Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

[RR#3] Sojusz dalej istnieje

Dan 2,183, 09:57 Objavljeno u Poland Poljska od Rzecznik RzaduWitam serdecznie w trzecim wydaniu gazetki Rzecznika Rządu. W ten piękny, biało-czerwony wieczór zajmiemy się sprawą Węgier i Ukrainy, rezultatem meetingu TWO i wydarzeniami na froncie. Zapraszam również do zapoznania się z najnowszymi komunikatami MENu i zmianami w składzie ministerstw. Oprócz tego sprawa nowego MPP i logi ze spotkania z rządem. Przechodząc do rzeczy:1. Przyjaźń polsko-węgierska

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którego skład w tej kadencji wchodzą minister MisziPL oraz wiceministrowie Thiocodin oraz Sir Marvin, opublikowało nowy artykuł, traktujący o stosunkach polsko-węgierskich. Znajdziecie tam zarys wydarzeń, jakie miały miejsce pomiędzy naszymi krajami oraz zapewnienie o trwałości więzi, która je łączy. Polecam lekturę, którą znajdziecie pod tym linkiem: http://www.erepublik.com/en/article/-mofa-polish-hungarian-friendship-pl-en-hu--2338936/1/20 Bo jak mówi oklepane, lecz optymistycznie brzmiące powiedzenie: 'Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki'.

2. Sojusz z RPA

Kolejnym posunięciem ze strony MSZ jest decyzja o podpisaniu MPP z RPA, które pozwoli nam uzyskać sojuszników na czarnym lądzie.

3. Mediacje Ukraina-Węgry

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie, którego uczestnikami byli przedstawiciele Ukrainy, Węgier oraz Polski. Meeting miał na celu zażegnanie trwającej już od dłuższego czasu konfliktowej sytuacji pomiędzy Ukrainą a Węgrami. Po - wierząc relacjom świadków - długich i wyczerpujących rozmowach, w trakcie których przedstawiliśmy propozycję NAPa pomiędzy trzema naszymi państwami, oczekujemy na wyniki pertraktacji już 'wewnątrz' każdego z nich. O szczegółach operacji, której powodzenie leży w interesie całej trójki, poinformujemy jeśli zakończy się ona powodzeniem.

4. Meeting TWO

Przedwczoraj odbył się meeting TWO, na którym to między innymi wybrano nowego SG sojuszu o wdzięcznym nicku Cookies Crisps, podejrzewanego o pozytywny stosunek do ewentualnych przetasowań w TWO. Na swojego zastępcę wybrał on Ice Killa, znanego wcześniej jako Howly, kojarzonego ze swojej umiarkowanej sympatii zarówno w stosunku do Polski, jak i do Hiszpanii.

Na spotkaniu nie zapadły żadne rewolucyjne decyzje - każdy z dotychczasowych członków zadeklarował dalszą chęć trwania w sojuszu. Jako ciekawostkę można dodać zaskakujące posunięcie Howlego, który zaproponował MPP z Portugalią, pomimo wiedzy o tym, że Hiszpanie szykują się właśnie na rozpoczęcie z nią wojny. Ruch vSG wywołał reakcję w postaci wniosku Hiszpanów o wyrzucenie gracza z kanału. Pozostali członkowie sojuszu zagłosowali jednak przeciw, podczas gdy Hiszpania i Polska wstrzymały się od głosu, by nie nasilać panującego na kanale napięcia.

Jeżeli chodzi o byłych członków CoT, to nie chcą oni organizować się w jeden sojusz, tak jak byłe kraje EDENu. Póki co wygląda na to, że w stagnacji czekają na rozwój wypadków i inicjatywę pozostałych.

5. Spotkanie z rządem

W niedzielę punktualnie o godzinie 20:00 miało miejsce spotkanie z rządem. W tej edycji dużym zainteresowaniem cieszył się Khere z maczetą oraz marsz niepodległości. Padały również pytania dotyczące sojuszu, dofinansowań, nowych członków rządu i .. hemofilii. Zainteresowanych tematyką odsyłam do treści logów: http://pokazywarka.pl/yufj13/. Następne spotkanie już za tydzień o tej samej porze.6. Wieści z frontu


Polska ponownie pod ostrzałem obcej artylerii, co oznacza, że znów zmagamy się ze sporą liczbą zdeterminowanych powstańców różnych narodowości. Zakończyło się powstanie niemieckie w Bavarii, belgijskie w Wallonia, ukraińskie w Volhynia, wciąż trwa indonezyjskie w Lesser Sunda Islands (gdzie uprasza się o walkę w związku z wyrównanym wynikiem - 77 do 77!). Wygraliśmy powstanie holenderskie i francuskie.

Edit: Z wynikiem 79 do 86 udało nam się wygrać powstanie w 'Lesser Sunda Islands'. W ostatnich minutach walka była bardzo emocjonująca, a szala zwycięstwa przechylała się to w jedną, to w drugą stronę. Uruchomiono CO dla dywizji 1, 2 i 3. W imieniu całego rządu serdecznie dziękuję wszystkim walczącym i poświęcającym swoje zasoby. Serdecznie dziękuję również naszym sojusznikom: Serbii, Iranowi, Grecji, Hiszpanii, Słowenii, Argentynie oraz UK, które pomogły nam zwyciężyć zasilając bardzo dużą dawką obrażeń.

Hiszpania dalej atakuje Portugalię, jednak wychodzi jej to z coraz marniejszym skutkiem. Wojna rozpoczęła się od ataku na region Norte, gdzie sporym utrudnieniem była portugalska tarcza. Wczoraj Spaniardzi przegrali bitwę o 'Castilla y Leon' z wynikiem 83 do 55, zaczynając wyraźnie tracić dopiero w okolicach 7 mini. Na ich głowie również powstańcy - głównie portugalscy i kanadyjscy. 'Castilla La Mancha' jest bitwą o następny rdzenny region Hiszpanii. Wygrana tam pozwoli nam na odzyskanie inicjatywy. Póki co wynik jest wyrównany: 12 do 10 dla Portugalii.

Bułgarzy wciąż walczą o niepodległość, po raz drugi w ciągu ostatnich kilku dni wywołując powstanie w Sofii, regionie zajętym przez Rumunię. Tak jak poprzednio, zryw zakończył się porażką walczących o wyzwolenie. Wynik wyniósł 11 do 88.

Tradycyjnie polecam świeżutkie rozkazy MON: http://www.erepublik.com/en/newspaper/ministerstwo-obrony-179170/17. Wieści z MENu

Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje zorganizować turniej w grę World of Tanks, dostępnej m.in. z platformy http://worldoftanks.eu/ Aby jednak się udało, ministrowie potrzebują od Was kilku istotnych informacji. Stąd prośba o wypełnienie tego formularza: http://tinyurl.com/turniej-WoT Pamiętajcie, że tylko od Was zależy czy rozgrywki będą miały miejsce, prosimy więc o poważne podejście do tematu.

Repertuar puzzli MEN powiększył się o nową układankę. Link do zawsze aktualnych puzzli znajdziecie na kanale #MEN.public wpisując hasło !puzzle

Pamiętajcie o nowej edycji Projektu Młodzi! Aby zgłosić chęć uczestnictwa wystarczy wypełnić ten formularz: http://tinyurl.com/lwzquho oraz poczekać na wiadomość od opiekuna projektu. Przypominamy, iż wziąć udział może każdy gracz o sile nieprzekraczającej 3000. Za wypełnienie testów dostanie on adekwatną do wyników ilość chlebka. Za jeden test można zgarnąć nawet 250 chrupiących Q2! Warto dołączyć - oprócz nagród można zyskać motywację do dowiedzenia się czegoś więcej o erepublice.

Na zakończenie serii testów, na najlepszych czeka dodatkowa nagroda w postaci pieniążków:
1 miejsce - 600 PLN
2 miejsce - 300 PLN
3 miejsce - 150 PLN8. Zmiany w kadrach

Pierwszy tydzień kadencji i pierwsze zmiany w składzie resortów.

MSZ przyjęło na staż dwóch graczy: Tonko1 oraz Drecha69.

Ze stażem w RR pożegnał się Lazkru. Powodem decyzji CP o dymisji było nieodpowiednie zachowanie w stosunku do pozostałych członków rządu.

MGiF może pochwalić się nowym stażystą w postaci Kostkowego.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wciąż prowadzi nabór stażystów. Jeżeli chcesz spróbować sił w rządzie i zobaczyć jak funkcjonuje ten resort, zgłoś się poprzez wypełnienie tego formularza http://tinyurl.com/listopad-staz lub napisz bezpośrednio do Beatki.

To wszystko w dzisiejszym wydaniu, pozdrawiam i życzę bezpiecznych obchodów Święta Niepodległości,
Pozdrawiamy!

Rzecznik Rządu: Marcjanna (pisała)
Rzecznik Rządu: Ghanim (na marszu)
Rzecznik Rządu: PrismTank (na marszu)

____________________________________________________________________________-
Czytaj i subskrybuj:

 

Komentari

SmykuToronto
SmykuToronto Dan 2,183, 10:00

Sprzedam pierwsze miejsce pod artem RR za 5g.

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Dan 2,183, 10:10

kupione

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Dan 2,183, 10:08

"...o podpisaniu MPP z RPA"
Dlaczego to jest tak ważne
i jak liczna jest armia RPA?

Redrumovy
Redrumovy Dan 2,183, 10:11

2 rydwany i 3 słonie bojowe.

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Dan 2,183, 10:18

Teraz widzę jak wygląda obecny rząd:)

soowal
soowal Dan 2,183, 10:14

istnieje

krajkosadi
krajkosadi Dan 2,183, 10:14

Pozdrawiam Marcjannę

Dryblas
Dryblas Dan 2,183, 10:15

fail, impicz®

Kherehabath
Kherehabath Dan 2,183, 10:15

Czemu nie jestem podpisany pod tym artem?

Cavalekh
Cavalekh Dan 2,183, 10:16

Literackie arcydzieło.

Ajek
Ajek Dan 2,183, 10:16

Czy prezydent ma zamiar wyciągnąć konsekwencje względem PrismTank i Ghanima? Uczestniczyli oni w nielegalnej demonstracji, pokazując że nie mają szacunku dla prawa!

A sam artykuł fajny, na plus zasługuje brak potrzeby zatrudniania 'ekipy korektorów'.

Lazkru
Lazkru Dan 2,183, 12:49

sprobuj zrobic to, co mi sie udalo, to bedziesz mial pelne prawo sie wypowiadac w tej kwestii

Ajek Dan 2,183, 12:55

Komentar izbrisan

Ajek
Ajek Dan 2,183, 13:05

Czyli napisać ********* arta, którego trzy osoby musiały poprawiać w środku nocy? To rzeczywiście spory wyczyn...

********* - wersja pierwotna została nagrodzona FP

Lazkru
Lazkru Dan 2,183, 13:18

jakosc arta wspolmierna do czasu jaki mialem na napisanie go. nikogo nie prosilem o korekte w postaci uzupelnienia o 3 i 6 punkt oraz zmian szyku zdań. nie przenos swojej pyskaterii poza kanal rzadowy. tak jak mowiłem: zrob to co ja i wtedy z ryjem

Lazkru
Lazkru Dan 2,183, 13:19

btw dostep do orga to bardzo przydatna rzecz dla rzecznika

Ajek
Ajek Dan 2,183, 13:21

"Tak jak mowiłem: zrob to co ja i wtedy z ryjem"
A co zrobiłeś? Napisałeś marny artykuł i to nie tylko merytorycznie, ale i stylistycznie. A potem zwyzywałeś członków rządu na ircu. Żadna z tych rzeczy nie jest dla mnie godna naśladowania.

Sztandar
Sztandar Dan 2,183, 13:27

Kontynuujcie.

Lazkru
Lazkru Dan 2,183, 13:30

atakujesz moj artykul, a sam nie reprezentujesz soba nic. zrobilem duzo i to ci powinno wystarczyc. tresc pod kazdym wzgledem zasluzyla na te 190 votow

Marcjanna
Marcjanna Dan 2,183, 13:30

Daruj sobie Lazkru.

Ajek
Ajek Dan 2,183, 13:35

'atakujesz moj artykul, a sam nie reprezentujesz soba nic'
Byłem RR, zaczynałem jak Ty od stażysty i nikt mnie nie wywalił, na dodatek miałem więcej votów niż 180 o których wspominasz.

Thiocodin
Thiocodin Dan 2,183, 13:35

j/reszta + nie umiesz pisać, Lazkru, pogódź się z tym 🙂 Wyleciałeś za zachowanie. 🙂

Granat MW
Granat MW Dan 2,183, 14:21

Kurde, nie wiedziałem że na Rzeczniku takie emocje.

Lazkru
Lazkru Dan 2,183, 13:42

jestescie trollami i tyle w temacie

Thiocodin
Thiocodin Dan 2,183, 13:47

A Ty homonculusem i co w związku z tym?

Sztandar
Sztandar Dan 2,183, 10:20

Długi i dobry art, do tego rzeczywiście niewymagający korekty.

Ghanim
Ghanim Dan 2,183, 10:20

Napracowała się nasza rzeczniczka. Obszerny, ale całkiem zgrabny ten artykuł wyszedł. Szkoda, że bez mapek :>

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Dan 2,183, 11:27

mapki w postaci cycków jak GROM lubi, bylyby dla nich ok

Szym3k o7
Szym3k o7 Dan 2,183, 11:56

ył ył ył, wytrzyj nos

bambull
bambull Dan 2,183, 10:24

Marcjanna

Marcjanna
Marcjanna Dan 2,183, 10:44

bambull

Szekspir
Szekspir Dan 2,183, 10:27

Swietny art, vote o/

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Dan 2,183, 11:28

zgrabne podsumowanie
recenzji brak

DarkNem0
DarkNem0 Dan 2,183, 10:42

Napiszcie wreszcie że ten shit niszczący rozgrywkę zwany TWO (czyt. tfu) wreszcie zostanie rozwiązany. Zmiana SGO rewelacyjna - zresztą każda inna osoba na tym stanowisku byłaby dobra ...
Turniej WoT ... nonono to dopiero ciekawe posunięcie 😃

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Dan 2,183, 11:29

tylko GROM odpowie

mordlulec
mordlulec Dan 2,183, 10:44

pozdrawiam zastępce kapitana o/

Kuzynn
Kuzynn Dan 2,183, 10:45

moja propozycja napa dla ukrainy: wykasować banderowców i niech żyją w pokoju bez terenów.

tomas004PGU
tomas004PGU Dan 2,183, 11:13

2. mpp z rpa

1 swiat w 1 sojuszu in progress

Jareg94 Dan 2,183, 11:15

Komentar izbrisan

Marcjanna
Marcjanna Dan 2,183, 11:22

Włączyłeś linka z kropką kończącą zdanie, usunęłam ją teraz 🙂

Jareg94
Jareg94 Dan 2,183, 11:27

🙂

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Dan 2,183, 11:30

a GROM lepiej to robi

Alma Llanera
Alma Llanera Dan 2,183, 11:53

Bolek widze że szalejesz znowu

Ahsan
Ahsan Dan 2,183, 11:31

Voted! o7

brejniak
brejniak Dan 2,183, 11:44

"Ze stażem w RR pożegnał się Lazkru. Powodem decyzji CP o dymisji było nieodpowiednie zachowanie w stosunku do pozostałych członków rządu."

czo on żrobił? 😃
napluł na kogoś? xD

Konsul
Konsul Dan 2,183, 12:29

czy prezydent również przeprosi za 11 listopada? czy tęcza, która łączyła wszelakie dewiacje zostanie odnowiona?

Prophet009
Prophet009 Dan 2,183, 12:47

nie przeprosze
precz z lewactwem
o/

brejniak
brejniak Dan 2,184, 00:22

hmm... jak by ją tu podpalić...?

Marian Wudecki
Marian Wudecki Dan 2,183, 19:36

100th vote.

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.