Intervju s predsednikom, maj 2010

Day 927, 17:02 Published in Slovenia Slovenia by Sigmundsg


V jubilejni deseti številki te rubrike je bil moj gost debitant na predsedniškem stolčku Blaz Gutman. Po napetih volitvah se je moral soočiti še z verjetno enim težjih mandatov do sedaj, ki pa je Sloveniji na koncu le prinesel high regijo.

T: Zakaj si maja kandidiral za predsednika?
BG: Maja sem se za kandidaturo odločil predvsem zaradi veliko prostega časa. Zaradi takšnih in drugačnih RL obveznostih je bil maj edini primeren mesec za kandidaturo, verjetno v celotnem letu. Imel sem nekaj načrtov za izboljšavo Slovenije in jih večino tudi izpolnil. Predvsem pa je bilo to zame še neraziskano področje in ker sem po naravi bolj pustolovec, sem se odločil, da poskusim.

T: 5. junija se ti izteče aktualni mandat. Zakaj si se odločil, da ne boš več kandidiral za to funkcijo?
BG: Kot sem prej odgovoril, je bil maj zame edini prosti mesec, tako da tudi, če bi se junija odločil za kandidaturo in zmagal na volitvah, svojega dela ne bi mogel opraviti 100%.

T: Katerega kandidata boš podprl na predsedniških volitvah?
BG: Na predsedniških volitvah bom podprl Howlya, predvsem zaradi nove in sveže ekipe.

T: Si zadovoljen s tem, kar si uspel narediti v tem mandatu?
BG: Sem. Malo mi je žal samo glede reorganizacije vojske, saj bi jo lahko izpeljali ta mesec,
vendar sem sam imel preveč dela. V2 se bliža in potrebno bo kmalu ukrepati.

T: Kaj se je maja dogajalo na posameznih ministrstvih? Kako si zadovoljen z ministri?
BG: Z ministri sem res zadovoljen, opravili so odlično delo. Malo je pešalo obrambno ministrstvo, kar smo lahko opazili tudi tako, da vsakodnevni ukazi niso bili redno med top 5 člankov. Lahko rečem, da je ministrstvo za informiranje ta mesec doživelo preporod, saj takšnega števila kvalitetnih in uporabnih člankov še nismo doživeli. Ministrstvo za finance je tudi ta mesec poskrbelo za polno državno blagajno, s katero smo lahko financirali načrt o high regiji, gospodarsko ministrstvo je ponovno izdalo članek o podjetniškem mentorstvu in tokrat je bilo za odtenek več prijav. Tudi zunanje ministrstvo je poskrbelo, da se je po dolgem času nabralo nekaj več dejavnih veleposlanikov. V kongresu smo brez tujcev, imamo 49 kongresnikov, predsedniki strank pa so preverjeni Slovenci. Ministrstvo za socialo in šolstvo je ta mesec res trdo garalo, saj smo imeli baby boom, ki nam je ukradel kar veliko časa. Pohvala gre vsem mentorjem in posameznikom, ki so se trudili obdržati novince v igri.

T: Ali imaš namen sodelovati v naslednji vladi?
BG: V naslednji vladi bom pomočnik ministra za obrambo in pomagal pri reorganizaciji vojske. Prav tako se bom vrnil na mesto mentorja slovenske univerze, saj kar malo pogrešam to delo.

T: Zadnje predsedniške volitve so bile zelo napete, do neke mere celo 'umazane'. Ali meniš, da je takšno rivalstvo zdravo za slovensko politiko?
BG: Takšno rivalstvo sploh ne, stvari so šle predaleč prejšnji mesec. Vsi smo izgubili živce in pustili, da so nas Hrvatje sprovocirali in razdelili na dva tabora. Zelo sem zadovoljen, da smo se sčasoma vrnili na stare tire. Skupaj smo najmočnejši.

T: Med volitvami so se pojavili očitki, da si zmagal s pomočjo Hrvatov in multijev. Ali meniš, da je bila tvoja zmaga poštena?
BG: Najraje bi celotne volitve pozabil, vendar ne gre. Za koga so glasovali Hrvatje in njihovi multiji me niti ne zanima, pa tudi nekih trdnih dokazov ni. Je pa protikandidat v jutranjih urah izgubil 15 glasov prednosti, ker so jih admini odstranili zaradi domnevnih multijev. Poštena zmaga ali ne, izvoljen sem bil in z delom se je bilo potrebno spopasti.

T: Slovenija je po dolgem času govoric o morebitni high regiji le dobila Schleswig-Holstein in Hamburg, regijo bogato z žitom. Kako ste se odločili za to regijo? Katere druge so še bile v ožjem krogu kandidatk?
BG: Nobenih drugih regij ni bilo v dogovoru. Bavarska je center nemškega gospodarstva, Berlin meji s Poljsko in bi lahko zato bili pod stalnimi napadi in blokadami, tako da je bila edina opcija Hamburg. Več informacij o pogajanjih imajo StiH, Janez Grozni in Rudolf Maister, saj so bili oni prvotni pogajalci.

T: Kakšni bodo stroški in prihodki ter koliko časa bo regija v slovenskih rokah?
BG: Regija bo v naših rokah toliko časa, dokler je ne izgubimo v kakšni bitki. Začetni stroški so bili ogromni, več kot 1000 golda. Mesečno bomo Nemcem plačevali 100 golda, z Letnixom pa sem se dogovoril, da nam v mesecu juniju še ni treba plačati oz. jo imamo ta mesec zastonj. Če bodo davki sprejemljivi in bomo kmalu dobili nekaj deset ali sto land delavcev in land podjetij, potem bomo po ocenah finančnega ministra stroške za naš podvig dobili nazaj v parih mesecih (2, 3). Če nam uspe regijo zadržati toliko časa, smo že na dobri poti.

T: Veliko Nemcev je v medijih izrazilo neodobravanje nad odločitvijo njihove vlade, da Sloveniji posodi originalno nemško ozemlje. Se ti zdi to, da niso bili predhodno obveščeni o tem pravilna odločitev?
BG: Vlada in celoten kongres sta bila o tem obveščena, če pa je moj podatek pravilen, pa tudi vsi uporabniki nacionalnega foruma. Seveda se to ni smelo javno razglabljati, saj bi se lahko potem samo obrisali pod nosom. V vsaki družbi je nekaj dežurnih gobezdal, ki niso z ničemer zadovoljni, vendar mislim, da večina Nemcev to odločitev sprejema, spoštuje in označuje za pravilno. Vprašanje pa je, kaj nam prinaša naslednja vlada.

T: Ali misliš, da je Slovenija sposobna ubraniti napad na SHH?
BG: Brez pomoči Phoenixa ne. Čeprav se zid viša iz dneva v dan in imamo že postavljen obrambni sistem najvišje kvalitete, je trenutno stanje zidu okrog 180 000. Če se ne motim, je toliko imela Lower Carniola ta mesec, ko je padla. Povsem mirno bom lahko spal šele, ko se bo v regijo preselil 2000. prebivalec.

T: Baby boom je Sloveniji prinesel kar precej novih igralcev. Kolikšen del vam jih je uspelo zadržati v igri?
BG: Točnega števila ne vem, če vas zanimajo ti podatki, si oglejte trening firme na Slovenian Social Service, kjer se vidi, koliko jih vsak dan dela. Predvsem me skrbi dejstvo, da imamo na Primorskem še vedno več kot 700 igralcev, večinoma novincev. Ko smo jim pisali, nam je le peščica odgovorila. Lahko rečem, da smo vsi delali noč in dan, da obdržimo vsaj nekaj sto igralcev v igri in mislim, da nam je to uspelo.

T: Pojavile so se govorice, da Portugalska razmišlja o pridružitvi zavezništvu Brolliance. Kaj meniš o teh namigovanjih?
BG: Pravzaprav teh govoric nisem zasledil nikjer, verjetno zato, ker sem zadnje dni posvetil izključno Nemcem in naši high regiji. Mislim, da za Phoenix to ne bo velika izguba, se pa vidi, da Brolliance počasi dobiva mednarodno pozornost in moč. Močno upam, da vodje Phoenixa Portugalske ne bodo kar tako izpustili iz alianse in bodo vse moči usmerili na nek skupen jezik in dogovor. Javnosti je treba pokazati, da smo skupina močnih držav, ki medsebojno sodelujejo in si pomagajo.

T: Obeta se nam prenovljen gospodarski in vojaški modul. Kaj si misliš o videnem?
BG: O modulih samih nimam nobenih pripomb, skrbi me predvsem dejstvo, da bodo igralci, ki bodo vložili pravi denar v igro, lahko hitreje napredovali ne samo po moči (kot je bila praksa sedaj z Lano), ampak tudi pri zadovoljstvu in delovnih sposobnostih. S tem so igralci, ki imajo malo več pod palcem močno priviligirani. Očitno je, da od nas zahtevajo večjo porabo golda. Druga stvar, ki me moti je upravljanje s prostim časom. Tudi tukaj boš lahko za boljši izkupiček uporabljal donacije golda, sam sistem pa je po vsem videnem že zame zakompliciran, kaj šele za tiste, ki za igro porabijo nekaj minut na dan ali pa novince.


Predsedniku se za odgovore iskreno zahvaljujem.

_____________________________________

Ostali članki iz te rubrike:
April 2010 – Rudolf Maister
Marec 2010 – Janez Grozni
Januar 2010 – Howly
Oktober 2009 – Janez Grozni
Avgust 2009 - StiH
Julij 2009 – StiH
Junij 2009 - StiH
Maj 2009 - Karantanec
April 2009 - Karantanec