Ambient on/off

Join the new world

 

[RR#3] Sojusz dalej istnieje

Day 2,183, 09:57 Published in Poland Poland by Rzecznik RzaduWitam serdecznie w trzecim wydaniu gazetki Rzecznika Rządu. W ten piękny, biało-czerwony wieczór zajmiemy się sprawą Węgier i Ukrainy, rezultatem meetingu TWO i wydarzeniami na froncie. Zapraszam również do zapoznania się z najnowszymi komunikatami MENu i zmianami w składzie ministerstw. Oprócz tego sprawa nowego MPP i logi ze spotkania z rządem. Przechodząc do rzeczy:1. Przyjaźń polsko-węgierska

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którego skład w tej kadencji wchodzą minister MisziPL oraz wiceministrowie Thiocodin oraz Sir Marvin, opublikowało nowy artykuł, traktujący o stosunkach polsko-węgierskich. Znajdziecie tam zarys wydarzeń, jakie miały miejsce pomiędzy naszymi krajami oraz zapewnienie o trwałości więzi, która je łączy. Polecam lekturę, którą znajdziecie pod tym linkiem: http://www.erepublik.com/en/article/-mofa-polish-hungarian-friendship-pl-en-hu--2338936/1/20 Bo jak mówi oklepane, lecz optymistycznie brzmiące powiedzenie: 'Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki'.

2. Sojusz z RPA

Kolejnym posunięciem ze strony MSZ jest decyzja o podpisaniu MPP z RPA, które pozwoli nam uzyskać sojuszników na czarnym lądzie.

3. Mediacje Ukraina-Węgry

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie, którego uczestnikami byli przedstawiciele Ukrainy, Węgier oraz Polski. Meeting miał na celu zażegnanie trwającej już od dłuższego czasu konfliktowej sytuacji pomiędzy Ukrainą a Węgrami. Po - wierząc relacjom świadków - długich i wyczerpujących rozmowach, w trakcie których przedstawiliśmy propozycję NAPa pomiędzy trzema naszymi państwami, oczekujemy na wyniki pertraktacji już 'wewnątrz' każdego z nich. O szczegółach operacji, której powodzenie leży w interesie całej trójki, poinformujemy jeśli zakończy się ona powodzeniem.

4. Meeting TWO

Przedwczoraj odbył się meeting TWO, na którym to między innymi wybrano nowego SG sojuszu o wdzięcznym nicku Cookies Crisps, podejrzewanego o pozytywny stosunek do ewentualnych przetasowań w TWO. Na swojego zastępcę wybrał on Ice Killa, znanego wcześniej jako Howly, kojarzonego ze swojej umiarkowanej sympatii zarówno w stosunku do Polski, jak i do Hiszpanii.

Na spotkaniu nie zapadły żadne rewolucyjne decyzje - każdy z dotychczasowych członków zadeklarował dalszą chęć trwania w sojuszu. Jako ciekawostkę można dodać zaskakujące posunięcie Howlego, który zaproponował MPP z Portugalią, pomimo wiedzy o tym, że Hiszpanie szykują się właśnie na rozpoczęcie z nią wojny. Ruch vSG wywołał reakcję w postaci wniosku Hiszpanów o wyrzucenie gracza z kanału. Pozostali członkowie sojuszu zagłosowali jednak przeciw, podczas gdy Hiszpania i Polska wstrzymały się od głosu, by nie nasilać panującego na kanale napięcia.

Jeżeli chodzi o byłych członków CoT, to nie chcą oni organizować się w jeden sojusz, tak jak byłe kraje EDENu. Póki co wygląda na to, że w stagnacji czekają na rozwój wypadków i inicjatywę pozostałych.

5. Spotkanie z rządem

W niedzielę punktualnie o godzinie 20:00 miało miejsce spotkanie z rządem. W tej edycji dużym zainteresowaniem cieszył się Khere z maczetą oraz marsz niepodległości. Padały również pytania dotyczące sojuszu, dofinansowań, nowych członków rządu i .. hemofilii. Zainteresowanych tematyką odsyłam do treści logów: http://pokazywarka.pl/yufj13/. Następne spotkanie już za tydzień o tej samej porze.6. Wieści z frontu


Polska ponownie pod ostrzałem obcej artylerii, co oznacza, że znów zmagamy się ze sporą liczbą zdeterminowanych powstańców różnych narodowości. Zakończyło się powstanie niemieckie w Bavarii, belgijskie w Wallonia, ukraińskie w Volhynia, wciąż trwa indonezyjskie w Lesser Sunda Islands (gdzie uprasza się o walkę w związku z wyrównanym wynikiem - 77 do 77!). Wygraliśmy powstanie holenderskie i francuskie.

Edit: Z wynikiem 79 do 86 udało nam się wygrać powstanie w 'Lesser Sunda Islands'. W ostatnich minutach walka była bardzo emocjonująca, a szala zwycięstwa przechylała się to w jedną, to w drugą stronę. Uruchomiono CO dla dywizji 1, 2 i 3. W imieniu całego rządu serdecznie dziękuję wszystkim walczącym i poświęcającym swoje zasoby. Serdecznie dziękuję również naszym sojusznikom: Serbii, Iranowi, Grecji, Hiszpanii, Słowenii, Argentynie oraz UK, które pomogły nam zwyciężyć zasilając bardzo dużą dawką obrażeń.

Hiszpania dalej atakuje Portugalię, jednak wychodzi jej to z coraz marniejszym skutkiem. Wojna rozpoczęła się od ataku na region Norte, gdzie sporym utrudnieniem była portugalska tarcza. Wczoraj Spaniardzi przegrali bitwę o 'Castilla y Leon' z wynikiem 83 do 55, zaczynając wyraźnie tracić dopiero w okolicach 7 mini. Na ich głowie również powstańcy - głównie portugalscy i kanadyjscy. 'Castilla La Mancha' jest bitwą o następny rdzenny region Hiszpanii. Wygrana tam pozwoli nam na odzyskanie inicjatywy. Póki co wynik jest wyrównany: 12 do 10 dla Portugalii.

Bułgarzy wciąż walczą o niepodległość, po raz drugi w ciągu ostatnich kilku dni wywołując powstanie w Sofii, regionie zajętym przez Rumunię. Tak jak poprzednio, zryw zakończył się porażką walczących o wyzwolenie. Wynik wyniósł 11 do 88.

Tradycyjnie polecam świeżutkie rozkazy MON: http://www.erepublik.com/en/newspaper/ministerstwo-obrony-179170/17. Wieści z MENu

Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje zorganizować turniej w grę World of Tanks, dostępnej m.in. z platformy http://worldoftanks.eu/ Aby jednak się udało, ministrowie potrzebują od Was kilku istotnych informacji. Stąd prośba o wypełnienie tego formularza: http://tinyurl.com/turniej-WoT Pamiętajcie, że tylko od Was zależy czy rozgrywki będą miały miejsce, prosimy więc o poważne podejście do tematu.

Repertuar puzzli MEN powiększył się o nową układankę. Link do zawsze aktualnych puzzli znajdziecie na kanale #MEN.public wpisując hasło !puzzle

Pamiętajcie o nowej edycji Projektu Młodzi! Aby zgłosić chęć uczestnictwa wystarczy wypełnić ten formularz: http://tinyurl.com/lwzquho oraz poczekać na wiadomość od opiekuna projektu. Przypominamy, iż wziąć udział może każdy gracz o sile nieprzekraczającej 3000. Za wypełnienie testów dostanie on adekwatną do wyników ilość chlebka. Za jeden test można zgarnąć nawet 250 chrupiących Q2! Warto dołączyć - oprócz nagród można zyskać motywację do dowiedzenia się czegoś więcej o erepublice.

Na zakończenie serii testów, na najlepszych czeka dodatkowa nagroda w postaci pieniążków:
1 miejsce - 600 PLN
2 miejsce - 300 PLN
3 miejsce - 150 PLN8. Zmiany w kadrach

Pierwszy tydzień kadencji i pierwsze zmiany w składzie resortów.

MSZ przyjęło na staż dwóch graczy: Tonko1 oraz Drecha69.

Ze stażem w RR pożegnał się Lazkru. Powodem decyzji CP o dymisji było nieodpowiednie zachowanie w stosunku do pozostałych członków rządu.

MGiF może pochwalić się nowym stażystą w postaci Kostkowego.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wciąż prowadzi nabór stażystów. Jeżeli chcesz spróbować sił w rządzie i zobaczyć jak funkcjonuje ten resort, zgłoś się poprzez wypełnienie tego formularza http://tinyurl.com/listopad-staz lub napisz bezpośrednio do Beatki.

To wszystko w dzisiejszym wydaniu, pozdrawiam i życzę bezpiecznych obchodów Święta Niepodległości,
Pozdrawiamy!

Rzecznik Rządu: Marcjanna (pisała)
Rzecznik Rządu: Ghanim (na marszu)
Rzecznik Rządu: PrismTank (na marszu)

____________________________________________________________________________-
Czytaj i subskrybuj:

 

Comments

SmykuToronto
SmykuToronto Day 2,183, 10:00

Sprzedam pierwsze miejsce pod artem RR za 5g.

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Day 2,183, 10:10

kupione

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Day 2,183, 10:08

"...o podpisaniu MPP z RPA"
Dlaczego to jest tak ważne
i jak liczna jest armia RPA?

Redrumovy
Redrumovy Day 2,183, 10:11

2 rydwany i 3 słonie bojowe.

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Day 2,183, 10:18

Teraz widzę jak wygląda obecny rząd:)

soowal
soowal Day 2,183, 10:14

istnieje

krajkosadi
krajkosadi Day 2,183, 10:14

Pozdrawiam Marcjannę

Dryblas
Dryblas Day 2,183, 10:15

fail, impicz®

Kherehabath
Kherehabath Day 2,183, 10:15

Czemu nie jestem podpisany pod tym artem?

Cavalekh
Cavalekh Day 2,183, 10:16

Literackie arcydzieło.

Ajek
Ajek Day 2,183, 10:16

Czy prezydent ma zamiar wyciągnąć konsekwencje względem PrismTank i Ghanima? Uczestniczyli oni w nielegalnej demonstracji, pokazując że nie mają szacunku dla prawa!

A sam artykuł fajny, na plus zasługuje brak potrzeby zatrudniania 'ekipy korektorów'.

Lazkru
Lazkru Day 2,183, 12:49

sprobuj zrobic to, co mi sie udalo, to bedziesz mial pelne prawo sie wypowiadac w tej kwestii

Ajek Day 2,183, 12:55

Comment deleted

Ajek
Ajek Day 2,183, 13:05

Czyli napisać ********* arta, którego trzy osoby musiały poprawiać w środku nocy? To rzeczywiście spory wyczyn...

********* - wersja pierwotna została nagrodzona FP

Lazkru
Lazkru Day 2,183, 13:18

jakosc arta wspolmierna do czasu jaki mialem na napisanie go. nikogo nie prosilem o korekte w postaci uzupelnienia o 3 i 6 punkt oraz zmian szyku zdań. nie przenos swojej pyskaterii poza kanal rzadowy. tak jak mowiłem: zrob to co ja i wtedy z ryjem

Lazkru
Lazkru Day 2,183, 13:19

btw dostep do orga to bardzo przydatna rzecz dla rzecznika

Ajek
Ajek Day 2,183, 13:21

"Tak jak mowiłem: zrob to co ja i wtedy z ryjem"
A co zrobiłeś? Napisałeś marny artykuł i to nie tylko merytorycznie, ale i stylistycznie. A potem zwyzywałeś członków rządu na ircu. Żadna z tych rzeczy nie jest dla mnie godna naśladowania.

Sztandar
Sztandar Day 2,183, 13:27

Kontynuujcie.

Lazkru
Lazkru Day 2,183, 13:30

atakujesz moj artykul, a sam nie reprezentujesz soba nic. zrobilem duzo i to ci powinno wystarczyc. tresc pod kazdym wzgledem zasluzyla na te 190 votow

Marcjanna
Marcjanna Day 2,183, 13:30

Daruj sobie Lazkru.

Ajek
Ajek Day 2,183, 13:35

'atakujesz moj artykul, a sam nie reprezentujesz soba nic'
Byłem RR, zaczynałem jak Ty od stażysty i nikt mnie nie wywalił, na dodatek miałem więcej votów niż 180 o których wspominasz.

Thiocodin
Thiocodin Day 2,183, 13:35

j/reszta + nie umiesz pisać, Lazkru, pogódź się z tym 🙂 Wyleciałeś za zachowanie. 🙂

Granat MW
Granat MW Day 2,183, 14:21

Kurde, nie wiedziałem że na Rzeczniku takie emocje.

Lazkru
Lazkru Day 2,183, 13:42

jestescie trollami i tyle w temacie

Thiocodin
Thiocodin Day 2,183, 13:47

A Ty homonculusem i co w związku z tym?

Sztandar
Sztandar Day 2,183, 10:20

Długi i dobry art, do tego rzeczywiście niewymagający korekty.

Ghanim
Ghanim Day 2,183, 10:20

Napracowała się nasza rzeczniczka. Obszerny, ale całkiem zgrabny ten artykuł wyszedł. Szkoda, że bez mapek :>

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Day 2,183, 11:27

mapki w postaci cycków jak GROM lubi, bylyby dla nich ok

Szym3k o7
Szym3k o7 Day 2,183, 11:56

ył ył ył, wytrzyj nos

bambull
bambull Day 2,183, 10:24

Marcjanna

Marcjanna
Marcjanna Day 2,183, 10:44

bambull

Szekspir
Szekspir Day 2,183, 10:27

Swietny art, vote o/

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Day 2,183, 11:28

zgrabne podsumowanie
recenzji brak

DarkNem0
DarkNem0 Day 2,183, 10:42

Napiszcie wreszcie że ten shit niszczący rozgrywkę zwany TWO (czyt. tfu) wreszcie zostanie rozwiązany. Zmiana SGO rewelacyjna - zresztą każda inna osoba na tym stanowisku byłaby dobra ...
Turniej WoT ... nonono to dopiero ciekawe posunięcie 😃

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Day 2,183, 11:29

tylko GROM odpowie

mordlulec
mordlulec Day 2,183, 10:44

pozdrawiam zastępce kapitana o/

Kuzynn
Kuzynn Day 2,183, 10:45

moja propozycja napa dla ukrainy: wykasować banderowców i niech żyją w pokoju bez terenów.

tomas004PGU
tomas004PGU Day 2,183, 11:13

2. mpp z rpa

1 swiat w 1 sojuszu in progress

Jareg94 Day 2,183, 11:15

Comment deleted

Marcjanna
Marcjanna Day 2,183, 11:22

Włączyłeś linka z kropką kończącą zdanie, usunęłam ją teraz 🙂

Jareg94
Jareg94 Day 2,183, 11:27

🙂

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Day 2,183, 11:30

a GROM lepiej to robi

Alma Llanera
Alma Llanera Day 2,183, 11:53

Bolek widze że szalejesz znowu

Ahsan
Ahsan Day 2,183, 11:31

Voted! o7

brejniak
brejniak Day 2,183, 11:44

"Ze stażem w RR pożegnał się Lazkru. Powodem decyzji CP o dymisji było nieodpowiednie zachowanie w stosunku do pozostałych członków rządu."

czo on żrobił? 😃
napluł na kogoś? xD

Konsul
Konsul Day 2,183, 12:29

czy prezydent również przeprosi za 11 listopada? czy tęcza, która łączyła wszelakie dewiacje zostanie odnowiona?

Prophet009
Prophet009 Day 2,183, 12:47

nie przeprosze
precz z lewactwem
o/

brejniak
brejniak Day 2,184, 00:22

hmm... jak by ją tu podpalić...?

Marian Wudecki
Marian Wudecki Day 2,183, 19:36

100th vote.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.