USA – Minden út HelloKittybe vezet?

Day 836, 00:42 Published in Hungary Hungary by vasmegye
Nem kampánycikk.

Nemzeti célok. 3 hónapos múltja alapján kijelenthetem, hogy csak a kampány eszköze, sok köze nem lehet a valós kitűzésekhez. Magyar földön eddig biztosan, de világszinten is akadnak szép számmal példák. Azonban felhívnám a figyelmet egy 51 régiós országra, ahol az elnökjelöltek céljai a realitást tükrözik, ha valamit akarnak kezdeni az ellen, hogy a nép kihaljon.

Az Amerikai Egyesült Államok. Az elmúlt időszakban elég csendes állam az angliai, fél sikerrel záródó hadjárata után újra választhat, mit akar. A csendes gyűjtögetés mellett törnének botot, avagy új háborúba vezetnék az állampolgárokat az elnökjelöltek. Az első verzió árát kifizették már az amcsik, amikor a harmadik világháborúban napok alatt darabokra lettek szedve a PEACE által. Annyira mégsem ostobák, hogy ennek bedőljenek még egyszer, habár a helyzetük kétségtelen jobb, mint júliusban. Ennek ellenére is kizárnám ezt. Annak ellenére, hogy Karnataka védelmét is ez szolgálná jobban, de én nem látok különösebb veszélyforrást a high vas régiójukra jelenleg.

Marad az attak. Merre? Észak kizárva, Kanada szövetséges, ráadásul MPPjük is van velük. Kelet? Nincs ok rá. Anglia megvolt, háború bezárva, aktivált MPPk nélkül esélytelen lenne a tizenvalahány PHOENIX taggal szemben. Más ellenfél Európában? Az egy szem Hollandián kívül PHOENIX tag sincs sehol. Így Nyugat-Európa irreleváns. Köztes-Európa? Jó kérdés, de Amerikát ismerve nem út. Haverok és aktivált MPP nélkül nem mernek jönni. Ilyen lehetőséget meg nem ír a hadügyi kisokos. Közép-Kelet-Európa meg úgyis a PHOENIX államok legfőbb bázisa, olyan, mint egy méhkas. Feltenném a kérdést: melyikőtök merne belenyúlni egy méhkasba? Én nem.

Akkor jöjjön dél. Ez egy érdekes helyzet. A déli határ mentén Mexikó. Kis állam. Nem lenne nagy kunszt legyőzni őket, ráadásul az erep múlt is ad okot: a mexikóiak átengedték Kolumbiát a nagy háború idején, hogy az blokkolja Amerikát. Kiváló casus belli. Ráadásként van tovább: délre Kolumbia, nyitott MPPkel. Ha már ott vannak, akkor még Brazíliát is megtámadhatják.
Mégsem hiszem, hogy ez lesz. Maguk az amerikaiak nem hiszik , hogy így fog történni.
Mexikó ugyanis túl nagy a meglepetésszerű támadáshoz. A hadüzenet és határos 3 régió beütése után rohannának a PHOENIXért segítségért. Ezzel a további akcióknak Latin-Amerikában annyi. Egy nagy adag főnix szövetség zavarná haza a hamburgerbarátokat. Másrészt még a szövetségen belül Latin-Amerikában érdekelt lengyelek és spanyolok sem örülnek annyira a dél-amerikai kalandnak. Dél kilőve.

Marad az, amiben a Ki legyen Amerika következő elnöke? „valóságshow” esélyes résztvevői egyetértenek. Nyugat, vagyis a Távol-Kelet. A régi „imperalizmusellenes” harcok színtere, ahol legyőzték Indonéziát és Iránt, szereztek maguknak high vasat és számtalan győzedelmes csata helyszíne. Azonban maradt pár tüske a helyiek részéről: egy bizonyos HelloKitty csatasorozat, amelyben Amerika és szövetségesei elbuktak. Azután szép lassan kiszorultak a kontinensről, és a stratégiai Karnatakán kívül minden birtokuk elveszett.

Ide térnének vissza az amerikaiak. Abban még egyetértenek az aspiránsok, hogy erre fele van keresnivaló, és az is közös, hogy nem jelölték be high vas régiónkat nemzeti célnak, azonban ha már erre indulnak, akkor biztos nem állnak meg a kiszemelt régióban. Azonban az útvonalban már nem értenek egyet. Bővebbet Aeros cikkében találtok erről, nem a jelöltek kivesézése a célom, erre mondjuk, Zoli alkalmasabb lenne. De bemutatom a két útvonalat, előnyeivel, hátrányaival.

Ahogy írtam, két útvonaltervet képzelnek el az ottaniak. Ez a kettő megegyezik az Amerikát Ázsiával összekötő utak számával. Az északi, mely a Bering-szoroson át vezet az orosz Távol-Keletre, és a déli, Hawaiin és Japánon át érkezik Kínába és a Fülöp-szigetekre.

Észak:
Előnyök:
viszonylag ismeretlen útvonal, az amerikaiak erre csak egyszer próbálkoztak, WSR-Podolia-FER idejében. (Rá is fáztak.) Az oroszokkal való szembenállás elég régen jellemzi az amerikai népet, IRL a hidegháború óta, a játékban az előbb említett FER óta, ráadásként a 3. világháború megszállása is élénken hathat az emlékezetekre. Továbbá a visszavágás is korlátozott esélyű az oroszok szempontjából: Alaszka orosz lerohanása után amerikai visszavonulás és kanadai fullblokk érkezhet. (szegény ruszkik, Skandináviában is folyton így járnak). Még egy indok: a vágyott HelloKitty az orosz Távol-Kelet elfoglalása után egyből támadhatóvá válik. S ez kell az átlag amerikainak.

Hátrányok: az biztos, hogy nem a legolcsóbb mulatság lenne. Far Eastern Russia a maga majd 2000 lakosával eléggé megemeli a költségeket, amelyeket tovább emel a régióért való tankolás költsége. Másrészt az orosz aktív MPP lista az amerikai háborúban olyan nevekkel növekedne, hogy Indonézia, Szerbia, Magyarország (most még nem, de mire odajutnak, addigra vélhetően igen), és újból nyílna háború a britekkel. Mellyel a kétfrontos harc esélye újból nőne.

Lássuk Délt!
Előnyök:
járt út (járatlanért el ne hagyd). Árban veri a vetélytársat, hisz landswapek tömegével gyorsan lehet a cél mellé teleportálni. Nem túl veszélyes, hisz baráti államok határolják. Ennek következtében ha valami baj van, akkor gyorsan lehet olajra lépni. Ráadásként Kína, ha szükséges, tudja blokkolni az amerikai „bajnokok” ellen érkező összes ellenfelet.

Hátrányok: HelloKitty biza messze van. Az optimális útvonalat meg nehéz megtalálni Kínán belül, köszönhetően a részben javított kínai határbugnak, s egy esetleges elkeveredés alapos drágulást okozhat a költségvetésnek. Aztán ha összejön, jöhet a tankcsata Inner Mongoliáért, Liaoningért, Jilinért, de hol van még Kitty? Ha pedig mennek csak Liaoningért, akkor kell egy hadüzenet a szerbeknek, mert háború még nincs velük. Kiadás: +2000 Gold, vagy több. Másik problematika: maga Kína . Az EDEN jól megtámogatta MPPkel, melyek között ott található az amerikai MPPk színe-java. Kanada, Románia, Horvátország. Nem kéne ezeket lenullázniuk, így muszáj új partnert találniuk a területcserékhez. Ez valószínűleg a Fülöp-szigetek lennének, akik már úgyis segítettek a szerb-orosz invázió idején Kínán. Új háború, még több pénz. Abból meg mostanában hiány van az egész eRepublikon.

Akármelyik lesz, az számunkra figyelmeztetést jelent: Heilongjiang veszélybe kerülhet. Visszatérve a címhez: Valóban minden út a szeretett Kittynkhez vezet? A világ nemzeti céljai alapján mindenképp. Az amerikai jelölteken kívül egyes lengyel és horvát jelöltek is kinézték Ázsiát...

Így a végén felhívnám a figyelmet az elemzés első bekezdésére. Nemzeti cél: lehet, hogy csak megtévesztés, de azért semmibe se szabad venni őket. Ezért mondom:

Vigyázó szemetek Kittyre vessétek...

vasmegye
svájci állampolgár
Plovdiv, Bulgária, Day 836 of the New World



Folytatva a divatot, következik a vasmegye-csomag.
Persze nem megszorítások lesznek benne, hanem újságok, melyeket örömmel ajánlok olvasásra.
Íme:
NalajaHeadless Chicken
torma99eZalai Hírlap
SmachMedian
IpathFlagellum Dei
outiszFuture sound of erep

További jó szórakozást!