Okolje ON/OFF

Комитска заклетва за еМакедонија !

4 Dan 1,915, 06:34 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Ukazi bitke Ukazi bitke

Се колнам во бога, во верата и во својата татковина Македонија и Одринско, дека безусловно ќе се покорувам на старешините и без приговор ќе ги извршувам неговите заповеди, дека никому нема да му ги издавам ни со збор, ни со дело работите на Организац

preberi več »

Поздрав еМакедонијо , поздрав еМакедонци

117 Dan 1,913, 09:31 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabava

Поздрав еМакедонијо !

Здраво до сите.Ова ми е прва статија целосно инспириран од еден човек , човек кој манипулира со македонскиот народ во играва , од кого сум тотално разочаран,па затоа морав да напишам статија.

Santino, човекот кој земаше до

preberi več »