Ambient on/off

Join the new world

 

Новогодишни барокни разгледници од Kostapler$

Day 1,866, 18:32 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by M.I.K
Како што веќе добро знаеме, Коштаплери влегоа во валкана политичка кампања за избор на ЦП од нивната единица, олицетворена во името, ликот и делото на АнтиталенаТ.


Во претходната статија, споменав за нивната пропаганда налик онаа на политичките партии од РЛ.

Пропагандата ја прави екипата од Коштаплерс на еден кул, саркастичен и хумористичен начин, со цел да го украдат златото од НБРМ, без притоа играчите да почувствуваат гнев кон Коштаплерс, затоа што нели е кул да се опљачка НБРМ од Коштаплерс.

Кул или не, доколку АнтиталенаТ стане ЦП, не чека истото сценарио кое што се случи во времето на Драш, кога комплетно се испразни НБРМ, а Х играчи си направија тенкари и тренираа со фул бустери секој ден.


Сепак, Коштаплери беа коректни и ни испратија новогодишни разгледници со нивната екипа, како промоција на нивната кампања.

*Искрено се надевам дека Мис Тинкер Бел нема брк како Јанкуловска.

За крај, реакцијата на АнтиталенаТ кога дозна дека ја проваливме вистинската приказна зад неговата кандидатура.

 

Comments

M.I.K
M.I.K Day 1,866, 19:18

- Новогодишни барокни разгледници од Kostapler$ -

http://www.erepublik.com/en/article/-kostapler--2184551/1/20

MikiArhangel
MikiArhangel Day 1,866, 19:21

Нема воутерс клуб, нема глас

MikiArhangel
MikiArhangel Day 1,866, 19:21

Валкана викаш...?!

Bubo.
Bubo. Day 1,866, 20:03

Сарказам?

BIazeX
BIazeX Day 1,866, 20:05

увјек сум се прашувал зошто имаш симбол на пенис во никот? 🙂

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Day 1,866, 20:12

Никад не сум ја терал ролка да носи. Шљифки праат само сељаци бе батка.

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Day 1,866, 20:15

И плус, Диме има женска. БРКАЈ РАБОТА.

klimenta
klimenta Day 1,866, 20:47

kakva ljubov < 3 😘

AntitalenaT
AntitalenaT Day 1,867, 01:38

Него, кај за нова година ?

Krvnikot
Krvnikot Day 1,867, 02:03

Me nema mene, nema vote.
Go nema Voix, nema sub.

TashaMKD
TashaMKD Day 1,867, 03:33

o7

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 1,867, 03:39

Jas kako eden od osnovacite na ideologijata na KostaplerS sum dolzen da ti kazam deka so ovie tvoi statii mu pravis usluga na AntitalenaT, vo minatite tvoi statii spomenuvase propaganda mozebi imas nesto citano ili pak nabrzina si nasol na internet no propagandata e sostavena od poveke delovi marketing,pr, promocija i dr...

Bidejki spomena Prtopaganada treba da go znaes dobro nejzinieot efekt i kontra efekt.
Ke go zememe primerot od relanata vlada sto pravi reklami za Branko Crvenkovski, za vreme na protestite ucitelkata rece sakam da padne vladata i da pobedi gruevski, sto znaci poveketo luge vo drzavava mislat deka e branko na vlast i deka ne e gruevski, mozam da ti nabrojuvam do utre.

E sega od tvojte statii eve gi posledicite : Tuka ima igraci koi igraat po 15 minuti mnogu od niv ne znaat koj e pretsedatel mopzno e da pretpostavat deka e Antitalenat.
Vtor i po verojaten ishod e deka koga ke bide glasanje mnogu poveke ke glasaat za AntitalenaT zatoa sto toj im e poznat blagodarenie na tebe, psiholoski da se zeme sekogas umot prvo go prifaka poznataoto a mnogu potesko nepoznatoto sto znaci sega imeto AntitalenaT im e poznato 🙂

Eve ti statii koi jas gi pisuvav za promoviranje na KostaplerS
1.http://www.erepublik.com/en/article/-1-1890844/1/20
2.http://www.erepublik.com/en/article/-21-1894338/1/20
3.http://www.erepublik.com/en/article/-31-1906075/1/20
4.http://www.erepublik.com/en/article/-3-plus--1909406/1/20
5.http://www.erepublik.com/en/article/-kostaplers-1915143/1/20
6.http://www.erepublik.com/en/article/-1-1944007/1/20
7.http://www.erepublik.com/en/article/-2012-1-1934693/1/20 osobeno mi e zal sto nemozam da ja napisam naredba za 2013
8.http://www.erepublik.com/en/article/-1-1906696/1/20

osobeno posveti vnimanie na poslednite 3 za razlika od tvojte mozebi nemaat mnogu Vote no imaat citanost

Namesto da se skoncentrirase na protivnikot i nego da gi favoriziras ti se drzna da go favoriziras toj sto ne sakas da pobedi AantitalenaT,

Commander Vic
Commander Vic Day 1,867, 06:18

ja neznam ama sto i da vidam za antitalenat sekogas e negativno xD

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,867, 07:45

неможев да издржам, 191воут од мене.

п.с. крвникот стварно ми се свиѓа.

TeaBudalata
TeaBudalata Day 1,867, 07:48

Na Angja od zgodniot zadnik da i kasnete

kocc
kocc Day 1,867, 07:54

Ова е само доказ колку е нашата младина побркана од политика во РЛ, па дури ставил и слика од некој си вмро потрчко, ниту разбира ниту сака нешто повеќе да разбере.

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,867, 08:44

Мене ми се свиѓа тоа што С-то на крај од Коштаплерс го пишува ко доларче. Внимава на детаљи, добар е.

Sarafov Vojvoda
Sarafov Vojvoda Day 1,867, 09:05

Vote, заслужено.

Sarafov Vojvoda
Sarafov Vojvoda Day 1,867, 09:05

Немало потреба човек да купуваш гласови, цел KostaplerS со кеиф ќе ти ја гласа и ќе ти ја шаутира статијава. Будалче дете!

Angelique.A
Angelique.A Day 1,867, 10:25

Многу дубоко!

Krvnikot
Krvnikot Day 1,867, 12:05

Dojdov pak samo da go istresam. Otidov....

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,867, 13:41

Aлал да ви е, стварно знаете како да се забавувате : )

Milenkovski 1
Milenkovski 1 Day 1,867, 13:46

vote 225
sub 114

AntitalenaT
AntitalenaT Day 1,867, 14:04

Прдам у генерална насока на оваа статија.

tomibair
tomibair Day 1,867, 14:45

И јас брат ко научив слики да качам во весникот по цели деној слики качев, се заигрував, онака, знам како ти е..иначе поработи на хуморот малку, ова ко на сред филм филмот да завршва е, онака титаник патува во водата без да потони,.. хаха знејќиги личностите шо ги имаш спомнато, мислам дека можиш многу повеќе иновација да употребиш, се разочарав малку баш мислев дека нешто јако е, поздрав

dimeski
dimeski Day 1,867, 15:37

Ми заликуваш на типов.

StoPankin
StoPankin Day 1,867, 17:51

ke si svrsham vgaki 😕

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Day 1,867, 18:10

Koga i da dobijam erekcija, ja otvoram statijava, skrolam do slikava http://img38.imageshack.us/img38/8724/ljubcoibc.jpg i senzualno go masiram penisov. Redovno postignuvam orgazam. Fala ti.

kokan p
kokan p Day 1,867, 22:42

xaxa

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 1,868, 02:55

Сликите ги испринтав, и ги залепив на ѕид како постери за да се потсеќам на мојата стара единица,
патем утрово одкако се разбудив ги видов прво нив и добив голема желба за маструбирање !

Ве молам за помош, дали желбата за маструбирање ми е од сликите ?

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,868, 09:43

Во пет до дванајс да е пуштиш следната статија...тријес пати веќе го ишамарив малиов на оваа...не се дига веќе...ае нова мољимте 😃

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 1,868, 10:30

ke te stavam vo statija stvarno me inspiriras

car mijalko
car mijalko Day 1,868, 11:50

poleka ja spustam rakata ..i gledam bogatstvoto e vnatre-))) ejjj xexe i mene me ima ...

car mijalko
car mijalko Day 1,868, 11:51

+vote oti i mene me ima...sub na narednata statija-)))

Long Live Brotherhood
Long Live Brotherhood Day 1,871, 11:32

svarno ne ste arnii ejj 😃

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.