еСветът [day 1298]

Day 1,298, 10:01 Published in Bulgaria Bulgaria by Valentin Krastev


"Братството е братство", казват в аржентинската преса

Статия в аржентинската преса показва какви са отношенията в ТЕРРА и защо на нас ни беше отказано МРР.
И така, авторът започва статията си с това, че няма да се занимава с онези, които вместо да подкрепят инвазията на Турция са се борили на страната на Русия. По неговите думи “не искам да ви разказвам венецуелски сапунени сериали”. В същото време играчът прави следния анализ. Първо, казва той, Аржентина счита Бразилия, Индонезия и Турция за братя и съответно никога няма да се бори срещу тях. Второ, продължава анализът си Ash J. Williams, Аржентина е в ТЕРРА само защото има последователно политическо управление, което е глухо за желанията на 75% от населението, а то е за напускане на този съюз. Трето, казва авторът, страната ни не може да се присъедини към НСР, докато вътре е Испания и Полша.
Анализът продължава и с това, че Индонезия, Турция и Бразилия имат помежду си нерешени проблеми. Аржентина уважавала, обичала и винаги щяла да помага на бразилците.
Авторът смята, че нещата вървят към нов съюз, който щял да включва неговата страна, Индонезия и Турция. Но трябвало до бъде ясно още от самото начало, че този съюз не трябва да бъде срещу Бразилия. Те щели да продължат да имат добри отношения с Чили, Хърватска, САЩ, Япония и дори Русия. Щели да помагат и при военни действия срещу Испания.
Играчът възторжено ни предупреждава, че ще дойде денят, когато правителството на Аржентина ще прави това, което иска народът. И в този ден те ще се откажат и от ТЕРРА и от ONE, тогава щял да се роди съюзът БИАТ. Статията завършва с емоционалното “Братството е братство!”.



Съединени македонски щати

В италианската преса се появи македонска статия, която обяснява какво аджеба прави Сърбия на Апенините. Както всички може би се досещате е дошъл момента да бъде заличена Франция, а по-късно и САЩ. Или поне това са геостратегическите цели на ONE. Авторът прави кратка историческа ретроспекция от минали военни конфликти. Целта на всички е била САЩ и всички са се провалили. Той казва, че сега е дошло времето и ONE да се пробват. А “еМакедония ще бъде част от това”.
Поради горните причини македонците отстъпват провинциите Апулия и Молисе на Сърбия, за да бъде затворена войната с Хърватска. В момента се водели преговори за наем на Молисе от сърбите. Червеният залив щял да бъде върнат на Египет, за да не си увеличават враговете.
Македонците ще продължат да държат по геостратегически причини няколко саудитски региона, в случай че пожелаят да ходят в Азия /а вие се смеехте на Подкрепа, когато ви каза, че сърбите ни завиждат, че сме излезли извън Балканския полуостров/. Най-вероятно регионите, които македонците ще продължат да държат са: Jizan, Al-Bahah, Asir, Al-Riyadh и Al-Qasim.
Също така те щели да се пробват да си осигурят договор с Франция за преминаване. Ако не бъде подписан договор щели да минат и без него, но нямали идея да задържат френски региони. Можело да се наложи дори да освободят гръцките региони, за да разкарат гърците, които щели да им пречат в държавата.
В статията се отбеляза, че загубата на ресурси няма да е фрапираща, защото едва ли производството на един танк повече може да бъде решаващ. Накрая се казва, че италианците не създават проблеми, а гърците които им казвали тик-так-тик-так вече са със счупен часовник. Хърватите също вече са осъзнали, че не са по-добри.
И тази статия завършва с емоционален възглас “Всички преди нас се провалиха, ред е и ние да се пробваме”.
В последните редове авторът пише, че 6-ят финален мач от НБА ще се играе във Флорида /еМакедония/ и победител ще бъде Далас от Тексас /еМакедония/.



Те биха предпочели да не са българи, стига да беше възможно

Няма да ви спестя сръбската статия посветена на желанието ни да напуснем ЕДЕН. Тя е кратка и всъщност ясно показва какво мислят другите за нас. В началото се споменава, че президентът ни е предложил за гласуване текст, който сръбският играч не желае да преведе /представете си щом той не иска/. След това се дава и петото обръщение на президента. То вече е преведено. Коментарът обаче е много интересен:
“Така продължава тази комедия без край. За първи път някой ще се пробва да направи тройно салто с обръщане и да се приземи на краката си. Драги зрители, ще продължавам да следя представленията от това акробатично-комедийно шоу. България улавя инерцията. Все ми се струва, че някой си прави сметката без кръчмаря. А сметката е много, много ...”.
В коментарите най-повтаряното мнение е: “Те биха предпочели да не са българи, стига да беше възможно”.



Кратки новини

Английски аплаузи за Турция - коментар на фиаското ни. “Турция не само успя да изтрие от картата Русия, Украйна и Беларус, но и да отблъсне атаката на България. Ако това не е достойно за аплодисменти, не знам кое е”, коментира журналист от острова.

Шведска статия предлага как да стане размяната на райони между тях и държавите от АВС, за да може да се набавят всички необходими ресурси. Ако това се случи шведите могат да получат бонус от 100% при храната и 60% бонус при оръжията.

Хърватски журналист поздравява македонците за колоната на победата, която са постигнали. Той казва и нещо, което трябва да е сигнал за нас “бих искал да имам такива съюзници”.



Източници:
http://www.erepublik.com/en/article/budite-asni-u-porazu-svaka-ast-makedonija--1794763/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/where-is-missing-food-bonus-puzzle--1794514/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/-64-in-soviet-russia-turkey-eats-you-1794697/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/-1-1794306/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/-nba-e-demigod-mk--1794495/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/argentina-brasil-indonesia-turkey-esp-eng--1794707/1/20



еИстория:
Големите битки на 2009 година: Операция "Горящ пламък"
Големите битки на 2009 година: Португалия vs САЩ
Швеция: Перфектната военна машина
Южна Корея: Режимът на Теократите
КанАм - първият значителен военен конфликт
Свещената Пакистанска империя: Култът Dio Brando
Четвърта Световна война: Битките за България
Империята на викингите: начало, възход и крах