Mi a helyzet az USA-ban és Spanyolhonban? (Prolipofa 7. szám)

Day 638, 02:22 Published in Hungary Portugal by Bence Csordas
PROLIPOFA 7. SZÁM

TARTALOM:
--> Amerikai és spanyol sajtószemle
--> Honi Proli Érdekesség (holnap)
--> Hét Idézete (holnap)




AMERIKAI ÉS SPANYOL SAJTÓSZEMLE
A harcok lassan a végéhez közelítenek. Az Egyesült Államok éppen a béketárgyalások eredményét várja, és sebeit nyalogatja. Remélik, további harcokra már nem kerül sor, míg a spanyol fronton folyamatosak a harcok. Igaz, a korábban elvesztett nagy mértékű pénztartaléknak hála már nem húzzák sokáig. De hogyan látják ők? Nézzük meg!

Az Egyesült Államokban a Global Defense Report napi jelentése saját országa mellett a spanyolokkal is foglalkozik. Elmondja, hogy a béke megszervezése folyamatban az USA-ban a portugál és indonéz vezetéssel, azonban az oroszok nem állnak kötélnek, ami végzetes is lehet. Ha meghiúsul a béketárgyalás, az minden bizonnyal végzetes lesz az amerikaiak számára, írja a sajtó. A spanyoloknál a Balearic Islands régió elvsztése esetén egy Q5 kórház kerül az ellenfél kezébe, és akkor már csak Madrid (főváros) és Andalucia erődített régiói maradnának utolsó mentsvárként. Az amerikai vezetés tart tőle, hogy egy a spanyol harcokkal egy időben az oroszok mégis támadnak, és akkor nem tudnak segíteni hispán barátaiknak.
A két ország helyzete egyre rosszabb.

A Fenrisulvens' thoughts nevű lap, melynek szerzője svéd, de figyelemmel kíséri az amerikai eseményeket, a következőeket mondja el: mi a helyzet Amerikában, tényekkel. Gazdasági, katonai és állami tényeket sorakoztat fel, mondván, a béketárgyalásokkor ez a helyzet. Többek között elmondja, romlik a gazdasági helyzet, de még mindig sok a harcos katona, és mihelyst visszakapják a legtöbb régiót (ha sikerül a béke) ismét megerősödik.

A spanyol sajtónál sajnálatos módon csak az angol nyelven is megjelent újságból tudtam szemezgetni. Az viszont minőségi lap, el kell, hogy mondjam. Az El Heraldo de Salamanca című lapról van szó, melynek két cikkét fogom most bemutatni. Az International brigadists, join the defense of Madrid! egy propaganda cikk, mellyel elsősorban az amerikai katonákat akarja megnyerni, hogy segítsenek a hamarosan elinduló Madridi csatánál. Madrid a szabadságharcosok és az anti-imperialista harcosok szimbólumává emelkedett a cikk szerint. Bár elmondja, hogy a spanyolok a végét járják, tartalékaikat lassan felélik, de katonáik a végsőkig küzdenek.

A Who's winning the war nevű cikkben is a harcokról van szó. Egy érdekes táblázatban megmutatják a TOP5 ütést a spanyol-francia háborúban. Első természetesen magyarhon, míg a második helyen a spanyolok állnak, a francia csapatok az 5. helyen vannak. Kiemeli a magyarok fontosságát a harcokban, hangsúlyozván, hogy hiába a francia baby-boom, hiába vált a legnépesebb országgá, nem lett erősebb tőle. A magyarok foglalják el őket, nem a franciák!