Ambient on/off

Join the new world

 

Operacioni top 5 i simpsonave !

Day 1,893, 01:40 Published in Albania Republic of Macedonia (FYROM) by AqifPasha

Operacioni top 5 eshte mbajtur mbreme gjate nates dhe ka arritur me sukses.

Ja disa nga arsyet e arritjes se saj me punen e paepur te familjes e cila ne oret e nates, ose me sakte ne oret e mengjesit ka arritur te futet ne top 5 dhe ajo qe e ka pesuar , mish per top ka qene Partia Revolucionare dhe idealet e saj per bashkpunim.

1- Puna e madhe e te gjithe antareve dhe veçanerisht e kryetareve te familjes.

2- Presidenti aktual , ka lene idealet e tij ne AK dhe i eshte bashkuar familjes pikerish gjate oreve te nates.

3- Festimbeqa dhe strategjite e tij fituese i kane dhene nje shtyse te madhe nga VV i eshte bashkuar Bart Simpsonit me skateboard.

4- Normalisht qe keta nuk jane vetem , kane gjithmone hijet e tyre qe i ndjekin kudo qe shkojne.

5- Ky tipi Makedonisa http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1527059 me sa mbaj mend unk do futej ne parti , por çuditerisht ne momentet e fundit , ne oret e nates vendosi te behje pjese e ksaj familje harmonioze.


Thirrje per te gjithe njerezit e ndershem te eRepublik...

Votoni te gjithe Lidhjen e Arbrit si e vetmja arsye per te vazhduar jeten ne keto felliqesira te ndyra te Simpsonave me shoke.

Me respekt
Krye kurbani i rradhes i Homer Simpsonit

AqifPasha

 

Comments

Elvis Dura
Elvis Dura Day 1,893, 01:44

vote

Arlind
Arlind Day 1,893, 01:45

https://www.youtube.com/watch?v=gHR5q8p8iX4
kjo videoja m ka pelqy shum,kur do dal epizodi i ri ?

Arius argiri
Arius argiri Day 1,893, 01:56

Aqif Pasha , "HORRLLIQET" dhe theksoj "HORLLIQET" e grupit simpsons apo me sakte e disa krereve te ketij grupi sepse shumica e antareve jane te genjyer prej tyre me menyra te ndryshme dhe shpejt do ta kuptojne se kush jane ata qe quajne shoke, jane bere te neveriteshme dhe me duket se kane nje qellim te vetem! te ja bejne shqiptareve te neveriteshme kete loje te cilen keta 7 apo 8 djem me sjellje "horrash" e konsiderojne si prone te tyre!
Per te qendruar ne pushtet ata kane treguar se jane te gatshem te bejne mareveshje me serbet ,maqedonasit dhe malazezet dhe nese nuk ja arrijne serishmi qellimit te tyre dhe nje dite do te vendosin ta lejne lojen sepse populli i ealbanias se fundemi do i njohi se kush jane do jene te gatshem ta fundosin shqiperine ne loje me çdo menyre!
Le ti tregojme pra te gjithe se bashku se 7 apo 8 horra nuk mund te jene pronare te kesaj loje!
Shpesh here i kam bere thirrje te ndryshojne sa nuk eshte vone dhe tashme i kam humbur shpresat se mund ta bejne kete prandaj nuk me ngelet veç ti bej thirrje lojtareve te ndershem qe per hir te bashkimit mos te heshtin me sepse me keta 7 apo 8 horra bashkimi nuk do ta kryejme kurre sepse keta do na pengojne me te gjitha menyrat qe te arrijme se fundemi te kemi nje qeveri te bashkimit kombetar!

Hajdaraga
Hajdaraga Day 1,893, 02:02

"Thirrje per te gjithe njerezit e ndershem te eRepublik...

Votoni te gjithe Lidhjen e Arbrit si e vetmja arsye per te vazhduar jeten ne keto felliqesira te ndyra te Simpsonave me shoke.
Kjo eshte zgjidhja perfundimtare.Lidhja e Arbrit kuvendi i madh mbareshqiptar ku te gjithe jane te barabarte.

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,893, 02:04

Suksese te gjithe partive qe jane ne Top5 , btw more Aqif burri po na nuk japin nenshtetesi maqedoneve e hungarezeve e bullgareve per me votu per neve, po leni kto llafe palidhje !

Gjithashtu ne nuk i bejme 30 multi per 1 ore, siq kan vepru 2 partiete tjera Levizja e Arberit dhe PEA , e shofim edhe ne rezultatet e ketyre zgjedhjeve se kon e voton populli,se ata kane sy e nuk ndikohen nga akuza tkota qe kane per qellim njollosjen e emrave te tjereve !

o7

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 02:14

kushtrim , shko fli vlla se ndoshta je lodh mbreme ...nuk ke çte thuash dhe sulmon ..
btw
Bravo ju lumt... politikisht gjthçka ne rregull por moralisht minus 1000 .

Ketu duket qellimi juaj per bashkpunim ne idealin e bashkimit kombetar...

Ose me sakte ne idealin e bashkimit ne simpson ... Ju kane ngel kris hasa.. napoleon54 ... erosi (se maxxy e moret nga VV ) dhe disa te tjere qe plotesoni komplet familjen .

Me vjen keq per komnadante dhe luftetar trima si alb komando aka maxxyy dhe te tjere qe i shkon pas ketyre ... kushtrimzzzzzzzzzzzz ti vetem zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz po ben me komentin tend . pra zhurme.

Arius argiri
Arius argiri Day 1,893, 02:14

sigurisht ju nuk i jepni nenshtetsi bullgareve dhe hungarezeve sepse e kaloni kohen duke bere mareveshje te fshehta ne gjuhen serbe me presidentet e malit te zi ,serbise dhe maqedonise!

RadeciVV
RadeciVV Day 1,893, 02:19

Partia e simpsons rreth ores 23:00 kishte 96 antar, ne mengjes kishte arritur mbi 108.
Po une jam i sigurt se ishte programi interesant i partise, qe i terhoqi aq shume antar ne oret e mengjesit.

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 02:19

nje president qe kandidohet nga AK dhe pastaj shet veten per ti shtuar nje antar simpsonave... QR sa poshte qe bini o djema... per çfare ?

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,893, 02:25

Aqif nqofse akuzova e kom me te drejte,asgje nuk eshte me e ulet se me bo multi e me pranu cz te maqedonve,bullgareve e hungarezeve.

Kalofsh mire

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 02:26

DardaH 96 ka qene deri ne oren 00:20 (atehere kur une shkova te fleja).

Gjumi fle armiku sfle i thone asaj ... nejse...

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 02:28

Kushtrimzzzzzzzzzz akoma zhurem do besh ... shko mer fli me shoket e tu se keni pas nje nate te lodhshme. Apo ne operacion roli yt dhe i arlindit eshte te pergjigjeni akuzave qe priteshin...

pfffffffffffffffff ...

Zamo aka BigDamage
Zamo aka BigDamage Day 1,893, 02:37

poshte simpsonat bashke me nacionalistet te gjithe muter jane

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,893, 02:51

DardanH: te kam thene dhe po ta perseris: Kujto si e le ne gjysem presidencen...e pastaj flasim per kohen e tashme

big damage: ti je bira e fundit e kavallit, 20m per Fyrom

arius a u lodhe a po ta prish kush

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Day 1,893, 02:54

Besom qe , kur po e shoh DardanH t'u komentu per etike , e po e kritikon tjetrin... po m'vjen me kajt 🙁

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,893, 02:54

Aqif duhet me ja pranu simpsonsave se ata po punojne ne menyre te drejt apo jo kan arrit qellimin do e shofim rezultatet e zgjedhjeve se sa drejt kan vepru se deri ne ora 4 te mengjesit ishin vetem 96 anetar online 14 persona qudi se si kaluan ne ate shifer 😃 multi manupulim apo taktika ?
Ka ngele leke ne banke ?
Ku ishit ju kur une u bera president nuk kishte leke apo nuk keni guxu qe te me tregoni se si duhet me shpraz benken dhe u larguat nga loja,pasi e kreva te gjith u kthyte qudi edhe kjo mundet njeri me shpjegu keta qudira qe po ndodhin ?
ju kisha lute mos e fliqni lojen per disa tenka ose leke virtuale "siq thot edhe gameoverzzz"me than po thojne po veprat po tregojne se eShqiperine po doni te beni prone private "une une une une " e di ai shum mire per kend e kam fjalen 😉
keshtu qe klm

RadeciVV
RadeciVV Day 1,893, 02:59

Haha, une ju lavdova per programin dhe ju po me gjuheni mua personalisht?? Cfare duhet te bej te shaj qe te me shkruani ndonje gje mire? Aman se kam shume nevoe.

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,893, 03:02

Jonkastrioti , pom vjen pak rond qe ti po i thu kto fjale,kur e din shum mire se sa tenka e sa ALL jepet per kit Shqipni,ki jep edhe ti,e une nuk kom nevoj me thon une une une,e sa per mandat tondin ktheje pak kohen e kujtohu nrw kunder servise kush ka nejt qut deri n7-8 mengjes,bile edhe me print scr ta kemi dergu,ka qene edhe Jamini online kur e lejshim luften 55:0 ja futshim gjum,nese nuk kom pas pozite nuk do te thote qe jom kon pasiv,pom vjen keq qe i paske harru do sene he burr !

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Day 1,893, 03:21

@AqifPasha@ nuk ke se ç'të thuash i nderuar vetëm thjesht: Mjerë për POPULLIN : (

VOTE : Lidhja e ARBËRIT !

Makedonissa
Makedonissa Day 1,893, 03:22

Seriously guys, you wonder why and how and when I joined the party and if it was right or wrong?
I joined this morning at 9.48, because an old friend asked me to last night. You all use the term "macedonian" for the FYROMian Slavs and my guess is that you believe that I am one of them too and you are accusing people about it.
Well guess again. I am Macedonian, therefor I am Greek. Now, do you have a problem with your allies too? Or you have an issue with the way parties climb up to top 5? Newsflash: This is politics, parties want to be in top 5 and elect their members. If you cant beat that, dont cry.
Anyways, I am not going to answer any comments about me, I was told that in an article someone said something about me and I just had to answer. Have fun ; )

EFALB
EFALB Day 1,893, 03:25

Tani GameOverzz kur mender teje qelbet gjeja bie era mut qe 100 km larg mbylle gojen mos shfajeso askend. Faktet dihen, nuk jane me lojtaret sylesh. Mjaft me, sepse nuk je i vetmi qe rri naten vone zgjuar mos na hap barkun por veri gishtin kokes edhe mendohu.
Arius +1
Hadaraga +1
"Thirrje per te gjithe njerezit e ndershem te eRepublik...

Votoni te gjithe Lidhjen e Arbrit si e vetmja arsye per te vazhduar jeten ne keto felliqesira te ndyra te Simpsonave me shoke.
Kjo eshte zgjidhja perfundimtare.Lidhja e Arbrit kuvendi i madh mbareshqiptar ku te gjithe jane te barabarte.

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,893, 03:31

GameOverzzzz nuk e pata fjalen te ti aspak me vjen keq qe e ke keq kuptu se ti nuk thu une une une 😉

JUNIORALB
JUNIORALB Day 1,893, 03:32

Makedonissa +1

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 03:34

Makedonissa thank you for your "lessons" on how parties work in eRepublik. Trust me nobody is crying for nothing and it doesn't take me too mutch to know that.
Of course , you are judging based on hypothesis because maybe you don't understand everything what is happening. Nobody is accusing you of anything . So stay cool and have fun in eAlbania.

So the meaning of the paper is not about wondering how the guys joined the simpson last night but how "beautifully" un socially worked out this operation.
With un socially i mean: contrary of what the simpson and others are shouting the last days to be unit and to not create anymore distorsions like that...

LiLo1
LiLo1 Day 1,893, 04:17

un nuk kuptoj paftyresin e dikujt ktu na shitet si atdhetar kur po donte me ja shit token eShqiperis tjera kujt me 50k cc e na permend 1 cz qe e kena pranu .... po duhet me pas kokrra me e fut e me e xjerr per 5 minuta ne te pakten e perdorem per qellimet tona kurse ju jeni veglat e tyre ose me shkurt tradhtaret e kombit por keto dit do ju njohin edhe me mir se kush jeni sepse skeni pike vlere Shqiptarie

Andiroid
Andiroid Day 1,893, 04:56

Hey Hey Hey nje sekonde....

Se presidenti Labern i la "padashje" idealet e tij (nqs ka pas noi here)
pastaj "padashje" doli nga AKZ dhe "padashje" u fut ne nje parti tjeter.......
Ashtu si "padashje" boni NE Serbine... Pranej bojani Hallall çuna!

Prandaj nqs dhe ju i boni gjonat "padashje" si presidenti yne, votoni "padashje" Lidhjen e Arbrit... Sepse "padashje" eshte edhe moda ; )

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 05:02

padashje edhe festimbeqa , kandidat per kongres me VV dhe antar i Simp ... me dashje para disa ditesh edhe kushtimzz....

Ore po pse nuk u futet ne Simp qe me perpara nese e doni kaq shume familjen ... apo bente pjese ne planin e bukur prej spiunesh qe veprojne ne fshehtesi ...

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,893, 05:20

HATERS GONA HATE
LOSER GONA lose and cry

Qoutes:
Aqif pasha: inati inati inatin e kom per ty doja un qe te futesha ne kongres por...
http://www.youtube.com/watch?v=0mpPXXxRyFE
te pershendes je bishaaaAA

AM14
AM14 Day 1,893, 07:57

Deshtakat jon kthy nloj, edhe apet vazhdojn me vajtu pse nuk mujn me arrit kurgjo nkete loj.
nje L e madhe per LOSERS

oL

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 08:40

@snoooop lion ok: got it . Heren tjeter me duhet te vij tek familja per te qene ne kongres...

@AM 14 hhahahahahaah deshtaket ... o njeri deshtim dhe deshtak.... hahahah mu sme plas fare mor njeri. Nese deshtojme, deshtojme te gjithe... jo vetem neve apo juve. Po kete nuk kuptoni ju qe jeni mbyllur ne kafazin tuaj prej letre ....
Keni nje jete qe thoni : neve fituam dhe ju humbet.... o njeri open your mind . Hapi syte. Kushdo qofsh pas ketij akounti. Nese ti kete e quan fitore atehere e gezofsh sepse e ke merituar. Dhe nese per neve e quan deshtim atehere qenke shpirtkazem...

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 08:42

Po fillon ti humbi perseri antaret simpson ... festimbeqa u rikthye tek VV .. e kreu me sukses detyren e tij .

Arius argiri
Arius argiri Day 1,893, 09:22

Mire te tjerat po duhet te degjojme edhe derdellitjet e ketij grekut qe na solli ninoja !i cili na tregon se eshte grek pra maqedonsa i mjafton pak te thote se eshte grek pra epiriot !!!!!kur erdhi na thene se ky greku ninos ishte i virgjer dhe nuk merrte vesh nga politika por greku po na jap mesime politike tani! dhe shqiptaret ulin veshet si gomari para dajakut dhe degjojne fjalet e grekut te ninos se domosdo e kemi aleat dhe duhet te rrijme urte e ti themi derrit daje!

Andiroid
Andiroid Day 1,893, 12:04

Heu bre ça i bojne kto Serbet anglishtes mer jau!!!

Na paskan msu dhe nja 2 fjale shqip pale-pale... ncncnc

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 13:24

WTF sa shpejt ra numri i antareve te familjes simps

A E N E A S
A E N E A S Day 1,893, 13:27

Dafuq pse e ke futur VV ne kete artikull? ._.

A E N E A S
A E N E A S Day 1,893, 13:31

Ca do te thuash me kete " 3- Festimbeqa dhe strategjite e tij fituese i kane dhene nje shtyse te madhe nga VV i eshte bashkuar Bart Simpsonit me skateboard." ?

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 13:59

Sepse festim beqa gjithashtu ka kontribuar sot ne mengjes

C'do te thote Dafuq more djal ?

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,893, 16:43

o njeri open your mind . "Hapi syte"
hapi syte i bie "open your eyes"

ju pershendes
    i Juaji luanesha

AqifPasha
AqifPasha Day 1,893, 17:19

pse o njeri nuk mund te them hape mendjen dhe hapi syte .... hahaha

Po thuaj qe shyqyr qe u hap lufta ...

TroyannForc
TroyannForc Day 1,893, 20:05

AqifPasha Kuna je ka i thua Flliqsira?!

AqifPasha
AqifPasha Day 1,894, 03:49

@Llapjan ... felliqesire i them gjestit.

Une nuk i ofendoj njerezit per loj budallalleqe... Se kuptoj edhe aq mire "Kuna je ka i thua" ????

Cfare do te thote ?

TroyannForc
TroyannForc Day 1,894, 05:04

AqifPasha Mos i shti te gjithe ne nje thes simpsons, ata qe don tu thuash flliqsira ceki me emer sepse edhe une jam simpsons por se di a tkam ba naj her dicka mem than flliqsire?!

AqifPasha
AqifPasha Day 1,894, 06:13

Llpjan , qe te jem i qarte, nuk e kam per personat aspak...te lutem me kupto drejt.

Por vetem menyra aspak fisnike e perdorur ne 6 te mengjezit nga drejtues te partise S F P .., po nejse ska gje... te shkuara te harruara. Urime per vendin e 3 te arritur .

Catatumbo
Catatumbo Day 1,894, 20:32

Aqif Pasha me gjith respektin qe ekam per ty vlla dua te ceki dicka :

Simpsonsat murren 9 kongresmen ndersa Lidhja e arbrit + Revolucionaret murren gjithsej 11 me kete nenkuptoj se partia e cila osht dasht me qen ne top 5 ka qen pikrisht Simpsons Party.

Pastaj duke ra me flet e pash se cfar kandidat ke per kongres e shumica prej tyne ishin pikrisht ata qe i ben sendet me te kqija ne histori te eShqiperise rreth 14 muaj loje.
Te lutem nuk duhesh mem keqkuptu aspak.

Tjetra arsye osht se un i kam shok Simpsonsat edhe shumicen i kam si vellezer ne RL mund te them kshtu qe mos prit nga un ti perkrah njerzit qe prunen ARMIQ ne shqipri me vendos fatin e shqiptarve duke i pas njerzt qe me te vertet punuan per kete eShqiperi dit e nat pa ndalu 🙂

Faleminderit

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.