzienskaya - oddajemy,

- Ataki na Malezje i Białoruś wygrywamy,Na teraz garść informacji o paczkach okiem osoby, która ma na ten temat trochę inne spojrzenie niż stali customerzy. Na podstawie wywiadu z osobami, które na takie paczki zarabiają medalami. Lekturę zaserwował nam DonaldMcKwacz. Zapraszam do czytania!

Siemanko, zapraszam do przeczytania kolejnego odcinku MENelowskiej serii, tym razem będzie traktował on o paczkach wciskanych nam przez Plato.

Jak wiadomo, w erepublik co jakiś czas pojawiają się specjalne oferty na które możemy wydać ojro, żeby urozmaicić sobie grę. Do najważniejszych z nich należą tak zwane paczki, które są zbiorem różnych interesujących bonusów/boosterów/przedmiotów, które można kupić za złoto. Z początku paczki nie miały żadnych unikalnych zalet, z czasem jednak były one coraz bardziej ‘przypakowane’, tak że teraz bez wątpliwości można stwierdzić, że to od ludzi, którzy je kupują, w znacznej mierze zależy los bitew.

Paczki w mojej subiektywnej opinii można podzielić na te ‘specjalne’ – zawierające najlepsze bonusy - i na takie, które mało kogo interesują. Mam zamiar opisać wszystkie, zaczynając od fantastycznej czwórki paczek najważniejszych. Potem pogadamy o tym, jak można kupić je nie wydając realnych pieniędzy oraz o najpopularniejszych kombinacjach na których można zarobić!

Żeby było jasne, domki w paczkach to tak naprawdę centra regeneracyjne, więc nie dają nam żadnych nadgodzin, a oprócz tych w paczkach można kupić jedynie +50 i +150 za gold, ale nazwa ‘domek’ jest wygodniejsza
I. Power Pack [PP] Przydatna dla wszystkich dywizji

Bardzo stara, ale jara. Podstawa każdego tanka. Jako jedyna z czołówki kosztuje dziesięć euro, reszta będzie droższa. W jej skład wchodzi: 15 złota, 15 podwójnych batoników [jeden odnawia 200 energii], 5 małych bomb po 375k influ każda i dwie duże po 5kk, a także 5 dwugodzinnych boosterów +50%. To jednak nic w porównaniu z najważniejszymi bonusami: domkiem, który zwiększy nas pasek energii o dwie setki i zwiększy jej regenerację o 20/6 minut. To właśnie ostatni z wymienionych bonusów jest tą unikatową zaletą, dla której warto PP kupić. Jedyny sposób, w jaki jeszcze możemy zwiększyć regenerację, to nagrody z weekly challenge, które łatwo nie przychodzą.

II. Blitzkrieg Pack [BP] Najprzydatniejsza w d4, ewentualnie d3

Sporo młodsza od PP, a więc aby ją zakupić trzeba wydać już pięć ojro więcej. Ze zwykłych śmietków to BP zawiera 10 złota i 5 małych bomb więcej niż omawiany poprzednik [szał]. Nas interesuje jednak sedno paczki: domek, który zwiększy limit energii o 2000 [słownie: dwa tysiące], oraz 15 10-minutowych przyspieszaczy obrażeń x5, które może nie są tak ważne, ale z jakiegoś powodu paczka musi nazywać się jakoś nazywać 😉. Tak czy inaczej horrendalna ilość dodatkowej energii jaką oferuje BP sprawia, że dla czołgów z d4 to wręcz obowiązek, jeśli chcą znaczyć coś w swojej dywizji.

III. Infantry Kit [IK] Przydatna dla d1 i d2, ewentualnie d3

Wprowadzona razem z BP alternatywa dla tanków z niższych dywizji. Nie licząc unikatowych bonusów zawiera to samo, my jednak patrzymy na booster zatrzymujący nabijanie doświadczenia i domek zwiększający limit energii o sześć setek. Przed wprowadzeniem paczki roiło się od ludzi, którzy specjalnie siedzieli w niskich dywizjach i chomikowali ekspa, zwiększając coraz bardziej swoją siłę. Dzięki temu łatwo było im o medaliki BH [Bohatera Bitwy], jednak hossa w końcu kończyła się, gdy musieli przejść do wyższej div. Plato jednak zadbał o to wprowadzając paczkę, dzięki której czołgi na poziomie d4 mogą siedzieć w d1-2 w nieskończoność, jeśli wydadzą 15 ojro, oczywiście 😉. Jeśli więc nie widzi ci się awans do wyższej dywizji, IK to rozwiązanie dla ciebie.
- Zatrzymywacz doświadczenia jest automatycznie wyłączony dla d4, jeśli jednak gracze z niższych dywizji go nie chcą, support może coś zaradzić.
- W bitwach samolotowych przyrostu doświadczenia nie można zatrzymać nawet IK


IV. Maverick Pack [MP] Może zainteresować graczy z wszystkich div, najlepsza dla d4

Najmłodsza i najbardziej kontrowersyjna z paczek. Oprócz standardowego zestawu zawiera też domek tej samej jakości, co w IK, oraz booster pozwalający dowolnie zmienić dywizję. Znaczy to tyle, że za 15 ojro legenda z d4 może siać postrach na polu bitwy nawet obok szeregowego młodzika z d1. Nie ma się co dziwić, że jej wprowadzeniu towarzyszyło dość duże niezadowolenie espołeczeństwa, ale popyt na MP był, jest, i będzie, a więc mamy też i podaż 😉. Pocieszyć może fakt, że hit [obrażenia na 10 energii] przybysza z innej dywizji nie może być wyższy od najwyższego hitu pośród osób, które uderzyły choć raz, ale jak wiadomo z powodu czołgów w niskich dywizjach zwykle nie jest to problem. Posiadacze MP są bardzo przydatni dla państwa – często na polu ważnej bitwy grasuje jeden tank, który potrafi ustawić przebieg bitwy w każdej z dywizji.
----
Pora na paczki, które nie są już tak ważne, ale warto o nich wspomnieć. Ich uniwersalność sprawia, że przydają się w każdej z div.
----
V. Assault Pack

30 złota, 20 podwójnych batoników, 5 małych bomb, dwie duże, jeden booster +50%, za to na 8 godzin, oraz domek zwiększający limit energii o 150. Nie ma tu nic imponującego, ale też nic, czym bym pogardził. No, może oprócz tych małych bomb 😉.

VI. War Stash/Combat Stash


W przeciwieństwie do wcześniejszych paczek, bliźniaczki są dostępne cały czas i nie trzeba czyhać na określony moment w miesiącu, aby je zakupić. Oprócz 50 sztabek golda, 20 podwójnych batonów, 5 małych bomb i 20 bazook wraz z boosterami War Stash oferuje szybszy [o 10%] przyrost rangi i 10% więcej golda, który zakupimy w sklepie, natomiast Combat Stash da nam 10% więcej golda z wbitych medalów i silniejsze o 30% wyprodukowane przez nas rakiety. Bonusów tych z pewnością nie znajdziemy nigdzie indziej, wypadają jednak bardzo blado w porównaniu z najprzydatniejszymi paczkami, a kosztują tyle samo.

VII. Tycoon Pack

Ostatnia i najbardziej nietypowa z paczek. Oferuje 20 sztabek, 150 darmowych ‘zapracowań’, 20% większą produktywność firm i zwiększony limit na transfer złota. Dzięki Tycoon Pack możemy zakupić, lub otrzymać, aż 50 sztabek dziennie zamiast przeciętnych 10. Jako, że powstała z myślą o osobach grających w moduł ekonomiczny, a nie militarny, nie ma na nią zbyt dużego zapotrzebowania 😉.
----
Uffff, no to skoro opis paczek mamy z bańki to teraz wypadałoby wspomnieć o tym, że możemy je podarować. Dzięki temu szybko powstało coś w rodzaju czarnego rynku, na którym paczki możemy kupić za walutę. O ile może być problem, żeby dostać te słabsze paczki, o tyle te z miejsc I-IV dostaniemy bez problemu. Trzeba jednak pamiętać, że czarny rynek ma to do siebie, że łatwo można nas zrobić w konia 😉, tym bardziej, że Plato niespecjalnie przejmuje się ewentualnymi przestępcami. Dlatego warto najpierw zorientować się, któremu ze sprzedawców można zaufać, a dopiero potem zacząć szastać kasą. A skoro o niej mowa, to z tego co się orientuję paczki po 15 euro warte są do 200000CC, a te po 10 euro do 150000CC, ale z pewnością można je kupić taniej, a cena wahać się będzie w zależności od sprzedającego.
Swoją drogą, jeśli z jakiegoś powodu bardziej interesuje nas waluta, zawsze możemy się pobawić w dilera.
----
Ostatni z punktów programu to wspomniane kombinacje paczek i dywagacje o tym, jak można na nich zarabiać. Jak udało mi się zaobserwować 😉 najczęstsze połączenia to
a) Infantry Kit+Power Pack, dla czołgów z niższych div. IK to konieczność, aby przy dużej aktywności na polu bitwy pozostać w niskiej dywizji i dalej móc wbijać tanie BH, a dzięki PP wbijemy ich jeszcze więcej. Jeden medal w div 1 to 2 sztabki, a w div 2 to 3 sztabki, czyli odpowiednio 860 i 1290 CC przy obecnej cenie golda. Nawet jeśli udałoby się dorwać paczki w jakiejś przyjaznej cenie to żeby wyjść na zero w d1 potrzebujemy ok.12 medalików dziennie, a w d2 ok.8, nie licząc kosztu chlebka i tanków. Możliwe do zrobienia, ale bez wątpienia nie jest to łatwe przedsięwzięcie 😉.
b) Blitzkrieg Pack+Power Pack, dla wyjadaczy z wysokich div, głównie d4. Taka kombinacja sprawdzi się dobrze nie tylko w bitwach lądowych, tradycyjnie zdobywając zwykłe medale BH i TP [True Patriot, za bicie dla państwa, którego mamy obywatelstwo], ale także w powietrznych, gdzie polujemy na medaliki Sky Hero. Te jednak nabić jest je coraz trudniej, i nawet z bardzo wysoką rangą ciężko będzie jakiś zdobyć bez palenia batonów, czy też wspomagania się drogimi broniami.
Przed napisaniem tej części postanowiłem zrobić małe rozpoznanie wśród graczy posiadających polskie obywatelstwo i kupujących paczki. Chciałbym podziękować wszystkim za udzielone odpowiedzi 😉. Pora na wyniki przesłuchań!
- Hit trzech z nich był mniejszy od 200k, wszyscy wydawali na przynajmniej część paczek realny hajs.
- Hit czterech z nich mieścił się w przedziale 200k-400k, połowa dawała radę obkupić się za walutę z gry.
- Hit kolejnych trzech był wyższy niż 400k, dwóch potrafiło zarobić walutę na paczki, mimo, że nie posiadali jedynie BP i PP.
Dodam, że bicie TP opłaca się w tej chwili dopiero od hita wysokości mniej więcej 250k. I jeśli ceny broni nadal będą rosnąć, a prawdopodobnie będą, granica ta będzie coraz wyższa.
Jak da się zauważyć:
- Na paczki da się zarobić walutę, jednak nie ma na to szans bez pokaźnego hita.
- Dla najsilniejszych graczy najlepsze źródło dochodu to TP oraz ewentualne medale BH i CH.
- Słabsi [z przedziału drugiego, więc warto zauważyć, że i tak ponadprzeciętnie silni] muszą posiłkować się medalami Freedom Fighter, polowaniem na CO lub uczestnictwem w zbiórkach.
- Samymi bitwami powietrznymi nie da się zarobić wystarczająco dużo waluty.
Nie ma się co czarować! Ceny paczek są zaporowe i rosną jeszcze bardziej, więc aby liczyć na zarobek nie dość, że trzeba być bardzo aktywnym na polu bitwy, to dodatkowo przyda się przewaga w postaci bardzo wysokiej liczby zadawanych obrażeń.
Zawsze jednak można dofinansować admów, w końcu to tylko zabawa, a paczki na pewno jej dostarczają dużo więcej 😉. Co więcej ludzie, którzy je kupują, stanowią trzon militarnego potencjału państw.
Dla ciekawych: powstał arkusz, który szacuje liczbę ludzi kupujących paczki w danym kraju. Dostępny jest pod tym linkiem. Jak łatwo zauważyć, najsilniejsze są państwa, których gracze kupują najwięcej specjałów od Plato, jak zresztą zawsze było, i będzie, w każdej grze z pozoru free to play, czemu zresztą ciężko się dziwić 😉.

Tym miłym akcentem kończę artykuł, mam nadzieję okaże się przydatny, powodzenia, golda, tanków i paczek!!Na koniec stały punkt programu:

Zapraszam na zbiórki codziennie o godzinie 20:00! Można nieźle zarobić! Im więcej nas walczy tym większa kwota do podziału. Aby wziąć udział w zbiórkach wystarczy:
1. Założyć konto na egovie (w przypadku jakichkolwiek problemów proszę o kontakt),
2. Być w jakiejkolwiek Polskiej MU lub się do takiej przypisać na egovie (account -> citizen),
3. Pojawić się o 20:00 na discordzie, ircu, sprawdzać rozkazy przez WWW, twittera,
4. Po dołączeniu do mini na egovie (account -> soldier -> VIEW -> join minibattle) walczyć zgodnie z rozkazami , a nastepnie zamknąć egova (finish minibattle).
5. Czekać na hajsik. Rozliczenie robię zawsze po zakończeniu tygodnia. Dane ze zbiórek są gotowe w poniedziałek po ostatniej zbiórce, kwota dofinansowania jest obliczana po zamknięciu tygodnia czyli we wtorek o 9:00. Opracowanie i rozesłanie dofa trwa maksymalnie jeden dzień. Obecnie każdy żołnierz dostaje pieniądze bezpośrednio na konto, grupy bojowe zrezygnowały ze zbiorowych rozliczeń.

IRC: webchat.quakenet.org
Kanał: #dowodztwo.erepublik.pl
Wymagany auth na qn.

DISCOR😨 https://discord.gg/n8QMr9n
Zapraszam na kanały głosowe, mamy radio, mamy didżejów, leci jakaś muzyka, coś się dzieje. Gadamy, heheszkujemy, gramy w różne gry wieczorami. Jest spokoloko.

Rozkazy przez twittera:
https://twitter.com/Zbiorki_MON
Nie trzeba mieć twittera, można oglądać zawartość przez WWW.

Rozkazy przez GROMBOTA:
http://grombot.egov4you.info/
Rozkazy pojawiają się koło 20:00, miga okno przeglądarki gdy pojawiają się nowe rozkazy.

Pozdrawiam Kherebere