Ambient on/off

Join the new world

 

[MEN] Spotkanie z rządem 20.01.2013 | Patronaty MEN

Day 1,890, 09:31 Published in Poland Poland by Minister Edukacji Narodowej


Witajcie!

W dzisiejszym wydaniu Informatora Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdziecie odpowiedzi na pytania, które padły na kanale #MEN.public przy okazji spotkania z rządem obecnego CP Coehoorhn.
Chcielibyśmy również przypomnieć Wam wszystkich o prężnie funkcjonujących fundacjach objętych patronatem MEN. Jeżeli chcesz, aby Twoja inicjatywa została objęta patronatem napisz wiadomość do Beatki, bądź znajdź nas na kanale #MEN.public
Zapraszam do lektury!UK i Hiszpania vs Kanada, Bułgaria vs Turcja - co w takim razie z Chinami?
UK już wyszło na prostą, Hiszpania poszła w Kanadę - jak będą potrzebowali pomocy to po wyborach kongresowych trzeba będzie do nich dołączyć. Turcja to drain i raczej długo nie potrwa, a jak będą się opierać Bułgarom to się CoTWO dołączy do zabawy. A potem na Chiny.

Możecie dowiedzieć się o co chodzi z tym PvP? kiedy ma zostać wprowadzone,trochę więcej szczegółów dot. działania ?
Admini mają taką tendencję, że na tickety odpowiadają jak najdłużej lub wcale, a takiego typu rzeczy jak nowe pvp są ich "specjalnościami", więc szanse, że nam zdradzą teraz coś więcej są zerowe.

Czy będziemy aktywnie wspierać Republikę Macedonii? Na czym ma polegać współpraca z nowymstarym sojusznikiem?
Najpierw powinniśmy zdefiniować słowo aktywnie, jeśli chodzi o wspólne bicie - tak, było to główne zamierzenie tego mpp, Macedonia jest sojusznikiem, który może wydatnie podnieść nasza siłę, w poszczególnych mini, kiedy będziemy jej potrzebować, nawet kosztem pewnych niesnasek z obywatelami państwa, oczywiście mając nadzieje, ze takiej nie będzie. Ponadto Macedonia ma i miała już mpp podpisane z większością naszych sojuszników, wiec umowa miedzy ePolska i eMKD jest naturalna kontynuacja. Na czym ma polegać - wspólne bicie, większa mobilność, w myśl zasady 'duże może więcej'.

Jakie mamy plany co do regionów rumuńskich będących obecnie w naszym posiadaniu?
Planem jest niedopuszczenie do uzyskania kongresu przez Rumunia w najbliższych wyborach. Zatem będzie chcieli utrzymać te regiony, a w przypadku udanego rw u nas albo u Węgrów, dać kolejne NE i skasować ponownie. Po wyborach natomiast będziemy chcieli oddać regiony, zabezpieczyć Węgry i podpisać NAP. Utrzymanie ich na dłuższą metę nie leży w naszym interesie.

W kongresie przeszła właśnie nowelizacja ustawy o organizacjach narodowych. Na mocy paragrafu 7 i 8 swoje organizacje traci Wojsko Polskie. Jest to kolejny odebrany przywilej, zaraz po zmniejszeniu dofa oraz po zabraniu zwrotów za bilety. Czy te wydarzenia nie zmierzają do tego, że w niedługim czasie WP przestanie być armią narodową ?
Owszem WP w ostatnim czasie pewne przywileje finansowe straciło. Natomiast to nie skutkuje zabraniem im statutu armii narodowej. Chyba że dowództwo WP samo postanowi tego statutu się zrzec.

To WP w końcu podlega prezydentowi czy samo dowództwo może nagle ogłosić, że nie są już armią narodową?
Owszem prezydent jest zwierzchnikiem WP, ale bez potrzeby nie ingeruje w wewnętrzne sprawy WP. Są osoby, które bezpośrednio WP się zajmują - prowadzą zbiórki, wypłacają tanki i to od tych osób, czyli dowództwa WP zależy w jaki sposób będą swoją jednostkę prowadzili.

Cześć, biorąc pod uwagę słowa jednego z dowow wp... i mona jednocześnie... Można wyciągnąć wniosek ze WP z CP prowadza już rozmowy na temat przejścia WP na system pgb. Jak się do tego prezio odniesie
CP zaproponował WP przejście na system dofów jak PGB, czyli 30% za hity i 70% za influ z puli przeznaczonej na dofa. Dowództwo WP zdecydowało, że woli zostać przy obecnych 16%.

Czy rząd w przeciwieństwie do kongresu, uważa istnienie armii narodowej za potrzebne? Czy nie zauważyłby nawet jej braku? Do czego może dojść bardzo szybko patrząc na kolejne poczynania kongresu...
Rząd jak najbardziej uważa za potrzebne istnienie armii narodowej. Temat ten był już wielokrotnie wałkowany. Często do mniejszych bitew potrzeba mniejszej ilości influ niż 5 killi PGB, które sprawią, że mur podskoczy na ponad 60%. Ponadto WP nie sprzedaje swojego influ jako najemnicy i jest stale do dyspozycji.

W ostatnim czasie widać wyraźneŸnie przesunięcie ośrodka władzy z Prezydenta i rządu na kongres. Czy Pan Prezydent uznaje to za słuszne?
Pan prezydent takiego przesunięcia nie obserwuje. Być może niektórzy tak to postrzegają, ale z pewnością jest to tylko pozorna obserwacja.

Fundacja Pomocy eDzieciom


FPeD czyli Fundacja Pomocy eDzieciom została założona w lutym 2010 roku - zajmuje się szerzeniem i pomocy i edukacji wśród młodych graczy. Działają nieprzerwanie od dwóch i pół roku, odpowiadając na pytania graczy, wydając im chleb i bronie. Czasem też wspomogą artami pokazującymi jak szybko odnaleźć się w grze na każdym polu- biznesmena, żołnierza czy polityka. Każdy potrzebujący otrzymuje jedno tanka q7.
Wymagania:
-Złożenie jedno na dzień kalendarzowy podania
-Przynależność do I dywizji (do 24-go poziomu włącznie)
-Każdy gracz może złożyć max. 10 podań.
-Uczciwość- nie możesz mieć multi lub w żaden inny sposób oszukiwać.
Kanał IRC: #FPeD (Quakenet)
Osoba prowadząca: Basowy
Gazetka: http://www.erepublik.com/en/newspaper/fundacja-pomocy-edzieciom-215431/1


Promieniotwórcza Fundacja


PF prowadzona przez oldastata to jakość sama w sobie. Regularnie od ponad roku promieniuje chlebkami wszystkich potrzebujących. Od niedawna, można też otrzymać broń- wszystko dzięki hojnym dawcom.
Wymagania:
- pomoc obejmuje graczy do 26 poziomu włącznie
- warunkiem otrzymania pomocy jest wysyłanie do
oldastata wiadomości (pm) z prośbą o pomoc/ chlebki (treść dowolna + numer dnia eRep) (wszystkie wiadomości najlepiej wysyłać w jednym wątku-odpowiedź na jedną wiadomość)
- prośbę o wsparcie można wysyłać codziennie dopóki nie uzyska się 27 poziomu
Osoba prowadząca: oldastat
Gazetka: http://www.erepublik.com/en/newspaper/astatowe-nowiny-262349/1


BlueRose Foundation

BRF działa od niedawna, aczkolwiek bardzo prężnie rozwijają się a ich rzetelne działanie stawiają ich jako pośród najlepszych fundacji.
Daj sobie pomóc na początku, a kiedy urośniesz w siłę może i Ty będziesz wstanie wspomóc nas!
Wymagania:
-Wypełnienie podania
-Można otrzymać pomoc w postaci Fooda o wartości 400 Wellness
-Do 25 poziomu włącznie
-Z pomocy można korzystać raz na 24 godziny.
Osoba prowadząca: Tomasz92PL
Gazetka:http://www.erepublik.com/en/newspaper/bluerose-foundation-274942/1
Wspomóż fundację darowizną!


Fundacja PPP


Fundacja PPP powstała w celu pomocy nowym graczom z pierwszej i częściowo drugiej dywizji. Każdy młody gracz (do 27 lvl włącznie) może się zgłosić do naszej fundacji, aby otrzymać wsparcie w postaci chleba.
Każdy uprawniony do otrzymania pomocy dostanie chleb regenerujący 400 hp.
Wymagania:
-Poziom mniejszy lub równy 27
-Wysłanie podania
-Z pomocy można korzystać raz dziennie (jako dzien należy rozumieć czas od godziny 0:00 czasu eRepublik do godziny 0:00 dnia następnego, czyli od 9:00 czasu polskiego do 9:00 dnia następnego);
-W okresie wyborów kongresowych (23-25 dzień miesiąca) fundacja wstrzymuje działalność;
-Szczegółowe informacje można znaleźć w http://tnij.org/fppp-regulamin]regulaminie fundacji
Osoba prowadząca:Lodooo, http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/3199894]Kijek93 i http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/2342261]Stunter
Gazetka http://www.erepublik.com/en/newspaper/282154/1


Poradnik Pomarańczowej Altrenatywy


Pomarańczowa Alternatywa jest skupiona przede wszystkim na młodych graczach. W tym celu powstał i ciągle jest rozwijany poradnik, mający w prosty i przejrzysty sposób pomóc im na początku gry. Opis podstawowych czynności, rady, ciekawe i pożyteczne elementy okołoerepowe ukazane w poradniku, zwiększają szanse na racjonalne zachowania i szybsze postępy w grze, gracz nie musi tracić czasu na poszukiwanie informacji lub czasu i golda w przypadku nauki na własnych błędach.
Doświadczeni gracze również mają szansę dowiedzieć się nowych rzeczy, bowiem w miarę postępów nad pracami, poradnik stopniowo pokazuje coraz bardziej skomplikowane bądź nieoczywiste aspekty gry, czasami wchodzi również za trudno dostępne kulisy.
A to wszystko dostępne tutaj: Pomarańczowy Poradnik


Fundacja OmNomNom!


Fundacja OmNomNom! powstała dnia 1804 nowego świata w celu rozdawania ciasteczek głodnym potworkom.
Wymagania:
-Wypełnienie http://www.tinyurl.pl?u8ljvVJ2]formularza;
Osoba prowadząca: kabuu11 i d3signer
Gazetka: http://www.erepublik.com/en/newspaper/to-do-ciebie-264538/1


Fundacja Partii Wolnych Ludzi


Fundacja Partii Wolnych Ludzi została założona w listopadzie 2012 roku i za cel postawiła sobie pomoc młodym graczom z partii do 29 poziomu nie pozostawiając jednak potrzebujących spoza partii bez wsparcia. Codziennie odpowiadamy na ponad 40 zgłoszeń młodych osób nie tylko z partii.
Wymagania:
-Złożenie http://tinyurl.com/FundacjaPWL]podania raz dziennie;
-Poziom 29 lub mniejszy;
-Każdy otrzymuje chleb q2 o wartości 400 hp;
-Członkowie PWL otrzymują chleb q2 o wartości 1000hp oraz 3 tanki q7.
Osoba prowadząca: Storki
Gazetka: http://www.erepublik.com/en/newspaper/prasa-wolnych-ludzi-269307/1


Fundacja Głosu Społeczeństwa

Fundacja niedawno rozpoczęła działalność, początki bywają zawsze trudne, ale wierzymy, że rozwinie się w dobrą stronę.
Wymagania:
-Level max 22
-Polskie obywatelstwo
-Komentarz pod ostatnim artykułem
Osoba Prowadząca: WujekRada
Gazetka:http://www.erepublik.com/en/newspaper/the-newworld-time-232414/1


Pozdrawiamy,
Ministerstwo Edukacji Narodowej
MEN - Beatka84pl
vMEN: Carmen Laurent
vMEN: Siemko8
vMEN: Laciek
vMEN: Poochacz
vMEN: Xiunion
Staż: tomas004, dyrcio, Legrezz, d3signer, Superferro, Aareksio

Czytaj i subskrybuj:

 

Comments

vejderr
vejderr Day 1,890, 09:32

Za tydzien odpowiecie na reszte pytan?

Superferro
Superferro Day 1,890, 09:32

2

OtoOn
OtoOn Day 1,890, 09:34

vote!

tomas004PGU
tomas004PGU Day 1,890, 09:34

Spotkania, polecam
Robert Makłowicz

Xiunion
Xiunion Day 1,890, 09:48

Vote dla najlepszego ministerstwa o/

staruszek
staruszek Day 1,890, 09:55

1. "ale bez potrzeby nie ingeruje w wewnętrzne sprawy WP." coolecik wszyskich pokonal ; p

2. Chwala wszytkim BEZINTERESOWNYM fundacjom, precz z partyjniactwem i rozroznianiem na "partyjnych" i "tych zlych".

Redrumovy
Redrumovy Day 1,890, 10:11

Wow, przez ponad godzinę czasu rząd zdołał odpowiedzieć na 9 pytań! Na 2 linijki odpowiedzi trzeba było czekać czasem prawie 10 minut, a dużo niewygodnych pytań było ignorowanych
I na dodatek prezio potwierdził, że jest zwierzchnikiem WP tylko z nazwy.

Greek
Greek Day 1,890, 10:32

wstyt

Czecho
Czecho Day 1,890, 11:00

PCA! \o/

Siemko8
Siemko8 Day 1,890, 11:45

o/

Lambuzo
Lambuzo Day 1,890, 12:04

Ponadto WP nie sprzedaje swojego influ jako najemnicy i jest stale do dyspozycji.

Redrum +1, mowi ze jest zwierchnikiem WP a w nastepnych dwoch zdaniach ewidetnie pokazuje, iz zadnym zwierzchnikiem nie jest.

Kaczyk
Kaczyk Day 1,890, 12:53

ej niech ktoś mnie poprawi jak się mylę. wp na swoje firmy dostało kiedyś kasę z ct, jeśli by zechcieli przejść i stać się jedna z PRYWATNYCH gb, jak zamierzają oddać ten majątek na rzecz państwa? (czysto hipotetycznie, bo przecież zostają dalej armia narodowa)

Lambuzo
Lambuzo Day 1,890, 14:38

golda za zalozenie firm dostali, golda ktorego zarobili na ich uzywaniu do zatrudniania z JM - przepadl.

Lambuzo
Lambuzo Day 1,890, 14:38

oddali*

Kulczynski
Kulczynski Day 1,890, 21:53

'Coehoorhn' o/

twatwaratwa
twatwaratwa Day 1,891, 02:19

Moje arcywazne pytanie o Ministerstwo Glupich Krokow nie zostalo przedstawione Rzadowi i nie padla odpowiedz w tejze niezmiernie istotnej dla ePolski kwestii.

PRECZ Z CENZURO !

volanthis
volanthis Day 1,891, 04:42

Kim jest Coehoorhn?

o/

hubertuses
hubertuses Day 1,891, 06:06

Czy na spotkaniu z rządem pytania zadawali członkowie rządu? Serio, ignorowanie "niewygodnych" pytań to godna potępienia praktyka. Szkoda, że prezydent unika trudniejszych tematów i poza jakimiś reżyserowanymi spotkaniami jest niewidoczny.

BadBoyPL
BadBoyPL Day 1,891, 07:09

Prezydent chyba powinien działać, a nie tylko "być widoczny"

Marian Wudecki
Marian Wudecki Day 1,891, 17:25

Pozdrawiam Promieniotwórczą FuNDację.

hubertuses
hubertuses Day 1,892, 03:32

@BadBoyPL

Będę jednak się upierał. Wypadało by.

Ror4ima
Ror4ima Day 1,892, 15:53

MEN kradni podkladki

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.