Ambient on/off

Join the new world

 

ИСКРЕНО! (Mr.Santino)

Day 2,265, 20:10 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Venezuela by Mr Santinoo

Mузичка Подлога 😃

Поздрав мои пријатели и ''пријатели'' имам нешто да ви кажам пред да помине вистинското време...

Искрено пред нас престојат избори за претседател на на еДржава,притоа сакам да додадам дека има сериозни кандидати,но има некои од тие кои од разонода се кандидирале додека други и чисто да докажат дека се БИТНИ во играва...

Со ова темпо на препукување и вреѓање на еден кон друг тонеме и си правиме самите играва се по-тапа да ни биде...сите знаеме колку беше поинтересна играва пред година време...

Последниве 6-7 месеци сведоци сме на се едни исти мандати,гледаме иста слика,оставаме иста слика и што е најлошо тонеме...

Иако не сум којзнае кој но пред се си ги сакам луѓето кои ме почитуваат и ја ценат мојата почит кон нив,не делам никој за мене сите се луѓе и не се замарам со тоа кој ме сака а кој не...

Затоа на наредниве избори на кандидатите им посакувам пред се здравје и среќа,нека победи оној кој највеќе си ја сака државата,а на сите оние кои ќе гласаат би ги замолил еднаш бар да размислат кој би бил најдобар избор...ДА НЕ ПОВТОРУВАМЕ СЕ ЕДНО ИСТО!

И да пријатели мои...во играва сите сме битни,од најмал до најголем левел секој е битен исто како во реалниот живот!

Јас и да загубам на избориве нема да ми биде криво или слично,искрено и не се надевам на победа,бидејќи навикнати сме на се едни исти грешки да правиме(извинете ако не е така)секој човек греши,губи,добива,паѓа...станува,оди понатаму....умира!

Останете ми со здравје поздрав и се најубаво о7


 

Comments

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,265, 20:11

за шаут!

ИСКРЕНО!
http://www.erepublik.com/en/article/-mr-santino-1-2369265/1/20

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 2,266, 10:37

Odi lazi nekoj drug, povtorno ke ti kzam staj ja maskata humanost !

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 2,266, 12:04

Ne smao grk tuku i bugar ke stanam od takvite kako tebe, ja unistija i ovaa eDrzava i relanata Drzava, linkot sto go stavi treba da ti e stram posto e namenet za tebe a so ova pokaza deka nemas custva, kako sto pisuvav na drugi statii komentari taka i tuka ke napisam :
eMakedonija ke ima moznost da glasa za tezok SOCIOPAT koj nema nikakov zivot osven ovoj na igrava, a za da bide potragicno i tuka nemoze da sozdade prijatelstvo pa se druzi samo so negovite multinja.
Dami i Gospoda mr.Santinoo ili kavadarci4ever ili comat i itn....

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,266, 14:42

абе брат не ти е лесно ни тебе,али те разбирам...има такви моменти...
-јас фала му на бога имам и живот и пријатели,сега не кај сите совршено тоа го знаеме...не те невредувам како ти што ме навредуваш,знае зошто?
-затоа што пред се јас имам почит,не се јачам зад монитор...ако некој ми има толку многу згрешено или ќе го оставам да си го живее животот како си знае или ќе расчистам лично со него...

искрено треба да се запрашаш што пишуваш,длабоко размисли ако барем има малку човечност во тебе...
поздрав и се најубаво о7

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 2,267, 02:38

Jas ne se jacam, a nitu pak ti se zakanuvam, ja kazav vistinata, i se dodeka se mesas vo politika ke nema da dozvolam da gi lazes lugeto zosto si lazgo, toa ne e navreda tuku e tvojata slika sto ja prikazuvas na igrava.

July Andrea
July Andrea Day 2,265, 20:16

V.

Carlos Marziali
Carlos Marziali Day 2,265, 20:20

Pole no reclamada.

WarankZ
WarankZ Day 2,265, 20:35

V

LuisaElena
LuisaElena Day 2,265, 20:50

Que sera lo q dice
VOTADO!!

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,265, 20:51

tnx my dear friend 🙂

ko3ar28
ko3ar28 Day 2,265, 21:04

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 2,265, 21:05

Pochnaa plachki, a ushte izborite ne se pochnati 😁

Taka Branko vikashe koga gubeshe: - NARODOT E KRIV !!!

:PPP

The Zokkan
The Zokkan Day 2,266, 02:34

Народот е во право дури и кога греши 😛

eIvanushka
eIvanushka Day 2,266, 06:30

so sitni dusi drzava ne se pravi!

Kevin09
Kevin09 Day 2,266, 05:09

abe idi begaj tamo ti 😃 i ovde najde RL politiki da meshash breee 😃

Phantom MKD
Phantom MKD Day 2,266, 04:23

o7

Combat1987
Combat1987 Day 2,266, 05:10

o7

SaveAss
SaveAss Day 2,266, 05:47

Затоа јас и Ел Че пиевме кафе и се договоривме како и што и пред да има гласање. Така се знаеше кој и да победи дека таа ќе биде политиката и така беше. Консензусот е најдобрата еволуција која треба да ни се случи, ти како најстар во таа клапа може треба да потегнеш состанок и да се договорите барем виртуелно и да оформите една заедничка влада базирана на разумни аргументи.

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,266, 05:53

така е брат,многу паметно од твоја страна...но дали ова време остава простор за сите заедно да седнеме и да се договориме...искрено мене не ми е за медалот или за нешто слично,да ми беше до сега ќе го имав...не можеме брат едноставно сме поделени,вие најстарите да се заангажирате би можело малку од малку да се оправат работите и тогаш да пробаме сите на заедничка маса да се договараме...незнам што да кажам брат

SaveAss
SaveAss Day 2,266, 05:54

Сила мора да најдете вие, како кога ние бевме млади.
Еве ќе видиш сега конкретно ќе се заангажирам 🙂 мојата најнова идеја.

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,266, 05:56

брат сила имам,до некаде добар сум и со мотивација...работата е што се нема почит тука,далеку сме од порано кога беше...тогаш се пцуевме и се друго али сите пак бевме на битка заедно...

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Day 2,266, 16:18

Џабе е, многу јаки играчи се откажаа, многу се на двоклик, на многу (меѓу кои и јас) ни е некако сеедно, играме од шо немаме попаметна работа, Плато си има удел во сево ова итн. Мислам дека треба некако да се преброиме колку сме активни за да имаме претстава на што сме. Исто, треба многу дипломатија дека ќе има прекројувања на сојузи.

о7

Your Worst Nightmare MKD
Your Worst Nightmare MKD Day 2,266, 05:49

Uaaaaa, lopovi!

Jurukov
Jurukov Day 2,266, 05:49

o7

poletarec
poletarec Day 2,266, 06:16

Drugar,ti sam si presuduvas so ovaa statija...Koga treba da se izleze so CVRST STAV i da go preneses na ostanatite igraci,ti izleguvas so nebulozi i demagogija....Sto ti treba ova?

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,266, 06:17

што има лошо во статијава?
тука е само вистината...да не се претерува сега...

poletarec
poletarec Day 2,266, 06:38

Kako da ti kazam sto ima loso koga ti ne si go uvidel toa samiot koga si se resil da ja pisuvas?

Vo vreme koga trae predizborna kampanja kaj sto pred se treba da se iznese plan i tim so vizija, ti objavuvas statija so demotviracki karakter...

Tazno.

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,266, 06:41

знаеш,мн добро ја сфатиа скоро сите статијава а и не треба мн да мислиш за да ја сфатиш...твој проблем што си ја сфатил погрешно...а малку е глупо кога србин се меша во внатрешна македонска политика 😉

poletarec
poletarec Day 2,266, 15:01

Zabeleska: Chileanec 😉

Nemam nikakov problem da detektiram slabost kaj nekogo,makar bilo i vo pisana forma, a ti tokmu toa go prezentiras pred drugite..A voedno baras i poddrska...
Za sto?

Za vitkanje kicma?

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,266, 15:03

пријателе очигледно си имаш некој проблем на кој јас неможам да ти помогнам,остај да си ја играм играва како што ја играат сите...досега немавме никаков проблем и ако имаш нешто лично со мене пиши ми во пм да видам каде и што ти имам згрешено...па ако сум ти погрешил да ти се извинам како што доликува позз о7

poletarec
poletarec Day 2,267, 06:20

Za mene ne e problem da izjasnam moe licno mislenje,ottamu i ne mi treba tvoja pomos,ako veke ima opcija da ja objavuvas statijata vo koja iznesuvas tvoj licen stav, togas treba da si svesen deka po avtomatizam ti e podlozna na kritiki..Pozitivni/negatini, zavisi od sekoj poedinec oddelno...

Imas nekoj problem so moeto mislenje?

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,267, 14:13

јас немам никаков пробле другар баш ми супер...гледам ти имаш некој проблем али ништо,неможам да ти помогнам...жал ми е

poletarec
poletarec Day 2,266, 06:17

Drugar,ti sam si presuduvas so ovaa statija...Koga treba da se izleze so CVRST STAV i da go preneses na ostanatite igraci,ti izleguvas so nebulozi i demagogija....Sto ti treba ova?

Felllix
Felllix Day 2,266, 06:18

Ako placete od sleden mesec i izbori ke ukinam.

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,266, 06:20

кажав еднаш,ни дома некој да ми дојде да ме убие не се плашам а камо ли на играва хахах со среќа на избори 😘

Divi Legion
Divi Legion Day 2,266, 06:21

Имаш од мене глас,чисто да видам што можеш да направиш Состојбата е алармантна од поодамна Единствено ако имаш добар дипломатски пристап па да не ставиш....на згодно место, зашто со пукање знаеме колку ни е силата Совет: немој да гледаш со кого како и на кој ке му вртиме грб или со кого ке се замериме На играва досега невидов ниедно вечно пријателство Фурај кај што дува ветер во грб Поздрав

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,266, 06:27

баш така 🙂

P R O
P R O Day 2,266, 07:10

Никој не може да направи да биде полошо во државата па ни ти 🙂 пред повеке од пола година го допревме дното... аналогно на тоа пола година сме талог, тиња... се усмрдевме од глупости... ако имаш идеја како да излеземе на површина терај и не му ја мисли. Само со помалку нервози овој пат.

Wendy Power
Wendy Power Day 2,266, 07:52

П Л А Ч К О !!!

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,266, 10:14

бетер и од тоа сум

Wendy Power
Wendy Power Day 2,266, 16:29

барем си признаваш 😉

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,266, 09:55

Најискрено битно е да живее хуманоста 😛

IvanRedStar
IvanRedStar Day 2,266, 15:30

ni glasam ni ve e..... ni sum biten a i za toa ne ve tiiiit
i cacko da dojde nema da ne spasi.vo gusa do go.na a gom..cata sami po sebe ne niknuvaat mora nekoj mnogu da se.el vo bliskoto i podalecnoto minato

site vie politicari samite sebe se lazete deka ste sposobni nesto da napravite,ama ne e taka

sekoja cest za nekolku voeni privatni edinici sto napravija malce makedonija da zivne ostanatoto e se isp...no

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Day 2,266, 16:21

Коментаров повеќе одговара заво РЖ отколку за во играва. Во РЖ сме бетер:)

IvanRedStar
IvanRedStar Day 2,266, 17:35

nemav namera da mesam realen zivot,samo me mrzi na sekoj zbor da mu stavam odnapred e

rengenzy
rengenzy Day 2,267, 12:20

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.