Азиатски хроники [Ли Ву]

Day 1,883, 09:40 Published in Bulgaria Bulgaria by Valentin Krastev


Последната ми публикация от хрониките за Азия трябваше да излезе още преди седмица. Едно прекрасно и неочаквано пътуване до Будапеща възпрепятства моето намерение. Но по-добре късно, отколкото никога …

Има дати в годината, когато долината на река Ли Ву е пълна с облечени в оранжево и бяло монаси. Всички те пеят мантри на мандарин и бавно вървят към няколкото манастира и светилища в района. Поклонниците отдават особена почит на Кшитигарбха, един от осемте велики Бодхисатви, защото той е покровител на острова.

Да, познахте. Следващите редове от Азиатските хроники ще посветя на еТайван. Държавата, която създаде не малко главоболия на доста от нашите съюзници през изминалата година. И въпреки атаките от Бразилия и САЩ продължава да бъде сила в района на Югоизточна Азия.

Приятно четене!




Едва ли някой предполагаше, че през 2012 година Тайван, който разполага с едва 4 оригинални провинции и 2 ресурса ще бъде една от основните сили в тази част на света. Годината на Дракона започна добре за тайванците, които завладяха последователно 3 ресурса от Южна Корея.



До средата на януари месец Тайван заличи Южна Корея и атакува Япония. В рамките на една седмица тайванската армия преодоля японската съпротива. Така на 20-ти януари Тайпе бе вече столица на Тайван, Южна Корея и Япония и притежаваше 20 провинции с 8 ресурса.



Тайванската хватка се оказа здрава и едва на 11 март, чрез съпротива, Япония успя да освободи остров Хокайдо. Десет дни. Точно толкова продължи свободата на Страната на изгряващото слънце, след което отново попадна под пълна тайванска окупация.
В началото на април японската съпротива успя да освободи последователно две провинции - Тохоку и Ханко.



След неофициално споразумение Тайван освободи и Хокайдо. Едва в края на май Япония освободи още 3 области. На 8-ми юни Южна Корея също успя да освободи една своя територия – невзрачния остров Жежу.



Седмица по-късно тайванските войски бяха принудени да напуснат и провинция Гьонгсангбук-до. Нещо повече Южна Корея и Япония продължаваха да търсят пътя към своята пълна независимост.



Този ден дойде първо за японците. Страната на изгряващото слънце освободи напълно своята територия в средата на юли. Южна Корея все още не успяваше да се измъкне от здравата прегръдка на Тайван.



А Тайван наистина прегръщаше здраво. Лятото бе към края си и тайванската армия със солидната подкрепа на ЕДЕН пречупи за пореден път двете съседни държави.



Апетитите на островните китайци растяха с яденето. Така в началото на октомври Тайван нападна Филипините и след няколко дни придоби граница с Хърватска и Румъния. Двете балкански държави удобно си бяха разделили островите на Индонезия.



В средата на ноември Индонезия атакува Тайван. Последва няколкократна размяна на филипински територии.



От ситуацията се възползва Япония, която успя отново да освободи една своя провинция. Последваха и тежки въстания за Тайван. Към тази част на света поглед отправи и Бразилия. На 22 –ри ноември бразилската армия стъпи на филипинския бряг и за два дни превзе цялата държава.





Седмица по-късно Тайван атакува бразилската военна база в северните Филипини.



Три дни по-късно след десант от ЕДЕН Бразилия бе изгонена от Филипинския архипелаг. От ситуацията отново се възползва Япония, която освободи две свои провинции. Въпреки победата над Бразилия водещата роля на Тайван в региона бе поставена под въпрос. Още повече, че няколко дни по-късно бразилската армия отново се настани на филипинска територия. В помощ на бразилците пристигна и американския флот. На 9-ти декември Тайван напусна Филипините и се прости с две свои оригинални провинции.



Към момента Тайван е скрит между японските острови и Корейския полуостров. Оригиналните му територии са под американска окупация. Удобно на Филипините се настани Испания.





Пресата в Тайван е разнообразна. Може да откриете почти всичко - от анализ на президентските избори в САЩ до раздаване на подаръци. Аз лично се забавлявам с различните залози, които правят. В момента тече залагане за това колко население ще има еТайван в точно определен ден и час. Подобен тип залози се появяват и за други държави. Печалбите варират до 20-тина златни кюлчета.



Българска визитка

Има един вестник, който представя страните от еРепубликата. В един от първите броеве, преди известно време, имаше и кратка визитка на еБългария. Именно с нея ще започна прегледа на тайванския печат.

„България е страна от Източна Европа и е големият бос в CоT. Те са ветерани и тяхната сила не може да бъде пренебрегната. В миналото ни бяха съюзник, но днес няма как да стоим от една страна на барикадата. Те са заклет враг на Турция. Когато EDEN реши да присъедини турците, България се противопостави силно на тези планове. Но братството избра Турция. В крайна сметка България изостави съюза. Нашите съседи Южна Корея и Япония също са под тяхното крило и защитата на CоT. Стратегията ни към момента е да водим преговори с българите за съдбата на Япония и Южна Корея, като следваме поговорката „ако искаш господарят да стои мирен, то тогава победи кучетата му”.



Трябват ни повече войни

Това казва авторът на една икономическа статия. Мико, така се казва журналиста, прави преглед на икономиката в еРепубликата. Според него продължаващия спад в цената на желязото и на оръжията е резултат от свръх предлагане. „Една стотинка спад в цената на желязото звучи малко, но когато кажем, че цената е паднала с 25% - това вече трябва да буди тревога”, споделя икономистът. Той е на мнение, че предстоят масови съкращения и понижаване на заплатите до неразумно ниски нива. Изходът, който вижда Мико, е в увеличаване на потреблението на оръжие, което може да бъде постигнато само ако се увеличат военните действия, водени от страната. Според мен пропуска, че пазарът е общ и не трябва да се увеличи само тайванското потребление, а световното.
Авторът прави и прогнозата, че в дългосрочен план цената на златото ще продължи да пада. Той казва, че местните валути ще стават все по-ценни, а количеството им по-оскъдно.



Аржентина ни напуска

Напускането на ЕДЕН от Аржентина беше отбелязано в три поредни статии, публикувани от различни журналисти. Те бяха преводни и не съдържаха коментар или анализ на авторите. За вас подбрах няколко интересни мнения, публикувани от тайванскии китайски граждани под съответните статии. Общият им брой е над 100, аз се спрях на онези, които обобщават настроенията:

Baisk: „Както и да е. Нека напускат, но няма по-добро място, където да отидат!”
Rodery: „Тайван, а ние какво ще правим?”
Beefa: „Притеснявам се, че ЕДЕН може да реши да жертва Тайван в бъдеще”
Jamesnatsumi: „ЕДЕН, бай-бай”
Cuihao: „Независимо от временния резултат ЕДЕН имат най-дългата и успешна история в еРепубликата. Не съжалявайте, че сме в този отбор.”



България в Саудитска Арабия?

„Чудих се как българите ще свържат новите си провинции в Саудитска Арабия с оригиналните си територии и си мислех, че ще направят път през Гърция или Турция. Е, оказа се, че не съм прав”, така започва анализа посветен на нашите подвизи на бойното поле. Играчът трудно е събрал информация за нашите намерения, защото липсвали достатъчно статии на достъпен за него език. Накрая видял статия в руската преса, свързал се със свой приятел в украинско МЮ, който му помогнал с превода. „Оказа се, че руската агресия към България е предварително уговорена. Така българите преместиха столицата си в Арабия и придобиха 80% оръжеен бонус и 100% - хранителен”, казва журналистът на своите читатели. И завършва с „ЕДЕН, разочарован съм, че не ги спряхме!”.



И накрая малко китайски ЦИЦИ, които бяха шаутвани под различни тайвански статии. Картинките може да разгледате тук.



Източници:

http://www.erepublik.com/en/article/-erep-1-2182336/1/20
http://www.erepublik.com/tw/article/ct5--2194214/1/20
http://www.erepublik.com/tw/article/-day-1880-percepcija-jednog-njaba--2192575/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/-eroc-day1883--2194369/1/20
http://www.erepublik.com/tw/article/-eden-1-2193787/1/20
http://www.erepublik.com/tw/article/-m-amp-n-eden-1-2193544/1/20
http://www.erepublik.com/tw/article/-gow-1-2192863/1/20


Архив:
Азиатски хроники [Дракон]
Азиатски хроники [Гаруда]


МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ ЗА ДОПУСНАТИТЕ ТЕХНИЧЕСКИ ГРЕШКИ! НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА ГИ ПОСОЧИТЕ! ЩЕ БЪДАТ КОРИГИРАНИ НЕЗАБАВНО!