Ambient on/off

Join the new world

 

Како знаеш дека си Македонец

Day 1,292, 14:30 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Volk Macedon


МАКЕДОНЕЦ СИ КОГА:
-Ѕидот ти е преполн со икони и слика од Гоце Делчев
-Во фрижидер секогаш имаш сланина
-Мајка ти дома има цела аптека и знае да ги лечи сите болести
-Мајка ти те вика СИНЕ иако си женско
-Мајка ти вика дека ќе те убие промаја
-Твоите мислат дека се е заговор
-Твоите мислат дека си НИКОЈ ако не дипломираш
-Сите те прашуваат колку пари си добил на свадба
-Пиеш кафе само за да можат да ти гледаат во филџанот
-Комшиите ти доаѓаат на кафе непоканети
-Денот ти почнува со кафе и цигара
-Доцниш два саати на забава и мислиш дека тоа е нормално
-Одиш кај баба ти и ти дава супа,сарма,јуфки,месо,млеко,слатко и љута ти е ако не изедеш се
-Уште саат време откако си станал да си одиш, разговараш со домаќините пред врата
-На масата во кујна имаш ставено пластична мушама
-Ѓубрето го фрлаш во кесите од пиљарот
-Нормално е на свадба да се канат 600 луѓе
-Твоите родители на одмор биле само ЕДНАШ и тоа во родната земја
-Твоите родители сакаат да купуваат повеќе касети од ЦД
-Мајка ти стално вика-ќе видиш ти кога ќе се врати татко ти
-Сите активности се запрени кога ќе ја слушнеш "Оган да го гори" или "Бисер Балкански"
-СИ ЈА ТЕПАШ грција НА ЕРЕПУБЛИК КАКО МАЛО ДЕТЕ

ВОТЕ+СУБ НА ТИЕ ШТО СЕ ИМ СЕ ДОПАДНА http://www.erepublik.com/en/article/-1-1791095/1/20
 

Comments

Black Bess
Black Bess Day 1,293, 07:07

Вратено пријателе о7

Lav Gjorce
Lav Gjorce Day 1,294, 01:26

o7

VELMEJDEBRCA
VELMEJDEBRCA Day 1,294, 02:22

В23 С 317
ВРАТЕНО ДРУГАР
КАКО ДА ПРЕСМЕТАТЕ КАДЕ НАЈМНОГУ ПЛАТА КЕ ЗЕМАТЕ:
ФОРМУЛА ЗА ПРЕСМЕТКА НА ПЛАТА:
http://www.erepublik.com/en/article/-1-1791853/1/20

Mr.Immortal
Mr.Immortal Day 1,296, 13:33

s331 v33

GoranM12
GoranM12 Day 1,296, 15:12

v35 +s imas od porano

Кога Шиме се разбуди
http://www.erepublik.com/en/article/-1-1793142/1/20

Gokosr
Gokosr Day 1,296, 16:12

se isplake da go procitas 🙂 brao

Volk Macedon
Volk Macedon Day 1,297, 06:27

o7

ICE The Great
ICE The Great Day 1,297, 06:41

vrateno

Poplava Golema
Poplava Golema Day 1,299, 01:27

hahahahah V+S

kmm225
kmm225 Day 1,299, 01:30

07

nagehtktykly
nagehtktykly Day 1,299, 01:53

v60 s357 😉
http://www.erepublik.com/en/newspaper/abv-novini-254601/1
ajde makedonci, da mozeme barem za sekoj vesnik site da sme sub pa da cveta se 😉

m e k i l l a
m e k i l l a Day 1,300, 18:58

смајливо од фемина го зема? xD

tomibair
tomibair Day 1,300, 19:51

staro e ova edno 7 godini.. li ima nekoj so ne go znaj jako jako hehe pozz

Car Samoil
Car Samoil Day 1,300, 20:29

o7

Algrem
Algrem Day 1,301, 01:47

V+S http://www.erepublik.com/en/article/-im-1-1797582/1/20 , vtrati na link

D O N G S A L
D O N G S A L Day 1,301, 03:12

v+s

Celicen
Celicen Day 1,301, 07:22

v+s

Chelovski
Chelovski Day 1,301, 08:44

http://www.erepublik.com/en/article/-1-1792831/1/20 врати... дали ке можи да ја копирам и да ја реобјавам статијава?

Chelovski
Chelovski Day 1,301, 08:44

прејака е 😁)))

Marjan Treneski
Marjan Treneski Day 1,301, 10:31

v 113
s 422
vrateno 😉

Viko Chento
Viko Chento Day 1,302, 10:53

vote 120 + sub 433 imas
vrati sea
http://www.erepublik.com/en/newspaper/se-za-makedonija-257412/1

SvarogTheGreat
SvarogTheGreat Day 1,303, 07:06

sub 433 , vote 122 http://www.erepublik.com/en/newspaper/vanhalen-257774/1 vrati nazad pozz

denimarkovic
denimarkovic Day 1,303, 08:29

v124+s438
o/

simonaSR
simonaSR Day 1,304, 15:50

http://www.youtube.com/watch?v=zRIbf6JqkNc v i s vrati:)

betaboy
betaboy Day 1,304, 15:53

Скајмех од америкаа http://www.erepublik.com/en/article/-1-1800591/1/20 v +s pls

VELMEJDEBRCA
VELMEJDEBRCA Day 1,306, 02:01

иамш в+с од прано
МАКЕДОНИЈА ДО ЈАПОНИЈА,КОЈ Е ЗА??? http://www.erepublik.com/en/article/-1-1801468/1/20

dras2banned
dras2banned Day 1,306, 02:46

imas greska denot pocnuva so rakija i cigara 😃 😃 ama drugoto e super

Kristijan Pluznikov
Kristijan Pluznikov Day 1,307, 08:12

S+V

Bojantemk
Bojantemk Day 1,308, 05:27

bravo bravo

Varlosh
Varlosh Day 1,308, 06:51

Vote and sub from egypt!

Edd_dread
Edd_dread Day 1,308, 06:55

Vote and Sub from Egypt, x2 ..
(if u want, of course u can do the same thing to my newspapers.. http://www.erepublik.com/en/newspaper/ziveo-tose-proeski-256636/1 )

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.