Ambient on/off

Join the new world

 

[МзО] ИЗВЕСТУВАЊЕ за ден 1866

Day 1,866, 06:52 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Ministerstvo za OdbranaЗдраво Македонци/ки !!!


Прво: Штедете го здравјето,до вечерва очекуваме директен напад и востание од Грците. Тоа е и причината зошто сега порано креваме востанија, за да избегнеме 4 фронта вечерва (Албанија, Италија и Грција востанија и нападот од Грција). Мудро трошете го здравјето, не пукајте на ѕид повисок од 55%.


Второ и многу важно: Се оградуваме од востаниево во Словенија.


Македонија нема никаква допирна точка со идеите и постапките на ДСВ !!!
Затоа ве молам не подлегнувајте на провокациите на одредени тролови кои веќе и самите знаете дека не залужуваат да им се посвети внимание.

 

Comments

Ministerstvo za Odbrana
Ministerstvo za Odbrana Day 1,866, 06:53

за шаут:

[МзО] ИЗВЕСТУВАЊЕ за ден 1866
http://www.erepublik.com/en/article/-1866-2184242/1/20

MarioPHELPS
MarioPHELPS Day 1,866, 06:54

1

GGoxyto
GGoxyto Day 1,866, 06:55

wut

bimbamkd
bimbamkd Day 1,866, 06:59

vote

viljus1
viljus1 Day 1,866, 07:04

o7

ebutaljib
ebutaljib Day 1,866, 07:13

Vote

Eddi Purasevic
Eddi Purasevic Day 1,866, 07:19

Znaci momci i devojki, da vi gi prevedam naredbive: pukajte protiv Slovenija i Spanija sekogas koga mozete a nie nemame vazni bitki

o7

EtzeL the Hun
EtzeL the Hun Day 1,866, 07:29

v+s

First=tank please 🙁

NKFV
NKFV Day 1,866, 07:41

Браво за позицията!

Лошото обаче е, че срещу Словения се биха много други македонци, и то видни еМакедонци, а не само ДСВ.

Mr.CaCkO
Mr.CaCkO Day 1,866, 07:44

vote

makedonec 21
makedonec 21 Day 1,866, 07:46

Znaci momci i devojki, da vi gi prevedam naredbive: pukajte protiv Slovenija i Spanija sekogas koga mozete a nie nemame vazni bitki

o7 +1 xD

Superior MKD
Superior MKD Day 1,866, 07:52

Нема потреба од авантури... јас нема да пукам против Словенија во никој случај...
Има многу паметни овде на еРепублик и од поедници “тролачи“ ја заебавме работата со Полска, сега и со Словенија и Шпанија...епа терајте си како сакате...Македонија има поважни приоритети а не да отвара нови непријателства...

Shockedyci
Shockedyci Day 1,866, 08:21

imame i MOD ovoj mesec super 😃

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,866, 08:27

АнтиталенаТ да беше прецедник, словенија ќе ни беше поблиска...ќе и ги имавме освоено италијанските територии.

HYMEPYC
HYMEPYC Day 1,866, 08:54

а бе дечки, кај се гледа ѕидод во биткиве?

rengenzy
rengenzy Day 1,866, 09:13

o7

Mr B...
Mr B... Day 1,866, 09:23

zaci smeshan narod ima na ovoj erepublik !!!

BeJIuKaH
BeJIuKaH Day 1,866, 12:24

o7

JaneAsterix
JaneAsterix Day 1,866, 12:32

Prvo izvestuvanje <aplauz>

MkdVojvoda
MkdVojvoda Day 1,866, 15:11

o7

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,866, 15:24

@Jane Asterix
aj proshpartaj gi prethodnite artikli vo vesnikov i ke vidis dali ova e prvo izvestuvanje ...

Milenkovski 1
Milenkovski 1 Day 1,867, 13:55

vote 152
sub 3611

BoboBTMK
BoboBTMK Day 1,868, 00:04

da pukame protiv spanija? sho zboras? neli sojuznici ni se?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.