Ambient on/off

Join the new world

 

Македонска рамка за аватар [BucephalusIII]

Day 2,293, 03:44 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by BucephalusIII

Добро утро,ден и ноќ мој убав народе.

Се работи за унифицирање на аватарите преку некој мал детал кој ќе содржат за препознавање во битките. Ова не е прв пат да се апелира до сите на ваков начин, но што е тука е..

Како што и објаснив и образложив во претходната статија се потрудив заедно со помош на уште еден момак под името Werewolf MKD да дојдеме до решение но и уште еден поттик за останатите Македонски играчи.

За таа цел ќе ја искористиме старата рамка предложена одамна (не ми текнува во кој весник беше а се си мислам дека беше пласирана од Канопи) која изгледа вака -
***Појаснување - на местото на името "MTO" може по желба на играчот да стои било кое друго име на било која единица, со било кој фонт и боја.

Рамката заедно со слика би изгледала вака -Секој кој е заинтересиран за употреба на оваа рамка односно креирање на нов аватар може да се обрати за услуга кај мојот пријател Werewolf MKD (кликнете на името) и по договор бесплатно да ве услужи..секако ваше е да ако сакате да го наградите за трудот.

Уште еднаш да нагласам, погледнете ги јужните кои во секоја битка барем еден еднаш да пукне помеѓу стотина играчи ќе се познае! А преку тоа лобираат на тој начин што ја презентираат бројноста во битките, дедека ние и да пукаме организирано било каде 20% дали од сите нас би се препознале како Македонци или Македонска војска!

Секое добро и бидете креативни за самите себе но и за СИТЕ НАС.


 

Comments

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,293, 03:46

Македонска рамка за аватар [BucephalusIII]

http://tinyurl.com/o644cqw

Red Stefan
Red Stefan Day 2,294, 13:40

Моја е рамката еве ја како изгледа оригиналот http://i.imgur.com/0EeBsAJ.png Знамето и основата е од Канопи која беше избрана како најдобра од претходен конкурс. Но бидејќи Канопи нешто коментираше за мојата употреба за неговата рамка( Јас ги додадов само сонцето и лавот) направив нова, http://i.imgur.com/GtdPSO8.png

Зборот ми е ако сакате да нема Macedonian Army да кажете да го тргнам тој дел и да не се познаваат тие делови на бришење на сенката како на оваа со МТО.

Anonymous.MKD85
Anonymous.MKD85 Day 2,293, 03:55

V 8
S 1606

Anonymous.MKD85
Anonymous.MKD85 Day 2,293, 04:05

Malce M netie ubavo izbrisana ama ako 😁

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 2,293, 04:07

http://i.imgur.com/kHVZvS4.jpg

еве едноставна рамка како јас што користам, само избришете го тоа civilian force 🙂

El Che G
El Che G Day 2,293, 04:25

па скоро истата е,само што оваа од Буце е со повече декорации,а како што гледаш декорациите на ереп се во тренд 🙂

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,293, 04:30

Одлично, ете и таа нека служи за примерок кој не менува многу.. по желба но да се истакнат боите на државата.

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 2,293, 04:10

o7

tole pasaII
tole pasaII Day 2,293, 04:12

o7

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 2,293, 04:20

MNOGU RAMKI IZVADIVTE ARMIJA NAPRAVIVTE I PAK NE BIVA

SACIRMAKAKIS100
SACIRMAKAKIS100 Day 2,293, 04:24

da se trgne lavceto i mto super ke bide 😃

El Che G
El Che G Day 2,293, 04:49

а што ти прели лавчето?
сите го мешате со одредена политичка партија,а всушност Лавот е грбот на македонската земја од памтивек

IvanRedStar
IvanRedStar Day 2,293, 05:09

kako sto gledas mto ima dobri avatari,a ti kako clen na mto ne gi koristis nasite avatari i koga pukas ja pretstavuvas grcija a ne nas,neznam zosto pak sega se pobuni za lavceto

pesticid
pesticid Day 2,293, 18:15

лавчето е во ред од кај за него се фати? проблемот е во ва(р)гината никогаш не бил наш симбол освен на кратко во почетокот на девеесетите минатиот век.

El Che G
El Che G Day 2,294, 06:16

pesticid
дојди брат во Охрид,па на неколку карпи од пред Христа и на неколку цркви од 9-10-11 век да ти покажам неколу сонца со 16 краци
а и кукардата ќе ја видиш(онаа што Хитлер за присвоил за нацистичката партија)

pesticid
pesticid Day 2,294, 07:31

сум ги видел сонцата цртани се од грци , кога охридската архиепископија била под нивно владеење, ва(р)гината не е наш симбол никогаш и не бил освен во девеесетите како што реков. а и свастиката сум ја видел тоа е старохристијански крст ништо ново под сонцето 😉

pesticid
pesticid Day 2,294, 07:33

истото сонце го има и во вељушкиот манастир во струмица кој е изграден од грци по падот на самуил така да...

El Che G
El Che G Day 2,294, 08:06

сакал/не сакал и тоа е дел од нашата историја
а грци-тој термин за првпат се употребил на почеток на 18 век...

pesticid Day 2,294, 12:24

Comment deleted

pesticid
pesticid Day 2,294, 12:25

ајде сеа у јајцата влакна ке бараме, еве, нека се ромеи кои збореле грчки, и нивните окупаторски симболи си ги направивме дел од нашата историја нема да ме чуди ако утре и османлиските симболи ги прифатинме како наши нели и "тие се дел од нашата историја" а пропо твојата логика

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,294, 14:28

А ти бато се нарекуваш Македонец?

pesticid
pesticid Day 2,294, 14:33

да оти?

pesticid
pesticid Day 2,294, 14:35

ако не ти одговараат историските факти и симболика не значи дека можеш да ги менуваш, а пак и да ги смениш немој да мислиш дека ако ти си си поверувал во тоа, ке успееш и другите да ги излажеш!

IvanRedStar
IvanRedStar Day 2,293, 05:08

odlicna ideja

IvanRedStar
IvanRedStar Day 2,293, 05:08

eve na avatarot od mto moze da se stavi samoramkata,inaku e prepoznatliv na sekade po stitot

iPocahontas
iPocahontas Day 2,293, 05:46

o7

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,293, 06:18

Imam jas edna sugestija...mesto kockasta rmka (pravoagolna) da bide kruzna vo osnovata vnatre

ko3ar28
ko3ar28 Day 2,293, 07:13

идејата е добра и не гледам причина зошто не би се реализирала, мислам дека водачите на единиците тука можат најмногу да интервенираат, ако тие се согласат и ако е тоа еден од условите за да членуваш во било која воена единица тогаш многу бргу може да се дојде до конкретно решение.

Bobi The Macedonian
Bobi The Macedonian Day 2,293, 08:52

aj mojov avatar stavete go vo ramkava 🙂

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,293, 12:15

пишува каде треба да се обратиш

Red Stefan
Red Stefan Day 2,294, 00:57

Хаха мојата рамка 🙂 т.е. мојата верзија на рамката на Канопи само без МТО направена за конкурсот на МА 😃

Radav
Radav Day 2,294, 01:38

jas bi predlozil da ne bide ramka, tuku pozadina primer ova http://prntscr.com/2x4yi0
i slikata koja sto ja sakame vrz pozadinata 🙂 (samo toa MTO da bide poubavo napisano, jas samo taka go napisav kolku za primer..)

Red Stefan
Red Stefan Day 2,294, 15:20

Момци еве ви ги рамките што ги изработив за МА без фонтот, слободно може да ги превземе било која единица, а за фотошоп документ ако сака некој нека ми пише.

http://i.imgur.com/IYI1sq5.png (само лавчето и сонцето се мои на оваа, рамката е од Канопи)

http://i.imgur.com/TC9EP2n.png

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Day 2,294, 16:24

о7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.