Ambienti on/off

AS Словенија [SaveAss]

33 4 ditë më parë Kili Analizat e Luftimeve Analizat e Luftimeve

Почитувани,

Денеска ќе имаме многу тешка битка, иако навидум изгледа дека Словенија не напаѓа, чисто видете ги бројките:

Словенија за АС и требаат: http://www.erepublik.com/en/country/military/Slovenia
12,367,250 енергија или околу 370.000 мкд

lexo më shumë »

PRIME LORDS - концепт [SaveAss]

23 6 ditë më parë Kili Debate dhe Analiza Politike Debate dhe Analiza Politike

Почитувани,

веројатно сите веќе имате слушнато за Prime Lords, дури мило ми е што некои постари играчи ги препорачуваат своите другари (бебиња) кај нас во единица, но целта на Prime Lords не се само бебињата.

Од пред недела дена имавме регрутац

lexo më shumë »

Нов турнир

2 Dita 2,309, 13:17 Kili Analizat e Luftimeve Analizat e Luftimeve

Почитувани,

како што можеби видовте ќе имаме нов турнир

https://forum.erepublik.com/index.php?/topic/2512-national-shield-2/

Ако добро прочитавте тоа не е турнир на МУ, него на нации така што нема мерење на краставици :)

Интересно е што з

lexo më shumë »

Итна реакција од сите Македонци

116 Dita 2,286, 15:21 Serbia Analizat e Luftimeve Analizat e Luftimeve

Имав мала дилема за да го напишам текстот, но со објавата на Чиле за нов сојуз http://www.erepublik.com/es/article/-mofa-informaci-n-sobre-alianzas-y-otras-cosas--2376739/1/20 (Аврора не е ѕвезда за оние кои се по неуки) работите станаа кристално јас

lexo më shumë »

Донации за RW

25 Dita 2,282, 10:50 Serbia Ndërveprimet shoqërore dhe argëtuese Ndërveprimet shoqërore dhe argëtuese

Здраво Дечки,

гледаме дека некако зашкрипи со новиве дивизии, тоа е, како за сите така и за нас.

Сите гледаме дека треба да се креваат востанија и дека нема пари за нив.

Прецедникот добро му оди ама веќе главата почнува да го боли, сепак пот

lexo më shumë »