[History] Генерали. Випуск 4. dimmustranger, Ghita Becali

Day 1,488, 17:02 Published in Ukraine Ukraine by Alexander II The Great


Здоровенькі, шановні!


Вирішив продовжити перервану серію "Генералів" - інтерв'ю наших МО, розпочату з ментема і Івана Нечая та продовжену статтями про Еретика та Пан Ксенончика, і про Кіборда та Кліко.

Перепрошую за майже піврічну перерву, РЛ, технічні перешкоди та елементарний "влом" не дали випустити це чтиво раніше. Отже почнемо, представляю двох МО, 2010го та 2011 року, перший з яких зайняв посаду ще за Антанти і працював за часів полків "Володимира Великого", "Богдана Хмельницького" і т.ін., а другий - вже в цьому році, в часи розквіту нерегулярок і відновлення регулярної армії після періоду еволюційного занепаду кінця 2010 року.

Ще раз наголошу, що інтерв'ю брались майже півроку тому - інші часи, інші реалії, інші відносини між різними українськими арміями, тому декому стаття може здатись нудною, а комусь навпаки - зразком взаємної толерантності представників багато в чому опонуючих загонів.



Отже вітаємо - dimmustranger , Ghita Becali



1. Привіт. Перше питання - як так вдалося «дорватися» до посади МО? Що передувало, хто приймав рішення, радив, просив…?

dimmustranger при деджеке я был офицером в первом полку, потом главным в первом полку)) (не помню как точно) чуть позже ДЖ сместили из за его скверного характера)) ментем на 2й месяц работы МО начал пропадать в оффлайне целыми днями и неоткуда было узнавать актуальные приказы, я потихоньку начал трогать его зама через аську)) олесксандра) тот меня добавил в скайпочатик с президентом и всей тусой, так я стал практически замомМО, позже когда искали замену ментему мы с олесксандром отказались (сессия в универе) и на должность взяли Еретика я так же был его замом, и после окончания моей сессии Еретик ушел с должности по семейным обстоятельствам и я стал МО)
Ghita Becali: Добрий день. Одного дня мене попросив очолити це міністерство Крук Шино. Як не дивно, я довго не погоджувався зайняти цю посаду, оскільки, як на мене, не мав на той час достатнього досвіду для того, аби працювати міністром оборони. Але тодішній Президент еУкраїни зміг переконати мене, і я погодився зайняти крісло за умови того, що він мені частково буде допомагати та консультувати по деяким питанням.




2. Яка була найважливіша битва під час перебування на посаді?

dimmustranger битва - хз, наверное за Париж, Франция-Испания, в 4 утра перед новым годом ирц канал был забит людьми под завязку)) Я правда не уверен что я тогда формально был МО)) По моему тогда Еретик ещё не ушел с должности)
Ghita Becali: Найважливішою подією на той час стала атака на Молдову. В принципі, ця війна не придвіщувала ніяких особливих складностей, але вона могла стати показником готовності всіх військових підрозділів еУкраїни до активних бойових дій. Оскільки, якщо не помиляюся, на той час еМолдова мала мпп з Польщею, це могло не аби як ускладнити задачу, яка перед нами була поставлена.




3. З ким із уряду було легко, а з ким важко працювати? Яка оцінка взаєморозуміння з урядом, наскільки «давали працювати», наскільки виправдано «лізли в чужий монастир»?

dimmustranger У меня конфликтов не было ни с кем, все давали работать, все было хорошо, больше всех запомнился Алексис, был всегда в сети, все вопросы решались оперативно, команда неплохая была, конец президентства с атакой на Россию вышел конечно не очень)) Но работать было очень хорошо)) С тобой и Гекой проблем тоже не было, все было пучком, но с алексисом как то плотнее получалось работать).
Ghita Becali: Мені було доволі легко працювати з Kostjantyn-ом, який тоді очолював Міністерство Фінансів. Відповідно і фінансування «безжального чобота» було належним. З урядом теж проблем не було.




4. Хто з полковників запам’ятався, чим саме? З ким можна «іти в розвідку» (саме з регулярників)?

dimmustranger тут можно долго перечислять, помню многих)) нельзя идти в разведку с ДЖ, Брэйнэрэзэром и Клико)) первые два распиздяи а третий вобще фу)) можно с олесксандром, сварогом (SvarogRud), mentem, my_name_is_petryk, satanko_ua, VIPHunter, Demetrius, Eretic, AVKua, Kibord)) чувствую что забыл еще пару человек которых надо бы в этот список внести но сил вспомнить нету)) если что пусть извиняют))
Ghita Becali: По даному питанню, просто не можу не відмітити професійну роботу з регулярною армією Chosens-а. Він зміг повністю поставити під контроль регулярні військові формування еУкраїни. Тобто, саме з його призначення, на посаду командувача РА почалася більш-менш нормальна організованість дій. Всі інші теж непогано працювали, особливих претензій немає ні до кого.




5. Наскільки впливала політика на роботу? Яке взагалі ставлення до понять –«політика» і «армія», сумісні вони чи ні, заважають один одному чи можуть гармонізувати? Яка оцінка роботі критики конгресу, уряду, опозиції?

dimmustranger Думаю лучше не смешивать, армия отдельно, политика отдельно. Некоторые оппозиционеры реально напрягали местами) Конкретнее сказать не могу так как старался не акцентировать внимание на таких вещах.
Ghita Becali: Можу тільки сказати те, що регулярна армія повинна бути максимально віддаленою від політики. Їхня місія – це виконувати накази прямих командувачів та захищати територію еУкраїни від загарбницьких дій інших ворожих нам країн. Детальніше про це все можна прочитати у статуті, який був затвердженим Президентом (Круком) та мною.





6. Які були Важкі рішення? За що соромно і чим пишаєшся?

dimmustranger Горжусь внутренней работой с полковниками и простыми бойцами. Стыдится особо не чего, считаю что все сделал правильно, стыдится можно было лишь тогдашними шатаниями страны из блока в блок, битвами то за одну, то за другую сторону, но это была не моя забота 🙂
Ghita Becali: Якщо чесно, особливо важких рішень не пам’ятаю, все тоді було більш-менш тихо. Соромно за те, що не зміг в повному об'ємі використати отримані можливості. Думаю, що якби я цю посаду отримав зараз, то будував би свою роботу трішки по-іншому. Пишатися особливо нічим, але ми нарешті змогли розширити кордони тодійшньої еУкраїни додавши до її складу територію Молдови.




7. Чи Важко було зберігати субординацію, наскільки власне бачення зовнішньої політики ішло в розбіжності із урядовою лінією?

dimmustranger Местами приходилось воевать по разную стороны с людьми с которыми я общался в ирц, но большинство из них понимают что это игра так что особых проблем это не вызывало 🙂 Свои соображения по поводу внешней политики я высказывал президенту, а уже он принимал конечное решение которому я подчинялся, все довольно просто 🙂
Ghita Becali: Зовнішній курс країни, який проводив Президент підтримувався мною абсолютно повністю. Ніяких незлагодженостей по цьому питанню просто не могло існувати.




8. Яка оцінка отриманій від попередника спадщині, яка була взагалі боєздатність армії? Що передавав наступнику?

dimmustranger Принял вполне боеспособную армию, были небольшие проблемы с дисциплиной и с нехваткой офицерского состава, в меру своих возможностей эти проблемы я решил, поставленную задачу (100к дамага в десанте) если не ошибаюсь я выполнил, или ВИПХантер выполнил через пару дней после передачи должности, точно не помню, но свою задачу все равно считаю выполненной 🙂
Ghita Becali: Коли я отримував посаду, то боєздатність нашої регулярної армії була дещо сумнівною. Були також проблеми із кількістю вояків в елітному підрозділі РА – Гвардії. Також, була нестача офіцерів.
Залишив після себе досить таки непогане підгрунтя для подальшої розбудови української армії. Як бачимо, наступному міністу, в принципі, це і вдалося зробити. Чисельність військовослужбовців досягла пристойної кількості.




9. Кількома реченнями – чим взагалі запамятався період перебування на посаді, які були війни, стан армії, що творилося навколо?

dimmustranger Мне очень тяжело определить состояние во времена именно моего министерства, мы всегда работали одной командой, офицеры, замы, МО, не суть важно кто сегодня МО а кто завтра, думаю в первую очередь запомнился армейский коллектив.
Ghita Becali: Ну по цьому питанню можна написати цілу поему, але я спробую відповісти максимально лаконічно. На цей період припало виконнання квестів, які потребували наявність НЕ. Винагорода за них була немаленькою, тому після плідної роботи МЗС було вирішено оголосити тренувальне НЕ нашим словацьким друзям. Також, був підписаний договір між нашими країнами. Отже, перед військовими постало завдання у тому, аби ця тренувальна війна не вийшла з-під контролю. Було організовано ряд десантів на територію Словаччини для того, аби не дозволити захопити регіони, які не були оговорені у договорі. В цілому все пройшло успішно.
Також була війна з еМолдовою, але нічого цікавого нажаль, або нащастя в ній не відбулося. Тому омежуся лише цим.
У весь інший час українські вояки били по мпп за країни, які входять у ЕДЕН, найчастіше за еРумунію та еХорватію.





10. Дайте оцінку роботи своїм попередникам і наступникам (від 1 до 10). Питання надалі знято.

Ну що, ще раз висловлю вдячність співрозмовникам за щиру розмову, а читачам - до зустрічі!

Гарних вихідних всім,
До наступної зустрічі під пером!



Щиро Ваш,

екс-МО,
Alexander II The Great