[GOV] Закон еУкраїни "Про громадянство"

Day 1,618, 13:36 Published in Ukraine Ukraine by Prime Minister of Ukraine
Закон е-України "Про громадянство е-України"

Розділ I: Мета закону

Метою цього закону є створення ефективних механізмів внутрішньодержавного контролю за процесами внутрішньої міграції та попередження іноземного втручання у внутрішні політичні процеси в нашій країні (запобігання ПТО).

Розділ II: Комісія з питань міграції

Стаття 1. Повноваження Комісії з питань міграці

Комісія з питань міграції (надалі - КПМ) має наступні повноваження розглядати заяви іноземних громадян про одержання е-українського громадянства та виносити постанови Конгресу щодо задоволення такої заяви або щодо відмови у задоволенні такої заяви.

Стаття 2. Склад КПМ

1. Склад КПМ визначається щомісячно, впродовж 2 днів після завершення виборів Президента е-України та складає свої повноваження 25-го числа кожного місяця.

2. До складу КПМ входять представники від кожної партії топ-5, яка представлена в Конгресі, при цьому кількість представників партій визначається наступним чином:

(1) тим партіям, які отримали більше трьох місць в конгресі, буде надано право делегувати по одному представнику до складу КПМ на кожні 3 місця, одержані цією партією в Конгресі е-України відповідно;

(2) інші партії, які одержали 3 або менше предсавників в Конгресі, матимуть право делегувати 1 представника в КПМ.

3. У випадку, якщо представник партії е-України виходить із складу КПМ з будь-яких причин, відповідна партія повинна визначити нового представника до складу КПМ впродовж 2 днів.

4. До складу КПМ також входять, з правом дорадчого голосу, Президент е-України (або призначений ним представник) та Міністр(и) закордонних справ е-України (або призначений ним(и) представник), які додатково виступають як тлумачі цього Закону.

Стаття 3. Вимоги до членів КПМ

1. До складу КПМ відповідна партія е-України може призначити своїх представників, які є як громадянами е-України, так і закордонними українцями, за умови, що такий представник відповідає наступним критеріям:

а) є наразі або був в минулому обраний президентом відповідної партії; АБО

б) є наразі або був в минулому дійсним членом Конгресу е-України.

2. Не може бути призначений до складу КПМ представник, якого включено до чорного списку, створеного Конгресом е-України, або якого було виключено із складу КПМ за порушення міграційного законодавства е-України.

Стаття 4. Головування КПМ

1. Головою КПМ обирається шляхом голосування між самовисуваних на цю кандидатуру членів комісії 28-го числа кожного місяця або позачергово.

1.1 Переможець виборів є той кандидат, який обрав найбільшу кількість голосів.

2. Голова КПМ працює в комісії на засадах “primus inter paris”, виступає модератором підфоруму та відповідає за закриття тем обговорення.

Стаття 5. Формування складу КПМ.

1. Президент відповідної партії е-України (надалі - ПП), до 27-го числа кожного місяця, подає Спікеру Конгреса список призначених представників від відповідної партії в КПМ.

1.1 У випадку, якщо ПП не може цього зробити (з об’єктивних причин), представники цієї партії, обрані до складу конгресу е-України, можуть спільно зробити це від імені ПП.

2. Після початку роботи КПМ кожний із ПП матиме можливість в будь-який момент відкликати чи додатково призначити до її складу представників відповідної партії в межах встановленої цим Законом чисельності.

Розділ III: Порядок вирішення міграційних питань

Стаття 6. Порядок подання заяви на одержання громадянства е-України іноземним громадянином або іноземного громадянства громадянином е-України.

1. МЗС видає зі своєї газету статтю англійською з тлумачення цього Закону для іноземних громадян та додатковою інформацією.

2. Заява про надання громадянства е-України або іноземного громадянства (надалі - Заява) подається в наступному порядку:

а) заповнення офіційної гугл-форми КПМ із заявою про надання громадянства е-України з складанням зобов’язання про невтручання у внутрішні політичні процеси е-України; ТА

б) складання заявки в грі; ТА

3. Створення та зміна змісту офіційної гугл-форми є компетенцією Голови КПМ, але в ній, англійською, мають вказуватися щонайменше наступні дані:

а) канал (загальний / протокольні громадянтва / закордонні українці / громадяни країн АТУ)
б) нік та лінк на профіль заявника
в) громадянство заявника в грі
г) якщо такі є, рекомендації заявника від членів Уряду його країн або поважних громадян
д) пояснення мотивів та цілей клопотання про українське громадянство

3.1 Після створення / зміни змісту офіційної гугл-фоми, ця подається на затвердження Конгресом.

Стаття 7. Прийняття рішень КПМ

1. Голова КПМ щотижня здійснюють узагальнення одержаних Заяв, організовують збір інформації про особу заявників та виносять узагальнену інформацію на розгляд КПМ.

2. Рішення КПМ приймаються за результатами голосування всіх поточних членів КПМ простою більшістю голосів.

2.2 У випадку рівної кількості голосів «за» та «проти» право вирішального голосу має Голова КПМ.

2.3 Процес розглядання заявки комісією буде тривати впродовж 48 годин у звичайному порядку та впродовж 24 годин у спрощеному порядку.

3. Якщо питання вирішене на користь заявника, КПМ включає його нік в список «Видати українське громадянство».

3.1 Якщо питання вирушене не на користь заявника, голова КПМ повідомляє про це заявника шляхом пм.

Стаття 8. Порядок надання громадянства е-України

1. КПМ встановлює черговість Конгресменів е-України, які повинні надати громадянство е-України згідно із задоволеними Заявами.

2. Після того як будь-який із конгресменів е-України задовольнив Заяву, нік такого нового громадянина е-України переноситься в окремий список «Видані громадянства» з посиланням на відповідне рішення КПМ та зазначенням осіб, які рекомендували відповідну кандидатуру.

Стаття 9. Набуття громадянства е-України у спрощеному порядку

1. Громадянство е-України надається у спрощеному порядку наступним категоріям осіб:

(1) РЖ українцям, які з якихось причин змінили або втратили е-українське громадянство;

(2) громадянам країн-членів АТУ в порядку, передбаченому в Додатку І до Угоди про дружбу між е-Аргентиною, е-Туреччиною та е-Україною

(3) Виробникам зброї та / або харчових продуктів для армії чи МЮ, які є громадянами союзників е-України, і які вважають свої бонуси недостатніми чи меншими, ніж в нашій країні надається Протокольне громадянство.

2. Заява про надання громадянства е-України у спрощеному порядку розглядається в першочергово і голосування КПМ стосовно Заяви про надання громадянства у спрощеному порядку відбувається впродовж 24 годин.

2.2 Підставами для відмови у наданні громадянства е-України в спрощеному порядку може бути виключно подання кандидатом неправдивих відомостей або наявність кандидата в Чорному списку Конгресу.

Стаття 10. Вимоги до кандидатів на одержання Протокольного громадянства

Право на одержання Протокольного громадянства матимуть громадяни тих країн, які входять до складу ЕДЕН і/чи з якими е-Україна матиме чинний МПП на момент подання Заяви, якщо додатково будуть представлення рекомендації від Президента чм МЗС країни заявника.

Стаття 11. Надання громадянства е-України закордонним українцям

1. Після заповнення Заявки кандидат на одержання громадянства е-України може надати докази (наприклад, але не виключно, свідчення громадян е-України або співбесіда із членом КПМ) того, що в реальному житті заявник є українцем чи активним членом національної спільноти, але з якихось причин змінив або втратив українське громадянство. В цьому випадку до такого кандидата застосовується спрощений порядок одержання громадянства е-України, в інакшому випадку заява розглядається в загальному порядку.

2. Закордонні українці,я ким надали українське громадянство не позбавляються прав участі в політичному житті еУкраїни.

Стаття 12. Набуття українського громадянства громадянами країн Угоди про дружбу між АТУ.

1. Згідно із Додатком І до Угоди про дружбу між е-Аргентиною, е-Туреччиною та е-Україною (надалі - Угода), Конгрес е-України, має забезпечити надання в першочерговому порядку по 10 Протокольних громадянств е-Аргентині та е-Туреччині, якщо складуться обставини, описані в цьому документі.

2. Для решти заявників з країн підписантів Угоди застосовується спрощений порядок, передбачений цим Законом.

Розділ IІІ. Організаційні питання

Стаття 13.

1. На офіційному форумі е-України створюється спеціальна база-даних з міграційних питань.

1.1 Модератором Підфоруму є Голова КПМ або призначена ним особа. Тільки члени КПМ мають право писати в офіційних документах бази-даних.

2. На базі-даних публікуються дані про розгляд питань щодо надання громадянства е-України, публікуються результати голосування КПМ, публікується Чорний список. В оф. скайп-чаті відбувається обговорення поданих Заяв, відбувається голосування щодо розгляду Заяв.

Стаття 14. Консульський збір

1. За розгляд Заяви стягується Консульський збір в розмірі 1 голд (далі – Консульський збір).

2. Одночасно із поданням Заяви кандидат повинен купити в Ukrainian Foreign Ministry на ММ повну суму Консульського збору за 1 грн. та зробити відповідну відмітку про це у Заяві з поданням скріну.

2.1 Щодесять днів, Міністр Закордонних Справ перераховує з зібраної суми 50% на користь державного бюджету. Другу половину з зібраної суми, в рівній пропорційній частині, перечислюється конгресменам, які видавали українське громадянство згідно складеного КПМ списку.

3. Від сплати Консульського збору звільняються закордонні РЖ українці, які подають Заяву про одержання е-українського громадянства, та громадяни країн АТУ, які отримують українське громадянство згідно пункту 1 статті 9 цього Закону.

4. 50% від суми Консульського збору повертається іноземному заявнику у випадку прийняття рішення КПМ про відмову у наданні е-українського громадянства.

Стаття 15. Відповідальність за порушення міграційного законодавства

1. КПМ, окремою постановою, може мотивовано вносити іноземців в "чорний список", який забороняє надання громадянства е-України (далі – Чорний список).

2. До окремого чорного списку вноситься будь-який конгресмен е-України, який надав українське громадянство іноземцю в обхід або всупереч рішенню КПМ.

2.2 Цей чорний список буде опублікований в газетах з фактами порушень.

2.3 Президенту партії, партійцем якої є конгресмен-порушник занесений в цей чорний список, рекомендується вжити заходів стосовно нього.

2.3 Конгресменам, які внесені в чорний список, МЗС не буде перечислювати відповдну частину з Консульського збору.

3. За порушення взятих на себе зобов”язень не втручатися в політичне життя е-України, Конгрес, за поданням КПМ, може прийняти санкції проти натуралізованого громдаяна, його рекомендувачів, якщо такі є та проти країни його попереднього громадянства в цілому, стосовно видачі українських громаянств в майбутньому.

Розділ IV. Скасування, зміни та доповнення

Стаття 16.

Скасування та внесення змін до цього Закону здійснюється шляхом голосування, з одобренням 50% + 1 конгресмен від загальної кількості конгресменів представлених в Конгресі скликання.



Вступає в дію 26.04.2012 р.

Прийнято Конгресом е-України 17.04.2012 р

Зі змінами прийнятими 27.04.2012 р.

Спікер Конгресу - L.Frezen

Підписано
Президент еУкраїни Pan Xenonchik