Ambient pornit/oprit

Бх Медал и Поделба. ЗАВРШЕНО!END!

255 Ziua 1,914, 23:17 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Здраво на сите вчера го земав 5тиот мој БХ Медал но прв одкога влегов во
2ра дивизија,направив доста голем дмг и може да се каже дека ми е најдраг
освоен медал овој.По тој повод ке направам една мини поделба голдот што го добив половина од тој го

citește în continuare »

Честитки Буце!

27 Ziua 1,905, 06:19 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

И еве конечно долго очекуваниот момент за мене,промена на претседателот
на еМакедонија,но за мене незнам ова е како посебен ден на еРепублик.Буце е
новиот претседател на еМакедонија.Иако не контактирам мн мн со Буце сепак имам слушано мн добри ст

citește în continuare »

На гости кај ШУРИТЕ!

36 Ziua 1,904, 13:31 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Здраво еМакедонци и еМакедонки,после долго време
еве повторно да пишам некоја статија од шо ми е досадно не за друго.

По некои сајтови излезе дека ке се направи најмасовното гостување во Битола,секако тоа ке го направат Комитите,не сум сигурен ко

citește în continuare »

Какви патриотишта има ..ехеееј

5 Ziua 1,883, 11:27 Publicat în Hungary Hungary Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Здраво драги еМакедонци и еМакедонки
Се решив да напишам една статија во врска со случувањата кои што се случуваа завчера,вчера,денес

Има многу востаниа па така би сакал да зборам за востанието во Абрузо,ЗИДОТ беше на 99% а 2 македонци се кољааат

citește în continuare »

Macedonian Embassy in Hungary

18 Ziua 1,881, 14:21 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică

Здраво Македонци,
Ова е првата моја статија т.е само што го отворив весникот.Млад граганин сум т.е играм 30-35 дена.Статијава ја пишувам со мала помош од Valar Morghulis MKD Добро сега доста го тупам да преминеме на главното.Денес ја добив функцијат

citește în continuare »