Ambient on/off

Join the new world

 

Pirmasis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas (trečia dalis)

Day 1,470, 02:06 Published in Lithuania Lithuania by Magnus Dux

Pirma straipsnio dalis: http://www.erepublik.com/en/article/pirmasis-lietuvos-nepriklausomyb-s-atk-rimas-pirma-dalis--1904539/1/20
Antra straipsnio dalis: http://www.erepublik.com/en/article/pirmasis-lietuvos-nepriklausomyb-s-atk-rimas-antra-dalis--1908317/1/20

Ramus spalio 21d. vidurdienis tiek laisvoje Lietuvoje, tiek latvių okupuotoje Žemaitijoje niekaip negalėjo būti audringos nakties pranašu. Tik retkarčiais tylą sudrumzdavo iš Estijos grįžtančių Lietuvos kariuomenės naikintuvų garsas mat Šiauriniame fronte - nieko naujo. Nors suomiai ir paskelbė karą mūsų sąjungininkams, nė viena iš valstybių dėl objektyvių priežasčių neperžengė pasienio zonos.

Bet, už uždarų durų, Lietuvos kariuomenės vadavietėje, tokio ramumo nebuvo nė ženklo. Pernelyg daug brangaus laiko buvo duota šunaujai įrodyti savo sugebėjimus bei šaunumą, dėl to ir praleista puiki proga atsiimti Žemaitiją, kol latviai visom išgalėm padėjo rumunams puolime prieš Rusiją. O vienintelis lietuvių organizuotas sukilimas buvo taip prastai suorganizuotas taktine bei informacine prasme, jog tetapo lengvu treniruočių karu mūsų kaimynams.

Tad laukti jau nebuvo kada. Juolab artėjo ir psichologiškai svarbus momentas - Parlamento rinkimai. Be abejo, latviai būtų norėję turėti savo atstovus Žemaitijoje, bet Lietuva to negalėjo leisti. Taigi, apie 17h. Lietuvos laiku nuspręsta išsilaisvinimo kovas pradėti naktį, pasinaudojant tarp serbų bei latvių sąjungininkų amerikiečių vykstančiu karu. Apie 19h. Lietuvos laiku būrių vadams duotas kovinio parengimo įsakymas, kuris sutiktas ypatingai džiaugsmingai.

Planuota sukilimo pradžia - 22.40 Lietuvos laiku - mat apie 00.40 turėtų baigtis vienas iš serbų ir amerikiečių susirėmimo mūšių. Bet tai nebuvo vienintelė sąlyga norint paleisti pirmuosius šūvius - buvo sekami stipriausi latvių kovotojai bei būrių vadai ir tik jų bunkeriuose užgesus paskutinėms šviesoms galėjo būti duotas puolimo signalas. Taip, galbūt tai buvo per didelio atsargumo pavyzdys, bet po ankstesnių latvių sukilimų, bent jau Lietuvos kariuomenėje buvo paruoštas ir naktinės gynybos planas. Taigi, viską nuspręsta daryti kuo atsargiau bei kuo mažesnėmis sąnaudomis.

Deja, ne visada viskas pavyksta, kaip kad yra planuojama. Kartais įsikiša netgi jėgos iš aukščiau. Ne, informacija nenutekėjo, tiesiog apie 22h. Lietuvos laiku labai keista priežastimi - "The use of an unlawful or inappropriate avatar or organization name is prohibited. Using real world brands as an avatar or organization name is not recommended as you may be obliged to change it if the trademark owner requests it" - buvo įšaldyta Krašto Apsaugos Ministerijos banko sąskaita, kurioje buvo visi sukilimui kelti bei laimėti paskirti resursai. Laimei, net ir iš tokios keblios situacijos pavyko rasti greitą išeitį. Ypatinga padėka Tigriukui ir Mindaugui Svedui, suteikusiems paskolas vėlai vakare.

Taigi, pinigų turime, bet kolkas laukiame:
[2010.10.21 23:44:31] NB-2 (v) Krov ER (Vytas): tai kaip reikalai?
[2010.10.21 23:45:05] Vytautas: darysim
[2010.10.21 23:45:10] Vytautas: tik per daug latvių dar
[2010.10.21 23:45:24] Vytautas: punisheris, arkamatavas ir kaspars online


Galiausiai, 00.15 Lietuvos laiku, pradedama ir Žemaitijos išlaisvinimo operacija. Akivaizdžiai to nesitikėję latviai yra sutrikę ir visiškai nesipriešina. Kas gali, tas bėga pametę ginklus. Kiti griūna ir apsimeta negyvais. 1:0, 2:0, 3:0, 4:0 - ir paryčiais Lietuvos vėliavos jau plėvesuoja pusėje Žemaitijos. Paryčiais, nors ir būdami šokiruotais, latviai bando priešintis, ko gero, viename iš svarbiausių susirėmimų - nes iškovojus pergalę jame, galima būtų sugrąžinti kažkiek intrigos - mat dviejuose iš sekančių trijų roundų kovos vyks teritorijose, kuriose latviai yra pasistatę gynybinius įtvirtinimus. Visgi, ir vėl pergalę švenčia Lietuvos kariai ir rezultatas tampa 5:0.

Puikios žinios pasiekia iš atstovų priešų sostinėje - eiliniai gyventojai jau yra susitaikę su puikia Lietuvos pergale, besikratantys kaltės politikai pjaunasi tarpusavyje, o į neeilinį posėdį susirinkęs Kongresas pradeda balsavimą dėl nepasitikėjimo šalies Prezidentu bei jo vadovaujama Vyriausybe.

Šeštajame rounde nusprendžiama nebandyti įveikti gynybinių įtvirtinimų, bet pataupyti pajėgas septintajam. Jame Laisvės kariai įsivažiuoja tokiu greičiu, jog aštuntojoje kovoje latvius turėję saugoti gynybiniai įtvirtinimai krenta jau pirmosiomis minutėmis, kai kam netgi dar besiginčijant, ar nevertėtų vėlgi pasitaupyti. Galiausiai, pirmaujant rezultatu 7:1 paskutinė kova tėra daugiau formalumas ir 18:25 Lietuvos laiku - Žemaitija - laisva!! O tuo pačiu - galutinai okupantai išvyti iš visų originaliųjų Lietuvos regionų!!!

Dėkui visiems, padėjusiems organizuoti kovas, jose kovojusiems ar kitaip prisidėjusiems prie pergalių. Ten buvusiems, alų ir midų gėrusiems!!!

 

Comments

Samdinys
Samdinys Day 1,470, 02:18

Verta išsaugojimo asmeniniame archyve, dėkui.

Lorenzo Anello
Lorenzo Anello Day 1,470, 03:52

visai nieko

Keefa
Keefa Day 1,470, 06:19

gražu 🙂

The Unit Helius
The Unit Helius Day 1,470, 14:22

atsimenu

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.