[ĀM] Ārlietu Ministrijas Iknedēļas Ziņas Vol. 3

Day 2,264, 04:22 Published in Latvia Latvia by Arlietu ministrija

Sveika, eLatvija!


Vēl viena nedēļa ir pagājusi, un atkal ePasaulē ir sakrājušies jaunumi, par kuriem es vēlos Jums pastāstīt. Pēc TWO sabrukuma beidzot starpvalstu attiecībās ir redzamas ne tikai izplūdušas vadlīnijas, bet gan tendences. Un tagad daudzi notikumi vairs nav kā prognozes, bet gan kā konkrētu darbību un lēmumu sekas. Daudzas valstis gaidot jaunās alianses sāk pievienoties Polijai un Serbijai, bet dažas paliek neitrālas vērojot kopējās situācijas attīstību. Tiek noslēgti daudzi jauni MPP, valstis dibina jaunas attiecības, jo vairs nav alianses kas šīs attiecības ierobežo, dažas valstis ir sākušas pielabināties citām valstīm cenšoties gūt kādu labumu, kā arī dažas valstis spēlē spēli "kurš ir mūsu labākais draugs?". ePasaule pamazām sadalās nometnēs, tādēļ veicam nelielu ieskatu kā šīs nometnes varētu izskatīties un kas jauns ir noticis pa šo nedēļu.
Latvijas ziņas

Latvija saglabā savas pašreizējās starpvalstu attiecības, un pašlaik meklē iespējas tās paplašināt. Pašlaik notiek diskusijas ar Indonēziju(22:30 pie balsojuma rezultāta 29:0 var droši teikt ka MPP ir pieņemts) un Vāciju par MPP noslēgšanu. Ir noslēgts arī MPP ar Serbiju, Pakistānu un Ungāriju.

Virzieni

Visvairāk ePausaules uzmanība tiek veltīta Polijai un Serbijai, jo cik pašlaik ir noprotams, šīs abas valstis ir topošo alianšu pamatakmeņi.

Sāksim ar ziņām no Polijas. Polija ir noslēgusi MPP ar Čīli. Tai pat laikā Čīle noslēdza MPP ar Argentīnu.

Čīle ir bijusī CoT valsts un Argentīna tiek uzskatīta par proTWO valsti, tādēļ šāds MPP daudziem ir pārsteigums. Daudzi uzskata, ka šis MPP ir ticis noslēgs lai izbeigtu karu, nevis abpusējs draudzības apliecinājums. Visvairāk no šī MPP cietīs Krievija, jo Čīle ir bijusi pastāvīga Krievijas sabiedrotā, un par cik Krievija ir pilnīgā Argentīnas pakļautībā, Čīles un Krievijas noslēgtais MPP tika atcelts, lai nerastos interešu konflikts. Tomēr ir jāpiemin ka liela daļa krievu spēlētāju nenosoda Čīli un saprot kādēļ viņi šādu soli spēra. Čīle šo soli pamato kā mēģinājumu nostabilizēt situāciju Dienvidamerikā, uzskatot ka sadarbība ar Eiropas valstīm nav pietiekami efektīva. Vairāk informācijas no Čīles varat uzzināt šeit.

Atgriežamies pie Polijas. Nesen kādā rakstā pašreizējais Polijas ārlietu ministrs Miszi, kurš plāno kandidēt nākošajās CP vēlēšanās, dalījās ar interesantiem faktiem par TWO sabrukumu, tomēr īpaši būtu jāizceļ viens teikums: "Pateicoties tam, ka mēs spējām saglabāt varas nepārtrauktību un gandrīz vienādu tuvākās nākotnes vīziju, mēs pa pēdējiem 5 mēnešiem spējām noslēgt vienošanos par jaunas alianses dibināšanu." Vēlāk rakstā viņš paziņoja ka topošās alianses dibinātāji tiks paziņoti tikai alianses radīšanas brīdī, un aicināja citas valstis uzsākt dialogu, ja tām ir interese, kā arī aicināja valstīm sadarboties ne tikai politiskā līmenī, bet arī socializēties savā starpā. Jāpiemin ir arī fakts, ka viņu pašreizējais CP ir izteicies, ka alianse sabruka, jo mazās valstis no alianses vēlējās gūt pārāk lielu labumu.

Arī Spānija, Polijas labākie draugi, veica dažus politiskus gājienus. Visnozīmīgākais viņu veiktais gājiens bija MPP noslēgšana ar Horvātiju, Itāliju un ASV. Itāliju var uzskatīt par Slovēnijas lielāko ienaidnieku, un par cik viņi ir karā ar Serbiju, var rasties vēl vairāki diplomātiski saspīlējumi.

ASV pirmie parakstīja MPP ar Lielbritāniju. Jāpiemin, ka pašlaik neviens nespēj iedomāties Spolijas(Spānija+Polija) aliansi bez Lielbritānijas.

Un visam pa vidu stāv Grieķija. Gan Polija, gan Serbija cenšas "sadraudzēties" ar Grieķiju, izplatot oficiālas valsts "Paldies!" vēstules un stāstot cik lieliskas abām valstīm esot attiecības. Pašlaik grieķi varētu justies kā skaistākā meitene vidusskolā, kad komplimenti nāk no visām pusēm. Galvenais notikums saistībā ar Grieķiju varētu būt Magic Hereos(PL) intervija, kurā viņš FYROM nosauca par Maķedoniju, un ar to kļuva par grieķu "komiķu" karstāko tēmu. Šis atgadījums tika nedaudz apspriests intervijā ar Polijas ārlietu ministru, kurā viņš paziņoja, ka Grieķija šo starpgadījumu ir uztvērusi pozitīvi un. protams, pieminēja ka grieķus redz kā vienus no galvenajiem sabiedrotajiem.

Lai gan nav izskanējuši nekādi konkrēti paziņojumi, bet jaunā alianses kodols varētu būt Polija, Spānija, Lielbritānija, ASV, Horvātija un Grieķija. Man liekās, ka arī mazās valstis, visticamāk, varētu pievienoties šai aliansei un arī viņām būtu vairāk vai mazāk kādas balsstiesības, līdzīgi kā agrāk tas bija ACT.

Polijas lielākā vājība varētu kļūt par Serbijas lielāko priekšrocību. Kamēr daudzi spēlētāji saka, ka izvēle ir starp pievienošanos Spolijai(Spānija+Polija) vai Serbijai, es teiktu, ka izvēle drīzāk ir starp Spoliju un SSerbiju(Serbija+Slovēnija). SSerbijas vēlas vairāk koncentrēties uz vienlīdzību neatkarīgi no valsts izmēra, un uzskata ka visu valstu vajag uzklausīt un ka visiem aliansē vajadzētu būt saliedētiem un draudzīgiem.

Lai arī Slovēnijas draugus ir noteikt ir nedaudz grūtāk kā citām valstīm, viņu ārlietu ministra aptauja par to "kurš ir mūsu labākais draugs?" nenesa nekādus pārsteigumus: Serbija, Argentīna un Ungārija.

Un izskatās, ka Argentīna arī viņu pusei pievienosies, jo viņi bija vienīgā proTWO valsts ar sliktām attiecībām ar Spāniju. Papildus tam, Baltkrievija arī visticamāk viņiem pievienosies, jo argentīnieši viņus atbrīvoja no bulgāru okupācijas. Ungārija, un iespējams arī Rumānija varētu pievienoties šai topošajai aliansei, par spīti tam, ka ungāru nr1 "komiķis" - viņu valsts prezidents - šonedēļ mēģināja starp abām valstīm sākt karu. Bet visiem vajag gan savu devu adrenalīna, gan humora, vai ne?

Arī Portugāle, kā sens Spānijas ienaidnieks, varētu pievienoties šai aliansei - viņi šonedēļ noslēdza MPP ar Rumāniju, Slovēniju un Serbiju.

Lai arī liela daļa valstu sadalās divās frontēs, ir arī tādas kas paliek neitrālas. Dažas no tām domā kurā virzienā spert savu pirmo soli, bet daudzas citas valstis iespējams arī ar viņām nevēlās noslēgt nekādas saistības. Un tad ir Krievija un Bulgārija. Pašlaik abas valstis ietur pauzi cenšoties izlemt kurā virzienā doties, un cerams ka abu valstu lēmumus mēs drīzumā varēsim uzzināt. Pauzi ietur arī Turcija, kura noslēdza MP ar Grieķiju, Argentīnu, Rumāniju, Ķīnu un Portugāli. Jāpiemin ka Ķīna noslēdza MPP arī ar Poliju(iespējams tā ir kāda zīme?). Šīs visas ir lielās valstis, pēc kuru lēmumiem arī mēs - Latvija, Lietuva, Vācija un daudzas citas vadīsimies.

Ziņas īsumā:


• Iekarojot visu Krieviju, Argentīna ir kļuvusi par Impēriju;
• Austrālija joprojām ir Čīles okupācijas varā. Tikmēr Jaunzēlande ar Čīli "pa kluso" ir noslēguši mierizlīgumu(NAP, jeb Non Agression Pact).
• Kanāda šonedēļ tika padzīta no Eiropas, un papildus tam Polija ar Spāniju viņus pilnībā okupēja.
• Somija pēc mierizlīguma noslēgšanas ar Igauniju ir otro reizi sākusi karu ar Lietuvu. Jāatzīst, ka arī somiem šī bija notikumiem bagāta nedēļa. Viņi mēģināja pasludināt Igauniju un pēc tam Argentīnu par savu Natural Enemy, kā arī centās atcelt no amata valsts prezidentu - visi balsojumi izgāzās.
• Ungāriem jautrība turpinās! Ko viņi pa šo nedēļu ir paspējuši izdarīt? Viņi ir pasludinājuši Ukrainu par savu Natural Enemy, noraidījuši likumprojektus par alianses pamešanu, airstrike veikšanu uz Ķīnu, MPP noslēgšanu ar Bulgāriju, kā arī Trade Embargoe(tirdzniecības aizliegums) uzlikšanu ASV un Slovākijai. Ļoti produktīva nedēļa!
• Indonēzija ir atjaunojusi attiecības ar Lietuvu noslēdzot MPP
• Norvēģija ir atsākusi karu ar Lielbritāniju;
• Rumānija ir zaudējusi Impērijas statusu, bet viņi ir atsākuši karu ar Bulgāriju;
• Asgard radīja vienotu mēģinājumu sevi atbrīvot, un viņiem tas uz brīdi izdevās, tieši uz kongresa vēlēšanām. Par viņu jauno alianses galvu kļuva Joshua Morriseau. Vairāk par Asgard Jūs varat lasīt šeit
• Kamēr Zviedrija bija spējusi sevi atbrīvot no okupācijas, Lielbritānija bija pietiekami veikla lai pasludinātu viņus par NE un pateicoties tam paturēja Bohus reģionu.
• Šonedēļ arī ir sava veida izklaides ziņa. Ļoti populārs kļuva raksts, kur spāņu spēlētājs Lizan sarakstē kaitināja adminus ar jautājumu "and then?". Cik no viņa raksta var noprast, viņš vēlējās ziņot administrācijai par kāda admina pārkāpumu, bet saņemot adminu atbildes aizrāvās ar jautājuma "and then?" lietošanu, par ko viņš dīvainā, bet ne pārsteidzošā, kārtā no Plato saņēma īslaicīgu aizliegumu veikt ziņojumus My Feeds sadaļā, kā arī viņa oriģinālais raksts tika dzēsts. Vairāk Jūs varat izlasīt šeit(pārpublicētais raksts un šeit(atriebības raksts).


Šai nedēļai tas arī viss. Paldies casadeli par tulkošanu un ja ir kādi jautājumi, ierosinājumi, vai arī vēlaties pievienoties Ārlietu ministrijas komandai, tad sūtiet man vēstuli.

Ar cieņu,
EmuSV & Casadeli