Ambienti on/off

ПОДЕЛБА НА ТЕНКОВИ - ЗАТВОРЕНА Е ПОДЕЛБАТА !

226 Dita 2,055, 12:45 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Hapat e parë në eRepublik Hapat e parë në eRepublik

Здраво ,

решив да направам една поделба од 150q7 тенкови , се што треба е:

1.sub
2.vote
3.shout (ако сакате)

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА И ОБЕДИНЕТА ! o/

lexo më shumë »

ПОСИЛНИ И ПОЈАКИ !!

7 Dita 2,024, 13:42 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Debate dhe Analiza Politike Debate dhe Analiza Politike

Здраво МАКЕДОНЦИ и МАКЕДОНКИ.

Сите знаеме што направи плато последнава недела со банерот. Многу играчи сакаа да се откажат и 60% (може и повише) беа банирани поради сликата. Мило ми е и драго што сите ве болеше поради тој банер како и мене исто

lexo më shumë »

СРЕЌЕН ПРАЗНИК ГРЦИЈА !!

9 Dita 1,900, 15:26 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Hapat e parë në eRepublik Hapat e parë në eRepublik

Здраво на сите еМакедонци.

Како што знаете денес е 02.02 и е празник на нашиот јужен сосед и јас како секој културен граѓанин на нашата мила , убава , сакана Македонија решив да им го честитам преку статија..ЧЕСТИТО ПРАЗНИК ГРЦИЈАА

lexo më shumë »

ВРЕМЕ Е !

12 Dita 1,832, 15:26 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Urdhërat e Luftës Urdhërat e Luftës

СИТЕ МАКЕДОНЦИ ЗНАЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ ИЗМИНАТИВЕ ДЕНОВИ .. СИТЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА
АКО НЕ СЕ СОЕДИНИМЕ ЗАЕДНО НЕМА ДА МОЖЕМЕ НИШТО ПРОТИВ сечените !


ВРЕМЕ Е БРАЌА И СЕСТРИ ... ВРЕМЕ Е ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ !


[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.[/img]

lexo më shumë »

вистината за преспанското чудовиште ....

6 Dita 1,640, 13:04 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Ndërveprimet shoqërore dhe argëtuese Ndërveprimet shoqërore dhe argëtuese

ех не можам повеќе да ќутам и морам да ја извадам мојата приказна во јавноста. не можам повеќе да кријам, Преспанското чудовиште всушност сум јас. Чудно но вистинито. Пред некое времеси бев во претор и покрај ладното време решив да се избањам пошlexo më shumë »