Ambient on/off

Join the new world

 

Кандидатура за Претседател (2 пат) Фантомот!

Day 2,294, 06:56 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Phantom MKD
Музичка Подлога

Добар ден Македонци!


Кандидатурава за претседател ја правам се со цел да го завршам она што го започнав, а тоа е да ја вратиме Македонија на карта!

Се кандидирам затоа што видов висок просек на луѓе кои што сакаат да ја вратиме Македонија и пред се затоа што сега е пресуден момент кога ние треби да завземиме прав пат и истиот да го продолжиме.

План и програма!

Сигурно знаете дека новиот сојуз ќе биде склучен утре па конечно ќе застанеме да соработуваме измеѓу Сириус и Аурора.
Ова ќе биде од исклучителна важност затоа ќе ве молам да се држиме до нашиот сојуз и да соработуваме со Сириус!
Какви што ќе бидат наредбите ние ќе ги почитуваме!

Како план овај месец ќе биде!

1.Да го наполниме авионот!
2.Да склучиме некои нови пријателства!
2.Да пробаме да ги вратиме старите т.е Турција и Полска, Шпанија!


Сметам дека ова е една од најбитните работи затоа што ова ќе даде баланс на балканот пред се за Турците за Нас и за Бугарите!
Со самото ова мислам дека имаме голема шанса да ги придобиеме останатите членки од Сириус!

Овај месец ќе биде исклучително тежок ќе мора да работиме напорно да собериме средства за да имаме организиран напад на Грците и Можност за летање!
Сметам дека овај месец не би требало да се лета пред се затоа што немаме Д. Бонус и тоа ја отежнува работата.


Исто така мораме да организираме ББ
Сите оние кои што имате свој страници или имате начин како ова да го реализираме дојдите вечер на канал #phantomMKD ќе разговараме!

Исто така Алијансата не означи како Прв приоритет МКД да обезбеди конгрес!
Ова ни дава дополнителен мотив и одлично да се организираме да ги вратиме сите Македонци и да ги разбудиме тие што се во дво клик!


Мојот тим веќе го знаете но планирам некои дополнувања да правам!
1.Приме министер Волкот!
2.Министерка за здравство Венди
3.Mинистер за информации Акцонел!
4.Мод и Мофа ќе работам јас ! EDIT (Milosheski Reborn=Ќе ми помага во МоД) (Mofa ке ми помага ДаркоДимовски1)
5.Гувернер Бог на војната, Помошник darkoohrid93
6. Боди ГАРД Аехил Конг ПРЦ!


Секој оној што сака да ми помогни и има вистински време секој ден да иде на канал слободно нека ме контактира!
ВЕ МОЛАМ ТИЕ ШТО НЕМАТЕ ВРЕМЕ НЕМОЈТЕ ДА МЕ КОНТАКТИРАТЕ!Фала на сите
о7

 

Comments

Phantom MKD
Phantom MKD Day 2,294, 06:59

Кандидатура за Претседател (2 пат) [Фантомот!]
http://tinyurl.com/pop222c

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,294, 07:03

o7

Еден мој фраерски ден(4та епизода)
http://www.erepublik.com/en/article/-4-1-2379019/1/20

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,294, 14:11

ајде за аирлија о/

StrvleMKD
StrvleMKD Day 2,294, 07:01

o7

Romb0
Romb0 Day 2,294, 06:59

o/

dDejan
dDejan Day 2,294, 07:01

подршка

о7

Wendy Power Day 2,294, 06:59

Comment deleted

Wendy Power
Wendy Power Day 2,294, 07:01

o/

Mirce_mak
Mirce_mak Day 2,294, 07:03

Odlicno brat, gazime ponataka

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,294, 07:03

Нека живее ХУМАНОСТА!

Еден мој фраерски ден(4та епизода)
http://www.erepublik.com/en/article/-4-1-2379019/1/20

Princess of Nigeria
Princess of Nigeria Day 2,294, 07:02

mwa 😘

♥ ♥ ♥

goce.bs
goce.bs Day 2,294, 07:04

poddrska ama uspat ubavo e da si najdes mofa i mod

gjurevski
gjurevski Day 2,294, 07:05

o7

Severrus Snape
Severrus Snape Day 2,294, 07:07

Phantom Lancer FTW! како на Дота така и овде... : D
Поздрав за кандидатурава...

iPocahontas
iPocahontas Day 2,294, 07:06

o7

IronLionMK
IronLionMK Day 2,294, 07:18

o7

Nikola aKa Grozde1
Nikola aKa Grozde1 Day 2,294, 07:21

Подлога ти е ....

Phantom MKD
Phantom MKD Day 2,294, 07:22

Najaka ? 😃

Nikola aKa Grozde1
Nikola aKa Grozde1 Day 2,294, 07:58

најака најака:))

StrongeRR
StrongeRR Day 2,294, 07:24

o7 o7 o7

БРАВО ЦАРЕ !!!!

Daree II
Daree II Day 2,294, 07:24

Не му треба мод и мофа ке извади 20-тина илузии ко на дота 🙂

Strumicanec14
Strumicanec14 Day 2,294, 07:33

o/

davoritos
davoritos Day 2,294, 07:34

o/

MACEDONP4
MACEDONP4 Day 2,294, 07:35

Браво за храброста....го имаш мојот глас

\o/

SaveAss
SaveAss Day 2,294, 07:37

stavi nekoj za finansii - ke ti treba 😃

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,294, 07:46

o/

nema labavo

Za Makedonija gazime

mojov
mojov Day 2,294, 07:44

samo napred
o7

Aexil Kong PRC
Aexil Kong PRC Day 2,294, 07:48

A mene na koe ministersko mesto ke me stavis 🙂

Phantom MKD
Phantom MKD Day 2,294, 07:49

Sea ke te editiram i tebe

Kiril Kornakov
Kiril Kornakov Day 2,294, 07:50

Treba da se dovrši započnatoto. Najveke e vo tek ovoj tim i treba da mu dademe šansa da izraboti do kraj. Golem plus ke vi bide pribliżuvanjeto i konečno sojuzot so Turcija Polska i Španija. Toa e nasiot priroden tek... Za kongres vo april!!!

stefan8888
stefan8888 Day 2,294, 08:02

о7

dare cc
dare cc Day 2,294, 08:02

o7

D S D
D S D Day 2,294, 08:02

o7

Mighty Solider
Mighty Solider Day 2,294, 08:05

taka bravo majstore redno bese da se kandidiras povtorno 😃 🙂

kojoti2
kojoti2 Day 2,294, 08:07

Vozi Miskoooo.....

Volk No1
Volk No1 Day 2,294, 08:16

Ideme ponatamu o/

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 2,294, 08:23

Следете ме !!!!

truba66
truba66 Day 2,294, 08:33

Odime .... part 2 🙂

Gjurcin vojvoda
Gjurcin vojvoda Day 2,294, 08:33

о7
Македонија до Индија!!!

mac3donia
mac3donia Day 2,294, 08:35

so sreka ....bi se ponudil i ovoj pat da pomognam ... ali so ogled na toa kako pominav minatiot mandat bolje ne ...


uste ednas so sreka i se najubavo....


p.s. pazi lesinari ima na site strani .... (if you know what i mean)

Stefan Mandalov
Stefan Mandalov Day 2,294, 10:30

Abe što gi vrtiš pa i ti, 2% na site i gotovo!

Da Dottore
Da Dottore Day 2,294, 08:35

o7

DGKukusev
DGKukusev Day 2,294, 08:35

Имаш целосна подршка само успеси и тоа поголеми
о7

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 2,294, 08:37

srekjno o/

Vojne
Vojne Day 2,294, 08:38

САКАМ ДА СУМ МОД !!! 😁


хахха Поддршка

seki1
seki1 Day 2,294, 08:49

vote....o7

HantolMKD
HantolMKD Day 2,294, 08:49

o7

Velimir Makedonski
Velimir Makedonski Day 2,294, 08:52

VOTADOOO
ПОДРШКА!!!
о>

thedragon
thedragon Day 2,294, 09:40

o7

AronMacedon
AronMacedon Day 2,294, 09:49

ај може на акцонел ќе му дојде па нема веќе да плаче и хистериша наоколу.
инаку за тебе лично поДршка

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.