Ambient on/off

About my newspaper

Open Wiki page

The Newspaper That Tells The Truth

Црн Петок

93 Day 1,606, 06:24 Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment
Петок 13ти, Велики Петок, Црн … read more »

[BlackMK] Претседателска Кандидатура

118 Day 1,593, 08:27 Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysis


Драги мои соиграчи

Дојде денот кога и јас конечно можам да се кандидирам за Претседател на нашата еМакедонска Држава. Дојде денот кога конечно решив да превземам некои работи во свои раце со оглед … read more »

АПЕЛ ЗА ПОМОШ - HELP APPEAL

24 Day 1,583, 12:35 Croatia Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment
Драги соиграчи,

Тукушто дознав една лоша вест. Имено Зоран Симоновски, мој другар од РЖ се бори за живот.
Потребна е трансплантација на црниот дроб која треба да се изврши во Хрватска и чи … read more »

Републиканска Партија, Конгресменски Избори

68 Day 1,528, 17:12 Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysis


Почитувани,

Сите ние бевме сведоци на највозбудливите конгресменски избори досега.
Се започна со трката за влез … read more »

РЕПУБЛИКАНКИ

30 Day 1,525, 15:58 Croatia Political debates and analysis Political debates and analysisШтовани Македонски публикуме.
Деновиве голема фама крена новиот политички фактор во Македонија, [url=http://www.erepublik.com/en/party/republikanska-partija-
read more »