[RR#22] Garść informacji o domkach!

Day 3,369, 01:58 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


Proszę Państwa!
Na początek ogłoszenie parafialne. Ogłaszam możliwość dobrego zarobku. Potrzebujemy cyklu dobrych artów informacyjnych.

Oto spis tematów:

- Rozwój aircraft - dlaczego w to iść? Walka z bronią czy bez?
- Moduł polityczny - CP, kongres, prezesura w partii, wybory,
- Paczki z boosterami, opis, sposoby kupna, zalety, opłacalność przy biciu tp,
- Walka w epikach - nabijanie pp, cele, zyski i straty, wyszukiwanie epików, systemy powiadamiania o epikach,

Zamówienia na pisanie artów można składać przez PM (a także potwierdzić dostępność tematu).

Nagroda za dobry art wyczerpujący temat: 50000 PLN.

Pierwszy art o domkach podesłał DonaldMcKwacz. Zapraszam do czytania!


Witam w pierwszym odcinku nowej MEN[el]owskiej serii, która ma na celu nauczyć nowych graczy jak żyć w tej brutalnej dżungli zwanej erepublik.

Dzisiaj przyjrzymy się z bliska sprawie domków!


Grafiki odpowiadające kolejno domkom Q1-Q7

Na początek zarzucę garść ogólnych informacji:
- Przemysł domkowy należy do nowszych gałęzi przemysłu – został wprowadzony w dniu 2436.
- Domki mają na celu zwiększyć limit posiadanej energii.
- Początkowo rodzajów chałup miało być siedem i miały różnić się wytrzymałością i bonusem do energii, a najlepsze Q6 i Q7 sprawiałyby, że moglibyśmy jej odnawiać więcej. Ostatecznie jednak wprowadzono jedynie 5 rodzajów, z których każdy możemy używać przez siedem dni bez przerwy i żaden nie pozwala nam zregenerować się szybciej.
- Aktywować możemy kilka z nich jednocześnie, a za każdą godzinę każdego aktywowanego domku dostajemy jeden punkt nadgodzin. Jeśli nazbierają się nam 24 to będziemy mogli ich użyć aby zapracować ponownie. Znaczy to, że każdy domek pozwoli nam zarobić dodatkowo 1400CC za nadgodziny.
- Aby włączyć domek trzeba znaleźć dziada w magazynie, najechać i kliknąć. Co ciekawe, możemy go w ten sam sposób zastopować w dowolnym momencie aby zaoszczędzić jego wytrzymałość [tutaj mała uwaga: jeśli domku używaliśmy przez 1 godzinę i 5 minut, stracimy aż dwie godziny]. Raz aktywowanego nie możemy sprzedać już na rynku.
- Gracze nie mogą przesyłać domków między sobą – aby je uzyskać trzeba je kupić na rynku lub wyprodukować samemu.

Skoro już trochę przynudziłem to mogę przejść do konkretów! Mianowicie pora opisać każdy domek z osobna:
I. Q1 – cena: ~990CC. +50 dodatkowej energii.
Tak naprawdę to jedyny domek na który początkujący gracz powinien zwracać uwagę. Jego najważniejszą zaletą jest fakt, że kosztuje mniej niż dzięki niemu zarobimy! A więc opłaca się mieć go włączonego przez cały czas. Zwiększy on limit waszej energii i jeszcze dostaniemy jedną sztabkę złota tygodniowo, Niemiec płakał jak sprzedawał.
II. Q2 – cena: ~1860CC. +80 dodatkowej energii.
Jego faktyczna cena to jedynie 460CC, mniej więcej tyle ile zarobimy na włączonym domku Q1. Jeśli masz już trochę kasy i czas zużywać punkty nadgodzin z dwóch domków zakup tego cacka może okazać się całkiem trafionym pomysłem.
III. Q3 – cena: ~3650CC. +100 dodatkowej energii.
Koszt utrzymania takiego domku bez przerwy to 2250CC tygodniowo, czyli 5 sztabek złota. Bez wątpienia jest to już opcja dla bardziej rozwiniętych graczy i, jeśli dopiero raczkujesz, ani tą, ani lepszymi odmianami nie masz się co przejmować.
IV. Q4 – cena:~7150CC. +150 dodatkowej energii.
Zaporowa cena sprawia, że niewielu graczy może sobie na taki luksus pozwolić. Koszt utrzymania włączonego domku Q4 to już 5750CC co daje ponad 12 sztabek złota tygodniowo, co z pewnością nie jest małą kwotą!
V. Q5 – cena:~10700CC. +200 dodatkowej energii.
Najlepszy możliwy do nabycia domek. Nie da się ukryć, że bonus jaki daje jest godny uwagi, lecz nie ma co się kryć, że na koszt rzędu 9300CC tygodniowo, czyli ponad 20 sztabek złota, pozwolić sobie mogą głównie ci, którzy płacą za serwery z własnej kieszeni.
Odcinek nasz powoli ma się ku końcowi, jednak zanim się rozstaniemy przytoczę swoje spostrzeżenia, które mogą pomóc w rozsądnym gospodarowaniu domkami!
- O ile domków Q4-Q5 kompletnie nie opłaca się utrzymywać non-stop, jeśli jesteś średnio rozwiniętym graczem, i zalega ci trochę waluty, dobrym pomysłem może być kupienie ich i aktywowanie w razie potrzeby, np: obrona rdzennych [bardzo mało prawdopodobne], eventu zesłanego nam przez plato [jeszcze mniej], lub w celu szybszego wbicia progu 500 hitów w weekendowym wyzwaniu, co da nam +10 odnawianej energii co 6 minut [mało opłacalne ze względu na bardzo wysoką cenę domków, więc trzeba być dobrze zorganizowanym, żeby wyjść na przysłowiowy plus]. Domki warto także uruchamiać przed wbiciem kolejnego levelu aby uzyskać jak największy dmowy pełny refil health.
Jak widać możliwości na zrealizowanie pomysłu nie ma zbyt wiele, jednakże warto go przemyśleć 😉.
- Dopóki trwa program zbiórek organizowanych przez MON, domki pozwolą na wbicie większej ilości hitów na zbiórkach, co przełoży się na większa premię za bicie. O ile w przypadku domków Q4 i Q5 nadal to trochę za mało, o tyle koszta utrzymania domku Q3 mogą spaść nawet o połowę [jeśli będziemy uczestniczyć sumiennie w każdej zbiórce], co da nam całkiem znośny wynik –około 1200CC na tydzień.
>tu można dopisać coś jak się pojawi dobra uwaga
I tym sposobem temat został wyczerpany 😉. Pamiętajcie, żeby uczestniczyć na zbiórkach MON, dzięki czemu można ładnie zarobić, a w razie wątpliwości wpadajcie na polski discord, gdzie na pewno ktoś je rozwieje 😉.

Uwaga: domku nie można wyprodukować samemu (tak jak broni i chlebków) jako menadżerowie. Można go wykonać zatrudniając pracowników.


Zapraszam na zbiórki codziennie o godzinie 20:00! Można nieźle zarobić! Im więcej nas walczy tym większa kwota do podziału. Aby wziąć udział w zbiórkach wystarczy:
1. Założyć konto na egovie (w przypadku jakichkolwiek problemów proszę o kontakt),
2. Być w jakiejkolwiek Polskiej MU lub się do takiej przypisać na egovie (account -> citizen),
3. Pojawić się o 20:00 na discordzie, ircu, sprawdzać rozkazy przez WWW, twittera,
4. Po dołączeniu do mini na egovie (account -> soldier -> VIEW -> join minibattle) walczyć zgodnie z rozkazami , a nastepnie zamknąć egova (finish minibattle).
5. Czekać na hajsik. Rozliczenie robię zawsze po zakończeniu tygodnia. Dane ze zbiórek są gotowe w poniedziałek po ostatniej zbiórce, kwota dofinansowania jest obliczana po zamknięciu tygodnia czyli we wtorek o 9:00. Opracowanie i rozesłanie dofa trwa maksymalnie jeden dzień. Obecnie każdy żołnierz dostaje pieniądze bezpośrednio na konto, grupy bojowe zrezygnowały ze zbiorowych rozliczeń.

IRC: webchat.quakenet.org
Kanał: #dowodztwo.erepublik.pl
Wymagany auth na qn.

DISCOR😨 https://discord.gg/n8QMr9n
Zapraszam na kanały głosowe, mamy radio, mamy didżejów, leci jakaś muzyka, coś się dzieje. Gadamy, heheszkujemy, gramy w różne gry wieczorami. Jest spokoloko.

Rozkazy przez twittera:
https://twitter.com/Zbiorki_MON
Nie trzeba mieć twittera, można oglądać zawartość przez WWW.

Rozkazy przez GROMBOTA:
http://grombot.egov4you.info/
Rozkazy pojawiają się koło 20:00, miga okno przeglądarki gdy pojawiają się nowe rozkazy.

Pozdrawiam Kherebere