Големите битки на 2009 година: Операция "Горящ пламък"

Day 1,226, 11:53 Published in Bulgaria Bulgaria by Valentin Krastev
Бира. Това е второто име на Мюнхен през октомври. Едва ли има почитател на златисто-кафявата течност с тръпчив вкус, който да не е чувал за “Октоберфест”. И аз знам достатъчно за това пиршество, което в съзнанието ми е пъстра картина. В центъра й има богата трапеза, шумна компания от приятели и няколко баварски музиканти.
Стоях, отпивах от кехлибарената течност и чаках Франц.



Ще го убия. Винаги закъснява. Но пък за разлика от немците наоколо имаше прекрасно чувство за хумор. А и обикновено водеше със себе си поне две красавици.
А ето го и него. Що пък е сам? Усмихна се, извини се за закъснението и каза:
-Пич, сори, но РС-то ми заби, а още не бях работил в еРепубликата.
-Хех. Някой май е пристрастен към еСвета, а?! – намигнах.
-Искам да видиш историята, която написах за Военната операция “Горящ пламък”.
-Я, дай. – стана ми интересно.
- Почакай... Първо почерпи по бира. – каза Франц и намигна дяволито.
Е какво пък ... струва си да платиш една бира и да прочетеш нещо интересно.


Предистория - Великата немска освободителна война

През юли 2008 година Германия била изтрита от картата на еСвета. В две поредни войни шведската армия завоювала всички немски провинции и на практика оказвала пряко влияние върху събитията в Централна Европа. Много немци се заселили в Полша и това била причината за Полско-Немския военен конфликт. Историческите факти сочат, че през ноември месец нелегални немски формирования създали военен план. Целта на този план била да започне Великата немска освободителна война.



Планът бил задействан на 19-ти ноември 2008 година, когато немски партизани завзели кметството в Щутгарт. Само за няколко часа те успели да унищожат шведския гарнизон в областта. Още същия ден била обявена Щутгартската република, която станала и команден център на новата немска армия.



Ден по-късно германците си възвърнали контрола и върху провинциите Бранденбург и Бавария. На 21 ноември немските войски влезли победоносно в Турингия и Саксон-Анхалт.

Операция "Горящ пламък"

С освобождаването на петте оригинални региона започвало най-трудното.
В останалите провинции шведските войски били прекалено силни и оказали яростна съпротива.
Тогава на съвещание на Генералния щаб на Германските въоръжени сили била изработена стратегията за освобождаване на всички немски провинции. Два месеца по-късно в щаб-квартирата на PEACE бил даден старт на военната операция “Горящ пламък”.

Това била една от най-тайните военни операции, провеждани някога в еСвета. За съществуването на плана знаели само няколко човека. Повече от половината немски депутати дори не подозирали, че е в ход военна операция на PEACE и Германските въоръжени сили.



В продължение на няколко дни немското правителство изкупило произведените шведски оръжия. За целта част от държавното съкровище било превърнато в шведска валута.



На следващия етап правителството на Германия раздало цялото оръжие на войниците и населението на страната. С фалшиви шведски документи в окупираните немски територии пристигнали много войници от Бразилия, Франция, Италия, Индонезия и Португалия.



Всички тези действия стрували на немската хазна 450 тона злато.



Първият изстрел бил даден на 10 януари 2009 година в провинция Северен Рейн - Вестфалия. В същият ден немската армия и техните поддръжници нападнали и останалите окупирани райони – Хамбург, Хессе, Саксония. Военните действия продължили точно 24 часа. Едно денонощие по-късно Германия била свободна и обединена.



Освен военни действия операцията се провеждала и на територията на медиите. Водещи немски журналисти и ПР-специалисти написали няколко статии. Тяхната цел била бутафорна. Всички немци и техните съюзници трябвало да гласуват за статиите и да ги вкарват в националния топ. По-този начин Шведското военно командване не успяло да разпространи заповедите си до армията и населението си.

Целта на Операция “Горящ пламък” била изпълнена – свободна Германия и унижена Швеция.

Епилог

Оставих настрана ръкописа и отпих от бирата.
-Е? – попита нетърпеливо Франц.
Преглътнах и мляснах тихо.
-Е? – попита ме изнервено той.
Усмихнах се. Обичам да го изнервям.
-Ммммм, става! –казах.
Изгледа ме накриво.
-Добре, де, хареса ми! Но обещай да напишеш и нещо за еБългария.
-Няма проблем. Другият път! Обещавам! – каза Франц и шумно отпи от халбата.


Още еИстория

Големите битки на 2009 година: Португалия vs САЩ
Швеция: Перфектната военна машина
Южна Корея: Режимът на Теократите
КанАм - първият значителен военен конфликт
Свещената Пакистанска империя: Култът Dio Brando
Четвърта Световна война: Битките за България
Империята на викингите: начало, възход и крах


Източници
http://wiki.erepublik.com/index.php/Baden-Wurttemberg
http://wiki.erepublik.com/index.php/Bavaria
http://wiki.erepublik.com/index.php/Operation_Burning_Spirit
http://wiki.erepublik.com/index.php/World_War_II