Азиатски хроники [Гаруда]

Day 1,874, 08:11 Published in Bulgaria Bulgaria by Valentin Krastev


Когато говорим за Югоизточна Азия не можем да подминем Индонезия. Островната държава е един от най-последователните противници на ЕДЕН в региона. А индонезийците не бива да бъдат подценявани, защото имат развита общност, добре работеща военна машина и изградена икономика.

Освен всичко друго Индонезия се очертава и като наш основен съюзник, с когото и в миналото сме имали добри взаимоотношения. За съжаление в българската преса липсват публикации за случващото се там. Е, аз ще се опитам да запълня този вакуум и ще посветя втората част от Азиатските си хроники на Индонезия.

Приятно четене!




Индонезия не започна добре 2012 година. Островите, обитавани от Златния Гаруда, водеха епични битки с китайските орди. И все нещо не достигаше на индонезийците, за да получат обратно свободата си.



Нещо повече, пет дни след началото на 2012 година Индонезия загуби напълно своята независимост. Българската армия също помогна в постигането на тази цел, поставена от ЕДЕН. В резултат Индонезия стана васална част от необятната Китайска империя.



Проблемите на Индонезия продължиха и след януари месец. Често Гаруда попадаше под чуждо владичество и страната оставаше без конгрес. Островите преминаваха в ръцете ту на Китай, ту на Малайзия и Филипините, че дори и на Сингапур.



Четири месеца Индонезия почти не участва в свои битки. За да дойде август месец, когато войските на островната държава окупираха Австралия.



Но възходът на Индонезия бе спрян – този път от САЩ. В средата на август месец американските войски атакуваха Папуа и последователно превзеха съседните острови.



48 часа по-късно Хърватска атакува Малайзия с въздушен удар, а Индонезия защитаваше последната си територия – остров Суматра. На 22-и август страната бе поделена между САЩ и Австралия. А на север се настаниха хърватите.



В първата десетдневка на септември Индонезия отхвърли американското и австралийското владичество. Страната възстанови своята пълна независимост.



Но от север идваше нов враг. И той не беше сам … В края на месеца Индонезия бе поделена между Румъния и Хърватска.



И това продължи почти до края на октомври. В началото на ноември островната държава започна да печели своите битки. Тогава станаха и членове на СоТ.



Вече 60 дни Индонезия е в подем и продължава да оказва сериозна съпротива на присъствието на Хърватска в региона.





Преди да премина към пресата на страната ще си позволя да споделя и няколко лични впечатления, натрупани по време на турнето на ДУЛО.
Виртуална Индонезия е страна на контрасти. Индонезийските играчи влагат много емоция и страст в своите действия. Те са организирани и изключително лоялни – не само като съюзник, но и като хора. Религиозните празници от РЖ при тях играят съществена роля. Свидетел съм как за три дни изчезнаха от играта и се наложи аз и отрядът ми да бъдем последната преграда пред Хърватска.
Индонезийците не забравят жестовете. Те винаги помнят какво и кой е направил за тях. Раздават се и са искрени. Освен това армейският им вестник е пълен с шарени и готини лога, емблеми, разделители … Ето:







Не бих казал, че съм впечатлен от пресата на Индонезия. Тя е по-скоро ориентирана към армейски анализи и политически хроники. За вас подбрах няколко публикации.

Играта - това са приятелите

Ще започна с една по-стара статия. Авторът е голям приятел на ДУЛО, влюбен в Саша и бивш индонезийски посланик в България. Впечатлен от нашето турне той публикува в пресата на страната си статия, посветена на Варна. Макар и на не много добър английски разказа на съотборниците си за нашата страна. „В началото знаех, че България е страна от Източна Европа и разбира се бях чувал са футболистите – Христо Стоичков, Красимир Балъков и Йордан Лечков”. Сега остава и да посети страната ни в РЖ.



Алея на славата

На 31-ви декември в индонезийската преса се появи статия, посветена на най-големите танкове в играта. Разбира се на първо място е посочен нашият хърватски „приятел” Ромпер. Авторът не е пропуснал да отбележи, че все още най-голямата направена от него щета е почти 138 милиона. Ние, българите, помним тези милиони, защото те бяха налети срещу нас преди около 200 дни в битката за София.
В алеята на славата авторът последователно описва Агроб, Слабий удар, Педжат и разбира се Елфа. Общи думи и статистика, която всеки може да получи.



Президентски дебати

Очаквано президентските избори в страната бяха спечелени от def0.
Той получи подкрепата не просто на 7 от политическите сили, но и от почти всички активни бивши президенти на Индонезия. В навечерието на изборите се проведе и дебат между основните кандидати. Бяха дискутирани различни теми, не всички от които са част от компетенцията на президента. Основни акценти бяха поставени върху два проблема - необходимостта от намаляването на минималната заплата на 10 единици местна валута и търсенето на възможност за военна експанзия.
В този смисъл беше дискутирано и отхвърленото преди 5 дни МПП с Индия. Според присъстващите на срещата причината е свързана с желанието на Индонезия да преследва до последен регион Хърватска, дори ако се наложи да мине през обявяването на Индия за ЕВ.
На срещата бяха разгледани и възможностите за военна кампания към Филипините и максималното притискане на Тайван.



Програма на местния университет

Един от кандидатите за ректори в Индонезийския университет, който подготвя кадри за играта представи своята презентация. Според него трябва да има пет избираеми и една задължителна дисциплина: политика, икономика, журналистика, военни действия, ресурси и пазари и механика на играта. Именно „механиката” е задължителната дисциплина. Той предложи на индонезийците да се приеме идеята всеки студент да бъде стажант към различните министерства и на практика да прилага наученото в университета. Така чираците ще трупат и полеви опит, казва кандидатът за ректор.

Ето и програмата, която той предлага за всяка една дисциплина:

Предмети в курс - Основни правила на механиката на играта /задължителен/
1.Въведение в правилата на еРепубликата.
2.Етика в процеса на играта
3.Промени в механиката и споделяне на опита

Предмети в курс – Политика
1.Въведение в политическата карта на страната
2.Политическа история на Света и на еИндонезия
3.Социално-политически особености на еИндонезия
4.Политически преговори
5.Социална политика
Стаж в МВР и МВнР.

Предмети в курс – Журналистика
1.История на журналистиката в еИндонезия
2.Базови журналистически познания
3.Как да напишем статия
4.Журналистическа етика
Стаж в Министерство на информацията и Министерство на пропагандата

Предмети в курс – Икономика
1.Икономическата база в играта
2.Механика на икономиката
3.Система за минимална РЗ, ДДС и други
Стаж в Социалното министерство

Предмети в курс – Военни действия
1.Основни моменти от воденето на война в играта
2.Военна механика
3.Въведение във военната стратегия на страната: Бий се, но умно
Стаж в МВ

Предмети в курс – Предприемачество
1.Световното предприемачество и еИндонезия
2.Износ и внос
3.Производство и продажби
Стаж в частни и държавни организации

Цялата презентация може да видите тук.



Източници:

http://www.erepublik.com/bg/article/cultural-exchange-through-erepublik-2145886/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/elite-giants-all-over-e-world-2185109/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/-kongres-hasil-debat-calon-presiden-2187887/1/20
https://docs.google.com/file/d/0B5Yt-GGciJ7rcldGbXpqUVEwWWs/edit?pli=1
https://docs.google.com/presentation/d/14zpx4G-euZOe_R9L_07_oMHNv5hpraUokWsW-bS5Iuk/edit#slide=id.g6392c747_0_128
http://www.erepublik.com/en/article/-usulan-new-system-for-ipdn-in-2013--2188384/1/20


Архив:
Азиатски хроники [Дракон]

Очаквайте:
Азиатски хроники [Ли Ву]


МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ ЗА ДОПУСНАТИТЕ ТЕХНИЧЕСКИ ГРЕШКИ! НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА ГИ ПОСОЧИТЕ! ЩЕ БЪДАТ КОРИГИРАНИ НЕЗАБАВНО!