Ambient on/off

Join the new world

 

Мојата борба [VOIX]

Day 1,822, 13:32 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Voix of Macedonia

Здраво Македонијо!

МУЗИЧКА ПОДЛОГА

Овој пат нема да ве мотивирам да пукате против нашиот најголем непријател.
Нема да пробувам да го кренам моралот во оваа наша заедница! Сепак и против Грција нема потреба од мотивирање! Самото тоа знаме кое што го гледаме од спротива е мотивација! Самото тоа знаме ни прави морници по кожата и не присетува дека тој е некој, кој што ни ги оспорува сите наши права, некој кој што го негира нашето постоење! Некој кој што сака да не види уништени!

И во играва премногу навреди имаме од нивна страна! И во играва ни стои тоа Ф***М покрај нашето име. Најмалце што можеме да направиме е да пукаме во играва против нив.

Јас веќе не сум активен како што бев некогаш.

Веќе не ни тенкам.

Јас долго време сум само еден обичен двокликаш... веќе 1 месец и повеќе...

Обичен двокликаш кој што чека... Јас само ја чекав мојата борбаОва е мојата борба!

Таа борба која што ја чекав некое време!

Тоа е мојата последна голема борба!

Би ве замолил сите да се борите со мене заедно! Со мене за Македонија!

 

Comments

Voix of Macedonia
Voix of Macedonia Day 1,822, 13:33

Мојата борба [VOIX]
http://www.erepublik.com/en/article/-voix-1-2157753/1/20

S P L I N T E R
S P L I N T E R Day 1,822, 13:34

prv xD

Maxep
Maxep Day 1,822, 13:34

o7

dimzaaa
dimzaaa Day 1,822, 13:34

mein kampf

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,822, 13:34

И Итлер така сакаше ама сам себе го убил

Light Angel
Light Angel Day 1,822, 13:35

o7

Stef40
Stef40 Day 1,822, 13:35

И врти сучи ПАК КЕ ТЕНКАШ !!
бтв го кинеме тотеншит во сабота

о7

El Che G
El Che G Day 1,822, 13:35

o/

eMacedon
eMacedon Day 1,822, 13:36

o7

NKFV
NKFV Day 1,822, 13:36

Удрииии!

mkdfighter97
mkdfighter97 Day 1,822, 13:36

TE PRASA LI NEKOI DALI E TVOIATA BORBA?

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,822, 13:38

o/

AlexSkopje
AlexSkopje Day 1,822, 13:38

O7

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,822, 13:38

Се чувам и јас малце од малце 😁)
o7

Machairodus Giganteus
Machairodus Giganteus Day 1,822, 13:38

o7

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,822, 13:40

o7

The Argead
The Argead Day 1,822, 13:41

Jas mislam deka ovde ne ti e zavrsena rabotata ti fali uste CP medal 😃

Superior MKD
Superior MKD Day 1,822, 13:41

Site ja cekame taa borba...sekoj ima svoi motivi...o/

Lebarot
Lebarot Day 1,822, 13:41

така е ! а во сабота тотенхем е 2-ка!

D3d0MraZ
D3d0MraZ Day 1,822, 13:42

Секоја чест за текстот и музиката.
Браво

Tuco el Macedonio
Tuco el Macedonio Day 1,822, 13:43

TE PRASA LI NEKOI DALI E TVOIATA BORBA?

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,822, 13:43

о/

Време дојде за невреме над јужниот сосед!

се гледаме на фронт!!

о>

Ivooo Kos
Ivooo Kos Day 1,822, 13:45

LET'S SMASH THEM...!

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,822, 13:45

NEMA MOIA TVOIA NASA E

Krvnikot
Krvnikot Day 1,822, 13:45

Voix dvokliklas.

Nexus.MKD
Nexus.MKD Day 1,822, 13:46

o7

JaneAsterix
JaneAsterix Day 1,822, 13:46

o7

Uber kiko
Uber kiko Day 1,822, 13:48

И Хитлер така сакаше ама сам себе го убил х2

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,822, 13:50

bre ja prv e procitav statijava pred da se postirat i pak posleden komentiram ebago xD

Alorkokombi
Alorkokombi Day 1,822, 13:59

O/

BugsMoney
BugsMoney Day 1,822, 14:01

барем да кажеа порано дека ќе се тепаме со гејците да ја купев на плато тоа понуда па и јас да `тенкав`...

iwan61meister
iwan61meister Day 1,822, 14:03

Site ja cekame taa borba o7

Red Stefan
Red Stefan Day 1,822, 14:04

o/

Strastniot
Strastniot Day 1,822, 14:07

аман бе...

gnoj01
gnoj01 Day 1,822, 14:07

Voiz dvocefkas... @#%# ova dvoklikas de! : )

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Day 1,822, 14:08

воикс во земјата на виножитото 🙂

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,822, 14:21

ПОРНИЌ!

Stenka Razin
Stenka Razin Day 1,822, 14:21

voted, i understad anything. but if el che g voted i do the same

Scorpion mkd
Scorpion mkd Day 1,822, 14:24

o7

Cistace
Cistace Day 1,822, 14:30

o7

MeCheemkd
MeCheemkd Day 1,822, 14:30

So voix sme site -.- ! o7

Apo Nenormalnio
Apo Nenormalnio Day 1,822, 14:34

Прво јака серка, па идеме у рат !

Mein Kampf o7

Bojan Koloren
Bojan Koloren Day 1,822, 14:36

epa nemoze da ti e posledna borba ne zezaj

Eagean
Eagean Day 1,822, 14:41

Урааааааааааааааааааааааааааааааааааааа о7

4leks4nd4r
4leks4nd4r Day 1,822, 14:41

УУУУУУРАААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!

kako nemze .. sega nema nazad ke se pukame 3 godini ako treba 😃

Black Bess
Black Bess Day 1,822, 15:14

Покакана Македонија за неколку дена : (

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 1,822, 16:01

За Кого ?
За еМАКЕДОНИЈА !!!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.