Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

На гости кај ШУРИТЕ!

Ziua 1,904, 13:31 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Macedonia (FYROM) de MkdVojvoda

Здраво еМакедонци и еМакедонки,после долго време
еве повторно да пишам некоја статија од шо ми е досадно не за друго.

По некои сајтови излезе дека ке се направи најмасовното гостување во Битола,секако тоа ке го направат Комитите,не сум сигурен кога точно се игра утакмицата иако сум Комита.Епа вака сеа зборев и со еден верен член на Комитите
и таа информација ми е потврдена дека ке се иде со 20 автобуси во Битола.Сајтовите го нарекуваат ова "гостувањето од сезона 92/93:.


Епа вака сеа дали сакате комити неколку што сме од ерепублик да се собереме
и заедно да идеме на гостовањето?

Пишете во коментар

ЕДЕН ЖИВОТ ЕДНА ЉУБОВ!


 

Comentarii

Branko C
Branko C Ziua 1,904, 13:40

slobodno idete pa mozi i da navratime na edno kafe posle utakmicata

Alorkokombi
Alorkokombi Ziua 1,904, 13:45

v+s druze 😃

MkdVojvoda
MkdVojvoda Ziua 1,904, 13:54

Ке се договориме Бране,иначе за шаут

Гостување во Битола !

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2207352/1/20

rubin_ganja
rubin_ganja Ziua 1,904, 14:06

Си стаел слика од ВОЈВОДИ а Комита си ? ..

MkdVojvoda
MkdVojvoda Ziua 1,904, 14:09

Комита сум али како да ти кажам Војводите се наши брака и како група ги сакам премногу 🙂 Војводи и Комити ми се во срцето 🙂

BoboBTMK
BoboBTMK Ziua 1,904, 14:12

EJ DRUGARI EJ SKOPJANI DOJDETE SOSE DECKOVCITE!! OTI MALCE STE INACE!

http://www.youtube.com/watch?v=ni7_OSlj2MU

BoboBTMK
BoboBTMK Ziua 1,904, 14:13

se zaebavam inace... da si kazam pred nekoj selanec seriozno da me svati 😃

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Ziua 1,904, 14:19

Деца ајде на спиење касно е : ДДД

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Ziua 1,904, 14:19

МИРАВЦИ ШАМПИОН xD

tomibair
tomibair Ziua 1,904, 14:22

predlog DOJDETE SO KOLI hehe

MkdVojvoda
MkdVojvoda Ziua 1,904, 14:23

1400+ ИНВАЗИЈА!

Superior MKD
Superior MKD Ziua 1,904, 14:28

Ќе дојдам да се видам со Шурата ...xD

Mr.Hiccup
Mr.Hiccup Ziua 1,904, 14:30

elate si pilina

thedragon
thedragon Ziua 1,904, 14:59

Војводи Закон !!!

MkdVojvoda
MkdVojvoda Ziua 1,904, 15:01

ТЕТОВО-СКОПЈЕ!

povratnikot
povratnikot Ziua 1,904, 15:05

da ideme so avion 😮 oops Bitola nema aerodrom 😛

Cupa be braat
Cupa be braat Ziua 1,904, 15:51

ke dojdeme ke dojdeme ke ve izebeme i ke si odime .. xD

mane komita
mane komita Ziua 1,904, 16:24

Ќе дојдам да се видам со Шурата ...+ 1

ТЕТОВО - СКОПЈЕ

Eddi Purasevic
Eddi Purasevic Ziua 1,904, 16:34

Kje se vidime niz Bitola, zarem e problem

Kje dojdam da se vidam so Surata!

Moglimk
Moglimk Ziua 1,904, 16:38

▓█ K ▌O ▌M ▌И ▌T ▌И █▓▒ ЗНАМЕ НА ЗАПАД ВЕААТ И ПЕСНА ПЕААТ И ПЕСНА ПЕААТ, ЗНАМЕТО НАШЕ ВО ДВЕ БОИ, ЦРВЕНО ЦРНО НА ЗАПАД СТОИ, ЦРВЕНАТА Е ЗА КРВТА ВРЕЛА ЗА МАКЕДОНСКИ ГРАДОВИ СЕЛА, А ЦРНАТА Е ЗА ТОЈ ШТО ЖАЛИ ЗА ГОЦЕВИТЕ ИДЕАЛИ ООООООО ЗА ЕДНА ЉУБОВ ЖИВЕЕМЕ ЗА ЕДЕН КЛУБ НАВИВАМЕ, ЕДНА ЉУБОВ ЕДЕН ЖИВОТ ЗА ТЕБЕ НАШ ВАРДАРЕ ООООО ЦРВЕНО ЦРНА Е ВО МЕНЕ, ЦРВЕНО ЦРНА Е ЗА ТЕБЕ, ЦРВЕНО ЦРНА ЌЕ СЕ ВЕЕ ЗА ТЕБЕ НАШ ВАРДАРЕ ООООО ▒▓█ K ▌O ▌M ▌И ▌T ▌И █▓▒ ЗНАМЕ НА ЗАПАД ВЕААТ И ПЕСНА ПЕААТ И ПЕСНА ПЕААТ, ЗНАМЕТЕ НАШЕ ВО ДВЕ БОИ, ЦРВЕНО ЦРНО НА ЗАПАД СТОИ, ЦРВЕНАТА Е ЗА КРВТА ВРЕЛА ЗА МАКЕДОНСКИ ГРАДОВИ СЕЛА, А ЦРНАТА Е ЗА ТОЈ ШТО ЖАЛИ ЗА ГОЦЕВИТЕ ИДЕАЛИ!!!!!!

Moglimk
Moglimk Ziua 1,904, 16:41

Уште е време Комитско !!!!

Stev4o
Stev4o Ziua 1,905, 00:31

Чкембе чорба ќе ве направиме!

Иначе нормално е Комита да носи Војводи или спротивно! БРАЌА СМЕ!

Starikot
Starikot Ziua 1,905, 04:47

LJUDI MOI JEL OVO MOGUCE ???????

Starikot
Starikot Ziua 1,905, 04:49

Bitolcani kazete mi sto e so momakov ? http://www.youtube.com/watch?v=3k-bzZC-8P0

MkdVojvoda
MkdVojvoda Ziua 1,905, 04:51

Има расипана психа =Д

BoboBTMK
BoboBTMK Ziua 1,905, 05:14

LEGIONER E NAJJAK AHAHHAHAHAHAHAHAHA TOTALIDIOT.COM AMA SMESEN E 😃 😃 😃

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Ziua 1,905, 05:31

И што сега ќе се испокарате меќу себе. Класична македонска приказна. Да многу не има па мора и да се испокараме. Затоа браќата ќе ни се ситат.

MkdVojvoda
MkdVojvoda Ziua 1,905, 05:41

Ривалството помегу Комити и Чкембари е уште од времето нормална ствар во секоја држава да има ривалство помегу одредени навивачки групи,како на пример во Србија Делије и Гробари,БВБ Дортмунд и УГЕ Шалке од Германија,БББ и Торцида од Хрватска,Хорде Зла и Манијаци од Босна како и мн други.. така да .. 🙂

Ckembar1985
Ckembar1985 Ziua 1,905, 12:06

ve cekameeeee pickiciiiii

Cupa be braat
Cupa be braat Ziua 1,905, 13:31

ne cekate da ve izebeme i da si odime taka ?

mkdfighter97
mkdfighter97 Ziua 1,905, 13:55

FAMILY AERODROM

TashaMKD
TashaMKD Ziua 1,905, 16:09

o7

Fanatik Skopje
Fanatik Skopje Ziua 1,906, 02:57

Што не идете на гостување во Тетово? Таман блиску е до Скопје...

Ај не се губете, пак Македонци против Македонци....
Малце ли шиптарски екипи има во прва лига?

Fanatik Skopje
Fanatik Skopje Ziua 1,906, 03:00

И да репорт ставив на артиклов, замарајте си на Фејсбук таму.
Тепајте Македонци, ебате куртоните

MkdVojvoda
MkdVojvoda Ziua 1,906, 06:28

Браво за репортот,сега точак без гуми или без педаљи сакаш?

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.