Ambient on/off

Join the new world

 

Претседателска кандидатура [Aliss Wonder]

Day 1,924, 08:33 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Aliss Wonder

Здраво живо Македонки и Македонци !

Ви се обраќам со цел да ви ја презентирам мојата кандидатура за Претседател(ка) на еМакедонија.
После добри 2 активни години потрошени на играва сметам дека сум спремна наредниов месец да ја водам еМакедонија и да продолжам онаму до кај што стаса Букефал.

Мислам дека повеќето од вас ме знаат која сум во играва, последниве месеци сум и те како активна во политиката во еМакедонија. Бев премиер и заменик министер за надворешни работи во мандатот на Таша, бев министер за надворешни работи во мандатот на Бобан Пановски, а еве и сега сум заменик министер за надворешни работи во мандатов на Буце.

Она што можам да ви го го ветам доколку ме изгласате е дека ќе го дадам својот максимум, поминувам дури и премногу време online така да ќе Ви бидам достапна во секое време. Ќе се потрудам секогаш да бидете навреме известувани за одлуките и постапките на Владата, ќе бидам тука за да Ве сослушам доколку имате идеи или било какви критики.

После бурниот период кој го имавме месецов, верувам дека на сите ни е јасно дека сега следи период на стабилизирање и период кога треба да се покажеме како вистински сојузници. 🙂 ЦоТ и останатите сојузници беа тука за нас во најтешкиот период, слободно можам да кажам дека бевме приоритет секогаш кога имавме тешки битки. Ќе се согласите дека е време да ја возвратиме таа помош, а воедно и да го поднаполниме трезорот и банката.

Тимот кој го имам зад себе е составен од чесни, искусни и веќе докажани ликови, меѓутоа целиот детален тим ќе го објавам за неколку дена во продолжението од мојава кандидатура.

Ви благодарам на сите кои ме охрабривте да го направам овој чекор.
Се надевам дека ќе добијам подршка од сите Вас, без разлика во која единица или партија сте.Вашата Aliss Wonder

п.с. Во меѓувреме Букефал се врати од Burj Khalifa и удри еден печат тука така... xD

 

Comments

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,924, 08:34

Претседателска кандидатура [Aliss Wonder]
http://www.erepublik.com/mk/article/-aliss-wonder--2218726/1/20

LitoII
LitoII Day 1,924, 08:51

нема печат, нема вот!

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,924, 12:39

Печатот е кај Букефал моментално xD

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,924, 17:55

Литолл ете печат ај сега и бот и суб и шаут ! xD

ambarche
ambarche Day 1,925, 15:10

http://goo.gl/sxEoy
-http://goo.gl/WJjD3 - ЛАЈК, за тоа добивате 30 CC,го признавам само со SS чист! подигање на парите: http://goo.gl/a2A96 (ПМ)
~ШАУТ удри!

Kevin09
Kevin09 Day 1,924, 08:34

prv 😘 i so srekja o7

Gago0o
Gago0o Day 1,924, 08:36

o7 so srekja

Crash and Burn
Crash and Burn Day 1,924, 08:36

So arno neka e o/

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,924, 08:38

Srekno i mnogu uspeh ti posakuvam o7

PsyCokenin
PsyCokenin Day 1,924, 08:39

o7

eLycaon
eLycaon Day 1,924, 08:39

Aliss zasluzuva najmnogu da bide CP,


Hail Alicia \o/

McFresh
McFresh Day 1,924, 08:39

МОЖЕ

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,924, 08:41

По таша,нова кандидатка жена за ЦП !
Конечно жените се охрабрија !

Поддршка имаш од мене ! о7

ambarche
ambarche Day 1,925, 15:10

http://goo.gl/sxEoy
-http://goo.gl/WJjD3 - ЛАЈК, за тоа добивате 30 CC,го признавам само со SS чист! подигање на парите: http://goo.gl/a2A96 (ПМ)
~ШАУТ удри!

TashaMKD
TashaMKD Day 1,924, 08:42

Podrshka i od mene, samo napred
o7

ambarche
ambarche Day 1,925, 15:10

http://goo.gl/sxEoy
-http://goo.gl/WJjD3 - ЛАЈК, за тоа добивате 30 CC,го признавам само со SS чист! подигање на парите: http://goo.gl/a2A96 (ПМ)
~ШАУТ удри!

Aleksandra Dimanovska
Aleksandra Dimanovska Day 1,924, 08:43

o7 so sreka

Sande Mafija
Sande Mafija Day 1,924, 08:43

Aj stavi slika od tebe da vidime za kogo glasame... 🙂 Dur ne vidam slika.. ne glasam

Kliton C.T
Kliton C.T Day 1,924, 08:46

So srekja

ApocalipseMNA
ApocalipseMNA Day 1,924, 08:48

o/

Krvnikot
Krvnikot Day 1,924, 08:50

Koj kje bide moj naslednik vo Ministerstvoto za Vistina (Propaganda)?

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,924, 08:57

Со среќа

Mr.Hiccup
Mr.Hiccup Day 1,924, 08:58

samo napred o7

A r a g o r n
A r a g o r n Day 1,924, 09:04

daj be stvarno neka bide zena precednik ...

BraveMKD
BraveMKD Day 1,924, 09:06

o// samo napred Aliss

GoodBeer
GoodBeer Day 1,924, 09:06

o7

Pero Marackov
Pero Marackov Day 1,924, 09:08

konecno vlasta vo moi race 🙂 o//

Ace Veles
Ace Veles Day 1,924, 09:09

Cestito pobedata :DD:

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,924, 18:02

Fala Ace xD

TRTE T
TRTE T Day 1,924, 09:16

о7

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,924, 09:23

o7

Taso Legenda
Taso Legenda Day 1,924, 09:25

o/

Plainswalker
Plainswalker Day 1,924, 09:26

Plainswalker approves this article

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Day 1,924, 09:35

Опааааа, ПОДРШКА ОД МЕНЕ :DDD

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Day 1,924, 09:42

So srekja neka ti e i samo smelo napred 😁))

I po Tito, Tito, a po TashaMKD, Aliss Wonder xD

o7

TashaMKD
TashaMKD Day 1,924, 13:12

o7

MaCeDoNa
MaCeDoNa Day 1,924, 09:45

Со среќа Aliss ♥

Bubo.
Bubo. Day 1,924, 10:04

o/

ivan.sk
ivan.sk Day 1,924, 10:07

среќно

Kavadar4anec
Kavadar4anec Day 1,924, 10:08

o/

Angeldim
Angeldim Day 1,924, 10:10

So Sreka Aliss 🙂

SaJrUs
SaJrUs Day 1,924, 10:16

Podrska i so sreka Aliss o/

Podobar kandidat so kandilce da trazime nema da najdeme 🙂

Minino.
Minino. Day 1,924, 10:18

HAIL CICKI!

Zdlemmy
Zdlemmy Day 1,924, 10:21

Sretno (:

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,924, 10:22

о/

AsT89
AsT89 Day 1,924, 10:26

o7

e Vladimir
e Vladimir Day 1,924, 10:27

So sreka Aliss .. 😘**

Support!

Mitko Makedonecot
Mitko Makedonecot Day 1,924, 10:28

Moze, moze, aj so sreca i neka se ugode.

nd89
nd89 Day 1,924, 10:32

o7

Korkac
Korkac Day 1,924, 10:33

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.