[XRooM13/22] V ZAKULISJU REFERENDUMA INVAZIJA NA INDONEZIJO!

Day 1,424, 21:39 Published in Slovenia Argentina by SIKARSI

[img][/img]

Nekaj časa je že minilo od zadnjega članka, tako da je že skrajni čas za novo izdajo XrooM13. Tokratna izdaja ne more mimo referenduma o Kosovu, zato si bomo pobližje pogledali rezultate in njihovo implementacijo v same odnose med državami. Malo v zakulisju in zatišju kosovskega referenduma pa se pripravlja nova velika ofenziva TERRA zavezništva na še eno močno pro-ONE članico, Indonezijo. Pogledali si bomo kdo so akterji v tej novi ofenzivi, ter kakšni bodo verjetno scenariji napada.


REFERENDUM
Pred nami je še en dan volitev o status Kosova in kot kaže bo izid bolj kot ne tesen, saj se procenti za neodvisno ali srbsko Kosovo izmenjujeta iz ure v uro. Delni rezultati so že znani, zato si ji kar poglejmo.Prvi dan glasovanja glasuje 38 255 ljudi. Delni izidi pokažejo, da je največ volilcev iz Srbije, Poljske in Makedonije. Kljub obljubam o bojkotu glasuje skoraj 6000 srbov. Nad tisoč volilcev je še v Bolgariji, Turčiji, Hrvaški, ZDA, Romuniji, Kitajski, Španiji, Grčiji in Braziliji. Na volitvah prvega dne sodeluje tudi okrog 500 slovencev. Po koncu drugega dne je volilcev že 50.900. Največ je seveda srbov, skoraj 7500, sledijo Poljaki z skoraj 4000 glasovalcI, nad 2000 glasovalcev pa je še v Makedoniji, Turčiji, Bolgariji, Madžarski, Romuniji, Hrvaški in ZDA.


Izzidi prvega dneva pokažejo, da je za neodvisno Kosovo 50,39% volilcev, po drugem dnevu ta procent pade na 49,79%. Za neodvisno Kosovo glasujejo večinoma v državah EDEN in TERRA, na prvem mestu je Tajvan (kar 94😵, ki ima podoben problem statusa kot Kosovo in seveda BiH (89😵 in Hrvaška (88😵 deležem. Ostale države z deležom nad 80% so (po vrsti): Ciper, Turčija, Malezija, Kolumbija, Bolgarija, Filipini in Urugvaj. Srbe preseneti 83% delež Turkov, ki v dejanju vidijo izdajo, vendar izid niti ni toliko pretresljiv glede na albansko-turško prijateljstvo.


Za Kosovo kot del Srbije, je glasovalo največ igralcev iz Srbije, kar 96% (le kaj je s tistimi 4😵, delež nad 80% pa imajo še Tajska, Črna Gora in Makedonija. Kot vidimo, z izjemo Makedonije ni nobene številčnejše države s tem procentom. Ostale države zaveznice so pri relativno nizkih 50 do 65 %, Slovenija pri 60% podpori za srbsko Kosovo. Presenečejo visoki deleži Romunije (76😵 , Grčije (58😵 in Rusije z 55% podporo.


Referendum o statusu Kosova je izzval tudi nekaj trenj med posameznimi državami in zavezništvi. Prvo presenečenje je definitivno Romunija, katere delež je presenetljivo visok. Kar 76% romunov je glasovalo za srbsko Kosovo. Pismo podpore srbom, romunskega predsednika Alexa Craciuna (članek 1, članek 2), pa na drugi strani niso ravno lepo sprejeli Hrvati, ki so v tej gesti videli simbol prevare in izdajstva, zato romunski predsednik naslednji dan že miri strasti z naslednjim člankom. Bodo romunski glasovalci, Romuniji zopet prinesli ozemeljsko celovitost in suverenost?


Glavna igralca v drugem sporu sta Srbija in Turčija. Kljub dolgoletnemu zavezništvu in prijateljstvu, Turki v večjem številu glasujejo za neodvisno Kosovo, kar povzorči pravo pravcato medijsko vojno med omenjenimi državami. Srbi v turškem dejanju vidijo izdajo in prevaro, ter množično pozivajo k boju proti Turkom v vojni z Ukrajino. V kolikor poznamo oba akterja v kosovski bitki, vidimo da so se Srbi borili ravno proti Turkom, zato tak izid ne bi smel presenečati, kljub pismu podpore turške e-vlade. Srbskim pravokacijam sledi turška in sicer v obliki novega zakona, kjer PipiliBalik predlaga zakon o prenosu 1389 turških lir Narodni banki Srbije (isto BiH), saj 1389 predstavlja letnico kosovske bitke, ki so jo srbi izgubili. Seveda Turki (vsaj vlada) nočejo izgubiti dolgoletnega prijateljstva s srbi in zavračajo zakon. Vseeno, vkolikor se bo štorija nadaljevalo v tej smeri, smo kaj kmalu lahko priče popolnemu razdoru prijateljstva med temi dvemi državami.


Srbi so že sprožili teorije zarote o poštenosti referenduma, kot glavni argument pa naštevajo, da je na volitvah za predsednika države glasovalo okoli 34000 volilcev, na kosovskem referendumu pa je že čez 50 000 glasovalcev. V kolikor vas zanimajo njihovi argumenti več v članku Lipec-a , ki mu je temo uspelo prenesti celo v medije. Več tu.


TERRA MOBILIZIRA
Tokratna analiza sledi gibanju TERRA zavezništva, ki je po uspešnem osvajanju Španije, preusmerila vse svoje sile na pro-ONE Indonezijo. V oči namreč zbodejo naslednji NE zakoni TERRA držav.

ZDA: trenutno 30 za, 2 proti;
Avstralija: trenutno 27 za, 3 proti;
Kitajska: trenutno 17 za, 1 proti;
Brazilija: trenutno 24 za, 1 proti.

Kot vidimo, so novi NE-ji omenjenih držav bolj kot ne določeni, Indonezija pa bo verjetno podoživela španski scenarij. Da bi invazija potekala kar se da mirno, lahko pričakujemo ogromno število damage drainov na Balkanu in drugod po Evropi, da bi se omejila pomoč srbov, poljakov in makedoncev.
ZDA ima dostop do Indonezije le prek Havajev, zato tu filozofiranje o prvi strateški potezi ni potrebno. Torej scenarij za američane gre nekako takole. Napad iz Havajev na Papuo (tu američani dobivajo deveti resurs- gumo), kjer se jim odpirata Maluški otoki in avstralska Severna teritorija. Glede na to, da bo v invaziji sodelovala tudi Avstralija, bi morali američani po vsej logiki napasti Maluške otoke, avstralci pa skupaj z brazilci osvobajati okupirana ozemlja. Z osvajanjem Maluških otokov, se američanom odpirajo filipinski Mindanao, Sulawesi in Lesser Sunda Islands. Glede na dejstvo, da so kitajci ustvarili tampon zono v Visayasu, da bi tako zaščitili Filipine, sami pa obdržali mejo z Indonezijo, bi bila najbolj logična poteza američanov, napad na Lesser Sunda Filipine, ter naprej na Javo, Sumatro pa bi po dogovoru osvajali američani ali kitajci.



Kitajska, ki je že ustvarila tampon zono v Visayasu bi ravno prek te regije lahko sodelovala pri invaziji na Indonezijo. Torej najbolj logična pot Kitajske je sledeča: Visayasu, filipinski Mindanao, ki ga lahko Indonezija vrne skozi RW in izgubi mejo s Kitajsko. Sledi vstop na indonezijska originalna ozemlja, Sulawesi ali Kalimantan, malezijski Sabah, Sumatro pa bi osvojila ali Zda ali Kitajska, odvisno od dogovora.


Brazilija do originalnih Indonezijskih regij sicer nima meje, mejijo pa njihove Južnoafriške regije (Kvazulu Natal in Eastern Cape) na okupirano indonezijsko Western Australio. Tu velja izpostaviti, da v kolikor bodo indonezijci imeli malo soli v glavi, bodo to regijo sami prepustili avstralcem (RW), ter tako invazijo štirih, spremenili v invazijo dveh (Avstralijo ne bomo šteli kot resnega konkurenta Indoneziji). V kolikor ne pride do prepuščanja Western Australije, brazilci vstopajo na avstralski kontinent, sledi napad na Javo, ki jo v tem slučaju ne bi zavzeli američani, ter po dogovoru s kitajci napad na Sumatro.

Avstralijo ne vidim, kot neko silo, ki bi veliko vplivala na potek same vojne, bo pa verjetno izkoristila okupiranost Indonezija za ozemeljsko celovitost in suverenost.





Za XrooM13 iz Jave, SIKARSI