Ambient on/off

Join the new world

 

[MoE] Artikull Permbylles nga Ministria e Edukimit (Dhjetor)

Day 1,874, 09:26 Published in Albania Albania by DonCurtis

ARTIKULL PERMBYLLES NGA MINISTRIA E EDUKIMIT (DHJETOR)

Sot vjen ne detyre qeveria e re e Presidentit Labern, dhe bashke me te, edhe stafi i ri i Ministrise se Edukimit. Keshtu sot te gjitha te drejtat e MoE do i jepen Ministres se re te Edukimit Dejzii94 dhe zv Ministrit te Edukimit Sabri Hakuli qe edhe gjate mandatit qe kaloi ishte pjese e ekipit te Ministrise se Edukimit.

Tani do doja te benim nje reflektim mbi punet dhe arritjet e Ministrise se Edukimit gjate mandatit qe kaloi. Kemi krijuar gjithesej 7 artikuj informativ (2 prej te cileve nuk jane bere publike ne eRepublik, vetem ne google docs, por ne bashkepunim me Ministrine e Re te Edukimit do mundohemi ti kthejme ne artikuj ne eRepublik). Linqet e ketyre artikujve informativ i keni ne vijim:

Mini-Tutorial per lojtaret e rinj:
http://tinyurl.com/acpph7t

Keshilla per te patur sukses ne eRepublik:
http://tinyurl.com/cj2or45

Pyetje dhe Pergjigje nga MoE:
http://www.erepublik.com/en/article/2172431/1/20

Guide Per Gazetari:
http://www.erepublik.com/en/article/2179077/1/20

Tutorial mbi forcen dhe trajnimin:
http://www.erepublik.com/en/article/2181744/1/20

Moduli Politik (Partite, Zgjedhjet dhe Parlamenti):
http://www.erepublik.com/en/article/2182316/1/20

5 Gjerat me te rrendesishme ne eRepublik:
http://www.erepublik.com/en/article/2188277/1/20

Por keto artikuj nuk jane puna e vetme qe kemi bere gjate ketij mandati. Duhet permendur qe edhe artikuj tjere te pregaditur nga ne kane ngelur pa u publikuar dhe planifikojme qe se shpejti ti publikojme nepermjet ministrise se re te edukimit.
Si projekt i joni ishte edhe faqja zyrtare e eShqiperise ne Facebook: http://www.erepublik.com/en/article/2181058/1/20

Ka edhe shume gjera qe ne si Ministri e Edukimit kemi bere por qe nuk jane shfaqur neper artikuj. Ne (i gjithe ekipi i MoE) kemi ndihmuar lojtare te rinj cdo dite me arme dhe ushqim nga shpenzimet personale ne menyre qe ata te perparojne. Gjithashtu shpesh kemi patur se paku nje person ne kanalin e Ministrise se Edukimit ne chat, i gatshem per tju ndihmuar atyre qe ju duhet ndihme.

Edhepse mandati yne mbaroi zyrtarisht, ne do vazhdojme bashkepunimin me Ministrine e re te Edukimit dhe do vazhdojme punen tone deri sa te publikojme te gjithe punet tona.

Une si zv Minister i Edukimit dhe ArlinDx si Minister i Edukimit jemi shume te kenaqur me punen e MoE gjate ketij muaji dhe shpresojme qe edhe Ministrite e ardheshme te punojne me zellshmerine dhe transparencen qe kishim ne.


Me Rrespekt,
Ekipi i Ministrise se Edukimit (Dhjetor)
ArlinDx, DonCurtis, Sabri Hakuli, Da White Death, OLDStrategy & Deqan 007
 

Comments

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,874, 09:29

urime per ket pune te pa lodhshme se keni bere

urime edhe nje her

A E N E A S
A E N E A S Day 1,874, 09:31

Ministria me e mire 😘 kisses

Peja001
Peja001 Day 1,874, 09:31

V

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,874, 09:33

Bravo per punen,kshtu punohet per Shqiperine !

Respekte o/

Erlindi
Erlindi Day 1,874, 09:39

Urime shoket e mi vetem suksese

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,874, 09:53

Ju pergezoj per punen e bere.Te them te drejten kisha kohe pa pare nje ministri te beje punen e saj keshtu 🙁.Shpesh here ministria e edukimit eshte lene pas dore,por kesaj radhe i eshte dhene rendesia e saj e vertete dhe fale punes suaj eshte arritur dicka e frytshme per eShqiperine.Urime...

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,874, 10:11

Kom pas kenaqesi me punu me keta djelmosha kaq te zellshem e te palodhshem qe kan bo cdo gje qe sot 1 lojtar i ri me pas sa me shume informata per lojen. Projekti UML ka qene nje ndihme e madhe per bebet shqiptare dhe nje prej te arriturave tona me te madhe (normalisht Doni eshte me meritori ne kete aspekt).
A e kemi arrit qellimin apo jo kjo mbetet me u vleresu prej te tjereve.
Po sidoqofte , kta djema m`kan bo krenar me punen e tyre.
Per fund shpresoj qe ministri pasardhes edhe kabineti i tij , me vazhdu me ritem te njejte edhe me qene edhe me te suksesshem.

Ju faleminderit shume.
o7

VisarJ
VisarJ Day 1,874, 13:43

Bravo djem...

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.