Ambient on/off

Join the new world

 

Per Kariusin

Day 1,803, 15:56 Published in Albania Venezuela by Catatumbo

Pershendetje Shqipetare.

Sic po shihet koha e zgjedhjeve eshte afruar.

Mbi te gjitha dua publikisht ta ftoj Karius Argirin ose Rilindasin ne krye te shtetit e te shofmi si ai do ti realizoj kto plane qe i ka shkru me dhejtra artikuj.
I kisha lut te gjithve shqiptarve qe ta mbeshtesni Ariusin ose rilindasin per president ta shofmi se si ato do udhheqin e si shqiperia do perfitoj.
Tani disa sqarime:
Pik spari sod ne ket artikull te ariusit u binda se nuk ka lidhje me lojen fare dhe nuk di as cka flet.
Gjerat qe i ka shkruar ai ne artikull se duhet te behen un i kam ba shum me heret.

1- Ndamjen e ushtris ne 4 divisione me shum mudn e sakrifica e ka bo Festimbeqa me kushtrimin peyonin e fesstin e disa shok tjer.
2-Ninoja nuk asht pjes e qeveris edhe e ka lan lojen edhe kurr skam qen kukull e atij e as e kerkujt.
3-Sa i perket EDEN qeki festimbeqa i zhurmshem arriti qe ta bej shqiperin prio disa dit me rradh dhe qe patem suksesin me te madh ndonjeher ne histori
te eShqiperise prej se eshte krijuar.
4- Sa i perket korrupcionit e vjedhjece nje gje ta them qe e dijn te gjith. festimbeqa me shoket e tij arriti qe te shperndaj mbi 80 mij tanqe qe bejn rreth
1.7 Milion ALL qe pa e prekur fare buxhetin e shtetit. Ket gje e dijn te gjith perpos teje Karius.
5- Sa i perket ndihmave ditore festimbeqa vet iu shperndan cdo nat Div1 dhe Div 2 levelit 25 dhe 26
te gjitha shpenzimet qe behen nga banka mund ti shohesh ketu www.forum.alvision.net.
6- forumi egziston po ti ke deshir prap vetem me fol kot.
7- qeki festimbeqa ka ndejt gjat luftrave nga 50 or zgjuar duke dhan supplies e duke u mundu per ato luftra edhe ket e dijn te gjith.
8-Festimbeqa i rriti taksat sepse nuk munda me i perballu me ju dhan supplies D1 dhe D2 q7 perdallim madndatit kaluar qe ishin q6.
9- taksat nuk jan aq te rritura sa eben ti ket pun te madhe e sidomos kur nje nder shoket e mi cdo dit po i hedh nja 5 mij tanqe ne treg me cmim 18ALL
qe te ken profit tregtaret.
10- Festimbeqa e rriti buxhetin e shtetit 200 Mij all per 2 dit ku mesatarja esht 7-10 mij ne dite.

Ka edhe shum gjana tjera qe ndoshta me kujtohen do ti them.

Edhe njeher ju lus gjith qytetarve te shqiperis ta mbeshtetni Ariusin idealist dhe visionar per President te Shqiperise.

Ju faleminderit

 

Comments

Sinan Ks
Sinan Ks Day 1,803, 16:02

o7 Good Job

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,803, 16:03

o7 voted

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Day 1,803, 16:04

Khuu kjo quhet "Palim Pidhi"

a le si ander
a le si ander Day 1,803, 16:06

vote

Sinan Ks
Sinan Ks Day 1,803, 16:07

Haha

Toverlani
Toverlani Day 1,803, 16:08

hahahahhahaah bash PALIM.
V>S.

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,803, 16:20

Kam respekt t`madh per ty festim se ke bo pune t`madhe e t`palodhshme per Shqiperine ,po sidoqofte me i dhan emer kaq te ulet nje shqiptari tjeter osht shume gjest i ulet sidomos kur e kem parasysh se kjo osht veq nje loje virtuale ,pa marr parasysh kush eshte ne jem vllazen dhe jam i sigurt qe cilido prej nesh qe i thot vetit shqiptar mundohet maksimalisht me kontribu per kete vend secili ne menyren e vet.
Pse mos ti japim rast Ariusit me qene president t`i shohim aftesite e tij menaxheriale?

VisarJ
VisarJ Day 1,803, 16:26

ArlinDx - Po ate pe kerkon festimi - t'ju japim rastin. Une do te votoj edhe per Ariusin e edhe per Rilindasin. Dua ti shoh te punojne.

V.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,803, 16:29

Arlind vlla ni njeri qe ta humb vullnetin me kontribu per shtet e me dasht shqiprin ai nuk osht Shqiptar mos harro nuk e ke as vlla as kurgjo.

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,803, 16:39

Ndaj t`njejtin mendim me ty Visar. Shpresoj qe aftesite e tyre menaxheriale te jene ekuivalente me ato kritikuese , kjo do t`na konvenonte shume : D

@festimbeqa : Ske nevoje vlla te deshperohesh ,gjithmone ekzistojne njerez qe jan te prirur t`kritikojne vazhdimisht e jotja ka qene t`i demantosh me fakte ndersa ne tjeret pastaj gjykojme se kush eshte drejt e kush gabim , po mos harro se ai qe punon me zell dhe pa interes gjithmone ka me qene i vlersum lart edhe kurr si humbet mundi.

TroyannForc
TroyannForc Day 1,803, 16:48

Po e lusin njeri tjetrin per ket mandat qe te behen CP pse?! Po afrohet 28 Nentori dhe Shqiptaret do kerkojn qe ti marrin gjith trojet etnike Shqiptare dhe se a do ja arrin....patjeter qe gjith kemi qef qe ti marrim, mire po nuk po ka guximin askush te marr pergjegjsin dhe te behet CP! Pajtohem me te gjith se Ariusi apo Rilindasi ta provojn ket her mbase po kan shume ide per mire! Nuk eshte mire te perdort fjalor banal aq ma pak nga presidenti.

Kosova elldino
Kosova elldino Day 1,803, 16:54

haha pancho da best 😃

o7 voted

Labern
Labern Day 1,803, 17:01

pancho e paska thon fjalen e fundit i pari 😛

Air US for president

Last Life
Last Life Day 1,803, 17:01

karius kurviri

enzq
enzq Day 1,803, 17:07

VTLK

erodial
erodial Day 1,803, 17:45

VTLK

Albanian Lead3r
Albanian Lead3r Day 1,803, 23:16

o7 vllah 😃

Arius argiri
Arius argiri Day 1,804, 00:51

Festim mund edhe te pergjigjem por nuk ja vlen per arsyen e thjeshte sepse ti nuk dallon ndryshimin midis diskutimit dhe ofendimit! por gjithesesi te falenderoj sepse me quan "kar" pa te shkuar mendje sepse edhe ti vete si i gjithe njerezimi nga nje " kar" eshte mbarsur dhe shpresa ime ishte qe te mbarsja ne mendjen tende aftesine per te menduar! Por harrova se fara e karit nuk mund te mbarsi nje mendje shterpe!
sa per punen tende nuk kam thene asnjehere qe nuk ke punuar por thjesht se me gjith

Arius argiri
Arius argiri Day 1,804, 00:56

punen e madhe hija e ninos nuk te ka lene te ndryshosh asgje ashtu si nuk te ka lene te kesh ne duar asgje te rendesishme! sa per lavderimet te kujtoj se krijimi i kater divizioneve shtetrore u fillua gjate qeverisjes se Dardan h dhe atiles dhe perfundoi gjate kohes se qeverisjes se Altinksit! sa per pushtimet qe u bene ne Itali nuk ke arsye te lavderohesh (edhe pse ajo ishte rezultat e punes se NInos dhe jo e jotja!) sepse ato pushtime ishin nje strategji krejt e gabuar sepse ne vend qe te

Arius argiri
Arius argiri Day 1,804, 01:02

mbronim teritoret tona harxhuam te gjitha energjite per te çliruar italine per llogari te edenit per te humbur vetem pas disa ditesh te gjitha territoret!perpjekja jote per te fshire borxhin e bankes ishte e lavderueshme por u be ne nje menyre te gabuar qe i solli bankes denimin nga adminat me nje gjob tjeter edhe qindra mijra all!ti thua se festim beqa e rriti thesarin ne 200 mij all ne dy dite por thesarin nuk e rrite ti por taksat qe paguan qytetaret dhe vertet qe thesari u rrit por qytetar

Arius argiri
Arius argiri Day 1,804, 01:07

qe paguan keto taksa i dobesuan! sa per gjendjen ne banken e shtetit ti me tregon forumin por çforum te shoh more festim kur banka eshte e falimentuar dhe kete mund ta shohi çdokush ne acc e bankes! nese do ta kishe lexuar mire artikullin tim do ta kuptoje se nuk ishte nje sulm kundra teje por nje pershkrim i realitetit sepse kjo eshte edhe detyra qe duhej te kryej nje artikull!me pak fjale une po kerkoj qe te mblidhemi te gjithe se bashku dhe te gjejme nje zgjidhje per problemet e shqiperise

Arius argiri
Arius argiri Day 1,804, 01:10

ne kete loje kurse ti qe çuditerisht me shume se nga antaret e partise tende mbeshtetesh nga simpsonsat vazhdon me rrugen e ofendimeve dhe te perçarjes qe aq shume e kishte qefe ninoja!Pikerisht per kete arsye mendoj se nuk ja vlen te vej kanidaturen per president sepse une nese pranoj nuk do ta bej per te treguar ty sa i afte dhe i zgjuar qe jam por me qellimin qe te mundesoj qe te gjithe shqiptaret se fundemi ti jepet mundesia te shprehin idet e tyre se si mund ta forcojme shqiperine ne kete

Arius argiri
Arius argiri Day 1,804, 01:15

loje gje qe ti dhe shumekush nga simpsonsat nuk arrijne ta kuptojne! ashtu si nuk arrijne ta kuptojne se ne kete loje vertet qe e loz ti pyeoni visari llapjani etj etj por e luan edhe rilindasi ,andi progonati ,une etj etj dhe vetem duke diskutuar idet tona pa ofenduar njeri tjetrin do ta ndihmojme shqiperine! fare mire mund te me shkruaje ketu arius ke te drejte dhe ketu jo ose hajde or djema te mblidhemi dhe te diskutojme se bashku se si ta zgjidhim kete apo ate problem qe ariusi rilindasi

Arius argiri
Arius argiri Day 1,804, 01:22

apo dikush tjeter ka ngritur ne artikull por jo ti e more si sulm personal dhe me quajte kar etj etj edhe pse une nuk te quajta as koke kar dhe as koke pidh pikerisht per shkak te respektit qe kisha per punen qe ke kryer ! Une nuk e dua as voten tende dhe te askujt qe vazhdon ti shohi ata qe kritikojne qeverine si armiq sepse kjo vote do me ndynte sepse per mua vota eshte e shejnte eshte nje bese e ndersjellte per te ndihur ne zhvillimin e atdheut dhe jo te lavdise personale apo per te

Arius argiri
Arius argiri Day 1,804, 01:22

shtuar numrin e medaljeve ne koleksion!

AM14
AM14 Day 1,804, 01:35

Une nuk do ta mbeshtesja Ariusin per arsyjen e thjesht se i bon artikujt e gjat e skishum mujt mi lexu.

Arius argiri
Arius argiri Day 1,804, 01:38

Am 14 -kjo eshte edhe nje nga arsyet qe nuk e vej kanidaturen per president sepse nuk dua te jem president i personave qe nuk jane te afte te lexojne me dhume se dhjete fjali!!!sepse kush nuk lexon nuk eshte i afte as te mendoj dhe nuk deshiroj aspak te udheheq nje turme qe seshte ne gjendje te mendoj!!!!

VirusAL
VirusAL Day 1,804, 01:54

AM14 po valla shum fjal e pak pun 😕

AL KiLLER
AL KiLLER Day 1,804, 01:57

puuuu qna knaqe do naj lek per ket qe thee

Peja001
Peja001 Day 1,804, 03:45

mjaft me fjal te i jepet ariusit vota dhe te shohim se si po punon nese kemi perparim do e votojm perseri kshtu e ka demokracia nuk kemi pse te jem paragjykues ndaj ariusit apo dikuj tjeter nese kemi me shum perparim se ne kohen kur ishte nino ose festimbeqa president pse jo

Floriii
Floriii Day 1,804, 04:07

O sa kam qesh, nuk e di a do beheni ndonjehere nje trup dhe a do arini ta respektoni ndonjehere vertet njeri-tjetrin. Nuk e kuptoj a hyni per tu sharra apo per tu argetuar ne kete loje?!?! Gjithsesi vazhdoni keshtu se te pakten na argetoni ne kohen e lire 😉 .PAstaj harrova une qe kane ndryshuar kohet, me pare burrat ziheshin me grushta dhe sqaroheshin ne polici, kurse tani zihen me komente dhe sqarohen ne inbox, por mesa shoh ju nuk sqaroheni asnjere as ne inbox...

Ledjo 7
Ledjo 7 Day 1,804, 04:39

Votet

Fessti
Fessti Day 1,804, 04:49

te pjesa ku permendet Korrupsioni eshte e vertet Festim qe shteti osht i korruptum se e permende qe 1.7 milion all naj ka vjedh neve
Ky eshte korrupsion i jashtzakonshem qe nuk ndodh kerkun dmth shteti me "vjedh" qeveritart e presidentin hahahahaahha
Arius ty te kuptoj shume mir e ke n gjak kritiken mirpo nuk osht mir me kritiku edhe ateher kur osht mire vlla.
Ne nuk jemi ne pozit qe me u lavderu mirpo nuk e meritojme me na kritiku se me te vertet ky grup eshte grupi qe ka punu me se miri

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,804, 04:51

@Arius " sa per lavderimet te kujtoj se krijimi i kater divizioneve shtetrore u fillua gjate qeverisjes se Dardan h dhe atiles dhe perfundoi gjate kohes se qeverisjes se Altinksit "

- Gabim i ke informatat 😉

iPanchO
iPanchO Day 1,804, 06:28

hahahaha V,e sa i perket tjerve qe veq din me fol,kritiku e aspak me vepru si puna e Ariusit ju kisha preferu veq 1 dit me provu presidencen edhe me kqyr sa kan me arrit me bo diqka,kqyre ironin e rastit:Thot "Festim mund edhe te pergjigjem por nuk ja vlen" a n anen tjeter e poston ni roman me fjal t kota,kaloni mir edhe rroft Shqiperia o7

Andiroid
Andiroid Day 1,804, 07:07

Rroft Shqiperia e shqipKARAVE..
Aty ku te gjithe flasin e asnje nuk vepron
Aty ku dime vetem te shajme njeri-tjetrin nese dikush na kritikon apo se na kundershton
Aty ku secili mendon per vete dhe si tja fusi tjetrit
Aty ku jemi te ndare ne klane dhe etja per pushtet mbizotron mbi gjithshka!

Rroft Shqiperia e shqipKARAVE..
Aty ku Shqiperia eshte thjesht nje loje dhe
Nacionalizmi dhe Patriotizmi jane vetem 2 fjale si gjithe te tjerat
T U R P - P E R - T E - G J I T H E - N E ! ! !

armandshala
armandshala Day 1,804, 08:14

Mendoj Se E Keni Humb Pak Sensin E Lojes...Esht Bukur Gara Dhe Debati...Por Keni Kaluar Ne Ofendim Te Drejtperdrejt...Na Jeni Bo Si Edi Dhe Saliu...Mendoj Ti Japim Nje Mundesi Ariusit ...
+1 Vote CP Per Arius Agirin...

Rilindasi
Rilindasi Day 1,804, 10:59

Faleminderit për ftesen FestimBeqa, po neve do dalim me kandidat për president, po e shoh se e kemi siguruar dhe voten tuaj.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,804, 13:03

Arius argiri ose kandido e tregoje veten si president, A nese ske guxim me bo ket gja mbylle gojen njeher e pergjithmon e mos fol KOT .
Rilindas do ta kesh mbeshtetjen time deri ne diten qe behesh e prej asaj dite qe behesh un do jem Rilindasi e ti festimbeqa e ta tregoj qefin pastaj.

Hajdaraga
Hajdaraga Day 1,804, 16:24

turp ! te marre kaq vota nje artikull fyes kjo tregon se morali i shoqerise ka rene pertoke
Arius Argjiri eshte lojtar serioz dhe nuk e meriton te shahet keshtu.Ai e meriton me shume se kushdo postin e presidentit sepse eshte patriot si shumica ketu por kryesorja eshte djale i mire.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,804, 16:37

patriotizmin ne ta tregoj kur tbohet presdient ta shofmi ca po biohet se boll durova mo bythene secilit qe futen 5 minuta shkrujn artikuj e dalin e un qe rri tan kohen ktu kerkujt kurjgio . ska mo me lujt kushe lyop e gjan.

Dio Wolf
Dio Wolf Day 1,804, 16:55

Arius, na lodhe...

Hajdaraga
Hajdaraga Day 1,805, 03:38

ty festim sti ka hedhur kush meritat poshtukete.Por sme duket normale ti drejtohesh ashtu nje lojtari aq me shume tani qe kemi mbetur pak.
e perseris qe Ariusit nuk i takon

ujku76
ujku76 Day 1,805, 04:13

Festim, per ty kam pas dhe kam respekt sepse ke qene dhe je djale punetor. Bere mire qe i rendite kontributet ne artikull qe edhe te tjeret te t'i dine meritat. Megjithate, ketu e ke shkel. E ke bere si ajo lopa e mire qe e pasi e ka mbush gjithe koven me qumesht i fut nje shkelm dhe e derdh te gjithin.
Po te pyes, ishte e nevojshme te kalosh ne sharje banale ndaj nje lojtari tjeter te Shqiperise? Cfare mendon se i bere vetes, e ngrite apo e ule personalitetin e figuren tende me kete veprim?

ujku76
ujku76 Day 1,805, 04:20

Le te supozojme se te gjitha akuzat, qejfmbetjet, problemet me Ariusin qendrojne. Pra po te jap te drejte ty qe te qenka prishur kaq shume qejfi. A e mendon se gjuha qe duhet te perdoret ne kete rast eshte ajo qe ti perdore? A e kupton se ne momentin qe kalon ne sharje ti kthehesh ne vet-akuzues? Sepse njerezit kur nuk kane argumente perdorin sharjet.

ujku76
ujku76 Day 1,805, 04:29

Vellezer, kjo gjuhe eshte turp edhe nese perdoret kunder nje serbi, jo me ndaj vellait tone. Se kush ka te drejte ketu nuk me hyn fare ne pune. Mesazhi eshte i qarte, ju nuk jeni te afte te pertypni ide ndryshe nga tuajat, te degjoni e te toleroni njerezit e mendimet ndryshe me tuajat. Dhe sigurisht pastaj qe as nuk mund te behet fjale per bashkepunim. Nuk eshte puna tek Ariusi, Rilindasi, etj. Kjo eshte simptome e nje handikapati. E nje mangesie ne formimin e karakterit dhe personalitetit.

ujku76
ujku76 Day 1,805, 05:50

Ju jeni djem te rinj. Merrni zjarr si kashta. Jeta do ju shtroje, per kete skam dyshim. Do mesoni qe te toleroni edhe gjerat qe bien ndesh me formimin, me njohurite, me kulturen, me traditat qe keni. Nese kjo nuk ndodh atehere do e keni te veshtire per te ec perpara ne jete. Duhet te jeni me te hapur nga mendja. Perpiquni te shihni pozitiven e gjerave. Nje nga tiparet e njerezve "nallbane" eshte se cdo gje e marrin personale. Kokefortesia eshte tipar i njerezve te trashe.

rrezikoAL
rrezikoAL Day 1,805, 10:24

Festim Beqa shko mytu o biri Kuqkes se sen ske bo per eShqiperin. Mos u tall ktu me Medalje te huja oh Qen i Malit. Shum na ke qe te mas ty, na ka shit per nje karik po karrika te la hahaha

Sa her tkam lyp Ushqim apo Arme per te luftuar per Flamurin kuq e zy dhe KURR ske dhon sen !!!

Shko lufto per shkijet e serbis.

BAJU BE IDIOT ...

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.