"АЛИАНС"/ХОЛДИНГИ

Day 3,926, 11:14 Published in Bulgaria Bulgaria by Sollam
Здравейте Скъпи Приятели, Уважаеми еСънародници,


Предвид многото въпроси на лично, ще опитам да нахвърля някои от основните показатели, които е необходимо да се съблюдават при реорганизирането на производството ви, като те ще са насочени предимно към играчите, които на въпроса:

„Бихте ли върнали фирмите си в еБългария?“, са отговорили с категорично, НЕ!


Ще започна с един от най-важните, търсени и дискутирани показатели:


1. Бонуси

Един от основните показатели, водещи играчите да инвестират в региони.

Държавни бонуси и бонуси на региони.

От особено значение са държавните бонуси. Регионалните, колкото и да са атрактивни като начални стойности, могат да се окажат с по-ниска производителност. Всичко това се дължи на замърсяването, от което трябва да се предпазите:

Пример:

Канарски острови



Кастиля и Леон





За по-подробно разучаване на регионите и подчертавам (началните, изходните параметри в момента, които едва ли ще останат непроменени), ви предлагаме таблица с бонусите по региони, както и статията на иранския ни колега, който разглежда и други показатели, на които ще се спрем.

Таблица:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rOwq2Yk9_pdmOzeEHU4LtT98ljTPzXGC2qN1J5VEcew/edit#gid=109135909

Статията на колегата:

https://www.erepublik.com/en/article/relocating-companies-2677966/1/20


2. Данъци

Работният данък на държавата, в която ще направите холдинга си е важна част от вашата лична печалба. Тяхната стабилност ви позволява да изчислявате и планирате инвестициите си. В статията са направени извадки от работния данък на различните страни с бонуси. Разбира се, обещанията в коментарите са едно, реализацията им друго. Русия, примерно не веднъж промени данъчната си политика.


3. Стабилност


Нямам идея, откъде колегата вади тази статистика. Най-вероятно я свързва с окупацията на съответния регион от чужди страни. Затова примерно Испания е с 84% стабилност, докато Иран и Китай с максимална.


4. Отстояние


Ако сте млади играч, разполагате с малко фирми и трябва да пътувате всеки ден, за да се сражавате, този показател може да се окаже много важен. Загуби от 160 сс на ден за работа и връщане в резиденцията, малко или много товарят бюджета на младия играч. Същото важи и за:


5. Страни, с които имаме МПП-та.


В случай, че резиденцията и холдинга ви са на едно място, това ще ви помогне да участвате в директните битки на еБългария и съюзниците й, без да се премествате. Всичко това, разбира се в случаите, когато страната, в която сте има МПП като нашите – да кажем Македония, Испания, Иран…

Всичко изброено до тук от друга страна, веднага ни препраща към следващия показател:


6. Оръжейни и хранителни бонуси


В случай, че разполагате с оръжейни и хранителни фирми, е препоръчително да направите холдинга си в страна с добри показатели за двете индустрии. Един холдинг би ви спестил разкарването между регионите:

Пример: Западен Сибир - оръжие и Волга Вятка - храна.
Или Китай с отлични хранителни и слаби оръжейни бонуси


7. Детерминейшън бонус



Това нововъведение поставя под въпрос някои от досегашните атрактивни региони.
Какво имам предвид:
Ако на база детерминейшън бонуса се налага ротиране на региони между приятелски или не нам страни, това в никакъв случай не би попречило на производителността ни. Изключение са случаите, в които имаме война с въпросната държава, в която е холдингът ни, а когато говорим за въртене на региони и участваме, това означава, че еБългария е във война с въпросната страна. Типичен пример тук е Балочистан, който макар и пакистански и почти със сигурност нает от Иран или окупиран от него, може да се окаже непригоден за нас, в случай, че бъдем въведени в ротацията, предвид местоположението ни в Индия.


8. Опасност от ембарго


Концентрацията на фирми в една държава с нестабилна политика, слаба армия, ТВ с неприятелски страни, би могла да окаже пагубно влияние върху играчите, притежаващи холдинги в съответните региони. Ембаргото може да бъде наложено, както от нашите политици – случило се вече на два пъти в новата ни история – веднъж Чили и веднъж Турция, така и от противникови страни в случай на война или обтягане на отношенията.
Пример, тренировъчната война на Русия с Турция, при война Турция – България.
Същото важи примерно и за Египетски Синай, който беше преотстъпен на словенците с работен данък 8%. Макар и приятелска държава, данъкът на словенците изгони много от фермерите там.



9. ТВ войни


Тренировъчните войни са нещо хубаво, но не и когато се водят от вашата страна или между страната, в която са холдингите ви и друга, слаба страна. В този случай трябва да внимавате да не работите, когато слабата страна е окупирала вашия регион. Производителността ви пада. Понеже имам холдинг в Балочистан, мога да кажа, че иранците съумяваха бързо да ресетнат бонуса, при което още същия ден можеше да се работи.


10. Регион, в който приятел притежава холдинг


Тук се има предвид евентуалното взаимно подпомагане между приятели, юнити и прочие.




Отново ще подчертая, че тепърва предстоят размествания на пластове и всяко прибързване, може да доведе до сериозни финансови загуби. Разполагате с достатъчно време да реорганизирате производството си!


Най-вероятно съм пропуснал и други пикантерии по темата, но се надявам в следващите броеве да ги допълним с по-точна информация!

Дано съм Ви бил полезен!

Sollam