Okolje ON/OFF

Join the new world

 

Поздрав еМакедонијо , поздрав еМакедонци

Dan 1,913, 09:31 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Makedonija (FYROM) s strani d0p3

Поздрав еМакедонијо !

Здраво до сите.Ова ми е прва статија целосно инспириран од еден човек , човек кој манипулира со македонскиот народ во играва , од кого сум тотално разочаран,па затоа морав да напишам статија.

Santino, човекот кој земаше донации со цел да дели на послабите играчи, донациите ги искористува максимално за себе.

Во неговата статија - http://www.erepublik.com/en/article/-1-2208178/1/20 има објавено слика во која се гледа дека собрал 2550 q7 тенкови - . Напишано е на кого е донирано во статијата и има поделено на 100тина луѓе по 10 тенка, значи има поделено досега само 1000 тенка од собраните 2550 q7 тенкови. Каде се останатите 1550 q7 тенкови ?

Со 0.02 gold и 54 мкд на профил, не се купуваат тенкови, македонците му донираа 2550 q7 тенкови, а има поделено само 1000 тенкови, останатите се секако на продажба
Разочарување за Македонскиот народ, за вирутелни пари ја губи својата чесност, ако во витруелна игра е ваков преварант, тешко на Македонија во рл.

И за крај, еве зошто ги прави поделбите кој се од македонсиот народОд вакви преваранти ми се одмиулува играта, Македонци пазете на кого донирате, не дозволувајте да бидете манипулирани со вашите средтсва.

"Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот. Историјата не памети друг таков пример кога еден ист народ по традиција, јазик и вера се разделува на разни спротивни страни, една од друга потуѓа..." - Гоце Делчев

Поздрав и се најдобро, и памет за друг пат !

 

Komentarji

d0p3
d0p3 Dan 1,913, 09:35

За ШАУТ :
ЕДНАШ ПРЕВАРАНТ , ЗАСЕКОГАШ ПРЕВАРАНТ !!!
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2212483/1/20

Mr.Santino
Mr.Santino Dan 1,913, 09:37

hh jas ako sum prevarat togas ti si imas nekoj problem so sebe 😉
pozz se najubavo o7

Mr.Santino
Mr.Santino Dan 1,913, 09:40

btw ubavo procitaj mi gi statiite pa posle pisuvaj gluposti 😉

Mr.Santino
Mr.Santino Dan 1,913, 09:50

samo so ova pravite da ne postoi ni eden makedonec koj ke se bori za poslabite da dobijat neso poveke...

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Dan 1,913, 09:51

Конечно да видат сите за каква личност се работи.


о7

maafakadude
maafakadude Dan 2,200, 13:26

abe ti si najposten lopovu!!!

Pejoski WarMaster
Pejoski WarMaster Dan 1,913, 09:51

Сантино си го разочарал еМакедонскиот народ! 🙁((

CobeMakedonski
CobeMakedonski Dan 1,913, 09:53

Santi se nadevam ne e vistina ova 😮

Mr.Santino
Mr.Santino Dan 1,913, 09:54

пред да пишете нешто против мене прошитајте ги моите статии на колку имам поделено и колку имам поделено...па после правете финти 😉

d0p3
d0p3 Dan 1,913, 09:54

Самите слики по себе си кажуваат ... Сувишни се сите зборови ... сосема разочарувачко... о7

Pavich95
Pavich95 Dan 1,913, 11:28

Да те прашам.. мали ? Види си го левелот дечко.. Не си запознает со играва , а уште делиш коментари а најлошо од се е тоа што пишувааш глупа статија од која е 100% невистинита.
Првин разговарај , што , како е , па после дознај ја вистината за овој јунак што дели на тие што немаат ни за лебче ни за оруужје.
Ти на Сантино можеш само вода да му носиш , и кондури да му бришеш.

d0p3
d0p3 Dan 1,913, 11:32

дечко пред да искоментираш било што прашај колку знам за играва..самите слики си кажуваат што е и како е без разлика дали ќе го прашам сантино или не ... едно е да прочиташ само текст , друго е да видиш и слики и негови коментари...слободно можеш да му донираш на дотичниот храна и оружје за да дава на бебињата и да задржи за себе 70% од донацијата..Мислам дека самиот текст заедно со доказите си кажуваат се за себе...поздрав до тебе

ivan.sk
ivan.sk Dan 1,913, 11:52

а па ти еден голем левел што имаше хахах

Pavich95
Pavich95 Dan 1,913, 11:56

Мојот акаунт, вистинскиот ми е овој http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4380467
и ми е хакнат, а после баниран, а јасно се гледа датата Jan 28, 2011 http://prntscr.com/sqtka кога првпат почнав да ја играм.
Затоа не ми кажувај дали сум некој што не знае каква е ситуацијата во е-Македонија.

Pavich95
Pavich95 Dan 1,913, 12:00

Колку што се сеќавам, Хрватска ни е непријател а ти си направил преку 600 илјади штета ? http://prntscr.com/squ8a

Pavich95
Pavich95 Dan 1,913, 12:02

Видете го предавников , се бори за непријателска земја. И сега кој е овде преварант ? Ти си почнал од 2012 декември да играш , а имаш направено 635к штета за Македонија и скоро 620к штета за Хрватска... Алал да ти е предавник еден.
Еве линк од предавникот http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/6858704 видете најдоле да се уверите самите.

d0p3
d0p3 Dan 1,913, 12:06

на самиот прв ден сум напраил толку штета ... после тоа си имав тутори на играва и каде што дневно поминувам по 2-3 часа минимум...слободно и на чат можеш да ме најдеш...слободно ако нешто ти е нејасно во врска со играва ќе ми биде мило да ти помогнам иако сум бебе..бебе кое направило грешка во првите два дена без никого да знам..слободно прерачунај од кога сум у играва и кога е направена штетата..сега како сакаш свати ме .. све си има црно на бело а не само празни зборови како тебе или Сантино што ти дал 10-15 тенка и го шиткаш гзот без да знаеш колку заработил од тебе или пак од самата донација..Поздрав !

Pavich95
Pavich95 Dan 1,913, 12:08

Сантино и да ми дал и да не ми дал, јас го враќав долгот !!! Не сум како другите да барам, а после да му давам нож в' грб.

d0p3
d0p3 Dan 1,913, 12:10

Македонец што избегал во Србија , ќе ми кажува мене предавник... 😁) Поздрав и до тебе 😁

Pavich95
Pavich95 Dan 1,913, 12:13

Гледај го акаунтот http://prntscr.com/sqw66, како можам во рок од 15 дена да избегам, кога треба да поднесеш жалба и после 20 дена ќе ти дозволат ? Математика 2јче имаш гарант. Не ти иде ова, треба да се повлечеш.

ivan.sk
ivan.sk Dan 1,913, 12:18

какви жалби какви бегања бре?
некој ги утнал апчињата

Pavich95
Pavich95 Dan 1,913, 12:24

Намерно земав , кога го креирав акаунтов , српско државјанство, бидејќи ми се смачи од вас мршојадциве (овде не спаѓаат Сантино,Аехил, Роод, и други што ги знам). бидејќи не можам да ве гледам , како на пример : ,,Дајте ми лепче немам скршен денар" , ,,Дајте ми оружје, нов сум"-па заработи си го бе човек, секој си води своја тактика...Овде сме дојдени да просиме ли ??? Па после кога ќе му даде некој ќе рече на пример : ,,Овој е мулташ"-,,Да, да мулташ е ми даде 10q7 оружје". Значи пола им дале на овде МИТО за да криват некој што е НЕВИН.
Размислете убаво пред да направите нешто, мој совет 😉

teror1
teror1 Dan 1,913, 09:55

napred santino ne se davaj:😁

cajka udovo
cajka udovo Dan 1,913, 09:55

uuuuu vidi vidi, karavanot si vvvvvvvrvi kucinjta si laat a nekoj i si ape. 😃

Mr.Santino
Mr.Santino Dan 1,913, 10:01

procitajte ja mojata statija a ne tuka prazni zborovi...vo mojata statija kade so delev pisuva se kako sto e

Milenkovski 1
Milenkovski 1 Dan 1,913, 10:02

Proklet narod nikade ne odime vaka ni toj ke postigne nesto nitu pa nie prokolnati od staro vreme sme nie!!!

teror1
teror1 Dan 1,913, 10:05

jas go podrzuvam santino ..negovata humanost treba da prodozli i normalno deka ke se nagradi...nisto ne e besplatno..o barem raboti nesto a vie samo laete..napred santino...

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dan 1,913, 10:05

Хммммммммм Пејоски да те прашам нешто.. дали ти беше убаво коа ти го дадоа голдот конгресмените а ти делеше само 2 дена ??
Плус тоа.. САНТИНО СЕКОЈ ДЕН ПИШУВА ШАУТИ,АКО МУ ТРЕБААТ НА НЕКОЈ ТЕНКОВИ ИЛИ ХРАНА ПИШЕТЕ МИ КЕ ВИ ДАДАМ,и во партијата,а и во шаут кај пријателите,така да немате право да зборите.. бидејки вие си го глеате интересот во паријата само,видовме колку е саат.. во моментов еВМРО ја држат 3ца луѓе,пејоски квода и грујо.. дајте им шанса на другите,а не да се правдате дека сте невини,практично додека беше Квода секој ден имаше поделби,но потоа ? Пејоски колку време делеше ? 2 дена ? Додека статијата беше со шанси за во топ5.. а потоа ? Кој ве ебе потоа.. пејоски треба да тренира,за да стане најјак у Д3 у еМКД...

nikac123
nikac123 Dan 1,913, 10:16

najinteresno e koga santino dava podelbi site mu se umilkuvaam a potoa santino ova santiono ona......

Cosworth 99
Cosworth 99 Dan 1,913, 11:01

More mali Kvoda shto prael za partijata ti ne si slushnal... I ne tropaj protiv Kvoda . Prvo vidi malce razgkledaj shto kako rasprashaj se pa posle zbori.. A za drugive neznam

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dan 1,913, 11:31

@MartinB2 изгледа не ме разбра,Квода имаше поделби секој ден,како што реков Квода е еден од најдобрите ПП во историјата на еВМРО,но што потоа.. што после него ? Пејоски дојде и ?? 2 дена се делеше и после пејоски требаше да тренира бе братче..

goce.bs
goce.bs Dan 1,913, 12:10

znci site mu doniraat za toj da deli vo partija tocno li razbrav

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dan 1,913, 12:32

не,прво делеше преку статија.. а потоа преку шаути.. шаутираше на секаде со цел што повеќе луѓе да видат

Mr.Santino
Mr.Santino Dan 1,913, 10:06

za da ostanat na vlast vo vmro,probuvaat so lagi da me trgnat od partija...jas bev edinstveniot koj delese bez da bara bilo so...delev na sekogo...ne stedev ni vreme ni noso a sea da trpam da me pravite lopov za neso so postojat dokazi deka ne sum lopov???

goce.bs
goce.bs Dan 1,913, 22:35

epa taka de si gradis partiska kariera so parite sto ti gi doniraat za pomos na drugite i ako ostanale tenkovi po nekoj den pak ke napravis statija

Runnern
Runnern Dan 1,913, 10:08

MR SANTINO ZA PRETSEDATEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mr.Santino
Mr.Santino Dan 1,913, 10:11

Aexil Kong Junior TI KAZA NAJUBAVO...TOLKU OD MENE!

cajka udovo
cajka udovo Dan 1,913, 10:13

ehhh ,dobro bimi dosla pomos so nekoj tenk. 😁)

CobeMakedonski
CobeMakedonski Dan 1,913, 10:15

1800 oruzje i 18.5 gold i 2280 mkd donirano,a kolku e podeleno toj si znae 🙂

MKConqueror
MKConqueror Dan 1,913, 10:17

DSWar more.. kljoshar xD

MKConqueror
MKConqueror Dan 1,913, 10:18

a ja se cudam zosto ne mrazat 😕 silly meh

MeCheemkd
MeCheemkd Dan 1,913, 10:19

Mozebi navistina si ostavil nekoj tenk za sebe ALI sekogas bese tuka na kogo i da trebase tenkovi / hrana / pari ! zatoa dosta ....

Alorkokombi
Alorkokombi Dan 1,913, 10:22

eh koga drobev jas pravi si dokument na kongresmenskite poraki me pravevte budala
epa jbga sega ce me svatis santino koga vikav praj dokument i zosto toa go vikav

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dan 1,913, 10:23

Стотина сенки наспроти една светлина..
Сантино не се откажувај ! о7

Mr.Santino
Mr.Santino Dan 1,913, 10:25

ЈАС СУМ ЕДИНСТВЕНАТА БУДАЛА ШТО ПОМАГАМ...БУДАЛА СУМ ВО РЖ БУДАЛА СУМ И ТУКА...
нема што да кажам зад мене има статии,луѓе.докази така да нека зборат тие...ако мислите дека сум навистина лопов тогаш ЌЕ СЕ ОТКАЖАМ ОД ИГРАВА И МКД КЕ ИМА 1 ЛОПОВ ПОМАЛКУ...

TheTrooper69
TheTrooper69 Dan 1,913, 12:14

те поддржувам во таа намера.

insightz vol.2
insightz vol.2 Dan 1,913, 10:27

Додека има овци ќе има и волна.
Ако шишај. Плус пиши сега статија дека си го зголемил магацинот за да можат поголема количина да ти пратат на тенкови.

binoMKD
binoMKD Dan 1,913, 10:28

Eve kolku nema podeleno 🙂

http://tinyurl.com/ak6pnw7

Поздрав..

binoMKD
binoMKD Dan 1,913, 10:29

Сликава е од последната поделба!

Dadidk
Dadidk Dan 1,913, 10:31

Човекот што делеше храна пред донацијата делеше , за донацијата можеби и има оставено некој тенк за себе што е нормално ( за џабе никој не работи) но што е најважно никогаш немам видено да објавиБХ за друга земја а еМКД има тешка битка како некои критичари предходно, што значи ги троши за Македонија

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.